Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (150. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.544
Cevap
61
Favori
1.338.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. benzinli 1.4 polo sahibiyim. Daha güclü fakat daha az yakıt masrafı olmayan bir araç almak istiyorum. Yani dizel 1.6 bir araç istiyorum. Sizce 1.6 dizel bir araç 1.4 benzinliden az mı yakar yoksa çok mu?
  • 1,6 dizel 1.4 benzinliden az yakar. hatta 2.0 dizel bile daha az yakabilir...
  • ARKADASLAR POLO ARAC ALMAK ISTIYORUM.
    SATMAK ISTEYEN VARMI VEYA TANIDIGI OLANINIZ VAR MI ACABA...
    20.000 TL YE KADAR
    DIZEL VEYA LPG LI
    OTOMOTİK VITES
    2006 VE SONRASI
    YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

İNTERNETTE VAR AMA YA PERT KAYDI VAR YA DA TOPLANMIS VAR. ACIL SATMAK İSTEYEN FALAN VARSA HEMEN ALABILIRIM...
  • Merhabalar arkadaşlar bende kısmetse bu ay içerisinde Polo alarak aranıza katılacağım. Bütçem sınırlı malesef 14.000 TL ye 2001 model Hb 1.4 motor 16Valf olan model düşünüyorum.

Bu aracın bu modelde dikkat edilmesi gerekli konular nelerdir bilgi tecrübe ve yardımlarınızı bekliyorum.. Yakıtı nasıldır güvenliği nasıldır sürüşü rahat mıdır kronik sorunu var mıdır

İlk arabam olacak cahilliğimin kusuruna bakmayınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

Merhabalar arkadaşlar bende kısmetse bu ay içerisinde Polo alarak aranıza katılacağım. Bütçem sınırlı malesef 14.000 TL ye 2001 model Hb 1.4 motor 16Valf olan model düşünüyorum.

Bu aracın bu modelde dikkat edilmesi gerekli konular nelerdir bilgi tecrübe ve yardımlarınızı bekliyorum.. Yakıtı nasıldır güvenliği nasıldır sürüşü rahat mıdır kronik sorunu var mıdır

benim araba o

kronik sorun yok ama boğaz kelebeği ya da gaz kelebeği dedikleri parçayı her bakımda temizletin.
    Zira Türkiye'deki benzin ve lpg ler katkılı olduğu için bu parça pisleniyor ve araç rolanti ayarı yapamaz hale geliyor.
    gazdan ayağını çekince stop etmeler falan oluyor.
    Gerçi bu sorun poloya özgü değil vw e özgü bir durum.

bulabilirsen o paraya highline modelini al.
    onu bulamazsan comfort al, ama trendline alma derim.
    tavsiye etmem trendline.

1.4 -16v highline az bulunur Türkiyede. Ama bulabilirsen tercihin o olsun.
    100hp + aluminyum alaşım jant + dijital klima + sunroof ve asr farkı var comforta oranla.

Yakıt olarak eğer benzinle kullanacaksanız şehir dışı 6lt, şehir için 8lt gibi bir yakıtı var.
    benim yaşadığım yer pek şehiriçi olmadığı için burda 7lt ye düşebiliyor benim yakıtım.

lpg de ise gayet tatminkar bir yakıtı var.
    40 lık depoya 32 lt gaz doluyor ve uzun yolda 400 km yi geçiyorum.
    şehir içinde de 350 km ortalamam var.

aracın standart lastiği 185-55-14 dür. bu ebat lastik performans lastiği kategorisinde olduğu için pahalıdır.
    ucuz yollu olsun deyip 185-60-14 alırsan dönüşlerde plastik davlumbaza sürtüyor teker.
    mümkün olduğunca orjinal ebat lastik kullan. diğeri yakıt tüketimini artırıyor ve fren mesafesini uzatıyor.

alacağın comfort model araçta 4 teker disk fren + abs + yağmur sensörlü silecek + kararan dikiz aynası + immobilisier + klima + ön-arka sis lambaları + gibi donanımlar var.
    Ben araçtan memnunum, bir şikayetim yok. bagaj hacmi olarak da o model yılı ve benzerlerine oranla daha iyi.
    benim şimdi 2 çocuğum var bazen yetmiyor bagaj, şimdi şimdi sedan kasa bir araca ihtriyaç duymaya başladım.
    ama tek çocuk varken yetiyordu bagaj.

Araçta acil durum tekeri var stepne olarak. Dolayısıyla bagajda yer kaplamıyor.
    teker yuvasına lpg tankı koysanız bile teker küçük olduğundan bagajada durabilir, ben sol kenara dikleyip koyuyurum bir yer kaybım olmuyor.

aklına takılan her soruyu sorabilirsin.
    Şimdiden hayırlı olsun aracınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 9 Eylül 2011; 10:15:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Merhabalar arkadaşlar bende kısmetse bu ay içerisinde Polo alarak aranıza katılacağım. Bütçem sınırlı malesef 14.000 TL ye 2001 model Hb 1.4 motor 16Valf olan model düşünüyorum.

benim araba o

kronik sorun yok ama boğaz kelebeği ya da gaz kelebeği dedikleri parçayı her bakımda temizletin.
    Zira Türkiye'deki benzin ve lpg ler katkılı olduğu için bu parça pisleniyor ve araç rolanti ayarı yapamaz hale geliyor.
    gazdan ayağını çekince stop etmeler falan oluyor.
    Gerçi bu sorun poloya özgü değil vw e özgü bir durum.

bulabilirsen o paraya highline modelini al.
    onu bulamazsan comfort al, ama trendline alma derim.
    tavsiye etmem trendline.

1.4 -16v highline az bulunur Türkiyede. Ama bulabilirsen tercihin o olsun.
    100hp + aluminyum alaşım jant + dijital klima + sunroof ve asr farkı var comforta oranla.

Yakıt olarak eğer benzinle kullanacaksanız şehir dışı 6lt, şehir için 8lt gibi bir yakıtı var.
    benim yaşadığım yer pek şehiriçi olmadığı için burda 7lt ye düşebiliyor benim yakıtım.

lpg de ise gayet tatminkar bir yakıtı var.
    40 lık depoya 32 lt gaz doluyor ve uzun yolda 400 km yi geçiyorum.
    şehir içinde de 350 km ortalamam var.

aracın standart lastiği 185-55-14 dür. bu ebat lastik performans lastiği kategorisinde olduğu için pahalıdır.
    ucuz yollu olsun deyip 185-60-14 alırsan dönüşlerde plastik davlumbaza sürtüyor teker.
    mümkün olduğunca orjinal ebat lastik kullan. diğeri yakıt tüketimini artırıyor ve fren mesafesini uzatıyor.

alacağın comfort model araçta 4 teker disk fren + abs + yağmur sensörlü silecek + kararan dikiz aynası + immobilisier + klima + ön-arka sis lambaları + gibi donanımlar var.
    Ben araçtan memnunum, bir şikayetim yok. bagaj hacmi olarak da o model yılı ve benzerlerine oranla daha iyi.
    benim şimdi 2 çocuğum var bazen yetmiyor bagaj, şimdi şimdi sedan kasa bir araca ihtriyaç duymaya başladım.
    ama tek çocuk varken yetiyordu bagaj.

Araçta acil durum tekeri var stepne olarak. Dolayısıyla bagajda yer kaplamıyor.
    teker yuvasına lpg tankı koysanız bile teker küçük olduğundan bagajada durabilir, ben sol kenara dikleyip koyuyurum bir yer kaybım olmuyor.

aklına takılan her soruyu sorabilirsin.
    Şimdiden hayırlı olsun aracınız.

Çok çok teşekkür ederim zahmet edip çoğu detayı yazmışsınız.. Şimdi araştırıyorum piyasayı internet sitelerinden . Dediğiniz gibi highline yada comfortlara bakıcam tabi bütçeme uygun olanını bulabilirsem artık.

Comfort ve trendler 75 hp miydi acaba ? Sürat yapma gibi heveslerim yok. 1.4 16V 75hp lik polo bana yeterli diye düşünüyorum. Tip olarak da hoşuma gidiyo. 1.4 16V 75hp olması biraz küçük ve hafiif olmasından dolayı ekonomik olduğu kanısındayım sizce de öyle mi ?

Alma amacım Ankara - Kırıkkale arası git gel yapmak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

1,6 dizel 1.4 benzinliden az yakar. hatta 2.0 dizel bile daha az yakabilir...

teşekkürler.
  • 2007 vw polo almayı düşünüyorum . 25 000 TL bütçe yeterli mi?

Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim hayatımda ilk defa araba alacağım malum 2. elin otu p.ku çok

birde şu aracı inceliyorum bakarmısınız.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-temiz-arac-polo-56777652/detay/#
  • quote:

Çok çok teşekkür ederim zahmet edip çoğu detayı yazmışsınız.. Şimdi araştırıyorum piyasayı internet sitelerinden . Dediğiniz gibi highline yada comfortlara bakıcam tabi bütçeme uygun olanını bulabilirsem artık.

Comfort ve trendler 75 hp miydi acaba ? Sürat yapma gibi heveslerim yok. 1.4 16V 75hp lik polo bana yeterli diye düşünüyorum. Tip olarak da hoşuma gidiyo. 1.4 16V 75hp olması biraz küçük ve hafiif olmasından dolayı ekonomik olduğu kanısındayım sizce de öyle mi ?

Alma amacım Ankara - Kırıkkale arası git gel yapmak :)

Evet bu bahsettiğiniz iki model de 75 hp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inndark_

2007 vw polo almayı düşünüyorum . 25 000 TL bütçe yeterli mi?

Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim hayatımda ilk defa araba alacağım malum 2. elin otu p.ku çok

birde şu aracı inceliyorum bakarmısınız.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-temiz-arac-polo-56777652/detay/#

sıfırı 30.000 TL olan bir araç için (2012 odel) 5 yaşında olanına 24.000 TL vermek biraz fazla gibi. (Trendline modeli)

http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-polo.aspx

• hocam dikkatimi çeken bir durum var... Bazı pololarda ön ızgaraların rengi siyah bazılarında gövde rengi bu durum neden ? veya neyi ifade diyor anlamadım ?
  • quote:

hocam dikkatimi çeken bir durum var... Bazı pololarda ön ızgaraların rengi siyah bazılarında gövde rengi bu durum neden ? veya neyi ifade diyor anlamadım ?

trendline modelinde ön ızgara, kapı kolları, yan çıtalar siyahtir.
    Comfort modellerde govde rengidir.
    Trendline ile comfortline arasındaki farklardan biridir o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendede 6n2 comfort. polo var...

75bg poloya şehir içinde yetmektedir. uzun yollarda 120den sonra ani ataklar beklemek biraz sıkıntılı 100bglikte bu sorun yok...
    çoğu kimse kabul etmesede 100bglik olanı şehir içinde daha hesaplı. Araç çok zevkli motor sesini içeri alıyor ama kükreme sesi gibi geldiği için sizi gaza getiriyor..:D

birde uygun lastikler genelde pahalı performans lastikleri kullanın diyorlar bir üstünü alınca davlumbaza sürtüyor..:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

hocam dikkatimi çeken bir durum var... Bazı pololarda ön ızgaraların rengi siyah bazılarında gövde rengi bu durum neden ? veya neyi ifade diyor anlamadım ?

trendline modelinde ön ızgara, kapı kolları, yan çıtalar siyahtir.
    Comfort modellerde govde rengidir.
    Trendline ile comfortline arasındaki farklardan biridir o.

teşekkürler
  • arkadaşlar 2000 model 1.6 otomatik vites comfortline almak üzereyim.. 2 sorum olacak..

1. 100km de ortalama ne kadar yakar..
    2. genel özellikleri bakımından tavsiye edermisiniz??

şimdiden teşekkür ederim
  • SeLam arkadaşlar

2002 model 1.4 polom war sıralı sistem takılı ben şehir içinde 50 tl lik gazla en fazla 173 km gidebiliyorum sizce bu normal mi lütfen beni bilgilendirinn....
  • Merhaba Arkadaşlar,

2009 model polo 1.4 tdi comfortline (sanırım 9n3 kasa oluyor) almayı düşünüyorum. Ama aracın donanım veya teknik özelliklerinden bir haberim. Donanımını veya teknik özelliklerini yazabilir misiniz? Aslında internete broşürünü de bulamadım elinizde hazır varsa o da baya işimi görürdü.

Teşekkürler. İyi günler
  • Merhaba, 2004 Polo nun arka kapıda bulunan hoparlörlerin çapı hakkında bilgisi olan var mı ?
  • arkadaşlar öncelikle herkese merhaba
    ben 2004 polo 1.4 tdi aldım. Bazen turbo devreden çıkıyor, servis hava soğutucusu dedi. (çatlak varmış) daha önce böle problem yaşayan var mı? Varsa eğer bu sorunu sıfır ürün almadan çözebilir miyim(sıfırı 500 tl civarı).
    Bir de yedekparça internetten alınır mı ne kadar güvenilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orsino

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba
    ben 2004 polo 1.4 tdi aldım. Bazen turbo devreden çıkıyor, servis hava soğutucusu dedi. (çatlak varmış) daha önce böle problem yaşayan var mı? Varsa eğer bu sorunu sıfır ürün almadan çözebilir miyim(sıfırı 500 tl civarı).
    Bir de yedekparça internetten alınır mı ne kadar güvenilir?

aynı aracın 2005i var bende, hava soğutucusu dediğin intercooler olsa gerek.. ön yolcu koltuğu tarafındaki sis farı arkasında bulunur yer olarak.. bunun çatlak olmasının turbonun devreden çıkmasına yol açacağını zannetmem, sadece turboya yeterince soğutulmuş hava gitmediğinden performans biraz düşebilir diye düşünüyorum.. tabii ki eğer gerçekten çatlaksa değiştirmekte fayda var ama eğer tamir imkanı varsa klimacıların dış ünite temizleyici-çatlak giderici sıvıları vardır, bunlar kullanılabilir intercooler tamirinde.. benim araç 115binde, şimdiye kadar iki sefer seyir halindeyken turbo devreden çıktı, onlarda da sağa çekip stop ettim ve tekrar çalıştırdım düzeldi..

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.