Şimdi Ara

vw passat mı ford mondeo mu(lütfen yardım)!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
11.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu 2araç arasında kaldık,yani hangisine değer diye her yönüyle tartışalım ölçelim ve hangisinin daha iyi olduğuna karar verelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LİTEON -- 3 Ocak 2008; 21:31:26 >

• Bütçeniz ne kadar
    İki araç arasından S60 derim
  • s60 cok daha prestij sahibi,daha class bir araçtır tabiki de.
    2. elde ise passat ın cok daha iyi bir piyasasi vardır.
    siz 0 mı 2. el m idusunuyorsunuz??
  • 0düşünüyorum
  • İkinci elde S60 daha iyi sanki. Yok sıfır düşünüyorsan passat daha hesaplı olabilir.
  • LİTEON arkadaşım Volvo S60 2.0t çok iyi bir arabadır.ailede vardı kullandım biliyorum.düşük turbo basınçlı bir motordur ve ömrü uzundur ve ayrıca birçok insanın düşündüğü gibi fazla yakmaz.performansı harikadır.VW passatta ise şartlar uygunsa 1.8 TSI veya 2.0 TDI düşünebilirsin.volvonun dengi bunlar sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 17 Aralık 2007; 19:54:40 >
  • ben şöle düşünüyorum 54bin fsı exclusıve tsı 2bin daha pahalı 56bin volvo ise 69binonuda 65bine falan getirirsin 10bin fark olur tamam ama yani 2.el piyasa konfor durumları nasıldır s60'ın fulunü o fiyata alabilirken passat'ın exclusıvesini alabiliyosun ama herşey donanımla bitmiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: LİTEON

ben şöle düşünüyorum 54bin fsı exclusıve tsı 2bin daha pahalı 56bin volvo ise 69binonuda 65bine falan getirirsin 10bin fark olur tamam ama yani 2.el piyasa konfor durumları nasıldır s60'ın fulunü o fiyata alabilirken passat'ın exclusıvesini alabiliyosun ama herşey donanımla bitmiyor

s 60 2. elde ciddi zarar kaybınaugrar.ve satmak zaman alır.ancak araç son derece kalitelidir.
    passat zaten bilinir.2. el degeri iyidir ve kolay satilir.
    seçim sizindir
  • quote:

ben şöle düşünüyorum 54bin fsı exclusıve tsı 2bin daha pahalı 56bin volvo ise 69binonuda 65bine falan getirirsin 10bin fark olur tamam ama yani 2.el piyasa konfor durumları nasıldır s60'ın fulunü o fiyata alabilirken passat'ın exclusıvesini alabiliyosun ama herşey donanımla bitmiyor

passat exclusive 1.6 FSI motor ve comfortline a ilave olarak deri ve ısıtmalı koltuklar arkada perde ve iki hava yastığı var.
    bence comfortline ile arasındaki 5500YTL farka değmiyor.kendi fikrimdir.
    motor gücü ve performansı olarak volvo s60 2.0t ile sakın passat 1.6 FSI karşılaştırma.
    ben passat 1.6 FSI kullandım bu hafta hemde.otomatik vitesli olanı bile iyi gidiyordu.konfor arayan ve deli gibi motor performansı aramayan için 1.6 FSI motor bence ideal.passata 1.6 FSI gitmiyor diyenlerede bakma.kullanmadıktan sonra kimse bilemez.ben kullandım ve 1.6 FSI ile passat canavar gibi gidiyor.elbette volvo s60 daki 2.0t motor performansı ile karşılaştırılmaz.
    2.0t motorlu volvo s60 ile 1.6 FSI motorlu passat karşılaştırması çok adil bir karşılaştırma değil.
    yine eğer satınaldıktan sonraki masraflarına bakarsan passat 1.6 FSI ideal.ama volvo s60 seni çok üzer.yıllık masraflarda volvo s60 kesinlikle passatı iki ile çarpar buna emin olabilirsin.hem vergiler hem kasko hemde bakım masrafları yönünden.o yüzden adil bir karşılaştırma olmamış dedim.
    ekonomik boyutlu düşünüyorsan passat ideal.hemde önerim comfortline olur 5500YTL fark bana pek mantıklı gelmiyor.ama prestij ve performans takıntısı varsa s60 ama onunda bedeli biraz yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 17 Aralık 2007; 20:03:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

quote:

passat exclusive 1.6 FSI motor ve comfortline a ilave olarak deri ve ısıtmalı koltuklar arkada perde ve iki hava yastığı var.
    bence comfortline ile arasındaki 5500YTL farka değmiyor.kendi fikrimdir.
    motor gücü ve performansı olarak volvo s60 2.0t ile sakın passat 1.6 FSI karşılaştırma.
    ben passat 1.6 FSI kullandım bu hafta hemde.otomatik vitesli olanı bile iyi gidiyordu.konfor arayan ve deli gibi motor performansı aramayan için 1.6 FSI motor bence ideal.passata 1.6 FSI gitmiyor diyenlerede bakma.kullanmadıktan sonra kimse bilemez.ben kullandım ve 1.6 FSI ile passat canavar gibi gidiyor.elbette volvo s60 daki 2.0t motor performansı ile karşılaştırılmaz.
    2.0t motorlu volvo s60 ile 1.6 FSI motorlu passat karşılaştırması çok adil bir karşılaştırma değil.
    yine eğer satınaldıktan sonraki masraflarına bakarsan passat 1.6 FSI ideal.ama volvo s60 seni çok üzer.yıllık masraflarda volvo s60 kesinlikle passatı iki ile çarpar buna emin olabilirsin.hem vergiler hem kasko hemde bakım masrafları yönünden.o yüzden adil bir karşılaştırma olmamış dedim.
    ekonomik boyutlu düşünüyorusan passat ideal.ama prestij ve performans takıntısı varsa s60 ama onunda bedeli biraz yüksek.

Kardeşim bizde zaten passat vardı sedan 2007 fsı comfort'dan ben fsı ile deil tsı ile karşılaştırmak istiyorum performanstan ziyade hangisine değer

• quote:

Kardeşim bizde zaten passat vardı sedan 2007 fsı comfort'dan ben fsı ile deil tsı ile karşılaştırmak istiyorum performanstan ziyade hangisine değer

OK.önce TSI demişin sonra sen exclusive diyince 1.6 FSI düşünüyorsun sandım.
    1.8 TSI yeni gelmişti benim gittiğim yerde showroomda vardı.comfort donanım ve 70binYTL gibi fiyatı vardı.
    volvo s60 2.0t premium diyorsan aynı fiyatta aletler zaten.sports edition diyorsan onunda farkı 4.5binYTL ve sanıyorum volvonun DSTC dediği bizimde ESP diye bildiğimiz sadece sports editionda var.yanılıyor olabilirim çünkü alt versiyonlarda ESP sadece dinamik pakette var premiumda yok bundada öyledir diye düşünüyorum.o nedenle donanım olarak sports düşünmek lazım.
    performans ve prestij açısından bakarsak s60 20t sports paket bence daha cazip
    ikinci el dersen vw passat.volvo ikinci elde çok ciddi değer kaybına uğruyor.
    ama ekonomik olmak istiyorum ve paramın değeri önemli dersen passat 1.8 TSI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 17 Aralık 2007; 20:13:24 >

• spor paketle işim olmaz volvo 2paket koymuş biri normal paket biride spor paket onda spor amortisör falan
    benim karşılaştrıdığım şey

vw passat exclusıve 1.4tsı

volvo s60 2.0t

motordan ziyade başka konularınada deyinmek lazım konfor yol sesi rüzgar sesi ve bunlar gibi
  • quote:

spor paketle işim olmaz volvo 2paket koymuş biri normal paket biride spor paket onda spor amortisör falan
    benim karşılaştrıdığım şey

vw passat exclusıve 1.4tsı

volvo s60 2.0t

motordan ziyade başka konularınada deyinmek lazım konfor yol sesi rüzgar sesi ve bunlar gibi

vw passat exclusive 1.4 TSI diye birşey olmayacak olan alet vw passat 1.8 TSI comfortline (erelin fb stadı altındaki şubesinde bir tane siyah var git gör)
    passat kullandığına göre biliyorsundur.
    volvo s60 2.0t yide ben biliyorum.volvolar genelde ağır arabadır.-mesela s40 passattan ağırdır s60 ı sen düşün- ne alaka deme.sürüş zevki üst seviyededir.yola oturuşu süperdir.güven verir.AMA motor sesi passattan sonra sana kabinde imiş gibi gelecek.kalkışlardaki ve ara hızlanmalardaki motor sesini söylemiyorum.o her arabada var.araba devrini bulup ortalama bir devir bandından gittiğinde volvo passata göre kabine daha fazla motor sesi alır.passatta olduğu rölantide ve yüksek hız ortalama devirde motor sesi az değildir.volvo da motor sesi ile seyahat edersin.en önemli fark bu.
    konfor olarak passat ile s60 bence birdir.ama kabin olarak passat daha sessizdir.rüzgar sesini passatta belki çok az duyabilirsin.ama volvoda duymazsın çünkü motor sesi onu bastırır.bilmem anlatabildimmi.
    ama ikiside uzun yol arabası.keyifli arabalar.aralarında minör farklar var.bahsettiklerim majör değil.majör fark ekonomi açısından var. ekonomi açısından -masraflar-bakım-onarım-vergiler- düşününce volvo passata göre olumsuz.volvo nun yetkili servislerinde yedek parça işçilik fiyatları audiden bile yüksek.ne demek istediğini belki burdada anlatabilmişimdir
    sonuçta genel anlamda düşünerek passat 1.8 TSI comfortline almanı öneririm ama para sorun değilse volvo s60 2.0t
    benden bu kadar sana kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 17 Aralık 2007; 20:33:47 >

• 1.4 tsi 2.0 volvo dan cok daha az yakar ve performans olarak da aşagı asla kalmaz.
    bence gidip bi test surusu yapin.en guzeli.her iki araci da 2 motoru da test edin
  • 1.4 tsı diye bişey nasıl olmıyacak 1.6fsı 115hp kalkıp 1.4tsı 122hp satışa sunulacak
  • bu arada evet 1.4 passata konacak mı konmayacak mı onu bende bilmiorum.bu sıralar pek ilgilenmedim vw ile
    ancak 1.8 tsi var passat da.
  • Passat ta 1.4 122hp 220 n/m tork motor seçeneği olacak.

quote:

Orjinalden alıntı: gyrmann

bu arada evet 1.4 passata konacak mı konmayacak mı onu bende bilmiorum.bu sıralar pek ilgilenmedim vw ile

• bu motorda o zaman passatı rahatlıkla kaldıracak 9*10sn gibi peki bu motor bayyilere geldimi
    quote:

Orjinalden alıntı: proteo

Passat ta 1.4 122hp 220 n/m tork motor seçeneği olacak.

quote:

Orjinalden alıntı: gyrmann

bu arada evet 1.4 passata konacak mı konmayacak mı onu bende bilmiorum.bu sıralar pek ilgilenmedim vw ile

• quote:

1.4 tsı diye bişey nasıl olmıyacak 1.6fsı 115hp kalkıp 1.4tsı 122hp satışa sunulacak

vw passat exclusive 1.4 TSI diye birşey olmayacak dedim.yanlış anlamışsın.

1.4 TSI 122hp daha türkiyeye gelmedi ve otomatik vitesli versiyonu olmadığı için geç gelebilir diyorlar.
    çünkü passat müşterisi otomatik vitesli olanları tercih ediyormuş daha çok.
    ayrıca FSI ın kalktığı filan yok.otomatik vitesli FSI motorlar 2008 de devam edecek.
    hocam sen passatçısın ama bende senden fazla passat haberi var.

hocam özetliyeyim size

2008 senesinde

benzinlilerde

1600cc 102hp MPI motor sadece 5 ileri düz vites ile
    1400cc 122hp TSI motor sadece 6 ileri düz vites ile
    1600cc 115hp FSI motor sadece 6 ileri otomatik vites ile
    1800cc 160hp TSI motor 6 ileri düz ve otomatik vites ile
    2000cc 150hp FSI 4-motion sadece 6 ileri düz vites ile
    2000cc 200hp TFSI motor 6 ileri düz ve otomatik vites ile
    2000cc V6 250hp FSI motor sadece 6-ileri otomatik DSG vites ile

dizellerde

1900cc 105hp TDI motor sadece 5-ileri düz vites ile
    2000cc 140hp TDI motor 6 ileri düz ve DSG otomatik vites ile
    2000cc 170hp TDI motor 6 ileri düz ve DSG otomatik vites ile

üretim ve satışına devam edecektir.

yani anlayacağınız bazı motorlarda sadece düz vites bazı motorlarda sadece otomatik vites seçeneği olacak.ve DSG otomatik vites seçeneği her motorda olmuyor buna da dikkat edin.
    FSI ın kalktığı filan yok.1.6 FSI da düz vites kalkıyor sadece otomatik vites kalıyor.
    TSI 122hp de sadece düz vites seçeneği oluyor ama otomatik vites olmuyor gibi......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 17 Aralık 2007; 21:42:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

quote:

1.4 tsı diye bişey nasıl olmıyacak 1.6fsı 115hp kalkıp 1.4tsı 122hp satışa sunulacak

vw passat exclusive 1.4 TSI diye birşey olmayacak dedim.yanlış anlamışsın.

1.4 TSI 122hp daha türkiyeye gelmedi ve otomatik vitesli versiyonu olmadığı için geç gelebilir diyorlar.
    çünkü passat müşterisi otomatik vitesli olanları tercih ediyormuş daha çok.
    ayrıca FSI ın kalktığı filan yok.otomatik vitesli FSI motorlar 2008 de devam edecek.
    hocam sen passatçısın ama bende senden fazla passat haberi var.

hocam özetliyeyim size

2008 senesinde

benzinlilerde

1600cc 102hp MPI motor sadece 5 ileri düz vites ile
    1400cc 122hp TSI motor sadece 6 ileri düz vites ile
    1600cc 115hp FSI motor sadece 6 ileri otomatik vites ile
    1800cc 160hp TSI motor 6 ileri düz ve otomatik vites ile
    2000cc 150hp FSI 4-motion sadece 6 ileri düz vites ile
    2000cc 200hp TFSI motor 6 ileri düz ve otomatik vites ile
    2000cc V6 250hp FSI motor sadece 6-ileri otomatik DSG vites ile

dizellerde

1900cc 105hp TDI motor sadece 5-ileri düz vites ile
    2000cc 140hp TDI motor 6 ileri düz ve DSG otomatik vites ile
    2000cc 170hp TDI motor 6 ileri düz ve DSG otomatik vites ile

üretim ve satışına devam edecektir.

yani anlayacağınız bazı motorlarda sadece düz vites bazı motorlarda sadece otomatik vites seçeneği olacak.ve DSG otomatik vites seçeneği her motorda olmuyor buna da dikkat edin.
    FSI ın kalktığı filan yok.1.6 FSI da düz kalkıyor sadece otomatik kalıyor.
    TSI 122hp de sadece düz vites seçeneği oluyor ama otomatik vites olmuyor gibi......

Pardon hocam herkez başka bişey dediği için ondan benim kafada karıştı bi çıkcak bi çıkmıyacak yani passat tsı aralık,ocak ayında falan olmıyacak

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.