Şimdi Ara

===VW JETTA KULÜBÜ===DRIVERS WANTED=== (293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.929
Cevap
64
Favori
647.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar Acil yardımınıza ihtiyacım var.

2014 bir jetta almaya niyetlendik. Lanet olsunki galeriden.. Neyse haftasonu çalıştığım için babamı arabayı görüp beğenirse alması için 500 lira kapora ile yolladım. Tabi tek şartımız bu aracın bluemotion olmasıydı. Babam galericiye aracın blue olup olmadığını sormuş adam ise evet abi bluemotion demiş.(babam adamın sözüne güvenerekten; adam içine sinmezse paranı iade ederiz falan diyerek güven sağlayıp kaporayı almış.. babam arabadan anlamaz temiz görünce adama inanmış..) Neyseki akşam eve bi heyecanla gelip arabanın fotolarına bakarken dikkatimi çeken arkada bluemotion yazısının olmamasıydı. Adamı hemen aradık abi emin misin bu araç bluemotion mu gibisinden.. Evet bizde yanlış olmaz araç 1.2 tsi 2014 bluemotion dedi. Neyse adamın sözüne çok güvenmedim araştırdım biraz konuyu, aynı ilan yeni makyajlı 2014 kasa jettalara mesaj yolladım malum uygulama üzerinden. Galerici 1 kişi dışında bluemotion diyen olmadı.. Çok şüphedeyim adam kaporan yanar diyerek güvenimide kırdı şu an o araba sıfır dahi olsa gözümden düştü..

Neyseki siz jettacı kardeşlerim inşallah derdime derman olacaksınız diye umaraktan fotoları aşağıda paylaşıyorum. :)

Umarım yarına kaporayı kurtarırız..

Aracın yazılan teknik özellikleri:

===VW JETTA KULÜBÜ===DRIVERS WANTED===

Aracın fotoları:

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/255825/4ec1a93f-3a7d-4bde-992f-27ab2e96871f.PNG [/simage]

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/255825/a6d98519-5eed-436c-b89a-041f0d66f1a4.PNG [/simage]

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/255825/29f42e3e-6f48-4ce2-a545-5c921b4d3340.PNG [/simage]

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/255825/9bf69c10-b0b8-43a5-beea-f7bdcaa6ad41.PNG [/simage]

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/255825/599b87dc-7e76-4a77-8fec-7b1c41ea8c86.PNG [/simage]

Yardım ve yorumlarınızı bekliyor.

Şimdiden teşekkür ediyorum..

• yalcin33 Y kullanıcısına yanıt
    Jetta için BMT motor 2015 sonunda geldi diye biliyorum. Ayrıca bunu anlamanın birçok yolu var. Araç camında yazan şasi nosu ile yetkili servisten sorgulama yapılabilir. Servis bunun için ücret almaz. BMT motorda start stop özelliği vardır. Motor ısındıktan sonra durup boş vitese aldığınız an araç stop eder. Gaza dokunduğunuz an tekrar çalışır. Otomatikse frene basılı vaziyette stop eder.

İyi günler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • autotech1 kullanıcısına yanıt
    ilginiz için teşekkürler..

Dün doğuşoto yetkili serviste plaka ve şasi sorgulaması yaptım ve araç bluemotion değil...

Dertleri kaporamı vermemek.. hem yalan söylüyor hem üste çıkıyorlar.. Neyse bugün tekrar gidip gerekli uyarımı yapıp kaporamı vermezlerse yargı yoluna başvuracağım.

Tekrardan ilginiz için teşekkürler..

• Rica ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: autotech1

quote:

Orijinalden alıntı: tekzen

quote:

Orijinalden alıntı: autotech1

1.2 TSI giriş seviyesinde 2. eli de iyi olmayan bir motor. Sadece kasayı taşıyan performans yoksunu bir motor. Mümkünse 1.4 TSI alınmalıdır. Performans da çok daha iyi. 2. elde de zarar etmez. İyi günler dilerim...

Iki Motor da MQ200 taban üzeri üretilmistir. Arasindaki fark 0,5 saniye.

1.2 TSI ve 1.4 TSI arasında "1.1 sn." hızlanma farkı vardır. Kendinizi kandırmayın. VW'in resmi sitesinden jettanın teknik özelliklerini incelemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca bu motorun esas problemi rampa çıkamaması. Rampalarda bayılan, ara hızlanmaları kötü, hantal bir motordur. Yukarıda belirttiğim gibi her markanın giriş seviyesinde küçük hacimli performans yoksunu bir motoru vardır. VW'de de bu motor 1.2 TSI dır.

İmkanı olan arkadaşlara VW markasında şu an satılan motorlar arasında 1.4 TSI ve 1.6 TDI haricindeki motorlara bakmamasını şiddetle tavsiye ederim.

İyi günler dilerim...

yokuş çıkamama gibi bir derdi yoktur 1.2 tsi nin gayet de güzel çıkar 175 nm tork değeri yeterlidir insanları yanıltmayalım. çoğu 1.6 atmosferik araçtan daha iyidir muadil C sınıfı araçlardan
    yaklaşık yıllık 500 tl gibi bir vergi avantajı vardır. kasko ve sigorta bedelleri de 1.4 ve 1.6 ya göre düşüktür
    ayrıca artık 1.2 motorlar bile üretilmiyor
    audi a3 skoda vw golf seat grubu 1.0 3 sillindirli motora geçiyor.

yakıt tüketimi keza en az 0,5 lt daha azdır.
    bu söylemlerimi 5 yıllık 1.2 tecrübemle söylüyorum
    2. eli fiyatından dolayı daha iyidir.

• Yaklaşık 1000 tl 1 temmuz zammı gelmiş arkadaşlar

• 1.2 tsi comfort dsg jetta 99500 olmuş

1 Temmuz 2017

• https://forum.donanimhaber.com/philips-crystal-vision-4300k-philips-diamond-vision-5000k-philips-power2night-gt150--13877647-7

Özel mesaj yazamıyorum. Site izin vermiyor. Sorularınızı bu başlık altından sorabilirsiniz. Yolladığım linki inceleyin. Bu benim eski jettalarımdan biri. İyi günler dilerim...

Tm bakıyım hocam linke

Benim de dm de bugün sorun vardı cep numara ekleyince düzeldi

• 2011 jetta sahibiyim dsg vites çevresindeki çerçeveden bir tiz zırıltı sesi geliyor.Bu çerçeveyi sökmek zor mu acaba?Çıkarıp altına çift taraflı bant uygulasam kesileceğini düşünüyorum ama çıkarması zor olacaksa servise bırakayım.
  • Çerçeve geçmeli. Yanlardan kredi kartı yada plastik uçlu tornavida ile çıkar. Metal tornavida ile yapmayın. Parçaya zarar verirsiniz. Bilmiyorsanız tabi ki en güzeli dokunmamak.

Yalnız onun altında öyle bahsettiğiniz gibi bant yapıştıracak bir yer yok. Bant yapıştırırsanız bu sefer parça yerine oturmaz. Orası ses yapacak bir yer de değil. Başka bir sıkıntı olabilir. En iyisi servise göstermeniz. İyi günler...

Bilgi icin tesekkurler.O cerceve cok hafif 2 3 mm falan oynuyor puturlu asfaltta boyle cizirti gibi bir ses cikariyor.Parmagimla ustune bastirinca kesiliyor.Sabitlenirse ses kesilcektir diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FletneR_ -- 14 Ağustos 2017; 18:14:19 >
  • Merhaba,sıfır 1.2 tsi dsg comfortline jetta icin arayış icindeyim ve yaptığım fiyat araştırması sonucunda genelde 93 ile 98 bin arası fiyatlar aldım.son olarak istanbuldan bi wv bayiden 91 bin fiyat aldım(ekstra led gündüz farlı).sizce nasıl fiyat arkadaslar,liste fiyati şuan 103 bin bildiğiniz gibi..?yıl sonu indirimlerinde daha alt fiyat alınabilirmi sizce??kasım aralık dönemini beklesem mi acaba diyorum,yeni sezonda kasa değisikliğine gidilicekmis sanırsam,acaba daha düşük fiyata alinabilirmi?değerli fikirlerinizi paylaşabilirmisiniz

• Hocam bende lansman rengi 16Binde 1.2 tsi highline 2015 var ilgilenirseniz...

• Aracım satılık 2012 model 1.2 Tsi trendline manuel 18.300 kmde beyaz renk. Arka tamponda boya var yetkili serviste boyandı. Bunun dışında boya değişen vs. yok. Temiz aile aracımız düşünen olursa özel mesaj ile telefon numarası veririm. Fiyat gayet makul tutulacak bu arada yeni araç alacağımız için
  • Ben de Jetta tdi highline alarak aranıza katıldım. Henüz yeni aldığım için deneyimlerimi ancak daha sonra yazabilirim.
  • Arkadaşlar, alım satım ilanlarınızı 2. el bölümünde paylaşırsanız daha hızlı sonuç alırsınız. 2. el bölümüne konu açıp bu başlığa linkini ekleyin. Sizin için çok daha faydalı olur.

İyi günler dilerim...

• arkadaşlar 2016 model jettamın gündüz farı patlamış uyarı veriyor. led gündüz farı almak istiyorum. aliexpress ya da daha uyguna alabileceğim tavsiyeniz olabilir mi ?
  • doganays D kullanıcısına yanıt
    Sahibinden üzerinden led alabilirsiniz. Beyaz yanıyor ve oldukça şık duruyor. Orjinal ampül ile aynı değerlere sahipse arıza ışığı da yakmaz. İyi günler dilerim...

• Beyaz LED XENON taktığımızda tüv den geçiyor mu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.