Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.724
Cevap
132
Favori
4.505.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaslar sonunda bir tane 2009, 1.4 tsi 122 bg passat bulabildik. metalik siyah. dun aracı gittik gorduk ve hayırlısıyla bugun teslim alıyoruz. bu ve eski passat topicini cokca okudum. yazılanlar sayesinde içimiz rahat, pisman olmayacagımızı dusunuyoruz... birkac sorum var izninizle. Aracı teslim alırkın dikkat etmemiz gereken birşey var mı ?
    2- comfortline da yedek lastik orjinal jantla mı oluyor. ?

• xenon taktırma passatlra uymuyor 1. arıza lambası yanıyor 2.farın birisinin yanmama sorunu çıkıyor biriki kere açıp kapayarak sorunu düzeltmeye çalışıtorsun.onun yerine philipsin zxenon gibi ışık veren ampülünü taktırdım(o zaman çiftine 100 ytl vermiştim)
    quote:

Orjinalden alıntı: turkwell.com

arkadaslar bi sorum olacak. farlar için hangi ampulleri kullanıyorsunuz.ben hic memnun degilim.serviste degismesini istedim.osramın 5 ytl lik ampulu takmıslar.tekrar gittim osram silverstar taktırdım.ama buda cok iyi degil.ne kullanmalıyım.

ayrıca xenon taktıran varmı.sorun cıkar diyolar ama.yollarda goruyorum millet catır catır kullanıyo.hic taktıran ve kullanan varmı.
  • 235/45R17

• Detaylar

• Alarm kontrol ışığı ayna tarafına alınmış.

• Fiyatı ise 90bin litas, yaklaşık 50bin YTL'den başlıyor.

• bentaktırtım cokda memnunum. ne delme ne sökme 15 dk da yapıldı. HID marka
    quote:

Orjinalden alıntı: turkwell.com

arkadaslar bi sorum olacak. farlar için hangi ampulleri kullanıyorsunuz.ben hic memnun degilim.serviste degismesini istedim.osramın 5 ytl lik ampulu takmıslar.tekrar gittim osram silverstar taktırdım.ama buda cok iyi degil.ne kullanmalıyım.

ayrıca xenon taktıran varmı.sorun cıkar diyolar ama.yollarda goruyorum millet catır catır kullanıyo.hic taktıran ve kullanan varmı.
  • arkadaşlar vw forumda gördüm cam filmleri artık muayenelerde sorun yaratmıyormuş.trafikte ise hafif kusurlu sayılıyormuş yani polisine göre ceza yiyebilirsiniz demek oluyor:)anlatan kişi araç muayene istasyonunda çalışan bi r görevli...bilginize.
  • Bizdeki megane II hatchback 6 cam da simsiyah filmli, 3 hafta evvel muayeneden geçti, sorun olmadı.
  • Exclusive modellerinde; 6 1/2 J x 16 "Vitus" alüminyum jantlar, 205/55R16 lastikler,
    Comfortline ve Trendeline da; 7 J x 16 "Milwaukee" alüminyum jantlar, 215/55R16 lastikler kullanılıyor.
    Bunun teknik sebebini ve sonuçlarını bilen bir arakadas acıklama yaparsa sevinirm. ona göre secim yapacağım...
  • normalde yasaktı biliyorsunuz ve yeni araç muayene merkezlerinde geçemiyordunuz.eskilerde zaten aracı götürmesen de imza alabilrdin adamını bulunca
    quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Bizdeki megane II hatchback 6 cam da simsiyah filmli, 3 hafta evvel muayeneden geçti, sorun olmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: asclepius

Gecen hafta Litvanya'da VW Passat CC gördüm, tabi hemen DH VW Passat ailesi için görüntüledim.

Resimler harika ellerine sağlık
  • Pek baktıkları yok, bakan olursa da 20ytl'ye çözülüyor...

quote:

Orjinalden alıntı: ogüst

normalde yasaktı biliyorsunuz ve yeni araç muayene merkezlerinde geçemiyordunuz.eskilerde zaten aracı götürmesen de imza alabilrdin adamını bulunca
    quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Bizdeki megane II hatchback 6 cam da simsiyah filmli, 3 hafta evvel muayeneden geçti, sorun olmadı.

• quote:

Orjinalden alıntı: gardianus

Exclusive modellerinde; 6 1/2 J x 16 "Vitus" alüminyum jantlar, 205/55R16 lastikler,
    Comfortline ve Trendeline da; 7 J x 16 "Milwaukee" alüminyum jantlar, 215/55R16 lastikler kullanılıyor.
    Bunun teknik sebebini ve sonuçlarını bilen bir arakadas acıklama yaparsa sevinirm. ona göre secim yapacağım...

Exclusive için konulan Vitus jantlar 7 kollu gayet güzel jant.

2007 aralık'a kadar lastikleri 215/55 R16 idi, broşürlerde vs yazıyordu. Ama sonra 205 lastik takmaya başladılar, ben aracı teslim alırken 205 lastik gördüm ve itiraz ettim, onlar da 215 ile değiştirdiler.

Ama artık 205 geliyor, teknik sebebini bilmiyorum ama bence sebebi duygusaldır.

Yani Milwaukee jant ile Vitus jant arasında muhtemelen 15 € fark vardır, o farkı da sayın ithalatçı firma 215-205 farkı olarak geri alıyordur
  • meke sen yöneticisin , sana sorayım. Email ile uyarı mesajı gelmiyor, özel mesajlar gelmiyor. Sistemde sorun mu var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: msi675

xenon taktırma passatlra uymuyor 1. arıza lambası yanıyor 2.farın birisinin yanmama sorunu çıkıyor biriki kere açıp kapayarak sorunu düzeltmeye çalışıtorsun.onun yerine philipsin zxenon gibi ışık veren ampülünü taktırdım(o zaman çiftine 100 ytl vermiştim)

merhaba, sizin aldığınız ampulleri ve philips in diğer ampullerini nerden bulabilirim. teşekkürler
  • Selam dostlarim,

İş seyahatlerim nedeniyle foruma pek katkida bulunamiyorum bu aralar kusuruma bakmayin

Sevgili lloyd, 300C'ni güle güle kullan tank gibi araba!!

İste 14 saat uctuktan sonra evinize döndügünüzde güzelim Passat'iniz da görmek istediginiz son sey !!! Fakat malesef burası Türkiye !!
  • aatabay büyük geçmiş olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay

Selam dostlarim,

İş seyahatlerim nedeniyle foruma pek katkida bulunamiyorum bu aralar kusuruma bakmayin

Sevgili lloyd, 300C'ni güle güle kullan tank gibi araba!!

Geçmiş olsun Aatabay,

Kamyonet gibi birşeyin kasası ezmiş galiba. Üzülme yeni gibi olur yapılınca.
    Dediğin gibi burası Türkiye.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertbasaran -- 2 Eylül 2008; 21:28:47 >
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.