Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.542
Cevap
61
Favori
1.336.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GEr0nim0

merhabalar, 1998-1999 model otomatik lpg'li polo almayı düşünüyorum, nette fiyatları 14.000 ile 15.000 arası değişiyor. sizce bu fiyata nasıl? bir de sürekli sanayiye gidip gelmek istemiyorum doğal olarak, çok sorun çıakrtır mı bu model arabalar?

13-14 yaşında bir arabada illaki problemler olur.çok temiz bulursan al tabii,ama arabayı almadan sıkı bir kontrolden geçirmende fayda var.
  • 2005 1.4 basıclıne polom direksiyonu saga ufak cevirip bıraktıgımda küt küt ses geliyordu bugün servise götürdüm ön takıma baktılar sag salıncak arka burc yırtılmış bide bilgisayara baglayalım dediler direksiyon acı sensörü arızası çıktı bunu da degiştirmemiz gerek dedi usta
    bu sensör 350-400 arasıymıs şimdi benim merak ettigim direksiyon problemlerinde pompa yada sensör sorunlarınlarında göstergede ki direksiyon ışıgı yanması gerekli mi degilmi
    direksiyonumda sertleşme zorlanma v.b. bi durum söz konusu degil sagdan gelen ses haricinde herşey normal oda burçtan kaynaklanıyor dedi usta
    arabayı ilk alırken bilgisayara baglattıgımda aynı arıza yine vardı ama ordaki usta bu araclarda öyle bir sensör yok ondan yanıyor dedi hatta bana bilgisayarda gösterdi donanım eksikliği diye yazıyordu
    daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ayrıntılı bilgi verip yardımcı olurlarsa cookk mutlu olurum saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesut7474 -- 12 Kasım 2011; 18:42:34 >
  • Arkadaşlar merhaba ben de 2005 1.4 basicline kullanıcısıyım. Şu sıralar lastik araştırıyorum. Tam karar veremedim ama Bridgestone Turanza ER300 modeli hoşuma gitti. Tanesi 140 TL. Sizler ne kullanıyorsunuz? Bridgestone kullanan varmı ve ya ne önerirsiniz?
  • Lassa miratta kullanıyorum sorun yok zaten bridgestone ve lassa aynı bildigim kdari ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesut7474 -- 14 Kasım 2011; 7:04:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: questosera

2004 polo basicline (9n) aracım var. Aracın frenleri yaklaşık 10 km gidene kadar kamyon freni gibi iğrenç bir ses çıkarıyor.
    Arka balataları temizletmek mi gerekir yoksa balataları değiştirmek mi?

balatanın telli balata olmasından kaynaklanıyor. Balataları zımpara ile temizletmen gerekir ama yaklaşık 1 yıl içinde yeniden tekrarlıyor.
  • herkese selamlar.bu forum da yeniyim ilk yazıtım.
    benim hiç arabam olmadı ve almaya karar verdim.Arabamı sadece gezmek ve işe gitmek için alıcam.tüm modelleri araştırdım ve inceledim.
    sadece iki seçenek var önümde şuan
    1,polo 1,4 comfortline
    2,fiorino 1,3 multijet
    fiorino zıplıyor diyorlar.Bilmiyorum ne derece doğru ama polo alman yani onlarda pek zıplama tıklama olmaz o kadarını biliyorum.Şimdi soru şu sizce hangisini alayım ?
    cevaplarız için şimdiden teşekkürler...
  • güven konfor diyorsan tabiki polo tabi fazla kilometre yapmayacaksan. Yılda 20.000 km yaparım diyorsan dizel bak.
  • polo lpg li mi?

eğer lpg li değilse git dizel bir araç al.
    Yılda ister 5000 km yap ister 20.000 . Bu devirde benzinli araca binilmez.

her ne kadar polo az yaksa da sonuçta benzin bu.. Zaten şehir içi 7.5 lt civarı bir yakıt tüketimi var polonun.
  • teşekürler.
  • bir sorum daha var, polo 1,2 trendline bir yerde rastladım şöyle yorum yapmış birisi.
    1,4 comfortline daha rahatmış 1,2 sartıntı yapıyormuş,bunun hakkında bilginiz varmı acaba.
    bilenler lütfen yardım etsin çünkü ben hız yapmayı sevmem ki 1,2 bu durumda bana çok şey katabilir.
  • Herkese merhaba, ilk aracım 98 model 1.6 otomatik vites lpg li bir polo'ydu ancak çok hırpalanmış bir araç olduğu için sürekli arızalarıyla uğraşmaktan bıkmıştım. Takasa verip 2003 model xt otomatik bir peugeot 206 aldım. peugeot'ta 1.4 benzinli ve otomatik olduğundan çok yakıyordu lpg taktırdım. lpg taktırdıktan sonra arıza üzerine arıza vermeye başladı şu an peugeot'u satıp yine polo düşünüyorum. 2002-2004 arası otomatik lpg li temiz bir Polo bakıyorum.
    Forumlarda bu kasaların pek tutulmadığını okudum. Gerçeklik payı nedir??
    Bu modellerdeki polo fiyatları nedir???
    Bir de 2002 model 1.4 16V otomatik vites polo var designline- comfortline olduğu söyleniyor. landirenzo lpg 104 bin Km'de temiz bir Polo, gerçek fiyatı nedir.??? Designline artı farkı nelerdir???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mart1976 -- 15 Kasım 2011; 20:25:30 >
  • Herkese selamlar arkadaşlar bende 2002 polo trendline var araçta şöyle bir problem var araba giderken aniden titremeye başlıyor ve dip gaz bile yapsan araba gitmiyor kontağı kapatıp 1-2 dk bekledikten sonra sorun düzeliyor ve yola devam edebiliyorum böyle bir sorun yaşayan yada yardımcı olabilecek birileri varmı acaba:( ben izmir bergamada yaşıyorum sorunu gidermek için önerebileceğiniz güvenilir bir servis varmı acaba
  • @susannasatu: 1.4 ile 1.2 lerde aynı karoser ve amortisör-koltuk kullanılıyor diye biliyorum. ekstra olarak 1.4 te bel desteği falan varsa o yüzden demiş olabilir bence. fakat birçok yerde şunu da okudum ki 1.2 kullanan 3-4 kişi aynı şikayette bulunmuş, araç daha çok kayma yapıyor. yani virajlarda savurma olasılığı fazla olan bir otomobil.

@mart1976: ben desingline diye bir seri duymadım şimdiye kadar. 2002 model hangi kasa araç? (6n2 kasa [dürbün göğüs-köşeli far], 9N3 kasa [yuvarlak çift far]) 6N2 kullandım ve çok memnundum, otomatik, LPG sini de kendim taktırdım (BRC). siz araç yönünden biraz bahtsızsınız anlaşılan :). 2002-2005 9N3 kasalar tutulmuyor diye birşey yok, hele de comfortline olursa tadından yenmez. 6N2 kasalar 15 ile 17 arasında, 9N3 kasalar da (tahmini) 18 ile 22 arasındadır. fazlasını vermek çok da mantıklı değil bence çok çok aşırı özellikli ve temiz değilse.

@orcmer: tahminim ateşleme sisteminde problem var. buji veya büyük olasılıkla ateşleme bobininden yapabilir. bobin+buji+kablolar 300-350 TL civarı (orjinal) değiştirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut7474

2005 1.4 basıclıne polom direksiyonu saga ufak cevirip bıraktıgımda küt küt ses geliyordu bugün servise götürdüm ön takıma baktılar sag salıncak arka burc yırtılmış bide bilgisayara baglayalım dediler direksiyon acı sensörü arızası çıktı bunu da degiştirmemiz gerek dedi usta
    bu sensör 350-400 arasıymıs şimdi benim merak ettigim direksiyon problemlerinde pompa yada sensör sorunlarınlarında göstergede ki direksiyon ışıgı yanması gerekli mi degilmi
    direksiyonumda sertleşme zorlanma v.b. bi durum söz konusu degil sagdan gelen ses haricinde herşey normal oda burçtan kaynaklanıyor dedi usta
    arabayı ilk alırken bilgisayara baglattıgımda aynı arıza yine vardı ama ordaki usta bu araclarda öyle bir sensör yok ondan yanıyor dedi hatta bana bilgisayarda gösterdi donanım eksikliği diye yazıyordu
    daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ayrıntılı bilgi verip yardımcı olurlarsa cookk mutlu olurum saygılar

Güncellllll

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

2005 1.4 basıclıne polom direksiyonu saga ufak cevirip bıraktıgımda küt küt ses geliyordu bugün servise götürdüm ön takıma baktılar sag salıncak arka burc yırtılmış bide bilgisayara baglayalım dediler direksiyon acı sensörü arızası çıktı bunu da degiştirmemiz gerek dedi usta

Güncellllll

akslarda bi sorun olmasın. aynı sorun jettada başımıza geldi, direksiyonu çevirirken ses yapıyordu tıkır tıkır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcmer

Herkese selamlar arkadaşlar bende 2002 polo trendline var araçta şöyle bir problem var araba giderken aniden titremeye başlıyor ve dip gaz bile yapsan araba gitmiyor kontağı kapatıp 1-2 dk bekledikten sonra sorun düzeliyor ve yola devam edebiliyorum böyle bir sorun yaşayan yada yardımcı olabilecek birileri varmı acaba:( ben izmir bergamada yaşıyorum sorunu gidermek için önerebileceğiniz güvenilir bir servis varmı acaba

aranızda lpg varsa ve lpg ve benzinde aynı olayı yaşıyosanız bi aracın ısı sensörünü degiştirin 25 ti civarı bi denyin ondan olabilir yada ateşleme bobinlerinden yanalar olabilir ama önce ısı sensörüne bakın arza bilgisayarda görünmez denem yanılma yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @msunlu
    Yüzbaşım .bilgiler için teşekkürl. 1,4 comfortline almak sanırım daha mantıklı.fiorino 1,3 mjet hala kafamda biryerde duruyor.fiorino vergisini öderken ötv vergi hesaplama yaparken ;palelvan diye mi hesaplıcaz yoksa otomobil diye mi ?
    çok soru soruyorum sana kusura bakma ?
    teşekkürler.
  • ötv değil de mtv demek istedin sanırım, otomobil değil. panelvan olması lazım...
  • teşekkürler dostum
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.