DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
40 Misafir Kullanıcı
42.939
Cevap
108
Favori
4.208.130
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Passat >> VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 sonraki >>>
Giriş
      2202 Mesaj
      28 Mayıs 2009 13:15:41

quote:

Orjinalden alıntı: turkwell.com

Mert bunu daha once yazmıştım ama tekrar yazılması yeni alanlar için iyi olmuş.Hatta ben onu actım şimdi kapanmıyor.basıp bekliyorum gene aynı mil gösteriyor.
      servise sorucam.

saygılar

sedat

Alıntıları Göster

Ben denedim kapanıyor. Arabaya ilk bindiğinde , çalıştır ve kapatmayı dene. Nedense yolda dur kalk diderken bende denedim kapanmadı. Sonra park halinde iken arabayı çalıştırdım, denedim kapandı.

• Onbaşı
      38 Mesaj
      28 Mayıs 2009 16:16:36
      Ses problemi bendede var.2006 model aracım.Bendeki kapılardan ziyade ön konsol ve amortisörlerden.Ön konsol için servisteki yetkili kroniktir dedi, hatta bu konuyu sürekli toplantılarda dile getirdiklerini,jettalarda ise bu sesin passattan daha çok olduğunu belirtti.Amortisörleri teste soktuk hiç sıkıntı yok ama yine de beni rahatsız eden bir ses var.Bende özellikle çok soğuk ve sıcak havalarda ön camdan tıkırtı sesi geliyor.benim aracımın rot ayarları çok çabuk bozuluyor bunla ilgili servisteki eleman 10.000 km bir bozulması normal dedi.Gerçi yaşadığım ilde yol koşulları çok kötü.

• Yarbay
      6720 Mesaj
      28 Mayıs 2009 18:14:29

quote:

Yasincigim ev aldım dedimde dügün ne zaman dediler.konu oyle acıldı.

bu arada iyi dileklerde bulunan tüm arkadaslara teşekkür ederim.,

Sercan yok cihazı actımda. sorun olmadan da kapatabildim.bi dahada ellemem zaten.

MERT BAŞARAN

mert abicigim bu tarz ürünlerin hepsinde ekran kalitesi aynı.sen mfd2 ekranı gibi arıyorsun ama malesef zor biraz.Sanırım sen rns510 düşünüyorsun gittikçe.

sevgiler

Passat dediğimiz bir araba
      Ama buluşturuyor bizi burada
      Sakın yanlış anlaşılmasın
      Sevgidendir,ne menfaat ne para
      Ancak alanlar bilir
      Tüm Passatçılar birarada.

YAZAN:SEDAT

Alıntıları Göster

Sedat ustam,

o zaman yeni evin hayirli olsur insallah, ben fazla takip edemedim dügün okuyunca sevindim tabiki (Türkiyede Dügünleri cok severim )

Ancak alanlar bilir

Bu süper olmus ya ellerine saglik

Saygilar Yasin

• Yarbay
      6720 Mesaj
      28 Mayıs 2009 18:29:06

quote:

Tıkırtı sesleri tüm araçlarda olur.olmaması imkansız.mercedeste de bmw de de jaguar da da.ancak bunun oluşma yılı değişir kimi 1 yıl sonra başlar kimi4 yıl sonra.kullanım ve kullanıldıgı yol bile etkiler.aynı şekilde kullanıyorsanı her iki aracıda enisonunda mutlaka gelir. buna kafyaı cok takmış ve daha onceki aracının her yerini söküp süngerle kapalmış biri olarak söylüyorumki işe yaramadı ve gene geldi.en önemli konu aracı mümkün oldugu kadar söktürmemektir.çünkü gıcırtıyı yapan iki aksam arasına giren tozlardır.fabrikada tertemiz montajlanan aksamlar.sökülüp tekrar takıldıgında temas yerlerine toz girer ve bu gıcırtıya neden olur.

siz siz olun hiçbir yerini söktürmeyin çok mecbur kalmadıkca.
      eger söküleceksede sökülen yerin tüm tırnak geçme sekman vs parcalaraını saglam olsa bile değiştirin.

saygılar
      sedat

Alıntıları Göster

Sedat ustam,

tikirti sesi hakkinda, bilmiyorum hic dikkatimi cekmemis olabilir baska yerden ses ciktigi icin ama ailemizde HONDA Accord 2.4 iVTEC ve Mercedes C220 CDI hic birinde tikirti takirti sesleri yok . Araclarin ikisindede ön taraf sert plastikten yapilmamis ve yalitimi iyi olabilir, yada ikisindede dekorlar olmadigi icin ses cikarmaya bilir . 2008 Passat´a bindim ondada benim sesleri duyamadim aracin icin resmen sessizdi (tam benlik ). Ben sanirim bu araba ile tikirti sesleri ile kafayi yediyimden her türlü gicirti tikirtiyi duyar oldum

Saygilar Yasin

PS: Passat Variant HIGHLINE üretimi Countdown sayaci: 2 Ay 18 Gün, veya 80 Gün, 1927 Saat, 115595 Dakika veya 6.935.700 Saniye.
      Vay be az kalmis 2 Ay 18 gün, gel tezkere gel. Aracin elime gecme günü belli olmadigi icin sadece üretim gününü sayiyorum....

• Binbaşı
      1589 Mesaj
      28 Mayıs 2009 18:47:38

quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

Alıntıları Göster

Konya'da cam filmi yaptıracak kaliteli yer bulamadıysanız Konya'dayenisiniz sanırım Nalçacı'da 3M var, galericiler de Gold Car var önceki ziebart'ın çalışanları işletiyor kullanıdıkarı malzemler aynı kalitede 1. sınıf ancak biraz pahalı onlarınki

Ben de Gold Car'a yaptırmıştım, yaptırdığımda foruma fotoğraflarını eklemiştim, müsait olduğumda tekrar çeker eklerim. Ben Eylül ayında yaptırmıştım, 3M çok aşırı fiyat söylemişti, Gold Car'ın fiyatı uygundu, kullandıkları malzeme de Alman malı, kaliteli bir cam filmi idi. Telefon lazım olursa gönderebilirim.

[url=http://buharevi.com/sayac/][img]http://buharevi.com/sayac/banner.php?id=4568
    • Yarbay
      6720 Mesaj
      28 Mayıs 2009 18:58:57
      arkadaslar,

Volkswagen zam yapiyormus. Zam orani araclar icin 1% olacak ve ekstralar icin tekrar 1,9%. Bu zam sadece yeni GOLF GTI ve GTD, yeni POLO, Golf Plus ve kisa dogru cikacak olan Golf Variant icin gecerli deyildir onlara zam yok !!! Passat Donanimsiz 225 €uro zam koyulacak yani 23 525 €uro. Volkswagen o kadar yogun calisiyormus bu almanyada Hurda arac kampanyasi (Abwrackprämie) sayesinde zam yapmak istiyormus. Zam 28.05.2009 tarihinden itibaren girecek. Iyi haber sanirim araci simdiden siparis verenlere zam yokmus diye anladim ama haftaya Fischer + Kutger´e bir sorayim zam benim Variant icinde gecerli olursa siki pazarlik yapmak gerekir artik hem 3 ay bekliyoruz hemde zam olacak is deyil.

Kötü Haber Türkiye icin DOGUS bu firsattan cok iyi sekilde yararlanacaktir, dikkatinize bugün yarin zam gelebilir hemde buranin 2 katini yapar Dogus Otomotiv.

Saygilar Yasin

• Yarbay
      18966 Mesaj
      28 Mayıs 2009 21:02:55
      quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

arkadaslar, Kötü Haber Türkiye icin DOGUS bu firsattan cok iyi sekilde yararlanacaktir, dikkatinize bugün yarin zam gelebilir hemde buranin 2 katini yapar Dogus Otomotiv. Saygilar Yasin

Yasin kardeşim,

Bruder, biz zamlara çok alışık bir milletiz. Böyle % 1-2 zamlar bizi yıldıramaz. 50.000 TL'lik Passat 1 yılda 60.000 TL olur Türkiye ve çok da iyi satmaya devam eder, ama Almanya'da böyle zam olmaz. Her ne kadar 15 dakikada 1 Passat satılıyorsa da zam yüzünden bunun değişeceğini de sanmıyorum.

Türklerde para çok, Yasin...

• Yüzbaşı
      418 Mesaj
      28 Mayıs 2009 21:22:51
      arkadaşlar selamlar.bugün hanım araç(tsi golf) rolantide çalışır durumda iken araçtan iniyor ve kapıyı kapatıyor.öyle sanıyorum ki aracın mfd ayarları nedeni ile araç kendini kilitliyor.forumdan edindiğim bilgilere dayanarak cepten hanımı aradım,telefonu araca doğrultmasını istedim.yedek anahtarı kendi telefonuma doğru tutarak açma düğmesine bastım.hakikaten işe yaradı ve ben 80 km yol tepmekten kurtuldum...

mercedes c 180 amg 7 g-tronic black
    • Yarbay
      6720 Mesaj
      28 Mayıs 2009 21:27:13

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Alıntıları Göster

Yasin kardeşim,

Bruder, biz zamlara çok alışık bir milletiz. Böyle % 1-2 zamlar bizi yıldıramaz. 50.000 TL'lik Passat 1 yılda 60.000 TL olur Türkiye ve çok da iyi satmaya devam eder, ama Almanya'da böyle zam olmaz. Her ne kadar 15 dakikada 1 Passat satılıyorsa da zam yüzünden bunun değişeceğini de sanmıyorum.

Türklerde para çok, Yasin...

Taner abi bu zaman araba siparis verenlere vurmuyor ama belli bir süreden sonra sanirim 4 ay icinde arac gecmez ise eline bende araci zamli bir sekilde ödeyecem, kontrat´ta öyle yaziyormus !!!

Türklerde para yok ama en lüks araclara biz biniyoruz

Saygilar Yasin

• Yarbay
      6720 Mesaj
      28 Mayıs 2009 21:30:50

quote:

Orjinalden alıntı: dr_ozi

arkadaşlar selamlar.bugün hanım araç(tsi golf) rolantide çalışır durumda iken araçtan iniyor ve kapıyı kapatıyor.öyle sanıyorum ki aracın mfd ayarları nedeni ile araç kendini kilitliyor.forumdan edindiğim bilgilere dayanarak cepten hanımı aradım,telefonu araca doğrultmasını istedim.yedek anahtarı kendi telefonuma doğru tutarak açma düğmesine bastım.hakikaten işe yaradı ve ben 80 km yol tepmekten kurtuldum...

allah allah ne günlere kaldik peki 2.700km uzakliktan olurmu bu acaba . Gercekten insanin inanasi gelmiyor ama sen haric bir kac kisiden daha duydum bunu. Ben anahtari unutsam veya kapi kilitlense sinirimden kapinin camini kirar anahtari cikarirdim .

Hazir bu konuya gelmisken, aracin merkezi kiliti actiktan sonra ve kapilarin hic birini acmazsak kapilarin hepsi yani merkezi kilit belli bir süre sonra kitleniyor !!! Bu dogrumudur ??? Benim en cok korktugum yikamadan sonra anahtari icinde birakip araci temizliyorum allah korusun bir gün Kapik kitlendi diyelim aman allah korusun.

Saygilar Yasin

• Yarbay
      2202 Mesaj
      28 Mayıs 2009 23:05:43

quote:

MERT BAŞARAN

mert abicigim bu tarz ürünlerin hepsinde ekran kalitesi aynı.sen mfd2 ekranı gibi arıyorsun ama malesef zor biraz.Sanırım sen rns510 düşünüyorsun gittikçe.

sevgiler

Ancak alanlar bilir

YAZAN:SEDAT

Alıntıları Göster

Haklısın Sedat,

Senin cihaza hayran olmamak elde değil ama gözüm devamlı 1.5 senedir alıştığım ekran kalitesini arıyor. Gidip RNS 510'a bakıyorum. Ekran kalitesi mükemmel fakat kısıtlı kullanım imkanı bu sefer hevesimi kaçırıyor.
      Durum benim tarafata çok vahim....:)

• Yüzbaşı
      338 Mesaj
      28 Mayıs 2009 23:28:16
      arkadaşlar bugün 2003 model passat 1.9tdi highline aldım. içine oturdum koltuk ayar hafızasını ve 6 li cdchanger nasıl kullanıldığını cözemedim. yardımcı olabilirsienz sevinirim bir de kullanım kılavuzunu nerden bulabilirim bu aracın bir bilgisi olan var mı?

VW PASSAT 1.9 TDİ Highline 2003 Kül gri
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Mayıs 2009 23:57:44

quote:

Orjinalden alıntı: rcp_ycl

arkadaşlar bugün 2003 model passat 1.9tdi highline aldım. içine oturdum koltuk ayar hafızasını ve 6 li cdchanger nasıl kullanıldığını cözemedim. yardımcı olabilirsienz sevinirim bir de kullanım kılavuzunu nerden bulabilirim bu aracın bir bilgisi olan var mı?

vw servislerinde var. benimde caddy de yoktu. 30euro istediler kullanma klavuzu için. bir daha uğramamk üzre çıktım

Arsız güçlü olunca, Haklı suçlu olurmuş...
    • Yüzbaşı
      338 Mesaj
      29 Mayıs 2009 00:06:42

quote:

Orjinalden alıntı: caddydsg

Alıntıları Göster

vw servislerinde var. benimde caddy de yoktu. 30euro istediler kullanma klavuzu için. bir daha uğramamk üzre çıktım

internet üstünde yok mu acaba

VW PASSAT 1.9 TDİ Highline 2003 Kül gri
    • Yarbay
      11061 Mesaj
      29 Mayıs 2009 01:08:43
      quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

Alıntıları Göster

allah allah ne günlere kaldik peki 2.700km uzakliktan olurmu bu acaba . Gercekten insanin inanasi gelmiyor ama sen haric bir kac kisiden daha duydum bunu. Ben anahtari unutsam veya kapi kilitlense sinirimden kapinin camini kirar anahtari cikarirdim .

Hazir bu konuya gelmisken, aracin merkezi kiliti actiktan sonra ve kapilarin hic birini acmazsak kapilarin hepsi yani merkezi kilit belli bir süre sonra kitleniyor !!! Bu dogrumudur ??? Benim en cok korktugum yikamadan sonra anahtari icinde birakip araci temizliyorum allah korusun bir gün Kapik kitlendi diyelim aman allah korusun.

Saygilar Yasin

Uzaktan kumanda ile kapıları açtık diyelim,bir süre boyunca kapıları açmazsak kendini otomatik olarak kitliyor tekrardan.Benim başıma geldi.Ayarlardan açılıp kapatılabiliyordur sanırım.

Fakat anahtar takılı iken kapıları kapatırsak ne olur bilemiyorum.

@dr_ozi

Dediğiniz olay,birkaç senedir internet ortamında söylenmekte.Açıkçası bugüne kadar hiç inanmamıştım;ama siz oluyor dediyseniz oluyordur.

Çalışma mantığını merak ettim.

@rcp_ycl

Yok,o yüzden parayla satıyorlar zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 29 Mayıs 2009; 1:10:01 >

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
      VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
      Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
      Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium
    • Binbaşı
      1884 Mesaj
      29 Mayıs 2009 02:30:08
      Bak bunu daha önce çok okudum ama.Hiç inanmadım ben pek ihtimal vermiyorum ama iddia da etmiyorum.yarın kesin denicem artık.sonucu yazarım.

saygılar

quote:

• Onbaşı
      32 Mesaj
      29 Mayıs 2009 04:03:20
      Arkadaslar RNS 510 icin ebay de arama yaparken skoda icin olanini buldum.Bu navi passatla uyumlumu?Görüntü ayni baglanti soketleri farkli olabilirmi?

Baska soru aranizda chip tuning yaptiran var mi?Sonuctan memnunmusunuz?Kutu icimi yoksa direk chip tuning mi yaptirdiniz? (Cok fazlami soru sordum ne?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borgmann -- 29 Mayıs 2009; 4:12:26 >

• Yüzbaşı
      418 Mesaj
      29 Mayıs 2009 11:09:25
      arkadaşlar bende forumda okumuştum.ama çok işime yaradı ve aynen anlattığım gibi yaptım.tabi araç ayarları harekete geçtiğinde otomatik kapı kitlenmesi şeklinde ayarlanmıştı.eğer hanımın ifadelerinde bir yanlışlık yoksa ki kontak aracın üzerinde ve araç çalışır durumda iken kitli kalıyor.aslında araç çalışır iken kapılar kapatıldığında kitli kalması banada ters geldi....bende samsuna dönünce tekrar deneyeceğim...selamlar
      quote:

Bak bunu daha önce çok okudum ama.Hiç inanmadım ben pek ihtimal vermiyorum ama iddia da etmiyorum.yarın kesin denicem artık.sonucu yazarım.

saygılar

Alıntıları Göster

@dr_ozi

Dediğiniz olay,birkaç senedir internet ortamında söylenmekte.Açıkçası bugüne kadar hiç inanmamıştım;ama siz oluyor dediyseniz oluyordur.

Çalışma mantığını merak ettim.

mercedes c 180 amg 7 g-tronic black
    • Yarbay
      18966 Mesaj
      29 Mayıs 2009 11:54:39
      Evet bunu ben de duymuştum. Uzaktan kumanda 433/434 MHz RF TX/RX frekansında çalışır, ultrasonik bir ses yayar, cep telefonları da sayısal altyapı kullandığından bu ultrasonik sesi mikrofondan alıp örnekledikten sonra (sampling) karşı tarafa yollar, orada da ultrasonik ses kulaklıktan tekrar yayılarak aracın mikrofonuna ulaşır, ve voilà kapı kapanır, bu 5000 km'den de mümkündür, aydan da mümkündür.

quote:

• Binbaşı
      1884 Mesaj
      29 Mayıs 2009 14:18:16
      Arkadaslar cep teli ile kapı açma işini 3 araçta denedim.malesef oyle bişey olmuyor. kapılarda tık bile yok.her çeşidini denedim her yerine tuttum ama malesef.

saygılar

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.