Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (402. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taner ürünün malzeme kalitesi dediğim kadar varmış değil mi?

hayırlı olsun
    saygılar
    sedat

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

DVD Sürücü Mekanizmasının taşıma esnasında hareket edip okuyucu lense zarar vermemesi için Nakliye Emniyeti olarak 2 adet ve biraz da uzun vida kullanılmış. Montajdan önce bunların çıkartıması gerekiyor.

Ayrıca uzaktan kumandanın pili içerisine yerleştirilmiş ancak kontak arasında plastik folyo var. Kullanmaya başlamadan önce folyoyu çekip çıkartmak gerekiyor yoksa pil ve kontak devreyi tamamlamayacağından alet çalışmayacaktır.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

• GPS ve TV antenleri montaj yeri

• Merhaba arkadaşlar,

Çok teşekkür ederim. Sevgili Sedat, malzeme kalitesi çok güzel, uyduruk plastik değil, sağlam ve kalın, dayanıklı yapılmış. Piano Black olayını da çözmüş Çinli mühendisler. Arkasında o kadar çok kontak yeri boş kaldı ki, inanılmaz bağlantı seçenekleri var.

Boşta 3 adet kablo var. Birisi mavi, diğeri de kırmızı ve pembe. Listede yazıyor ne için oldukları fakat bağlantıları boş mı bırakmalı yoksa bir yere bağlamak gerekli mi, şimdi onu araştıracağım. Kontakla beraber çalışması ve anahtarı çıkardığımda da kapanmasını istiyorum. Mavi zaten anten adaptörüne bağlanacak. Diğeri DIMM ve ACC. Bakalım neler bulacağım.

Anten adaptörünü kuzenim Almanya'dayken almaya çalışacak, bu nedenle onu beklemeyeceğim, Cumartesi uğraşmaya çalışacağım. İnşallah herşey iyi gider.

Selamlar,

Taner Göde
  • Mavi kırmızı ve pembe kabloları bir yere baglaman gerek miyor. Eger cihaz aracla acılıp kapanır ve ışıklarda parklarla beraber yanıp sönerse.Mavi ise aslında anfi kablosudur.Cihazla beraber anfiyi açıp kapatsın diye.Ancak anten içinde kullanılabilir.

kırmızı pembe kablolardan ACC yazan kontaga baglanıyor ki cihaz kontak açıldıgında açılsın.DIMM yazanda (bazıların ILLUM yazar ILLUMINTION dır) parklara baglanıyorki ışıklar yansın. ama bunlara gerek kalmayacak ve can bustan alacaktır herşeyi.O kablolar can bus uyumsuzlugunda kullanılıyor.

saygılar

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Çok teşekkür ederim. Sevgili Sedat, malzeme kalitesi çok güzel, uyduruk plastik değil, sağlam ve kalın, dayanıklı yapılmış. Piano Black olayını da çözmüş Çinli mühendisler. Arkasında o kadar çok kontak yeri boş kaldı ki, inanılmaz bağlantı seçenekleri var.

Boşta 3 adet kablo var. Birisi mavi, diğeri de kırmızı ve pembe. Listede yazıyor ne için oldukları fakat bağlantıları boş mı bırakmalı yoksa bir yere bağlamak gerekli mi, şimdi onu araştıracağım. Kontakla beraber çalışması ve anahtarı çıkardığımda da kapanmasını istiyorum. Mavi zaten anten adaptörüne bağlanacak. Diğeri DIMM ve ACC. Bakalım neler bulacağım.

Anten adaptörünü kuzenim Almanya'dayken almaya çalışacak, bu nedenle onu beklemeyeceğim, Cumartesi uğraşmaya çalışacağım. İnşallah herşey iyi gider.

Selamlar,

Taner Göde
  • Sedat kardeşim çok teşekkür ederim. Aklıma takılmıştı. Cumartesi günü hatta belki o zamana kadar beklemem bile (servisin yanından geçerken bir rica etsem ne derler acaba..., yok yok güvenemem, ne olur ne olmaz, zaten kasaya kaldırdım). Tüm ambalaj malzemelerini saklayacağım (evde arabamın malzemelerine ait özel bir oda var).

Taktıktan sonra da ekrandaki folyoyu çıkartırım. Ayrıca da merak edenler için acaip "elektronik" bir kokusu var, baskılı devre, lehim ve işlemci kokusu.
  • taner hocam bu kutu sadece treadesolution un kullandığı kutu
    sen bunu çinden elden getirecekler dememiş miydin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalbert -- 13 Mayıs 2009; 20:44:33 >
  • quote:

Merhaba değerli arkadaşlarım,

Az önce Yurtiçi Kargo'dan losing arkadaşımın İstanbul'dan bana kargo ile gönderdiği MT-6501 NAVIGASYON cihazını teslim aldım. 2 saat daha bekleyemedim ve kendim bisikletle gidip aldım, Adana'da hava 30 dereceyi geçmiş bu arada.

Heyecandan masayı ve büroyu tam toplamadan hemen kutuyu açtım ve incelemeye başladım. Kutusu standard ölçülerde 18 x 24 x 37 cm ve yaklaşık 4 kg ağırlığında (tahmini).

Taner abim,

yeni Cihazin hayirli olsun güle güle kullan, o Gümüs Gölgene cok güzel yakisacak orta panelde gece Renkli ekranin olmasi cok güzel birsey.http://www.acvgmbh.de/shop/product_info.php?products_id=2556 bu anten Diversity Baglama anteni ama Kuzenin o parcayi gönderene kadar (Kargo vs..) 1 Hafta sürer, onun icin fazla beklemeden Ameliyathaneyi hazirla ve beyaz eldivenini takarak ise koyul bir an önce, yaw ben senin yerinde olsam Kalpten giderim Cumartesiyi bekleyemem . Bu arada Kutusuda güzelmis gercekten bendede Kutu hastaligi vardir, kutunun üstünde PASSAT R36´nin kokpit resmi var bu arada . Taner abim ve Losing takarken Resimleri bekliyoruz, tüm Forum bekliyor daha dogrusu......

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayalbert

taner hocam bu kutu sadece treadesolution un kullandığı kutu

Evet, sevgili hayalbert, bu iki ürün (losing'in ve benim cihazım) resimdeki kırmızı kutular içerisinde ama ikisi bir koliye konularak Çin'den fuardan dönen kafile başkanı tarafından kendi eşyası olarak getirildi. DHL/TNT/UPS kuryeleri ile getirilen siparişlerde bu kadar çok sorun çıkartan ve fiktif ithalat kadar işlem yapan gümrüğün havalimanında hiçbir kontrol yapmaması sanırım ülkemize has bir uygulama. Bu eşya kaçak sayılmaz, ülkeye resmi yoldan giriyor. Getiren kişi beyana davet edilmediğinden bu ürünleri beyan etmesi de gerekmiyor.

Hatta kutuyu kafile başkanından losing şahsen teslim aldı, benimkini de kargoyla yolladı. Bir sorun çıkmadı. Emin ol ki de katı kurallar biraz yumuşatılsa ülkemize ve ülkemizden çok fazla mal girişi çıkışı olacak ama sebepsiz bir şekilde yasaklama işte bu tür çözümlere neden oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakyet

ARKADAŞLAR TANER ABİYE GETİRTİĞİM CİHAZDAN İKİ ADET DAHA GETİRİYORUM İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA GÖNDEREBİLİRİM

ne malı bu alet?rns 510 dan artıları eksılerı nedır garant durumu ne?
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul_

Pek değerli ve saygıdeğer losing kardeşim..
    Aracın çok hoş ve güzel kıskanılmayacak gibi değil ..Ancak ben fotoğraflarda sadece araca değil bir de çevreye dikkat ediyorum..
    Üzülerek gözlemledim ki aracın yayaların kullanımında olan kaldırımda park edilmiş ve iki kişinin yanyana yürüyerek geçebileceği alan kalmamış
    kaldırımda, üstelik editlenmiş plakadan anladığım kadarı ile İstanbul'da yaşıyorsunuz. Marifet Turtle Waxlayıp cilalamakta değil hacı şakirle yıkasan bile kaldırıma park etmemeyi bilmekte. Ayrıca yerlerin ıslaklığından arabanın sokakta yıkandığı belli Topbaş Melen Çayından boğazın altını delip su getiriyor biz araba yıkıyoruz. Duyarlı olmak lazım.

@istanbul arkadasim,

Losing aracini peki nereye Park edecek ????? Yol saten dar, Kaldirima koymayip yola koysa bu sefer biri gecemeyecek arabasiyla daha sonra araca zarar verecek !!!! Türkiye de daha dogrusu kendi kaldigim yerden biliyorum (AYDIN / NAZILLI) kaldirim ve Yol genisliyi sorunu var, yollar cok dar. Kaldirima birde Araba Park etmese bu sefer bakkal veya baska bir esnaf esyasini dolduruyor satmak icin .
  • quote:

Orjinalden alıntı: drserkarakus

quote:

ARKADAŞLAR TANER ABİYE GETİRTİĞİM CİHAZDAN İKİ ADET DAHA GETİRİYORUM İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA GÖNDEREBİLİRİM

MT-6501 NAVIGASYON (RNS510 Kopyasi) artilari :
    + Fiyat konusunda coook ucuz -> RNS510 1.999 €uro (KDV Dahil)
    + Haritalari kendin yükleye biliyorsun -> RNS510 Haritalari güncellemek icin Senede 1 kere (tabiki istiyorsan her 2 senede birde alabilirsin) 219 €uro veriyon
    + Sedat (turkwell.com) ustanin son Harita resiminde gördüyüm kadariyla Harita da hiz sinirlama resimleride var (bu cok önemlidir RNS510 da yok !!!)
    + RNS510 sadece DVD Formatindaki Filmleri oynatirken bu alet cogu Formatlari oynatiyor
    + Bu sistemde istediyin Ses Sistemini baglaya bilirken RNS510 da sadece VOLKSWAGEN Sound veya en pahali olan Dynaudio baglaya biliyorsun
    + DVB-T Tuner icinde -> RNS510 icin extra IMA Multimedi Adapter ile 499 €uro Fiyat ödüyorsun
    + Touchscreenli
    + SD Kart Girisi

MT-6501 NAVIGASYON (RNS510 Kopyasi) eksileri :
    - Harddisk yok !!!

RNS510 artilari :
    + TMC (Traffic Management Controll)
    + Yol durumu gösterimi (Traffic Mode)
    + Ekran Görüntüsü cok güze
    + 30 GByte Harddisk
    + SD Kart Girisi
    + 3 Cesit Harita gösterim Modu mevcut (3 Boyutlu, 2 Boyutlu ve Topograph)
    + DVD Player
    + Hizli Navigasyon Rotasi hesaplama
    + Volkswagen den 2 Sene Garanti

RNS510 eksileri:
    - Pahali Güncel Harita DVD si
    - Yolda TV bakmak icin TV Free Modul lazim Fiyati 169 €uro
    - Televizyon bakmak icin DVB-T Tuner + IMA Multimedia Box lazim
    - Fiyati pahali

aklima gelenler bu kadar isteyen ekleme yapa bilir.

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 13 Mayıs 2009; 22:10:22 >
  • quote:

quote:

taner hocam bu kutu sadece treadesolution un kullandığı kutu

Evet, sevgili hayalbert, bu iki ürün (losing'in ve benim cihazım) resimdeki kırmızı kutular içerisinde ama ikisi bir koliye konularak Çin'den fuardan dönen kafile başkanı tarafından kendi eşyası olarak getirildi. DHL/TNT/UPS kuryeleri ile getirilen siparişlerde bu kadar çok sorun çıkartan ve fiktif ithalat kadar işlem yapan gümrüğün havalimanında hiçbir kontrol yapmaması sanırım ülkemize has bir uygulama. Bu eşya kaçak sayılmaz, ülkeye resmi yoldan giriyor. Getiren kişi beyana davet edilmediğinden bu ürünleri beyan etmesi de gerekmiyor.

Hatta kutuyu kafile başkanından losing şahsen teslim aldı, benimkini de kargoyla yolladı. Bir sorun çıkmadı. Emin ol ki de katı kurallar biraz yumuşatılsa ülkemize ve ülkemizden çok fazla mal girişi çıkışı olacak ama sebepsiz bir şekilde yasaklama işte bu tür çözümlere neden oluyor.

özellikle Çin den gelen ürünlere karşı acayip hassaslar hele birleşik cihaz gördüler mi kimse kurtaramaz :D
    bu arada montaj işini çok abartmayın biz turkwell kardeşimle 10 dakikada söküp takıyoruz yaw
    olacağı 4 vida birkaç fiş
    sadece gps kablosunu gizlemek ile TV anteni el tutuyor onları da tuning işi yapan bir yer ya da servis yapsa daha iyi olur
    fişleri zaten istesen de yanlış takamazsın
    umarım sende can bus uyumsuzluğu olmaz o zaman tadı kaçıyor
  • quote:

özellikle Çin den gelen ürünlere karşı acayip hassaslar hele birleşik cihaz gördüler mi kimse kurtaramaz :D bu arada montaj işini çok abartmayın biz turkwell kardeşimle 10 dakikada söküp takıyoruz yaw olacağı 4 vida birkaç fiş sadece gps kablosunu gizlemek ile TV anteni el tutuyor onları da tuning işi yapan bir yer ya da servis yapsa daha iyi olur fişleri zaten istesen de yanlış takamazsın umarım sende can bus uyumsuzluğu olmaz o zaman tadı kaçıyor

Evet, DHL ile getirirsem Telekomünikasyon Kurumundan "onay" almam gerekiyormuş. Çin'li üretici zaten CE belgesi almış ama demek ki bu da yeterli olmuyor. Gümrük Müşavirimle yaptığım telefon görüşmesini buraya aktarsam ağlarsınız çünkü o resmi kurum adı ve işlem sayıyor, ben takip edemiyorum. Bir de Navigasyon da gümrük mevzuatında "İstikamet Bulucular" olarak geçiyor.

Almanwww.Motor-Talk.de forumunda "Ich hab's gemacht, habe ein China Navi gekauft" ("ben yaptım, Çin malı navigasyon aldım") forumunda 2005-2006-2007 model olduğu kadar 2008 ve 2009 model Passat'lara da takanlar var. Almanya'da 550-700 Euro'ya satılıyor (eBay). Çin'den üreticisinden alırsan da doğrudan geliyor. Şu ana kadar forumda CAN-BUS uyumsuzluğu hakkında şikayet eden olmadı. Herşeyi ile aynı/benzer bir ürün olduğundan Almanlar da çok memnun. Amerikalılar da alıyor, özellikle de JETTA'sına takanlar sayıca çok.

Sökme ve takma konusunda ben de ustalaşınca 10 dakikaya sığdırmayı hedefliyorum ama o zamana kadar daha tornavida değmemiş Passat'ıma şefkat ve nezaketle yaklaşmak istiyorum. Kim bilir, 2-3 yıl sonra benim makina Space Shuttle gibi olur mu acaba. LED'ler, Xenon'lar, LCD Ekranlar, bir iPod da alırız bu arada...

Selam ve sevgiler,

Taner Göde
  • Forum Bugunlerde çok hızlı bir şekilde ilerliyor.Hızına yetişemiyorum.Gece kapatıp sabah işe gidiyorum akşam gelip açıyorum 1 sayfa dolmuş 2.sayfa yı yarılamışız.Çok güzel paylaşımlar oluyor.Öncelikle Taner Abim ve Losing Yeni cihazlarınız Hayırlı uğurlu olsun.Taner abi çok güzel çok kaliteli bir ürün gibi görünüyor.Tüm izlenimlerini forum sakinleri olarak senden ve Losing ten bekliyoruz.Ayrıntılı şekilde açıklama ve kullanımı hakkında bilgi verirsen sevinirim.Şu anda değil ama 2009 un sonlarına doğru bende alabilirim.Biliyosun bende böyle bir cihaz arıyordum.

Kazasız Belasız Keyifli sürüşler...
  • taner ve losing ;alet harika görünüyor bizim de iştahımızı kabarttınız vaallahi:)hayırlı olsun inşallah...
  • bugün Mercedes C220 CDI Otomatik in cam suyu bitmis, nede olsa arac 2 gün daha bize emanet, tabi gerekeni hemen yaptim PASSAT imdan Mercedes yardim etmek icin Limon Kokulu cam suyunu cikarip mercedesin Motor Kapagini acayim ve ne göreyim MOTOR benim Passatimdan cook büyük, benim 2.0 TDI findik kadar kaliyor yaninda . Simdi cok iyi anliyorum eniste niye "cok yakiyor" dediyini , gercekten ben ayda 1 defa yakit alirken onlar ayda 2 defa aliyorlar . Neyse suyu doldurdum Motor Kapagini kapattim Göstergeye baktim Silgec Suyu uyarisi gitmis kapiyi kapattim, aynalarda otomatik kaplandi o kadar.

Saygilar Yasin
  • canım kardeşim yasin.

bi kaç yanlış var.
    BLUETOOTH var.RNS 510da ek ücret gerekmekte.(aparat ve montaj)
    TV var RNS510da ek ücret gerekmekte(aparat ve montaj)

YANLIŞ.BU bizim cihazda da var fakat TRde boyle bir hizmet sunmayan güzide devletimiz yüzünden kullanılamıyor.Sende TRye gelsen TMC falan unut.
    YANLIŞ.Bu da gene TMC hizmeti gibi Devlet hizmeti ile alakalı.
    + Ekran Görüntüsü cok güzel.
    DOGRU.RNS510 ekranı 100 puan ise bu 70dir.(gündüz özellikle)
    + 30 GByte Harddisk
    DOGRU
    + SD Kart Girisi
    YANLIŞ.Bu cihazda da var.
    YANLIŞ.BU cihazda da var.
    + DVD Player
    BUDA VAR.
    BUDA VAR.
    YANLIŞ.Burada garantili alma şansın yok yada manyak olman lazım.9.300,00TL GARANTİLİ

saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

quote:

Orjinalden alıntı: drserkarakus

quote:

MT-6501 NAVIGASYON (RNS510 Kopyasi) artilari :
    + Fiyat konusunda coook ucuz -> RNS510 1.999 €uro (KDV Dahil)
    + Haritalari kendin yükleye biliyorsun -> RNS510 Haritalari güncellemek icin Senede 1 kere (tabiki istiyorsan her 2 senede birde alabilirsin) 219 €uro veriyon
    + Sedat (turkwell.com) ustanin son Harita resiminde gördüyüm kadariyla Harita da hiz sinirlama resimleride var (bu cok önemlidir RNS510 da yok !!!)
    + RNS510 sadece DVD Formatindaki Filmleri oynatirken bu alet cogu Formatlari oynatiyor
    + Bu sistemde istediyin Ses Sistemini baglaya bilirken RNS510 da sadece VOLKSWAGEN Sound veya en pahali olan Dynaudio baglaya biliyorsun
    + DVB-T Tuner icinde -> RNS510 icin extra IMA Multimedi Adapter ile 499 €uro Fiyat ödüyorsun
    + Touchscreenli
    + SD Kart Girisi

MT-6501 NAVIGASYON (RNS510 Kopyasi) eksileri :
    - Harddisk yok !!!

RNS510 artilari :
    + Ekran Görüntüsü cok güze
    + 30 GByte Harddisk
    + SD Kart Girisi
    + DVD Player

RNS510 eksileri:
    - Pahali Güncel Harita DVD si
    - Yolda TV bakmak icin TV Free Modul lazim Fiyati 169 €uro
    - Televizyon bakmak icin DVB-T Tuner + IMA Multimedia Box lazim
    - Fiyati pahali

aklima gelenler bu kadar isteyen ekleme yapa bilir.

Saygilar Yasin
  • Dahası eger ülkemizin haritaları adam gibi tam anlamı ile çizilmiş olsaydı. navigasyon ekranımız boyle görünecekti.Avrupada oturanlar boyle kullanıyor.

TMC ÖZELLİĞİ
  • Sevgili Taner ve Losing güle güle kullanın gerçekten güzel bir cihaz hayırlı olsun.Takıldıktan sonraki kullaımla ilgili bilgileri de sabırsızlıkla bekliyoruz

Sevgili Yasin, Türkiye haritası ile ilgili bugün foto çekmek için hazırlandım, ama uzaktan kumandayı kaybettiğim için tripod kullanamadım ve elde çektim. görüntüler o yüzden çok hoşuma gitmese de harita hakkında bilgi vermek için yüklüyorum. SLR makinede LCD ekrandan görerek çekmek en azından benim makinada mümkün değil, trafikte de gözüne dayayıp çekmek zor oluyor gerçekten.

Haritada sokak ve cadde isimlerinde sorun yok gayet iyi çalışıyor, yönlendirmeler de doğru

POIler yok sanıyordum ama aratınca çıkıyor, 2 ve 3 boyutlu görüntü var topografik olarak sadece trakya çalışılmış. harita henüz tam değil o yüzden piyasada yok sanırım, ama Türkün elinden birşey kurtulmuyor işte yarım da olsa burada dağılmaya başladı ve servisler çok kaybedecek bu yüzden, kim gider 200 küsür euro verir bu haritaya gerçi burada 500 euro yapar kesin doğuş o dvd fiyatını.

saygılar
    ilker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ilker Uscetin -- 14 Mayıs 2009; 9:49:59 >
  • Sevgili deserthawk öncelikle belirtmek isterim ki forumun acemisi olduğum için VW Passat 1.6 FSI -- Peugeot 407 comfort 1.6 HDI başlığıyla açılan bölüme yazdığım yoruma cevabınızı yeni okudum ve dehşete kapıldım.
    http://resim.donanimhaber.com/m_13234095/mpage_1/key_//tm.htm#31145241
    Her şeyden önce 40 yaşında bir öğretmenim.hani çoluk çocuk demişsiniz ya. Eğer sizi mutlu edecekse babamda (65 yaşındadır.)2007 model sıfır km alınmış 1.6 fsi motor Comfortline donanım seviyeli gri passat var. Yorumu dikkatli okursanız fsi motorun arızalı olduğundan falan bahsedilmemiş. o yorumda belirtilen sadece firma motoru başarılı bulmamış olacak ki 102 motoru hala üretmesine rağmen fsi motoru bu piyasa için rekor sayılacak kısa sürede üretimden kaldırıldığıdır. Yok onun yerine tsi çıktı derseniz 102 neden hala üretiliyo. Demek ki firma açısından son derece başarılı bulunuyo.Ama sizin bir ergen ağzıyla son derece agresif ve saygısızca yazdığınız cevaplar karşısında hakikaten dehşete düştüm. fsi konusunda siz bizim nasıl düşünmemizi istiyorsanız emredin biz de öyle düşünelim. Eğer öyle düşünmezsek te ağzımızın payını her zaman büyük bir cüretle yaptığınız gibi verin olsun bitsin. selam ile.
    bu arada zekice inceden inceye giydirmelerini keyifle okuduğum taner göde’ye ayrıca selam.
  • 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.