Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (2179. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.724
Cevap
132
Favori
4.505.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21772178217921802181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yahu arkadaş b8,5 busines sene 2021 olmuş, hala geri vitese takınca sağ ayna aşağıya inmiyor. Formda 10 yıl öncede aynı konu tartışılmış. hala tartılışılıyor. bi türlü olmuyor

• gençler selamlar,

bir sorum olacak, yakın geçmişe baktım ama göremedim.

bu highline adaptif led farlar..

comforline araca taktıranlar var. bunlar gerçekten highline daki gibi direksiyon çevirmesiyle dönüyor mu?

gerçekten adaptif oluyor mu? yoksa tip olarak mı benziyor sadece? yine led far oluyordur fakat düz led olabilir?

var mı taktıran bilen?

teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

gençler selamlar,

comforline araca taktıranlar var. bunlar gerçekten highline daki gibi direksiyon çevirmesiyle dönüyor mu?

gerçekten adaptif oluyor mu? yoksa tip olarak mı benziyor sadece? yine led far oluyordur fakat düz led olabilir?

var mı taktıran bilen?

teşekkürler..

+++

• quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

gençler selamlar,

var mı taktıran bilen?

teşekkürler..

gençler,

yok mu bilen yahu?

• insane1907 kullanıcısına yanıt

O highline Led farını comfortline takanlar genelde orijinal degil Taiwan Led far sadece görüntüsü var, adaptif değiller. Tabi sıfır alınırken opsiyon ile orijinal Led far ekletilen comfortlarda var ama az.

Led farın orijinal olduğunu anlamak için far yıkamaya bakın. Far yıkama varsa orijinal highline Led fardır, far yıkama yoksa sonradan Taiwan takılmıştır. Taiwan led farlarda standart olarak Amerikan park açıktır orijinal olanda gizli ozellıkle acmak gerekir. Highline Led farı comfortline'a tak çıkar olmuyor diye duymuştum soketler farklıymış galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulak76 kullanıcısına yanıt
    1 yıldır biniyorum business’a . Hakikaten donanım olarak zayıf.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelirteJackson

O highline Led farını comfortline takanlar genelde orijinal degil Taiwan Led far sadece görüntüsü var, adaptif değiller. Tabi sıfır alınırken opsiyon ile orijinal Led far ekletilen comfortlarda var ama az.

Led farın orijinal olduğunu anlamak için far yıkamaya bakın. Far yıkama varsa orijinal highline Led fardır, far yıkama yoksa sonradan Taiwan takılmıştır. Taiwan led farlarda standart olarak Amerikan park açıktır orijinal olanda gizli ozellıkle acmak gerekir. Highline Led farı comfortline'a tak çıkar olmuyor diye duymuştum soketler farklıymış galiba

açıklama için teşekkürler.. cümlelerin arasında istediğim cevabı aldım sanırım. ben adaptif olmasını istiyordum fakat sanırım fabrika çıkışı olmadığı sürece olamıyor. iyi tuningciler soketleri de değiştirerek direk highline farını adaptif olarak comforta takamazlar mı acaba? iyi tuningcileri bir arayayım bakiyim.

• Almanlardan hem kaliteyi hem donanımı aynı anda uygun fiyata alamazsınız. Bmw, Audi, Mercedes, VW gibi markalar kalitelidir ama aynı fiyata alabileceğiniz başka bir araca göre donanımı çok zayıftır.

VW bu duruma alternatif olarak skoda, seat gibi markaların adı altında fason ve ucuz üretim yapıyor. Örneğin superb in orta donanımına bakıyorsunuz passat higline araçta bile olmayan özellikler standart oluyor. Hem de 40 - 50 bin daha ucuz bir fiyatla. İlk gelen higline passatlarda hayalet gösterge bile opsiyoneldi. Leon a bakıyorsunuz yine golfe göre aynı şekilde. Tabi bu araçların iç malzeme kalitesi de bir sınıf altta oluyor. Ucuza donanım satın almış oluyorsunuz.
    İyi günler dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: moustapha129

anladım hocam puanlar iyi ama ustalıklarından şüpheliyim işte. 2 gün önce yıllık bakıma götürdüm bu bosch servise. çocuk iyi güzel bana anlata anlata yapıyor işi. ama gel gör ki motor yağını boşalttıktan sonra yağı koydum zannedip marşa bastı 3-5 sn falan yağsız çalıştı motor.

motora bir şey olacağını sanmam ama gelin görün ki ustalıkları hakkında soru işareti oldu kafamda

komşu şehirdeki yetkili vw'den fiyat aldım. indirimli haliyle 3300 dedi işçilik dahil. ama onlar da volan değişirse 5 i geçer dedi.

merhaba herkese 2015 passat trendline var bende

2 gün öncesinde baskı-balata değişimini bosch car serviste yaptırdım. luk marka set kullanıldı

parçayı internetten kendim aldım, servisin verdiği fiyattan yaklaşık 200 lira daha ucuza (kart komboları sayesinde) aldım ama aslında büyük de bir risk almışım, pişman oldum böyle yaptığıma. şöyle ki;

alırken şase no ve model bilgisinden satıcıya sorup aldım. üstüne luk'un sitesinden gelen parçayı sorguladım, aracıma uygundu. fakat usta şanzımanı indirdi eski sachs marka baskı balatayı çıkardı, yenisiyle bir karşılaştırdı biraz dış çapı büyüktü yenisinin. üstüne yerine oturturken pim delikleri yokmuş lukta. vida delikleri hizalıydı ama usta oturmuyor diye söylenmeye başladı. ben tabi gerildim iyice, şanzıman inmiş volan taşlamaya gitmiş 2 saat onu bekledim sırf zaten, şimdi de baskı balata olmuyor.

yapma usta etme derken vidaları gir çık yaparak azıcık rahatlattı delikleri sonra taktı balatayı. bir sıkıntı hasıl olmadı yumuşacık şu an. imalatla mı alakalı sachs yerine luk taktığım için mi bilemedim ama ebatlar tam aynı değildi. debriyaj seti tam olmasa mecbur adamların elindeki seti alacaktım üstüne iadeyle uğraşacaktım iade alıp almayacakları da muamma

hele taktıktan sonra sorun çıksa mokoko. velhasılı kelam siz siz olun 200 lira için beni yaptığım salaklığı yapmayın, çok büyük risk aldım. parçayı servis getirsin, yerinde kontrol edersiniz orijinal mi değil mi diye

ne kadar da bosch servis olursa olsun, parça çalınma ihtimaline karşı başlarında bekledim. ama Allah var kesinlikle öyle bir imtina oluşmadı. biraz yavaş yaptılar ama acele ettirmedim, hızlı olup hata yapmasınlar diye. sökme takma 4.5 saat sürdü. volan taşlamasını çok bekledim öğle arası derken sanayiden gelmesi 2,5 saat bekledim. deneme turu vs derken 8.30da giren araç 4 te çıktı

7.30 saatin çoğunu ayakta beklemek yordu ama iyi oldu. çünkü başlarında beklemesem volanı taşlamak yerine bana telefon açıp "abi volan ölmüş değiştirmek lazım, 2000 lira" yada "abi senin bu balata olmuyor bizimkini takalım" demeleri işten bile değildi. başında bekleyince yerinde müdahale ile hallettim  VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü 

bu arada usta dediğime bakmayın, yaşları 30 yok 25 falandır :). bosch servislerin hepsinde mi böyle yoksa bana mı denk geldi bilmiyorum ama muhtemelen tecrübeli ustalara iyi para vermedikleri için ellerinde tutamıyorlar. tecrübesiz ustalara denk gelmeniz muhtemel. aynı sorun yetkili serviste de var muhtemel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moustapha129 -- 11 Haziran 2021; 1:15:19 >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bugüne kadar hiç dikkatimi çekmeyen bir konuda bilginize başvurmak istiyorum. 2020 Passat Business 1.5 benzinli aracım var. Ön ve arka park sensörlerinin ses tonunun farklı olduğunun bugün farkına vardım. Hepinizin aracında böyle mi, yoksa benimkinde bir sorun mu var? Bilenler cevaplarsa memnun olurum. Ona göre servise gitmeyi düşünüyorum. Herkeste aynı ise böyle basit bir mevzu için gidip de rezil olmak istemiyorum.😊

• dün itibariyle 2020 model passat 1.5 impresion benzinli araca satın aldım, daha önce hiç vw aracım olmadı, psa grubunun pejo 3008, pejo 2008, citroen c5 aircross ve opel grandland x kullandım. bu araçların hepsinde geri görüş kamerası vardı, kablo ile google maps ulaşıp navigasyon kullanabiliyordum, aliexpress den aldığım car play aibox takara youtube beinsports gibi platformları izleyebiliyordum.

Yeni aldığım araçta özellikle geri görüş kamerası ekslkliği hissediyorum.Amblemli kamera bulmak için uğraşıyorum ama 3-4 satıcı da sanki ürün satmak istemezmiş tavrı içindeler. araba vitesinin sağında bir type c girişi var, orayı kullanıp kablolu google navigasyou geliyor mu? araca car play bağlayıp tak çalıştır şeklinde kullanabilir miyiz acaba?

Benim aracımın aynısına sahip olanlar, geri görüş kamerası konusunda ne yaptılar* ayrıca kablolu bağlantı kurarak google maps , mirror link veya car play box ları izleyebilen var mı acaba? bütün bu özellikleri nereden temin edebilirm. teşekkürler

• alper029 kullanıcısına yanıt

Evet gitmenize gerek yok. Basit bir mevzu dediğiniz gibi.

Bende de 2013 passat var. Onda da aynı..

• Teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba
    Geçtiğimiz günlerde aracıma vurup kaçtılar,önerebileceğiniz araç içi kamera önerisi olan kullanan varmıdır

• Fsm0066 kullanıcısına yanıt

viofo a129 en iyisi ama bana pahalı geldi, ben 70mai pro kullanıyorum

• moustapha129 M kullanıcısına yanıt
    Aracı kullanırken ekranı hep açıkmı hocam peki

yok hayır kayıt esnasında kapalı, süresi var kendi otomatik kapatıyor

Anladım hocam,peki içine kaç gblık hafıza kartı taktınız ne kadar sürelik kayıt alıyor,çok soru sordum kusura bakmayın 😁

yok estağfurullah, ben 64 gb taktım, yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 7 saat kesintisiz kayıt yapabiliiyor 64e. yabancı sitelerde 128 gb fazla gelir diye okumuştum diye hatırlıyorum. şunu almıştım https://www.amazon.com.tr/Samsung-microSDXC-Haf%C4%B1za-Adapter-MB-MC64HA/dp/B08HVQKN5G/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=samsung+64&qid=1624911737&sr=8-1&ie=UTF8&psc=1&th=1&utm_source=spydrop

fiyatı bazen düşüyor ben 55e almıştım. kayıt hızı yüksek bir hafıza kartı almanızı tavsiye ederim

Anladım hocam bi bakayım alayım ben.Peki montaj kabloları gözükecek şekildemi sizde direk çakmaklığamı taktınız ?

• 
Sayfa: önceki 21772178217921802181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.