Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (2158. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21562157215821592160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar güncel modellerde olan sağ aynanın aşağı inmesi vb. açılabilecek özellikler var mı b7 kasalarda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okan10tr O kullanıcısına yanıt
    2014 hıghline 2 öyle aynanın aşağı inmesi gibi bi özellik yok

• Arkadaşla benim şöyle bi sorunum var arabam B6 kasa 2008 model debriaj kutusunu değiştirdim daha sonra şöyle bi sorun oldu el freni düğmesine bastıktan sonra freni otomatik burakmıyor tekrar manuel olarak basıp devreden çıkarmam gerekiyor ekrandada (P) işareti yanıyor ve manuele geçti diyor.
    bu sorunu daha önce yaşayan varmı ve çözüm üreten .
  • 2012 model ford cmax ten yine 2012 model passat varianta geçmiştim, cmaxte çakmaklık girişinden cep telefonumu daha hızlı doldururken passatta çok yavaş dolduruyor, bunun sebebini yada çözümünü bilen varmıdır?
  • delimavii67 kullanıcısına yanıt
    Bir aparat alacaksınız. En az 5v 2A olmalı. 2A dan daha yüksek olursa daha hızlı şarj olur.

Örnek:
    https://m.n11.com/arac-ici-oto-cakmaklik-21amper-hizli-sarj-1a-2a-cikisli-P205462055?RENK=MAVİ&cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIr9GotMbz2wIVjJEbCh3oxgTCEAQYBSABEgJzg_D_BwE&gclsrc=aw.ds

İkinci değer ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı şarj olur. Bu linkteki 2.1 A. İyi günler...

• teşekkürler cevap için benim ürünüm zaten 2.1A, mesajımdada belirttiğim gibi aynı ürün cmaxte hızlı şarj ederken passatta çok yavaş ediyor.
  • delimavii67 kullanıcısına yanıt
    Ben passat b8 aracımda kullanıyorum. Sıkıntı yok. İyi günler...

• Arkadaşlar merhaba, kardeşime aldığımız passat b7 kasa 1.4tsi DSG araç su eksiltti 2-3 kez ve su kontrol uyarısı verdi. Servise götürdük devir daim pompası ve emme hava soğutucusu değişecek dediler 1700 lira istediler indirimli vs. 2yerden fiyat aldım özel servis 1500 ve 1250 lira geldi fiyatlar. Fakat sonrasında arkadaşım başka bi yerden daha fiyat aldı işçilik dahil 350 demişler asıl sormak istediğim bu emme hava soğutucusu nedir manifold intercooler mı oluyor internetten baktım neredeyse böyle hiçbirşey yok, bilen var mı? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan10tr -- 2 Temmuz 2018; 17:14:57 >
    Öncelikle bu fiyatlar arasında bu kadar fark olmaması lazım. Passatın orjinal su pompası zaten 400-500 TL. dir. 350 fiyat nasıl veriyor? Mümkün değil. Asla orjinal parça değildir.

Ayrıca bu aracın su pompasının sökülmesi için triger kayışının da sökülmesi gerekir. Sökülen kayış sağlam olsa bile tekrar yerine takılmaz, boşluk yaratır. Mutlaka yenilenmesi gerekir. Daha önce bu konuyla alakalı bakım yapılmamışsa sökülmüşken trigeri çeviren bilyelerin de değişmesi gerekir. Bu şekilde sorun kalıcı olarak çözülür. Bu da ağır bakıma girer ve 1700 normal bir fiyattır.

İyi günler dilerim...

• autotech1 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim ben de öyle düşündüm, emme hava soğutucusunu çözemedim, emme manifolduyla ilgili olduğu kesin tabi... Teşekkürler

Böyle bir parça ben de duymadım. Orada soğutmayla ilgili radyatör ve sıcaklık sensörü var. Sensör, motora giren havanın sıcaklığını ve yoğunluğunu ölçer. Yalnız bu parçanın su eksiltmeyle ne ilgisi olabilir ki? Radyatör delikse malum zaten.

Su kaçırma çok büyük ihtimalle hortumlar ve devridaimden kaynaklanır. Belki sizde fazladan bu bahsedilen parçada da sorun vardır. Orasını ben de bilemiyorum.

İyi günler dilerim...

Aynı sorun bende de oldu 3 yerden kaçak var sen dua et su yağa karışmamış dediler asıl ilginç olan işte benim arabayı aldığım arkadaş ben yaptırdım 400 TL verdim dedi. Fakat arıza devam ediyordu. Ben yaklaşık 1.100 tl ye yaptırdım ama bi türlü trigel kayışı değişmişmi emin olamadım bana satan arkadaş değişmiş dedi ama nafile vel hasıl kayışı söktüler meğer değişmiş tekrar değiştik 900 tl oldu olmaya yağı filtreleri de değişin dedim yaklaşık 2.500 tl verdim arabada kafamda saat gibi oldu

• 2014 1.6 tdi

• Sağolun hocam :)

• Merhabalar. Yılda 5000km anca yapıyorum. Aklımda sıfır 1.4tsi Manuel passat var. Bu zamana kadar lpg li araca bindim. Passat beni yakıt konusunda üzer mi merak ediyorum.

• herkese merhaba,

yaklaşık 6 ay kadar önce 1. sahibinden 40bin km'de 2014 manuel B7 kasa 1.6 Passat Comfortline TDCI Bluemotion araç aldım.
    araçta bir sorun yok, keyifle biniyorum. ancak bu segment bir araçta örneğin kendiliğinden katlanır yan ayna, bluetooth, usb girişi v.b. özelliklerin olmaması açıkçası bende bir hayal kırıklığı yarattı. daha sonrasında eşten dosttan yazılım ile araçta bir çok yeni özelliğin aktif hale getirilebileceğini duydum.

1- yaptıran varsa önerir mi?
    2- aracın orijinal yazılımına zararı olur mu?
    3- önerilen bir uygulama ise Antalya'da bu uygulamayı yaptırabileceğim güvenilir bir yer bilen var mı?
    4- son olarak bu uygulamanın yaklaşık maliyeti nedir?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. herkese keyifli forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen717181

Merhabalar. Yılda 5000km anca yapıyorum. Aklımda sıfır 1.4tsi Manuel passat var. Bu zamana kadar lpg li araca bindim. Passat beni yakıt konusunda üzer mi merak ediyorum.
    merhaba, lpg tüketimi ile kıyaslarsanız üzer. ancak benzinli bir 1.6/1.4 aracın tüketimi ile kıyaslarsanız 1.4tsi'dan daha memnun kalırsınız.

bende 16.tdci var. ağırlıklı şehir içi kullanım da tüketim 7.4/100km veriyor şu anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerakyüz

merhaba, lpg tüketimi ile kıyaslarsanız üzer. ancak benzinli bir 1.6/1.4 aracın tüketimi ile kıyaslarsanız 1.4tsi'dan daha memnun kalırsınız.

bende 16.tdci var. ağırlıklı şehir içi kullanım da tüketim 7.4/100km veriyor şu anda.

Alıntıları Göster
    2.0 benzin+lpg 99 model aracım var. Şehir içi neredeyse km de 50 kuruş yakıyor. Uzun yolda 30-32 kuruş yakıyor. Yol bilgisayarı olmadığı için kaç litre yaktığını hesaplayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen717181 -- 5 Temmuz 2018; 15:19:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerakyüz

herkese merhaba,

yaklaşık 6 ay kadar önce 1. sahibinden 40bin km'de 2014 manuel B7 kasa 1.6 Passat Comfortline TDCI Bluemotion araç aldım.
    araçta bir sorun yok, keyifle biniyorum. ancak bu segment bir araçta örneğin kendiliğinden katlanır yan ayna, bluetooth, usb girişi v.b. özelliklerin olmaması açıkçası bende bir hayal kırıklığı yarattı. daha sonrasında eşten dosttan yazılım ile araçta bir çok yeni özelliğin aktif hale getirilebileceğini duydum.

1- yaptıran varsa önerir mi?
    2- aracın orijinal yazılımına zararı olur mu?
    3- önerilen bir uygulama ise Antalya'da bu uygulamayı yaptırabileceğim güvenilir bir yer bilen var mı?
    4- son olarak bu uygulamanın yaklaşık maliyeti nedir?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. herkese keyifli forumlar.
    sorum güncel
  • tanerakyüz T kullanıcısına yanıt
    Bu yazdıklarınız yazılımla alakalı şeyler değildir. Katlanır ayna, bluetooth vb. yazdıklarınız donanımdır. Araçta bu donanımlar olmadıkça herhangi bir yazılımla doğal olarak aktif hale getirilemez.

Yazılımla yapılabilecekler çok sınırlı ve basittir. Örneğin araç aydınlatmalarının farklı şekillerde yanması, konfor sinyal sayısının artırılması, kadran selamlama, geri viteste sağ aynanın aşağı inmesi vb. Bunlar bile her araçta %100 açılabilir özellikler değildir. Yine öncelikle araç donanımının buna uygun olması gerekir.

İyi günler dilerim...

• 
Sayfa: önceki 21562157215821592160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.