Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (888. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 886887888889890
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Personel indirimi hakkında bilginiz var mı arkadaşlar?

Makyajlı,cc direksiyonlu yeni Passatları gördükçe içim bi hoş oluyo napsak bir model mi yükseltsek personel indirimi vs diyerekten?

• Ya arkadaslar kabul ederseniz bende araniza katilmak istiyorum Passat 2,0 Tdi 140 hp Basisline 2007 model 78000 km Shadowblue metalic Ekstralari Yagmur sensörü Koltuk isitmali Ic ayna karartmali 10 Airbag Arka camlar siyah folye Celik jant
  • quote:

Orijinalden alıntı: drozia

quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

quote:

quote:

quote:

Yasin göstergelerin kontak ile birlikte on olması ok de garaja girince niye kademeli olarak sönüyor sence göstergede mi sensör var ne algılıyor

drozia,

benim tahminim Dikiz aynasindaki Sensörden kaynaklaniyor (o sensör isik algiliyor ve bildiginiz gibi Dikiz aynasi karariyor ). Aracin ici Aydinlik oldugu an Gösterge Paneli aydinlaniyor, aracin ici Karanlik oldugu an karariyor ! En iyi örnek Garajda ic Lambayi yaktigimda Gösterge Paneli hemen aydinlandi, kapattigim an yavas yavas kademeli bir sekilde sönmüstü . Isik siddetli olarak Dikiz aynanin orada yaniyor´du yani Göstergeye Fazla isik vurmuyordu ve yinede Gösterge cok aydinlik bir sekilde yaniyor (Kademe Kademe sönerken belli oluyor).

Bence Dikiz aynasindaki Sensöre baglanmis Gösterge Panelin Isik siddeti ve Ayari

Saygilar Yasin

Yasin, o zaman ayna kararırken göstergenin de senkronize sönmesi gerekiyor dimi ona dikkat ettinmi bi de bişey daha aynada solda hep yeşil ışık yanıyor sağdaki yanmayan led ne işe yarıyor yoksa o sensör mü? bi de aynanın altında bir düğme var ona basılı tutunca yan dikiz aynaların kararıyor mı

drozia,

Aynanin orada bir Yesil LED ve LED´in yanindaki Aynayi karartan Sensördür . Altindaki dügme ile Dikiz aynasindaki Sensörü kapatiyorsun (Yesil LED sönüyor). Sende Yan kararan Dikiz aynasi yok .

Saygilar Yasin

Yasin senin araçta var mı yan kararan ayna highline da var dimi nasıl çalışıyor?

drozia,

bende Yan kararan ayna yok, benim aynalar sadece elektrik Kaplanmali, isitmali, ayarlamali ve etraf aydinlatmali . O Kararan Aynada ekstra Opsiyona giriyor , acikcasi gerekmeyen bir özellik. Ama Yan Kararan aynanin sensörü Aynanin disina dogru cizgiler var sensör o oluyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedat27

2010 42.haftadan sonra MFA TÜRKÇE olarak geliyor haydi gözümüz aydın.

Nasil yani ? Araclara Update ile olacakmi yoksa nasil ?? Bilgiler nereden, kaynak . Güzel bir Haber gercekten, Update ile olursa hemen yükletmek lazim
  • SERCAN bundan alman lazım.

dünyanın en pahalı oto cilası.zymol royale

http://www.amazon.com/Zymol-12001-Royale-Glaze/dp/B000F3K0T8

http://www.zymol.com/index.aspx

şuna bak cam kutuda daha ilginci el ile uygulanıyor
    http://www.zymol.com/zymolroyaleglaze44oz.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat27 -- 18 Mart 2010; 1:15:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakado67

Kusura bakmayin beyler yanlis yapmisim, ama simdi oldu heralde

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

Mann o mann echt stark geworde . Passat Variant Highline sieht jetzt noch schäner aus .

Ercüment abim, yeni Filmleri güle güle kullan. Variant´a bence olmasi gereken Arka Camlar Karartilmistir. Benim VW Tarafindan takilan 65% arka Karartilmis Camlar gercekten acik kaldi yaninda . Bu arada Yazlik Tekerleri taktirmisin gözümden kacmadi söyliyeyim .

Saygilar Yasin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NexX

Filmler çok yakışmış..

Almanyada highline larda bi-xenon standart değil mi??

Forum da mı bir sorun var acaba resimler çıkmıyor

NexX, burda degil bi-xeonen araclarda radyo bile yok, herseyi sen kendin siparis veriyosun, tabiki aracin fiyati ona göre artiyor,

Erdem,

burada Ercüment abimin anlattigi gibi Highline´da Radyo bile yok , Radyo vazgectim Radyo olmadigi icin Kablo agi ve Hoparlörde yok !!!

Saygilar Yasin
  • Saol Yasin,

Benimde cok hosuma gitti, arka camlar karartilmis bir baska duruyor arac, ama adama helal olsun, isini gercekten cok iyi yapiyor, tek bir hava kabarcigi birakmadi. Simdi sirada Auspuffblende var

Saygilar Ercüment
  • quote:

Saol Yasin,

Benimde cok hosuma gitti, arka camlar karartilmis bir baska duruyor arac, ama adama helal olsun, isini gercekten cok iyi yapiyor, tek bir hava kabarcigi birakmadi. Simdi sirada Auspuffblende var

Saygilar Ercüment

Ercüment abim,

Auspuffblende bizim araclara olmaz . Seri Egsozcikintisi daha hos görünüyor bence. R36 olurda tamam derim ama 2.0 TDI cift cikisli Egsozu cok güzel, degistirmeye degmez

Saygilar Yasin
  • Personel indirimi %3 uygulanıyor(bence cok duşuk ), eger bayii tanıdıksa o da %3 verebiliyor personele. KOÇ grubu çalışanları ford veya fiat marka araç almak istediklerinde %12 indirim uygulanıyor.
  • Çok iyi bir gelişme! Bence geç bile kalmışlardı...! 500 sayfalık kullanma kılavuzunu Almanya'da tercüme ettirip 100 sözcüklük MFA'yı tercüme ettirmemek yakışmamıştı VOLKSWAGEN'a...

Fakat ben yine İngilizce olarak kullanmaya devam edeceğim... Teknolojideki tüm dil ayarlarım İngilizce.

quote:

2010 42.haftadan sonra MFA TÜRKÇE olarak geliyor haydi gözümüz aydın.
  • PASSAT CC'de yağmurdan sonra arka kapıyı açınca su akıyormuş dışarıya ve bu sorun olmuş. PASSAT'ta böyle bir sorun var mıydı acaba?

• quote:

yuh diyorum sercan boyle yapsak

Abi senin şu an ön kaborta nasıl Birde onun üzerine UQD geçtik mi bundan daha iyi olur onların kullandığı da katı wax ve bizim kullandığımız bundan çok daha iyi dünyanın 1.seçilen katı waxı ( Kullanıcılar tarafından en iyi wax seçilmiş tabi çok uçuk fiyata satılan waxlarda var ama bu hem performasn hem fiyat olarak ) Collinite kullanıcıları da çok memnun aynı özellikleri var FK yapay colli yarı yapay yarı doğal arada ki fark o sadece...
  • quote:

SERCAN bundan alman lazım.

dünyanın en pahalı oto cilası.zymol royale

http://www.amazon.com/Zymol-12001-Royale-Glaze/dp/B000F3K0T8

http://www.zymol.com/index.aspx

şuna bak cam kutuda daha ilginci el ile uygulanıyor
    http://www.zymol.com/zymolroyaleglaze44oz.aspx

Bunlar çok uçuk waxlar birde swisswax var o daha da acayip Video da ki adam güzel detay temizlik yapmış wash-kil-polisaj-wax aracına kendi bakım yapanlar mutlaka izlesin bence
  • Sercan sana bir sorum olacak yine,

bugün burada hava 17°C dereceye ulasacak, ama Cumartesi Tekerleri degistirdigim Gün Yagisli gececekmis . Araci güzelce elle yikayayim diyecektim ama artik Cumartesi günü bedava Fischer + Kutger in Yikama Otomatiginde yikanacak gibi görünüyor .

Haftaya Cumartesi mutlaka Wax + Kil uygulamasi yapmak istiyorum, havalarda +10°C üzerine cikti tam zamani. Simdi bende sorun MF Bezleridir, Petzoldts ile görüstüm ellerinde kalmamis bekliyorlarmis yani Siparisi verdim bekliyorum simdi, haftaya kadar mutlaka gelecekmis.

Sorulara gelelim;

1. Kil uygularken MF Bez lazim oluyormu ??? (ona göre 3´lü Meguiars MF Bez daha siparis verecem)
    2. Kili her yerde uygulayabiliyormuyuz, örnek Kromajli parcalar, catinin üstündeki Kromajli Demir, Farlar, Cam, Tampondaki Siyah yerler vs.... ?
    3. Wax atarken o tampondaki Siyah Plastik yerler haric, Waxi Farlara veya Kromajli parcalara sürüyormuyuz ?
    4. Jant´a Wax yapabilirmiyim, aldigim Waxi orada kullanabilirmiyim ?
    5. Aracta 2 tane cizik var, bu mutlaka SRP ile gider elle yapacam Polishi sadece o bölgeye (boya yeni degmez! ) ne tür Polish tavsiye ediyorsun lütfen komple adini yaz ?
    6. Birde Park Sensörlerin üstünden gececezmi Wax ile ?

Insallah sorular cok olmamistir ama kafamda takilan soru bunlar kaldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Personel indirimi hakkında bilginiz var mı arkadaşlar?

Makyajlı,cc direksiyonlu yeni Passatları gördükçe içim bi hoş oluyo napsak bir model mi yükseltsek personel indirimi vs diyerekten?

• quote:

Sercan sana bir sorum olacak yine,

bugün burada hava 17°C dereceye ulasacak, ama Cumartesi Tekerleri degistirdigim Gün Yagisli gececekmis . Araci güzelce elle yikayayim diyecektim ama artik Cumartesi günü bedava Fischer + Kutger in Yikama Otomatiginde yikanacak gibi görünüyor .

Haftaya Cumartesi mutlaka Wax + Kil uygulamasi yapmak istiyorum, havalarda +10°C üzerine cikti tam zamani. Simdi bende sorun MF Bezleridir, Petzoldts ile görüstüm ellerinde kalmamis bekliyorlarmis yani Siparisi verdim bekliyorum simdi, haftaya kadar mutlaka gelecekmis.

Sorulara gelelim;

1. Kil uygularken MF Bez lazim oluyormu ??? (ona göre 3´lü Meguiars MF Bez daha siparis verecem)
    2. Kili her yerde uygulayabiliyormuyuz, örnek Kromajli parcalar, catinin üstündeki Kromajli Demir, Farlar, Cam, Tampondaki Siyah yerler vs.... ?
    3. Wax atarken o tampondaki Siyah Plastik yerler haric, Waxi Farlara veya Kromajli parcalara sürüyormuyuz ?
    5. Aracta 2 tane cizik var, bu mutlaka SRP ile gider elle yapacam Polishi sadece o bölgeye (boya yeni degmez! ) ne tür Polish tavsiye ediyorsun lütfen komple adini yaz ?

Yasin abi,bende Sercan gibi araç bakımla ilgileniyorum.
    Passatımızı aldığımız zaman bol bol uygulama fotoğraflarıda ekleyeceğim zaten.

Skoda forumdada nickim Can.
    Belki görmüşsündür.

Ben dilim döndüğünce yardımcı olayım sana;

1-Evet kil uygulamasında mf bez lazım oluyor.
    Kaydırmak için sıvı sıktıktan sonra ve kille geçtikten sonra,bir taraftanda diğer elimizle kurulamak lazım.
    Ama ben kildne sonra aracı yıkarım dersen o zaman gerek yok.

2-Kili her yerde uygulayabilirsin.Ama krom parçalarda uygulamaya gerke yokdiye düşünüyorum.O parçalar krom kaplama olduğundan içine pek kir hapsetmez.Kil belki karartabilir.

3-Waxı camlar dahl(ön cam hariç) heryere sürebilirsin.Siyah parçalara sürmesen iyi olur.

4-Aracın wax uygulaması bitince jantlarada wax uygulayabilirsin.Çokiyi olur hemde,kolay kir tutmaz ve ışıl ışıl olur.

5-Çiziğin durumunu bilemediğimden yorumsuz bırakayım.Ama eğer fotoğraf vs varsa daha net açıklanabilir.

6-Park sensörlerine herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum.Sercan sürüyormu bilmiyorum.O daha iyi bilgi verir...

İyi günler...
  • Arkadaslarim ve Ustalarim,

burasi Mercedes bölümü degil ama yinede yardim isteyeceyim. Biliyorsunuz ayni sorun Enistemin 2008 Model Mercedes C220 CDI 5. Vites Otomatik aracinda gecen sene yazinda olmustu bugün yine aynisi oldu. Ablam araba ile yoldayken tam gaz vermis ve aracin Motoru birden Acil Programa gecmis, arac güc kaybediyor, Göstergede ESP Hatasi ve Tekerbasinc Kontrol Hatasi oldugunu gösteriyor !! Motor-Talk´da bir kac üyedede ayni sorun var ama komik olan sorun nereden kaynaklandigidir . Kötü olan aracin Garantisi bitmis olmasidir (bir cok kez uzatin diye söyledim, ama dikkate alinmadim) ve simdi Mercedes hata arayisina girecek en az 1 saat tabiki VW´den 2x kat daha fazla saat ücreti almadan önce burada bir sorayim dedim hata nerede olabilecegine dair.

Benim tahminim Kontrolünitesi bozuk, gecen sene ayni sorun oldugunda Kablo´lar degismisti, Kontrol Üniteye giden.

Saygilar Yasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cn39

quote:

Sercan sana bir sorum olacak yine,

Sorulara gelelim;

Yasin abi,bende Sercan gibi araç bakımla ilgileniyorum.
    Passatımızı aldığımız zaman bol bol uygulama fotoğraflarıda ekleyeceğim zaten.

Skoda forumdada nickim Can.
    Belki görmüşsündür.

Ben dilim döndüğünce yardımcı olayım sana;

1-Evet kil uygulamasında mf bez lazım oluyor.
    Kaydırmak için sıvı sıktıktan sonra ve kille geçtikten sonra,bir taraftanda diğer elimizle kurulamak lazım.
    Ama ben kildne sonra aracı yıkarım dersen o zaman gerek yok.

2-Kili her yerde uygulayabilirsin.Ama krom parçalarda uygulamaya gerke yokdiye düşünüyorum.O parçalar krom kaplama olduğundan içine pek kir hapsetmez.Kil belki karartabilir.

3-Waxı camlar dahl(ön cam hariç) heryere sürebilirsin.Siyah parçalara sürmesen iyi olur.

4-Aracın wax uygulaması bitince jantlarada wax uygulayabilirsin.Çokiyi olur hemde,kolay kir tutmaz ve ışıl ışıl olur.

5-Çiziğin durumunu bilemediğimden yorumsuz bırakayım.Ama eğer fotoğraf vs varsa daha net açıklanabilir.

6-Park sensörlerine herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum.Sercan sürüyormu bilmiyorum.O daha iyi bilgi verir...

İyi günler...

Cn39,

tesekkür ederim. Ama niye Krom parcalara kil uygulanmaz ? Misal Variant´da catinin üstündeki Kormajli Demirlerde Kirec lekesi var Türkiyeden kalma aynisi Camlardaki Kromajlar icin gecerli, bunu kil´la cikar diye duymustum bir ara. Cizik üzerine resim cekecem
  • İsmim Can abi:)
    Ben üye oalrak yeniyim ama bütün sayfaları okudum,sanki en başından beri buradayım gibi hissediyorum:)

Krom parçalara kil uygulanabilir tabi ama çok leke hapsetmez ondan dedim.
    Kireç lekeleri varsa uygulayabilirsin tabi.
    Ama bol bol sıvı sık,aksi halde krom çok çabuk çizilen bir alzeme olduğundan izler kalabilir.
    Hatta bence elindeki kilin bir kısmını boyaya,az bir kısmınıda kromlara uygula.En garantisi bu.
    Tabi bu benim düşüncem.Biraz pimpirikli olduğumdan heralde
  • 
Sayfa: önceki 886887888889890
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.