Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (422. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar 15 yildan fazladir cam filmi isi yapiyorum.
    cam filminin hic bir zarari yok. aksine bir cok yarari var ki. dunya da gelismis ulkelerde stard koyarak cam filmi kullanilmasi tavsiye ediyliyor.
    cam filmi icerden yapildigi icin filmli cami icerden acmak cok kolay.
    tesekkurler

quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Cam filmi kesinlikle yasak (ön,arka, yan). Orijal fabrika çıkışlı renkli camlar yasak değil ve onların da üzerinde notasyon var farikasyon renkli cam olduğuna dair. Ayrıca üreticiler can güvenliği için cam filmini tavsiye etmiyor, aracın içinden acil durumda çıkışı rahatça sağlayabilmek için şiddetle yaptırmayın diyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkwell.com

Arkadaslar cep teli ile kapı açma işini 3 araçta denedim.malesef oyle bişey olmuyor. kapılarda tık bile yok.her çeşidini denedim her yerine tuttum ama malesef.

saygılar

Bende ilk duyduğum zaman denemiştim. Sonuç olumsuz olmuştu.
    Ama sevgili Oğuzhan'ın sözüne güvenirim. Demek ki bazı frekanslarda çalışabiliyor.
  • arkadaslar ben bu telefonla arba acma olayını duyunca hemen denedım ve yaklasık 10 km topkapı k.çekmece arası babama arattım ve yedek anahtarla arabayı acmayı denedım sonuc olumlu arbanın kapıları rahatlıkla acılmıs ve kapanmıs bagajı bıle actım :D
  • Hiç ihtimal vermiyordum ve az önce denedim, eşim aradı ben de megafon açık ve kapalı olarak telefonu aracın sağına soluna önüne arkasına tuttum ancak maalesef herhangi birşey olmadı. Belki inanmadığım için olmamıştır
  • bende vermıyordum öle bır ıhtımal ama oldu ummadık taş baş yardı valla
  • Belki telefon ve operatöre göre de değişiyor olabilir
  • Ya da sadece faturalı hatlarda
  • Yeni VOLKSWAGEN PASSAT alan arkadaşlarımızı bilgilendirmek için MODEL YILI ve ÜRETİM BİLGİLERİNİ gösteren tablo hazırladım:

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkwell.com

Passat dediğimiz bir araba
    Ama buluşturuyor bizi burada
    Sakın yanlış anlaşılmasın
    Sevgidendir,ne menfaat ne para
    Ancak alanlar bilir
    Tüm Passatçılar birarada.

YAZAN:SEDAT

Sedat çok hoş çok güzel olmuş ellerine sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr_ozi

arkadaşlar selamlar.bugün hanım araç(tsi golf) rolantide çalışır durumda iken araçtan iniyor ve kapıyı kapatıyor.öyle sanıyorum ki aracın mfd ayarları nedeni ile araç kendini kilitliyor.forumdan edindiğim bilgilere dayanarak cepten hanımı aradım,telefonu araca doğrultmasını istedim.yedek anahtarı kendi telefonuma doğru tutarak açma düğmesine bastım.hakikaten işe yaradı ve ben 80 km yol tepmekten kurtuldum...

Duyunca hemen babamı aradım.Şu anda passat babamda tam aracı iş yerine park ediyormu dedim ben burdan kapıları açarım,sen yeterki telefonu araca doğru tut, önce inanmadı ben yedek ahantardaki düğmeye bastım babam şok oldu ses çıkarmadı.Ve gerçekten oldu hiç aklıma gelmezdi valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 29 Mayıs 2009; 18:37:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

Sedat ustam,

tikirti sesi hakkinda, bilmiyorum hic dikkatimi cekmemis olabilir baska yerden ses ciktigi icin ama ailemizde HONDA Accord 2.4 iVTEC ve Mercedes C220 CDI hic birinde tikirti takirti sesleri yok . Araclarin ikisindede ön taraf sert plastikten yapilmamis ve yalitimi iyi olabilir, yada ikisindede dekorlar olmadigi icin ses cikarmaya bilir . 2008 Passat´a bindim ondada benim sesleri duyamadim aracin icin resmen sessizdi (tam benlik ). Ben sanirim bu araba ile tikirti sesleri ile kafayi yediyimden her türlü gicirti tikirtiyi duyar oldum

Saygilar Yasin

PS: Passat Variant HIGHLINE üretimi Countdown sayaci: 2 Ay 18 Gün, veya 80 Gün, 1927 Saat, 115595 Dakika veya 6.935.700 Saniye.
    Vay be az kalmis 2 Ay 18 gün, gel tezkere gel. Aracin elime gecme günü belli olmadigi icin sadece üretim gününü sayiyorum....

Yasin bu tıkırtı sesini fazla takma.Senn gümüş şimşeğin tıkırtısı kadar 2010 model izlandalında o kadar tıkırtı duymazsın ama mutlaka tıkırtı sesi duyarsın.Normal şartlarda,Normal yollarda tıkırtı sesi çıkmaz almanya'da yollar kaymak gibiyse bir sorun yok ama biz burda öyle bir yollarda sürüyoruzki passat iyi dayanıyor valla.İlla tıkırtı sesi duymak istersen gel ben seni İstanbul'da bir gemiye bindireyim bak bakayım bütün stunlardan nasıl ses geliyor.Benim için önemli olan orta konsoldaki tıkırtı seslerinin olmaması diğer sesler bence normal

Niye gemi diye sorarsan.Gemileri öyle bir yanaştırıyorlarki yüksekte kalıyor ve senin oraya girmen için aracınla çaprazlama çıkman gerekicek o sırada tüm stunlar geriliyor ve bazı yerlerden tıkırtı sesleri geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

quote:

Sedat ustam,

tikirti sesi hakkinda, bilmiyorum hic dikkatimi cekmemis olabilir baska yerden ses ciktigi icin ama ailemizde HONDA Accord 2.4 iVTEC ve Mercedes C220 CDI hic birinde tikirti takirti sesleri yok . Araclarin ikisindede ön taraf sert plastikten yapilmamis ve yalitimi iyi olabilir, yada ikisindede dekorlar olmadigi icin ses cikarmaya bilir . 2008 Passat´a bindim ondada benim sesleri duyamadim aracin icin resmen sessizdi (tam benlik ). Ben sanirim bu araba ile tikirti sesleri ile kafayi yediyimden her türlü gicirti tikirtiyi duyar oldum

Saygilar Yasin

PS: Passat Variant HIGHLINE üretimi Countdown sayaci: 2 Ay 18 Gün, veya 80 Gün, 1927 Saat, 115595 Dakika veya 6.935.700 Saniye.
    Vay be az kalmis 2 Ay 18 gün, gel tezkere gel. Aracin elime gecme günü belli olmadigi icin sadece üretim gününü sayiyorum....

Yasin bu tıkırtı sesini fazla takma.Senn gümüş şimşeğin tıkırtısı kadar 2010 model izlandalında o kadar tıkırtı duymazsın ama mutlaka tıkırtı sesi duyarsın.Normal şartlarda,Normal yollarda tıkırtı sesi çıkmaz almanya'da yollar kaymak gibiyse bir sorun yok ama biz burda öyle bir yollarda sürüyoruzki passat iyi dayanıyor valla.İlla tıkırtı sesi duymak istersen gel ben seni İstanbul'da bir gemiye bindireyim bak bakayım bütün stunlardan nasıl ses geliyor.Benim için önemli olan orta konsoldaki tıkırtı seslerinin olmaması diğer sesler bence normal

Niye gemi diye sorarsan.Gemileri öyle bir yanaştırıyorlarki yüksekte kalıyor ve senin oraya girmen için aracınla çaprazlama çıkman gerekicek o sırada tüm stunlar geriliyor ve bazı yerlerden tıkırtı sesleri geliyor.

Sercan tikirti takirti sesi normal ama sen benim araca bin Radyo acikken bile duyulmasi 36.000 €uroluk bir aracta moralini bozuyor. Bendeki sesler hep önden geliyor Ön Konsol ve kapilarda basladi simdi . Beni birak 63 Yasindaki babam bile sesi duyuyor . Ses cok sesli oldugu icin sikayette bulundum. Ama yeni aracimda insallah ses olsa bile minimum bir sekilde olacagina inaniyorum.......

Bu arada Canakkaleye gecmek icin gemiye bindiyimde (arkada yük dolu, yedek tekerliyin orasi dahil !!!) capraz giriyorsun gercekten cok dik rampalar, inerkende ayni ama inerken cikarken Sütünlerden catirti sesi cok sükür cikmadi .

Countdown sayaci : Passat Variant HIGHLINE üretimi Countdown sayaci: 2 Ay 17 Gün, veya 79 Gün, 1902 Saat, 114102 Dakika veya 6.846.123 Saniye.
  • Taner abim,

bilgilerin icin cok tesekkürler, gercekten bu sasi nosunda neler gizliymis hic bir bilgim yoktu insallah arslan13 arkadasimiz buna bakarak modelini ögrenebilir !!!

quote:

Orjinalden alıntı: borgmann

Arkadaslar RNS 510 icin ebay de arama yaparken skoda icin olanini buldum.Bu navi passatla uyumlumu?Görüntü ayni baglanti soketleri farkli olabilirmi?

Baska soru aranizda chip tuning yaptiran var mi?Sonuctan memnunmusunuz?Kutu icimi yoksa direk chip tuning mi yaptirdiniz? (Cok fazlami soru sordum ne?)

borgmann grüß dich,

SKODA RNS510 ayni cihaz sadece Cihazda modeli "COLOMBUS" ve "SKODA" yaziyor !!! Öbürtürlü giris ve cikislari ayni olmasi lazim !!!! Almadan önce bir yetkili Servise sordurursan daha iyi yardimci olur.

Chip Tuning konusunda ama sakin elini uzak tut 2.0 TDI 170PS PumpeDüse (PumpNoizzle) Motorlar saten biliyorsun problemli Motor onun icin elini uzak tut !!!

Saygilar Yasin
  • quote:

Sercan tikirti takirti sesi normal ama sen benim araca bin Radyo acikken bile duyulmasi 36.000 €uroluk bir aracta moralini bozuyor. Bendeki sesler hep önden geliyor Ön Konsol ve kapilarda basladi simdi . Beni birak 63 Yasindaki babam bile sesi duyuyor . Ses cok sesli oldugu icin sikayette bulundum. Ama yeni aracimda insallah ses olsa bile minimum bir sekilde olacagina inaniyorum.......

Bu arada Canakkaleye gecmek icin gemiye bindiyimde (arkada yük dolu, yedek tekerliyin orasi dahil !!!) capraz giriyorsun gercekten cok dik rampalar, inerkende ayni ama inerken cikarken Sütünlerden catirti sesi cok sükür cikmadi .

Countdown sayaci : Passat Variant HIGHLINE üretimi Countdown sayaci: 2 Ay 17 Gün, veya 79 Gün, 1902 Saat, 114102 Dakika veya 6.846.123 Saniye.

Haklısın sende Gümüş Şimşekte gerçekten çok sorunlar yaşadın her ay servise girdi komple söküldü takıldı.Bütün şansızlııklar senin başına geldi.Özellike tıkırtı olayıyla çok uğraştın bence en iyisini yaptın...2010 model izlandalında çok az ses duyacağına inanıyorum.

Valla ben her gemiye binişimde kapı kenarları tam olarak yerini bilmiyorum herhalde stünlardır.Oralarda çatır çutur sesler geliyor..Mesela ben otoparktan çıkarkende oluyor.Çok kötü çimento atılmış ve yine çapraz çıkıyorum.Kapının yürüdüğü demir in kenarlarını atılan çimentolar heryerde aynı değil özellikle bir yer var ön sağ teker bir anda aşağı gidiyor.O sırada da sesler geliyor ama ben fazla takmıyorum Eski aracımda o kadar ses duyuyodumki alışkınım bunlar bana normal geliyor(Sen görümüştün benim otoparkı insanı katil eder.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

quote:

Haklısın sende Gümüş Şimşekte gerçekten çok sorunlar yaşadın her ay servise girdi komple söküldü takıldı.Bütün şansızlııklar senin başına geldi.Özellike tıkırtı olayıyla çok uğraştın bence en iyisini yaptın...2010 model izlandalında çok az ses duyacağına inanıyorum.

Valla ben her gemiye binişimde kapı kenarları tam olarak yerini bilmiyorum herhalde stünlardır.Oralarda çatır çutur sesler geliyor..Mesela ben otoparktan çıkarkende oluyor.Çok kötü çimento atılmış ve yine çapraz çıkıyorum.Kapının yürüdüğü demir in kenarlarını atılan çimentolar heryerde aynı değil özellikle bir yer var ön sağ teker bir anda aşağı gidiyor.O sırada da sesler geliyor ama ben fazla takmıyorum Eski aracımda o kadar ses duyuyodumki alışkınım bunlar bana normal geliyor(Sen görümüştün benim otoparkı insanı katil eder.)

sercan aslinda bir kac sorun daha var aracta ama söylemiyorum , nasil olsa arac benim deyildir artik 2 Ay 17 Gün veya 79 Gün sonra araci Servise geri verecem . Ben sadece simdi kiralik bir arac gibi kullaniyorum ama sadece ayda para vermiyorum.

Bugün bir tane Passat Variant gecti yanimdan deep black / derin siyah ve altinda LeMans Jantlar ile gercekten LeMans ile sanirim dogru karar vermisim.

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orjinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Bir gün içerisinde o kadar filmli araç görüyorum ki haddi hesabı yok..

Birazda yaşadığım şehirle alakalı olabilir elbette..

1 numaralı en açık filmlere ses çıkarmıyorlar..

Bence yaptırılabilir..Hatta bende yaptırmayı düşünüyorum ama Konya'da ne ziebart var ne sonax vs..

Konya'da cam filmi yaptıracak kaliteli yer bulamadıysanız Konya'dayenisiniz sanırım Nalçacı'da 3M var, galericiler de Gold Car var önceki ziebart'ın çalışanları işletiyor kullanıdıkarı malzemler aynı kalitede 1. sınıf ancak biraz pahalı onlarınki

Hayır yeni değilim aksine doğma büyüme Gonyalıyız

Ancak Konya'da ne Ziebart ne de Sonax gibi büyük firmalar yok ve diğerleride yaygın değil ve bu yüzden piyasayı kendileri belirliyorlar istedikleri fiyatta diretiyorlar..

Peki 3M mi Gold Car mı?
  • Çarşamba günü babam Passat ile kaza geçirdi maalesef arkadaşlar..

Anayolda giderken annemi almaya giderken annemi geçiyor sonra geri vitese takıp geri gelmeye başlıyor..

Yolun boş olmasına dikkat etmesine rağmen acele ile çok hızlı bir şekilde geri geliyor ve direksiyon hakimiyetini kaybedip orta refujdeki mantarlara çıkıyor..

Aracı ancak örümcek çekici çıkarabiliyor..

Dışarda sadece sol arka lastik küçük bir yerden balanlıyor..

Alt tarafta ise bazı parçalar eziliyor..

Cumartesi akşam parçalar geliyor ve araç büyük ihtimal Pazartesi çıkacak inşallah..

Çok şükür ki ucuz atlattık belki mantarlar olmasa karşı yola geçecek ve Allah korusun daha vahim şeyler olabilirdi..

Araç servisteyken bende bluetooth ve philips diamond vision taktırmak istiyorum..

Philips tamam da bluetooth hakkında hiçbir fikrim yok..

Servis kendimi alcak yoksa bizmi alıp servistemi taktırcaz hangi marka vs vs..?
  • merhabalar,ortağımla ben birer tane passat 1.4 tsi comfort dsg siparişi vermiştik
    .benim araç izlanda grisi gümrüğe kadar gelmiş,arkadaşımınki reflex gümüş henüz yolda, ayın ikisinde faturaları kesilecek.zam haberi doğru %1 ,bizlere yansıtılmayacağı söylendi.aslında yeni avensis almayı istiyordum fakat en erken temmuz ağustos gibi mümkün olacakmış,bu durumda ötv indirimi de kalkacağından 4-5 bin tl gibi bir farkla passat sahibi olacağım ,umarım memnun kalırım.ortağım araçları değişmeyi teklif etti ,renk konusunda siz ne önerirsiniz?reflex gümüşün içi siyah,izlanda grisinin içi gri döşeme.fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum,şimdiden teşekkürler.
  • çok geçmiş oplsun.cana gelmesinde.mal gene alınır.
    allah beterinden esirgesin

quote:

Orjinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Çarşamba günü babam Passat ile kaza geçirdi maalesef arkadaşlar..

Anayolda giderken annemi almaya giderken annemi geçiyor sonra geri vitese takıp geri gelmeye başlıyor..

Yolun boş olmasına dikkat etmesine rağmen acele ile çok hızlı bir şekilde geri geliyor ve direksiyon hakimiyetini kaybedip orta refujdeki mantarlara çıkıyor..

Aracı ancak örümcek çekici çıkarabiliyor..

Dışarda sadece sol arka lastik küçük bir yerden balanlıyor..

Alt tarafta ise bazı parçalar eziliyor..

Cumartesi akşam parçalar geliyor ve araç büyük ihtimal Pazartesi çıkacak inşallah..

Çok şükür ki ucuz atlattık belki mantarlar olmasa karşı yola geçecek ve Allah korusun daha vahim şeyler olabilirdi..

Araç servisteyken bende bluetooth ve philips diamond vision taktırmak istiyorum..

Philips tamam da bluetooth hakkında hiçbir fikrim yok..

Servis kendimi alcak yoksa bizmi alıp servistemi taktırcaz hangi marka vs vs..?

• Teşekkür ederim Sedat abi..

Zaten keyfe keder verecek bir sıkıntı yok çok şükür..

Bluetooth hakkında yardımcı olabilir misin?

Sami..

İyi Geceler..
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.