Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (401. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.724
Cevap
132
Favori
4.505.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Taner Göde

quote:

Orjinalden alıntı: autograph

gerçekten de forum ve paylaşım, büyük cesaret ve güç veriyor insana...

o kadar kabloyu kendiniz mi bağlayacaksınız?

Arkadaşların da eli yatkın eminim. Kendim elektrik-elektronik teknisyeniyim. Bilhassa araçlara oto-radyo teyp/CD çalar montajında titizliğimle sayısız kişiyi delirttim. Her kablonun ucuna bakır pabuc takardım, izolasyon kılıfını ihmal etmez, lehimle de bağlantıyı sabitleştirirdim. Başkasının yarım saatte bitirdiği işi ben 3 saatte yapardım, fakat şimdiye kadar hiçbir ses sistemin bozulmadı. Ustalığım klasik oto radyo teyplerde saklı kaldı, bu laptoplara kafa tutan navigasyon sistemleri vb. epey bir gelişmiş. Bakalım, işte yavaş yavaş takacağım, önce bir Torx 20 tornavida, sonra gerisi kolay. Gerçekten forum insana cesaret ve yön veriyor.

Helal olsun. İyi ki almışız. Yarın büyük gün. Yurtiçi Kargo'nun kamyonu nerede acaba. Çok kozmik düşünüyorum ama bazen insan kendine de yatırım yapmalı, düşüncelerini purge etmelidir (boşaltmalıdır). Birisi balık avlamaya gider, başkası adam döver, ben de işte böyle ufak tefek elektronikle uğraşmayı acaip çok seviyorum.

Sevgilerimle,

Taner Göde

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

şimdiden elinize sağlık. umarım herşey yolunda gider...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 13 Mayıs 2009; 0:16:25 >
  • Selamlar,
    Taner Göde ve losing arkadaşlar yeni cihazlarınız hayırlı olsun. Benim merak ettiğim bu cihazları takınca araç garantisinde bir sorun olurmu? Özellikle Taner Beyin aracı daha garanti kapsamında sanırım.
    Herkese keyifli sürüşler dilerim.

Saygılar.
  • Diversity Antenleri kullanmak için gerekli parçayı da buldum. Ama işte bunda mavi bir kablo var, acaba o nereye giriyor...?

http://www.acvgmbh.de/shop/product_info.php?products_id=2556

DIN-Antennenadapter Doppel-Fakra (Z) mit Phantomeinspeisung und Diversity

Zur Nutzung beider Scheibenantennen.
    Doppel-FAKRA (Z) Antennenadapter mit Phantomeinspeisung (aktiv)
    Für Fahrzeuge mit Antennendiversity.
    Audi 2008->
    VW 2008->
  • ABİM BENCE O PARÇA ŞASE İÇİN BANA ÖYLE GELİYOR YANİ ELEKTRİK TE OLDUĞU GİBİ TOPRAK GÖREVEİ YAPACAK
  • Arkadaşlar, yukarıdaki parçayı satan yeri buldum. Almanya'da akrabası olanlar varsa getirsinler. 29,50 Euro ama buraya gelene kadar herhalde 50,00 Euro'yu bulur, ne yazık ki Türkiye'ye posta yok. Yukarıdaki üretici de sadece toptancılara satıyor, perakende satmıyor.

Ya ne biçim bir durum bu, aşağı tükürsem bıyık, yukarı tükürsem sakal. Bu gümrük denen şey gerçekten de kendimi Kuzey Kore'da yaşadığımı hissettirmeye başlattı. En basit bir parçayı burnumun dibinde Kıbrız Rum Kesimi alabiliyor, biz alamıyoruz. GÜMRÜĞE HAYIR!

https://www.ultramall.de/shop/artikel/DIN-Antennenadapter-2x-Fakra-Z-mit-Phantomeinspeisung-und-Diversity-um2672.htm

• ARKADAŞLAR TANER ABİYE GETİRTİĞİM CİHAZDAN İKİ ADET DAHA GETİRİYORUM İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA GÖNDEREBİLİRİM
  • Evet bu Diversity Anten Adaptörünün içinden çıkan mavi kablo MT-6501 cihazının arkasındaki AUTO ANT (Mavi Kablo/Kontak) 12V bağlanıyor. Almanya'ya üreticisine telefon ettim (şaka değil, Türkiye'de havalar nasıl diye sordu, ben de sıcak dedim). Bu mavi kablo 12V beslemeye bağlanacak dedi. Geriye tek bir sıkıntı kaldı, o da Yurtiçi Kargo'nun kamyonunu beklemek ama o da az sonra gelir.

Ben bu ülkenin Başbakanı olmak ve Gümrüklerin tümünü kaldırmak istiyorum. Bana oy verir misiniz?

• 200üncü sayfamızı geçmişiz bile hayırlı olsun hepimize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat27 -- 13 Mayıs 2009; 12:27:11 >
  • quote:

Sevgili losing kardeşim,

Valla şu anda kendi oturma odamda kendim kurcalıyormuşum gibi canlı resimler. Epey de kablo, anten ve bağlantı varmış. Yabancı forumları takip ediyorum şu an. DVD sürücüsünün taşıma emniyet vidaları varmış galiba, montajdan önce sökülmesi gerekiyormuş. Forumdaki kullanıcı BEYAZ anten bağlantısını takmış, hiçbir sorun yok diyor.

Bu işi de en iyi şekilde tamamlayacağımdan eminim. Emin adımlarla ilerliyorum...

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=39584&page=65

Hadi bakalım , tüm forum merakla bekliyor ilk izlenimleri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: losing

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Epeydir foruma arabanın resmini eklemiyordum....Güzel bir Pazar günü Passat'ımı Sonax Şampuan ile yıkayıp ve ardından Turtle Wax ile Cilaladıktan sonraki resimleri...Ahh gönül isterdiki bu haftasonu RCD300 teyp'i çıkartıp yerine MT-6501'i takmakla geçseydi.. :) Neyse sağlık olsun bekleriz..sabırlada bekliyoruz....(Taner Bey İle)

Saygılarımla,

Pek değerli ve saygıdeğer losing kardeşim..
    Aracın çok hoş ve güzel kıskanılmayacak gibi değil ..Ancak ben fotoğraflarda sadece araca değil bir de çevreye dikkat ediyorum..
    Üzülerek gözlemledim ki aracın yayaların kullanımında olan kaldırımda park edilmiş ve iki kişinin yanyana yürüyerek geçebileceği alan kalmamış
    kaldırımda, üstelik editlenmiş plakadan anladığım kadarı ile İstanbul'da yaşıyorsunuz. Marifet Turtle Waxlayıp cilalamakta değil hacı şakirle yıkasan bile kaldırıma park etmemeyi bilmekte. Ayrıca yerlerin ıslaklığından arabanın sokakta yıkandığı belli Topbaş Melen Çayından boğazın altını delip su getiriyor biz araba yıkıyoruz. Duyarlı olmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_ -- 13 Mayıs 2009; 14:37:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul_

Pek değerli ve saygıdeğer losing kardeşim..
    Aracın çok hoş ve güzel kıskanılmayacak gibi değil ..Ancak ben fotoğraflarda sadece araca değil bir de çevreye dikkat ediyorum..
    Üzülerek gözlemledim ki aracın yayaların kullanımında olan kaldırımda park edilmiş ve iki kişinin yanyana yürüyerek geçebileceği alan kalmamış
    kaldırımda, üstelik editlenmiş plakadan anladığım kadarı ile İstanbul'da yaşıyorsunuz. Marifet Turtle Waxlayıp cilalamakta değil hacı şakirle yıkasan bile kaldırıma park etmemeyi bilmekte. Ayrıca yerlerin ıslaklığından arabanın sokakta yıkandığı belli Topbaş Melen Çayından boğazın altını delip su getiriyor biz araba yıkıyoruz. Duyarlı olmak lazım.

Sevgili Çevre ve Orman Bakanlığından Emekli @istanbul_

Sizi Pistlerde Muhasebeci olarak görmek isteriz..Avukat olarak değil

Saygılarımla,
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakyet

ARKADAŞLAR TANER ABİYE GETİRTİĞİM CİHAZDAN İKİ ADET DAHA GETİRİYORUM İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA GÖNDEREBİLİRİM

Peki ürün hakkında kısa bir özet ve ödeme şeklini belirtir misin Hakan hocam..
  • Merhaba değerli arkadaşlarım,

Az önce Yurtiçi Kargo'dan losing arkadaşımın İstanbul'dan bana kargo ile gönderdiği MT-6501 NAVIGASYON cihazını teslim aldım. 2 saat daha bekleyemedim ve kendim bisikletle gidip aldım, Adana'da hava 30 dereceyi geçmiş bu arada.

Heyecandan masayı ve büroyu tam toplamadan hemen kutuyu açtım ve incelemeye başladım. Kutusu standard ölçülerde 18 x 24 x 37 cm ve yaklaşık 4 kg ağırlığında (tahmini).

Ambalajlama çok profesyonelce yapılmış. Benim daha önce görmediğim, çok kalın ve sağlam, dayanıklı plastikten çepeçevre hava kanalları ve tüpleri oluşturarak imal edilmiş bir şok emme hücresi içinde bulunuyor.

İçerisinden sırasıyla

1. UZAKTAN KUMANDA
    2. DVB-T ANTEN
    3. GPS ANTEN
    4. FAKRA-DIN ANTEN ARA KABLOSU
    5. AV IN/OUT RCA JACK BAĞLANTILARI
    6. VW OTO RADYO SİSTEM BAĞLANTISI KUTUSU VE ARA KABLOLARI
    7. KULLANMA KILAVUZU
    8. 2 GB KINGSTON SD CARD

çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 13 Mayıs 2009; 17:16:40 >
  • Gözünüz aydın, hayırlı olsun...

Darısı başımıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eşkenar -- 13 Mayıs 2009; 17:29:25 >
  • Kutu içeriğini açınca parçalar tek tek ortaya çıkıyor. Torx anahtarını ve 2-3 gün içerisinde bana ÇİFT FAKRA DIVERSITY ANTEN - DIN ANTEN adaptörünü bulup getirmeye çalışacak olan kuzenimi bekliyorum.

Bildiğiniz gibi ben Navigasyon özelliğini ilk etapta kullanmayacağım. Bu nedenle DVB-T ve Navigasyon antenini kutusuna özel poşetine geri ambalajladım.

Aletin arkasında 3 adet anten girişi (AM/FM, TV, GPS), sol tarafta kontak bloku, alt tarafta da A/V IN/OUT girişleri var. Fan yeri de var ama fanı yok, arkası kompe soğutuculu dökme alüminyumdan ibaret.

• quote:

Orjinalden alıntı: DH-ALEMDAR

quote:

Orjinalden alıntı: hakyet

ARKADAŞLAR TANER ABİYE GETİRTİĞİM CİHAZDAN İKİ ADET DAHA GETİRİYORUM İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA GÖNDEREBİLİRİM

Peki ürün hakkında kısa bir özet ve ödeme şeklini belirtir misin Hakan hocam..

DEĞERLİ ARKADAŞIM

ürün dvd player ve mp3 mp4 navi gps sd card camera girişleri bluetooth ve yeni gelişmekte olan dvb-t yani DVB-T (Digital Video Broadcasting - Transmitter)(dijital video yayını - karasal verici üzerinden) ve sadece VW ürünlerine uyumlu son derece kaliteli ve gösterişli bir cihaz

ürünün maliyeti konusuna gelince 900 ile 1000 usd arası değişiyor demiştik aradaki 100 usd lik fark değişik getirme yoolarından kaynaklanıyor
    malum türkiye şartlarında gümrükten malı içeri sokmak çok ama çok zor bizde farklı yollarla getiriyoruz bu sebepten değişiklik gösteriyor

ÜRÜN GELDİĞİNDE USD KARŞILIĞI TL OLARAK BANKA HAVALESİ YAPTIĞINIZ ÖDEME DOĞRULTUSUNDA DERHAL KARGOYA TESLİM EDİLİYOR

saygılarımla

Hakan YETİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan Yetiz -- 13 Mayıs 2009; 18:06:21 >
  • DVD Sürücü Mekanizmasının taşıma esnasında hareket edip okuyucu lense zarar vermemesi için Nakliye Emniyeti olarak 2 adet ve biraz da uzun vida kullanılmış. Montajdan önce bunların çıkartıması gerekiyor.

Ayrıca uzaktan kumandanın pili içerisine yerleştirilmiş ancak kontak arasında plastik folyo var. Kullanmaya başlamadan önce folyoyu çekip çıkartmak gerekiyor yoksa pil ve kontak devreyi tamamlamayacağından alet çalışmayacaktır.

• quote:

Orjinalden alıntı: nikon801s

ECON tuşu hakkında:

Değerli dostlar;

Birkaç gün önceki forumu tararken ECON tuşu hakkında bir kafa karışıklığı olduğunu okudum, tüm cevapları okumadım ama hala açık kaldıysa soruyu basitçe yanıtlamaya çalışayım isterseniz:

Henüz passat ım yok ancak eşimin 2006 Golf Goal 1.6 sında da aynı kumanda paneli var ona göre yanıtlayacağım sürç - ü lisan edersek şimdiden affola.

Aracı teslim aldığımda acentede bana da doğru dürüst açıklayamamışlardı kendim keşfettim ve manuel inden den okuyunca anladım ki doğruymuşum.

Şimdi efendim yaz olsun kış olsun ortadaki yuvarlağın üst düğmesine bastığınızda KLIMA / Kompressor mutlaka devreye giriyor ve kabini ısıtıyor veya soğutuyor.
    AUTO düğmesi, araç kabini üstteki LCD ekrandaki yazılı sıcaklığa ulaşıncaya kadar hem mazgallar (orta konsol, cam önü sağ ve sol ön yolcu mazgalları , passat için de ek olarak arka mazgallar) dan çıkan havayı duruma göre ayarlayıp dağıtıyor, ve üfleme süratini kontrol ediyor kabin sıcaklığı LCD deki değere yaklaştıkça üfleme de yavaşlıyor. Otomatik olma özelliği bu demek. AUTO yanarken üst ortadaki yön düğmelerine dokunmuyorsunuz passatınız kendisi hallediyor herşeyi.

ECON a gelince. ECON Klima / kompressörü devreden çıkarıp kışın ısınmanın motor sıcaklığı ile yapılmasını sağlıyor ben bir de baharda kullanıyorum dışarıdan gelen taze hava yeterli bir de klima çalıştırmadan benzinden (çekişten hiç hissettirmedi) ekonomi sağlıyor. Yazın kullanırsanız klimasız sadece dış havanın içeri üflemesi olur.

Çok iyi anlatamadıysam rölantide ECON lambasını yakın ve kapatın motor devirinin değiştiğini göreceksiniz, en azından bizimkinde öyle.

Resimsiz anlatım için özür dilerim, (Tamer bey sizin de bulduğunuz gibi Nikon F801S analog bir makina 35mm film kullanıyorum onları tarayıp buraya ekleyene kadar yazmak daha kolayıma geldi çok gecikmeden :) yine de gerekirse özel mesaj atan arkadaşlara fotograflı anlatım hazırlayabilirim

ben hiç LOW konumuna ayarlamadım sıcaklığı hiç gerekmedi manuelde yazdığı gibi yaz kış 22 C de tutarım üşütmeyen terletmeyen konforlu bir düzey. Çok soğuk gecelerde sadece 25 yaparız kısa süre için.

Dışarıdan hava almayıp sadece içerideki havayı döndürmek te bir seçenek ancak ben bunu sadece sıkışık trafikte önümdeki kamyon veya otobüsün dizel ekzos dumanı içeri dolmasın diye kullanırım. O da mutlaka klimanın yarattığı ek sarfiyattan ekonomi sağlar ama sağlıklı değil bence.

Bence otomatik çalışma prensibi gayet başarılı tasarlanmış umarım passatlar da farklı değildir. aracın içine toz dolmasın diye otopark otomatından bilet almak dışında asla cam açmam ve sürekli temiz hava olur aracın içinde. Bir de ben konforuma düşkünüm klimalı araç kullanıyorsam yakacağı fazladan benzine çok ta takılmıyorum , zaten Istanbulumun trafiği bunaltıyor daha fazla terlemenin lüzumu yok derim.

Şimdi müsadenizle benim bir sorum olacak:

Öncamdaki buharı çözmek için sol yuvarlağın üstündeki düğmeye basıyoruz, fan yüksek üflemede çalışıyor ve kısa sürede buğuyu çözüyor. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanki bir süre sonra fan sürati kendiliğinden düşüp AUTO ve LCD deki ısının emrettiği seviyede üflemeye başlıyordu. Passatlarda da böyle mi
    bizim golf te şu anda hep yüksek üflüyor arıza mı yaptı yoksa yukarıda anlattığım üfleme düşmesi benim hayal ettiğim bir özellik mi ? manueli kaybettim bilen cevaplarsa sevinirim.

Herkese selamlar,

Faydalı oldu,teşekkürler.
  • quote:

Merhaba değerli arkadaşlarım,

Az önce Yurtiçi Kargo'dan losing arkadaşımın İstanbul'dan bana kargo ile gönderdiği MT-6501 NAVIGASYON cihazını teslim aldım. 2 saat daha bekleyemedim ve kendim bisikletle gidip aldım, Adana'da hava 30 dereceyi geçmiş bu arada.

Heyecandan masayı ve büroyu tam toplamadan hemen kutuyu açtım ve incelemeye başladım. Kutusu standard ölçülerde 18 x 24 x 37 cm ve yaklaşık 4 kg ağırlığında (tahmini).

Ambalajlama çok profesyonelce yapılmış. Benim daha önce görmediğim, çok kalın ve sağlam, dayanıklı plastikten çepeçevre hava kanalları ve tüpleri oluşturarak imal edilmiş bir şok emme hücresi içinde bulunuyor.

İçerisinden sırasıyla

1. UZAKTAN KUMANDA
    2. DVB-T ANTEN
    3. GPS ANTEN
    4. FAKRA-DIN ANTEN ARA KABLOSU
    5. AV IN/OUT RCA JACK BAĞLANTILARI
    6. VW OTO RADYO SİSTEM BAĞLANTISI KUTUSU VE ARA KABLOLARI
    7. KULLANMA KILAVUZU
    8. 2 GB KINGSTON SD CARD

çıkıyor.

Güle güle kullanın,Passat'a çok yakışacağından eminim.Aracımı daha fazla kullanıyor olsaydım,alırdım kesinlikle.
  • 
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.