Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (2162. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21602161216221632164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    geçmiş olsun hocam.
    bendede 2013 1.6 tdi dsg passat var.
    aydoğanlar wv a gidiyorum iyiniyetin hatrına.
    bende o güncellemeyi yaptırdım malesef.
    bendede yığılma var gaza bas çek yapınca sizin bahsettiğiniz sallantı gibi.
    servis dpf den dedi,
    1,5 gün araç serviste kaldı gram değişiklik olmadı :)
    kışında yani havalar soğuduğunda aracım sesli ve sarsıntılı çalışıyor 1 dakika falan.
    enjektörden şüpheleniyorum ama bozulana kadar ellemeyeceğim çünkü yakıtta,çekişte sıkıntım yok.
    bu ara aracı servise bırakacağım geri viteste titreme ve vites geçişlerindeki hissettirmeden dolayı.
    bakalım ne olacak.
    kavramayı değiştireli 1,5 sene oldu serviste.
    iyiniyetten mi yapılacak falan filan bakalım hayırlsıı olsun.
  • Hocam hiiç uğraşma enjektör lerde birşeyin olduğuna inanmıyorum bu usta geçinenlere bu araçları götür kafadan enjektör sorunu deyip küt 1000.Lira iteliyorlar Sonuçta birşeyin düzeldiğide yok yapman gereken

1. 2012 ilk yazılımını aracını orjinale çevirttir Çözemezsen yaz

2. Aracına yarım depo veya 50 litre mazot shell ve tabi Würth enjektör temizleyici koy otobana çık ve ensz 3000 devirde yarım saat bas Bunu bir saat yaparsan yani radar tehlikesi olmasın dersen 4. Viteste kullan

4. Vites geçiş problemi ve giderken gaza basınca ve bırakınca silkeleme , geri vites ve diğerlerindeki zorlanma sebebi

Bunlarda kronik bir sorun ????!!!! Evet çözümü Motor Sol kulağı yani şanzımanın üstündeki kulak eğer aracın 140-150 bin civarına geldiyse (bu çok önemli!) kesinlikle orjinal motor kulağıki bu sadece yetkili serviste bulursun en son 725 TL idi DEĞİŞTİRT ama değiştirtirken yazılımla oynamasınlar!!!

Yan sanayi kullanma paran boşa gider 100 bin km altındaysa kulak revizyonla düzelir Nasılmı bu ustayım geçinenler beceremedi kendim yaptım yardımcı olurum çözüm bulamazsan

Bu dediklerim haricinde en az 2-3 bin TL çöpe atmaya ve sürüm sürüm sürünmeye hazır ol

Bu araçla ilgili ustayım diyeni çebimden çıkarırım

Sorunu olan bana yazsın şimdiye kadar 65 araç geçti elimden tecrübe ve birikimlerimi paylaşırım Mercedes C- BMW Audi Ford-passat -jetta -vs Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizuzman06 -- 30 Kasım 2018; 1:4:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat B7 Exclusive
    Aracımda ön yolcu koltuğu ısıtma promlemi var.
    Şöyle ki; İlk düğmeye basıldığında ısınma oluyor. Fakat bir süre sonra tektar soğuyor. Düğmeden açıp kapayınca tekrar ısınıyor tekrar bir süre sonra soğuyor.
    Konu hakkında bilgi sahibi olan ya da usta önerisi olan varsa sevinirim.

Not: Servis uzun süre inceledi problem yok falan dedi hayır var deyip ısrar edince sensörü değiştirirsek düzelebilir dedi. Fiyat olarak 5.600TL+İşçilik O paraya eve koltuk takımı alınır.
  • cengizuzman06 kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkürler hocam.
    malesef aracımın yazılımını güncelleme yaptılar .kavramayı iyiniyetten değiştirirken zorunlu dediler mecbur yaptırdım.
    iyiniyetin hatrına servise gidiyorum.

enjektörler için bende katılıyorum size.

sarsıntı içinde motor kulağını dediğiniz gibi yapmam gerekecek heralde çünkü aracım 145 binde.
    iyiniyetten bişey çıkarmı diye havalar iyice soğuduğunda enjektör,şanzıman vb için servise bırakacağım aracı,iyiniyetten yaparlarsa cüzzi miktara yaptıracağım yoksa artık bende dışarıda ustama yaptırtacağım bakımları.
  • Kıral1840 ne gariptirki hiçbir serviste türkiye geneli motor kulağı yok ellerinde Ve bu kronik sallantı vuruntu sorunu olduğu halde kaputu açıp motoru viteşi boşa alıp sallayınca ileri geri sallanıyorsa kesin bozuk bu vites geçişlerini zorluyor ve yolda ani gaz verip çekince ve ayrıca kuruise control devredeyken kendi gaz verip çekincede sallantı yapıyor Birde 1500-2000 devirde hızlanırken sanki manifolt patlak gibi bir gürültü oluyor ve kesinlikle motor sol kulağından kesinlikle yan sanayi kullanmayın Ben değiştirmeden sorunu çözdüm niraz zahmetli oldu ama yaptım Dpf işindede kurum ve dumanın nedeni eğzos sensörlerinden biri bozuksa değiştirmek yerine yazılımla iptal ediyorlar buda aracın rejenerasyon yapmasını engelliyor

Araç kötü değil servis ve ustalar bir kusmını tenzih ederim yvşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizuzman06 -- 30 Kasım 2018; 13:42:2 >
  • Behicefe koltuk ısıtma sorunun çözülür tavsiyem sensörün nerede olduğunu göstersinler araç dizaynı yapan bir yere git onlar sonradan koltuk ısıtma montajı yapıyorlar onlar ısıtma ısı sensörüne muadil bir sensör bulabilir diye düşünüyorum Veya 2. El çıkmacılara bak derim Bu sensörün en babası 50 TL yi gelmez servisin itliği bu komple değiştirecek istersen bekle parça bosunda katalogda varsa parça numarasını bulabilirsem sana atayım olmadı yurtdışından getirtiriz
    En kötü yolcu tarafındaki sensörü şöför tarafı ile değiştirirdim ben olsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizuzman06 -- 30 Kasım 2018; 13:47:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizuzman06

Behicefe koltuk ısıtma sorunun çözülür tavsiyem sensörün nerede olduğunu göstersinler araç dizaynı yapan bir yere git onlar sonradan koltuk ısıtma montajı yapıyorlar onlar ısıtma ısı sensörüne muadil bir sensör bulabilir diye düşünüyorum Veya 2. El çıkmacılara bak derim Bu sensörün en babası 50 TL yi gelmez servisin itliği bu komple değiştirecek istersen bekle parça bosunda katalogda varsa parça numarasını bulabilirsem sana atayım olmadı yurtdışından getirtiriz
    En kötü yolcu tarafındaki sensörü şöför tarafı ile değiştirirdim ben olsam
    Size çok teşekkür ederim.
    Hem emisyon yazılımı ile ilgili hem de koltuk ısıtması konusunda bana yardımcı oldunuz.
    Bunların hepsini Ankara'ya yolum düştüğünde hallettireceğim.
  • Merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum.
    2015 42 binde de confortline b8 1.6 dsg aracım var.
    Araç confortline ancak led far 18 inç jant vs mevcut.
    Yıllık 10 bim km den fazla yol yapmıyorum.
    1.4 tsi 150 act highline passat ile değiştirmem sizce mantıklı olur mu?,
    b8 dizel passatlarda sessiz sayılabilir ancak 1.4 tsi motor kadara da sessiz olcağını düşünmüyorum.
    Bu konuda öneri ve tavsiyelerinize açığım.
    Teşekkürler.
  • mahallenin_delisi kullanıcısına yanıt
    Benzinli kaç binde kaç km.de

Aslında mantıklı gibi ama yakıt sarfiyatınız artacaktır.

120 hp yerine 150 hp çok daha güzel olur

• Henüz karar verme aşamasındayım benzinli aracı belirlemedim ama ciddi ciddi düşünüyorum şöyle temiz 150 bg act highline bulursam değerlendirebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum.
    2015 42 binde de confortline b8 1.6 dsg aracım var.
    Araç confortline ancak led far 18 inç jant vs mevcut.
    Yıllık 10 bim km den fazla yol yapmıyorum.
    1.4 tsi 150 act highline passat ile değiştirmem sizce mantıklı olur mu?,
    b8 dizel passatlarda sessiz sayılabilir ancak 1.4 tsi motor kadara da sessiz olcağını düşünmüyorum.
    Bu konuda öneri ve tavsiyelerinize açığım.
    Teşekkürler.
    pek mantıklı değil gibi:

https://www.sekizsilindir.com/2017/06/dizel-passat-mi-benzinli-passat-mi.html
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Başka söze gerek kalmamış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Başka söze gerek kalmamış.
    Aynen daha 50binde bir de. 150 bg illa ki zevkli olur ama. Para kaybı sadece. Ben sırf bu sebepten dsg comfort dizel aldım. Yoksa gidişi süper olurdu

• HERKESE SELAMLAR.PASSAT 2018 COMF. DİZEL BİR ARKADAŞA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.
    ARAÇLA İLGİLİ TESTLERİ İNCELEDİĞİMİZDE 120 DEN SONRA ÇOK SES ALDIĞINI SÖYLÜYORLAR.
    HAKKATEN DEDİKLERİ KADAR SES ALIYOR MU.YALITIMI VS NASIL
    A4 2014 TEN SONRA KÖTÜ MÜ GELİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan7621

HERKESE SELAMLAR.PASSAT 2018 COMF. DİZEL BİR ARKADAŞA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.
    ARAÇLA İLGİLİ TESTLERİ İNCELEDİĞİMİZDE 120 DEN SONRA ÇOK SES ALDIĞINI SÖYLÜYORLAR.
    HAKKATEN DEDİKLERİ KADAR SES ALIYOR MU.YALITIMI VS NASIL
    A4 2014 TEN SONRA KÖTÜ MÜ GELİR
    ben aldım, 2 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. bence gelmiyor.
    teşekkür ederim bilgi için.aracın konforu nsıl, yani kasislerde hissetme vs.cam tavan var mı aracınızda
  • quote:

teşekkür ederim bilgi için.aracın konforu nsıl, yani kasislerde hissetme vs.cam tavan var mı aracınızda
    malesef cam tavan yok. çok istedim ama eski kur araçları diye saldırdım, ne bulursam onu aldım.

konforu çok iyi. ama neye göre iyi. eski aracım golf'tü. golf'e göre iyi. a4 belki de bundan iyidir. biraderde c180 var mesela c180 bence bunun kadar konforlu değil. neden mi; içi çok dar. bunun içi çok geniş. özellikle arka koltuk efsane. a4 de bunun yanında çok dar kalıyor. golf'te de kasis, rögar sorun değildi, bunda da. yalnız virajlarda golf'e göre çok daha iyi. yana yatma hissi pek yok.

ben çok memnun kaldım. eh 2. eli en iyi d sınıfı araç da passat otomatik dizel. tek üzüldüğüm beyaz olması.
    hocam ayrıntılı cevaplar için tekrar teşekkür ederim.bizim bulduğumuz araç cam tavanlı.opsiyondan çıkan bir araçmış.195 diyorlar iyi mi sizce.
  • quote:

hocam ayrıntılı cevaplar için tekrar teşekkür ederim.bizim bulduğumuz araç cam tavanlı.opsiyondan çıkan bir araçmış.195 diyorlar iyi mi sizce.
    valla alın gitsin. ben 197'ye cam tavansız + beyaz aldım. forumda 188 falan değişik rakamlara araç alanlar oldu ama onlarda cam tavan yoktu ve şu an da öyle bir araç yok sanırım. bence kaçırmayın. cam tavan çok istedim ama yine olmadı, size kısmet... :)

konfor olarak a4'ü aratmaz bence. genişlik olarak ondan daha geniş. eh albenisi onun kadar olmayabilir belki ama ben ön göğüsteki boydan boya giden ızgarayı çok hoş buluyorum mesela. ortada da analog saat gece özellikle çok ağır duruyor. comfort donanım zaten yeterince zengin. arka klima üflecinde bile ayrı derece ayarı var.
  • serkan7621 kullanıcısına yanıt
    A4 ten sonra motor performansı hariç üzeceğini sanmam. Genişlik ferahlık konfor ve tasarım olarak güzel araba ama Passat hıghline olursa bir başka oluyor.

• 
Sayfa: önceki 21602161216221632164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.