Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2. El otomobil mi satıyor, yoksa yüksek faizli otomobil kredisi pazarlayıp gizli bankacılık mı yapıyor? Aşağıdaki örneği inceliyordum. Araç VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI 140 HP COMFORTLINE DSG, 2008 model, henüz daha 4.150 kilometrede, rengi derin siyah. Fiyat 69.500 YTL fakat DOD'un kredisini kullanmayı düşünürseniz, 60 ay vade ile, ödeyeceğiniz toplam para miktarı 100.000 YTL'den fazla!

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=215030
  • Hüseyin kardeşim başın saolsun....
  • hüseyin abi başın sağolsun.Allah geride kalanlara uzun ömür versin.
  • Burdaki olay şu:
    1- 2008 ve 2009 model aynı marka model ve donanım iki araç arasında hiç bir fark olmasa bile, üst model yılında olan araç daha değerlidir. (İkinci elde satarken fiyatı daha yüksek olur)
    2- Model yılı geçişlerinde mutlaka bir donanım farkı veya değişiklik olacak diye bir kaide yok.
    3- 2008 ve 2009 model araçların fiyatları aynı olsaydı o zaman herkes 2009 alırdı, dolayısıyla 2008 modeller stokta kalırdı (amiyane tabirle elde patlardı)
    4- Araçlar 1 ağustostan önce 2009 model olarak tescil edilemediği için, aslında şasisi 2009 model olan bir aracı (ki bu üreticiye ait bir koddur, trafiğe tescil ederken esas alınan belge aracın faturadır) faturasını 2008 model olarak kestirirseniz model yılı 2008 olarak tescil ettirebilirsiniz. Bu durumda 2008 model fiyatından satın almış olursunuz.
    5- Yok ben illa 2009 model almak istiyorum diyorsanız o zaman zamlı fiyattan almaya katlanmanız lazım.
    6- Siz de "Doğuş" olsaydınız bence daha farklı bir şey yapmazdınız.
    7- Müşteri memnuniyeti "modern kapitalizmin" cafcaflı bir ambalajından başka bir şey değildir. Bırakın Doğuş'u hiç bir şirket kendi menfaatini bir kenara koyarak koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlayamaz. Çünkü müşteri memnuniyeti demek, daha az para, daha az kar demek. Para kazanmayan hiç bir şirket ayakta duramaz, süreklilik sağlayamaz.
    8- Bu işi hayır için yapanlar hariç
    Selamlar...
    quote:

Orjinalden alıntı: zeki-

Doğuş 2009 model arabaları ;
    1- Temmuz ayında 2008 fiyatına
    2- Ağustos ayında 2009 fiyatına satıyor.
    Yani aynı arabayı 2 ayrı fiyata satmış oluyor.
    Şimdi bir düşünelim,
    eğer araba aynı ise nasıl 2 ayrı fiyat olur?
    ve 2009 olarak üretilmiş bir arabayı hangi mantıkla 2008 olarak tescil ediyorlar?
    Kendi sattıkları 2009 model araca 2008 etiketi yapıştırarak değerini düşürüyorlar.

Tam 1 haftadır 1 Ağustos'a kadar bekleyip tescili o zaman yaptırmak istediğimi anlatmaya çalıştım.
    Bu durumda da parasını ödediğim araç için fiyat farkı istediler..
    Müşteri memnuniyeti denen klişeyi ağızlarından düşürmezler ama hikayedir.

Ama eminim ki Passat'ım performansı/ekonomikliği/prestiji/vs ile Doğuş'un yaptıklarını unutturacak.

Ne dersiniz????

Zeki Topcu
  • o krediyi bildiğim kadarıyla DOD değil, VDF (Volkswagen Doğuş Tüketici Finanasmanı) veriyor. Yani bir finans kuruluşu. Yani bankanın bir türü de diyebiliriz..
    quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

DOD

2. El otomobil mi satıyor, yoksa yüksek faizli otomobil kredisi pazarlayıp gizli bankacılık mı yapıyor? Aşağıdaki örneği inceliyordum. Araç VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI 140 HP COMFORTLINE DSG, 2008 model, henüz daha 4.150 kilometrede, rengi derin siyah. Fiyat 69.500 YTL fakat DOD'un kredisini kullanmayı düşünürseniz, 60 ay vade ile, ödeyeceğiniz toplam para miktarı 100.000 YTL'den fazla!

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=215030
  • 2006 Volkswagen Passat 3.6 L 4Motion - $13,700

evet, olbilecek tüm aksesuarlar var sanırm ve $13.700 (tek kusuru low flood, yani düşük bir sel hasarına maruz kalmış olması).

VW PASSAT 3.6 V6 4 MOTION DSG

• Ben bu jantları bir yerden tanıyorum ama nereden...?

• yeni kasa passatlardan

edit: resim ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sdrive -- 11 Temmuz 2008; 9:30:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak7777

yeni kasa passatlardan

edit: resim ekleme

arkadaşlar resimdeki passat ne zaman gelecek
  • Mulligun başın sağolsun.

Allah sabır versin
  • Sevgili VW PASSAT Dostlarım.

Aradım aradım ve buldum. Motor kaputunun altında aracımda istediğim sayıda ve renkte uyarı çıkartması olmadığından (bakınız yukarıdaki Amerikan Versiyonu PASSAT 3.6 V6 4MOTION DSG) internette araştırdım ve İngiltere'de buldum. Ama sadece 2 tane işe yarar var. Diğerleri fıs..

http://volkswagenstickers.co.uk/index2.php?cmd=search&cat=16

Pay Pay ile ödedim. £5.10 İngiliz Pound'u da posta masrafı tuttu. Toplam 49 YTL bakalım nasıl olacak... Resimleri çeker ve buraya eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 11 Temmuz 2008; 10:45:25 >
  • Sevgili codexper,

Tabii ki vahşi serbest piyasa ekonomisi uygulanırsa böyle olur ve müşteri memnuniyeti aslında kandırmacadır.
    Ama bu tür uygulamaları da müşterilerinizi hiç kaale almadan yapmamalısınız. Olay sadece "tekel" zihniyetidir.
    Senelerce "kuş" serisi adı altında o berbat arabaları bir VW fiyatına tek olmanın getirdiği avantajla satmadılar mı?
    VW almak için başka bir şirkete gidemediğiniz sürece Doğuş ne yapsa haklıdır ve onları sizin gibi piyasa ve ticaret adına savunan çıkacaktır.

Bence;
    1-2008 ve 2009 model arasında tek fark yaş farkı olmalı ve bu yaş farkının getirdiği(2.elde) fiyat farkı olmalıdır. Sizin de bahsettiğiniz değer, daha yeni , bir üst model olmanın getirdiği değer olmalıdır. Yoksa her model değişikliğinde gelen zammın değil. Üretici aynı, arabada değişiklik te yok, masraflar aynı ama bir dakika model farkı var... fiyat arttı !!!! İşte bu geçmişte kemikleşmiş enflasyonu yaratan tekel zihniyeti, her ay yeni liste, her modelde yeni liste, işi gücü bırakıp artık liste takip eden insanlar.

Bir de şöyle bakın; eğer her yaş veya model değişikliğinde fiyat eklenerek katlansaydı bir 10 sene sonra hem arabaların fiyatı erişilmez olurdu hem de diğer markalara karşı dezavantajlı duruma düşerdi.

2- Eğer 2009 model ile 2008 model arasında illa fark yaratmak istiyorsanız o zaman 2008 modeli alıcılar için daha cazip hale getirmeniz gerekir(donanım farkı, ödeme avantajı,aksesuar avantajı vs) , yoksa durup dururken zam neyin nesi???

3- Ben bir araç almak için başvurduğumda model ayırımı yapmamıştım(bu benim hatam), gelen aracım 2009 geldi(eğer 2008 gelseydi zaten öyle alacaktım),.Parasını ödedim ve 2009 model olduğundan dolayı Ağustos'a kadar beklemek istedim. İşte o zaman faturayı 2008 model olarak keseceklerini ve eğer 2009 model istiyorsam da fark ödemem gerektiğini söylediler.("Aynı araca fark" sözü buradan geliyor).
    Şimdi eğer bir modelin diğerinden değerli olduğunu düşünüyorsanız, o zaman 2009 modeli Temmuz'da 2008 fiyatına neden satıyorsunuz?????
    Bana satılan aracın(pazarlığı bitmiş, parası ödenmiş) 2009 model olarak tescillenmesinden neden fark isteyerek ek fayda sağlamaya çalışıyorsunuz???

4- Faturayı 1 Hazirandan başlamak kaydıyla bir üst modele ait kesebilir ve vergisini de yatırıp, tescili yaptırmak için 3 ay bekleme hakkınız vardır.

5- Belki haklısınız Doğuş olsaydım bende aynı şeyi yapardım, ama şu kesin, o zaman ben de alıcıların pek te sempati ile bakmadığı şirket olurdum .

6- Yazınızda, müşteri memnuniyetinin şirket menfaatlerine ters bir durum olduğu ve daha az kazanmasına yol açtığını belirtiyorsunuz ki buna katılmak mümkün değil.

7- Bu konu şüphesiz ki çeşitli görüşlerle daha da zenginleştirilebilir ve uzayabilir. Mesela biri, "kardeşim ne şikayet ediyorsun! araba almışsın, git keyfine bak, gez, toz" diyebilir. İşte ben de o'nun dediğini yapacağım.

En derin saygılarımla.

Zeki Topçu

quote:

Orjinalden alıntı: codexper

Burdaki olay şu:
    1- 2008 ve 2009 model aynı marka model ve donanım iki araç arasında hiç bir fark olmasa bile, üst model yılında olan araç daha değerlidir. (İkinci elde satarken fiyatı daha yüksek olur)
    2- Model yılı geçişlerinde mutlaka bir donanım farkı veya değişiklik olacak diye bir kaide yok.
    3- 2008 ve 2009 model araçların fiyatları aynı olsaydı o zaman herkes 2009 alırdı, dolayısıyla 2008 modeller stokta kalırdı (amiyane tabirle elde patlardı)
    4- Araçlar 1 ağustostan önce 2009 model olarak tescil edilemediği için, aslında şasisi 2009 model olan bir aracı (ki bu üreticiye ait bir koddur, trafiğe tescil ederken esas alınan belge aracın faturadır) faturasını 2008 model olarak kestirirseniz model yılı 2008 olarak tescil ettirebilirsiniz. Bu durumda 2008 model fiyatından satın almış olursunuz.
    5- Yok ben illa 2009 model almak istiyorum diyorsanız o zaman zamlı fiyattan almaya katlanmanız lazım.
    6- Siz de "Doğuş" olsaydınız bence daha farklı bir şey yapmazdınız.
    7- Müşteri memnuniyeti "modern kapitalizmin" cafcaflı bir ambalajından başka bir şey değildir. Bırakın Doğuş'u hiç bir şirket kendi menfaatini bir kenara koyarak koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlayamaz. Çünkü müşteri memnuniyeti demek, daha az para, daha az kar demek. Para kazanmayan hiç bir şirket ayakta duramaz, süreklilik sağlayamaz.
    8- Bu işi hayır için yapanlar hariç
    Selamlar...
    quote:

Orjinalden alıntı: zeki-

Doğuş 2009 model arabaları ;
    1- Temmuz ayında 2008 fiyatına
    2- Ağustos ayında 2009 fiyatına satıyor.
    Yani aynı arabayı 2 ayrı fiyata satmış oluyor.
    Şimdi bir düşünelim,
    eğer araba aynı ise nasıl 2 ayrı fiyat olur?
    ve 2009 olarak üretilmiş bir arabayı hangi mantıkla 2008 olarak tescil ediyorlar?
    Kendi sattıkları 2009 model araca 2008 etiketi yapıştırarak değerini düşürüyorlar.

Tam 1 haftadır 1 Ağustos'a kadar bekleyip tescili o zaman yaptırmak istediğimi anlatmaya çalıştım.
    Bu durumda da parasını ödediğim araç için fiyat farkı istediler..
    Müşteri memnuniyeti denen klişeyi ağızlarından düşürmezler ama hikayedir.

Ama eminim ki Passat'ım performansı/ekonomikliği/prestiji/vs ile Doğuş'un yaptıklarını unutturacak.

Ne dersiniz????

Zeki Topcu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki- -- 11 Temmuz 2008; 11:14:21 >
  • beyler bu 1.6fsi 115 hp çekişi nsl yani iyi gidiyomu ağırmı kalıyo alınıcak bi araçmı ?
  • bence çekişi şehir içi için normal, şehirler arası yol için de idealdir.

geçen sene açılan şu konuyu okuyarak bilgi edinebilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_12223906/mpage_1/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: driftci67

beyler bu 1.6fsi 115 hp çekişi nsl yani iyi gidiyomu ağırmı kalıyo alınıcak bi araçmı ?
  • sende passamı var meke aldıysan kaça aldın ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

arkadaslar resımdeki ayak dayama yerındekı parcayı 40 ytlye aldım..ama henuz taktırmadım..
    ayrıca dosemeler zedelenmesın dıye ustune plastık doseme yaptırmayı dusunuyorum..zorunlu hızmetımde 1650 metre yukseklıkte bır ılcede oldugum ıcın kısın zor sartlar benı beklıyor..

bır goodyear bayısının evladı olarak sunu belırtmelıyımkı run on flat lastıgı dunyada ılk olarak goodyear cıkarmıstır dıyerlerı kopya cekmıstır
    ayrıca bızım araclarımız ıcın uygun olan lastıkler goodyearda sıgortalı olup herhangı bır kesı patlak catlak durumunda hemen degıstırılmektedır kullanıcı hatası olsa bıle..ben lastıklerımden memnun olmasam bıle degıstırmeyecegım cunku kar lastıgı alacagım..

mullıgun basın sagolsun..Allah sabır versın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: driftci67

sende passamı var meke aldıysan kaça aldın ?

Evet bende Passat 2.0 TDI DSG Exclusive Mocca Antrasit var.

Ben 15 Aralık 2007 de satın aldım, trafiğe 4 Ocak 2008 de çıkardım. Ben metalik boya dahil 80.500 YTL aldım, o günkü kurla 47.000 € civarına geldi.
    Şu an 2009 modelleri 86.860 YTL, yani 45.000 € civarı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Mulligun kardeşim başınız sağolsun, Allah'tan annenize rahmet sizlere ve tüm yakınlarına sabır dilerim.
  • Kuzenim Amerika'dan gelecek. Bana "Birşey lazım mı?" sorusunu sorma gafletinde bulundu... (!)

Siparişlerim:

a) 2 Kavanoz JIF PEANUTBUTTER CRUNCHY (2 kg)
    b) 1 Set (4 Parça) "MONSTER " Marka VW PASSAT KAUÇUK PASPAS

http://www.cmgestore.com/VW08/SKUDetailsVW08F3C61550HO.ASP
  • Taner
    Bu topic i açan Garibaldi Nihat ile 18 Mayısta Bursada buluştuk.
    O yurt dışından Golf 5 için özel kauçuk paspas getirtti.
    140 YTL gibi bir para verdi.
    Bende VW Rekor servise gidip kauçuk paspas istedim. 34 YTL ye aldım. Arasında hiç bir fark yok. Hatta benimkisinin yere montaj için yuvarlak klipsleri bile var.
    Yurt dışından getirteceğim diye dünyanın parasını verip buradakinin aynısı bir paspas getirttirme.

Ha eğer Rusyadan paspas getirtebiliyorsan getirt. Şaka yapmıyorum. Kışlık kullanırsın. Orada kullanılan paspasların yanları yukarı doğru hafif kalkar. Kışın çamur kar ne varsa paspasın içine akar. Paspasta tabiri caizse leğen gibi bir şeydir ve hiç bir şekilde döşemeye su dökülmez.

Ben bir sefere çıktığımda kendim için alacağım. Önümüzdeki aylarda bir sibirya seferi gözüküyor ama tam belli değil henüz.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.