Şimdi Ara

===VW JETTA KULÜBÜ===DRIVERS WANTED=== (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.929
Cevap
64
Favori
647.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmini eklediğim benim passatın media ekranı. Mp3 dosyalarını yukarıda anlattığım şekilde gösterir. İyi günler dilerim...
  • autotech1 kullanıcısına yanıt
    Peki sağolun hocam. Passatlarda bagaj mekanizması değişik ama güzel beğeniyorum sanki bagajın içinde bir yere giriyor gibi bagajı açan şeyler. Sağ soldaki yerlerde bomboş kalıyor mekanizma sayesinde passatta, pislik çok birikmemiş oluyor

Jettadan sonra yeni passat bayağı konfor açısından iyi gelmiştir:)

Bi de hocam havalar -5 -10 gibi olduğundan mı nedir cd calar düzgün çalışmıyor hep. İlk defa karşılaştım. Cd bozuk olmadığı halde bazı müzikler bozukmuş gibi oluyor halbuki pc ye takınca bir sorun yok o müziklerde

Wd40 deneyeyim havalar iyi olduğunda idare etmeye çalışıyım sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Valla bu söylediğiniz cd ile ilgili sorunu ilk kez duyuyorum. O yüzden yorum yapamayacağım. Bazen çukura filan düşünce yada bozuk zeminli yolda giderken cd atlama yapabilir. Sizdeki durumu multimedia montajı yapan yerlere danışabilirsiniz.

Benim yıllardır kafamda hep ya passat yada tiguan alma fikrim vardı. Jettadan da biraz sıkılmıştım. 2006 da babama 2008 ve 2011 de de kendime jetta aldım. Bu konunun ilk sayfasında bile benim mesajımı görebilirsiniz. Jettaların 2 tanesi hala ailemizde. Benim aracı zaten kardeşim kullanıyor. Satmadım yani. Jetta çok güzel bir araç. Passat ile yolumuza devam ediyoruz. Zaten Mercedes-Bmw-Audi üçlüsünün araçlarından birini almazsam kesinlikle VW markası dışında bir araç almam.

Herkese kazasız belasız sürüşler ve iyi günler dilerim...

Fikirlerimiz benziyor hocam o 3 markadan biri olmasa vw alma sahip olma fikri

Tiguanı seviyorum ama bagajı küçük passata oranla.

Bi kaç ay önce bayide passat ve tiguanın içine oturdum. Passatın genişliği ferahlığı daha iyi geldi eee bide passat iç mekan daha kaliteli

Hocam bizim jetta 85 binlerde gayet iyi sanırsam km si diğer araçlara bakınca

Hocam hız sabitlemede üst ve alttaki tuşun tam farkını biliyor musunuz?

Bugün şehirler arası yolculuk etmiştim hocam hava eksi 7 civarları cd de atlama yapıyordu çıkarıp taktım bir sorun olmadı. Soğuktan sanırım hiç daha önce karşılaşmadım

Ben de yazdığınız sebeplerle passata yöneldim. Yeni tiguan dışarıdan heybetli duruyor ancak hem iç mekanı hem de bagajı passattan daha dar. Yükseltilmiş golf gibi. Passatın malzeme kalitesi de daha iyi. Bir de tiguan ile yüksek hızlarda viraja girildiğinde sağa sola yatma yapıyor. Bu durum da sürücüde tedirginlik yaratıyor. Sanki araç devrilecekmiş hissi uyandırıyor. Passatın viraj hakimiyeti çok daha iyi.

Hız sabitlemeyi yukarıdaki + tuşuyla yaparsanız o an gittiğiniz hıza sabitler. Alttaki - tuşuyla yaparsanız önceden hafızada kalmış en son sabitlediğiniz hıza iner veya çıkar. Hafızada kalmış eski hıza sabitler.

İyi günler dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: autotech1

Ben de yazdığınız sebeplerle passata yöneldim. Yeni tiguan dışarıdan heybetli duruyor ancak hem iç mekanı hem de bagajı passattan daha dar. Yükseltilmiş golf gibi. Passatın malzeme kalitesi de daha iyi. Bir de tiguan ile yüksek hızlarda viraja girildiğinde sağa sola yatma yapıyor. Bu durum da sürücüde tedirginlik yaratıyor. Sanki araç devrilecekmiş hissi uyandırıyor. Passatın viraj hakimiyeti çok daha iyi.

Hız sabitlemeyi yukarıdaki + tuşuyla yaparsanız o an gittiğiniz hıza sabitler. Alttaki - tuşuyla yaparsanız önceden hafızada kalmış en son sabitlediğiniz hıza iner veya çıkar. Hafızada kalmış eski hıza sabitler.

İyi günler dilerim...

Ben de diyorum hocam bazen hız sabitlemeye bastığımda araç hızlanmaya çalışıyor neden olduğunu anlamamıştım :) bazen üste bazen alta basıyordum ikisininde farkını bilmediğimden

Benim jettada veya sizin passatta şey var mı hocam hızı bir hıza sabitleyip yani 80 km ye sabitleyip gaza bassakta araç o hızı geçmiyor. Hız sabitleyicisinin bi değişiği gibi

O bahsettiğiniz hız limitörü yada hız sınırlayıcı. Jettalarda yok. Passat ve golflerde de versiyonuna göre adaptif hız sabitleyici vardır.

Peki hocam çok sağolun

• quote:

O bahsettiğiniz hız limitörü yada hız sınırlayıcı. Jettalarda yok. Passat ve golflerde de versiyonuna göre adaptif hız sabitleyici vardır.

yeni kasa jettalarda var diye biliyorum.
  • serci07 S kullanıcısına yanıt
    Normal hız sabitleyici var da adaptif değil. Adaptif olan önde giden araca göre hızı ayarlıyor. VW armasında radar var. Öndeki araç hızlanırsa hızlanıyor, yavaşlarsa yavaşlıyor. Passat ve golflerde de opsiyonel zaten. Jettalarda hiç yok.

• quote:

İnanın o kadarını ben de bilmiyorum. Ben Adana ve Hatay'da yaşıyorum. Bu iki ilde olsanız yardımcı olurdum. Ankara'yı bilmiyorum. Ama çıkma almayın. Çünkü bu kasanın en yenisi 2011 model. Mk6 kasada bagaj kapağı mekanizması farklı. Yani çıkma alırsanız en iyi ihtimal 2011 model araçtan çıkma olacak.

Daha önce dediğim gibi ben bu araçtan daha önce 3 tane sıfır aldım. Sıfırken bile bagaj kapağı tam olarak açılmazdı. Yeni jettalarda da açılmıyor. Sadece passatlarda yaz kış farketmez her zaman açılıyor. Değişseniz bile çoğu zaman tam olarak açılmayacak ve kullanamayacaksınız. O yüzden fazla para vermeyin. İyi günler...

MK6 2011 Jettalarda Bagaj kapagi otomatik acilir! Yapmaniz gereken Aracataki Yay ayarini ücten iki veya bire takmaniz!

Sonra ayari

• herkese selamlar.şirket araç vereceği için jetta aracımı satıyorum. forumda konu açtım. jetta sayfasında da almak isteyen olabilir belki diye paylaşmak istedim.

https://forum.donanimhaber.com/2014-vw-jetta-1-2-tsi-36000-km-2019-a-kadar-garantili--124574016

ilan linki :
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-jetta-1.2-tsi-highline,servis-bakimli-ve-2019-a-kadar-garantili-401600625/detay/

herkese keyifli sürüşler.

• tekzen kullanıcısına yanıt
    ustundekı doseme tıpalarını cıkaramadım nasıl yapabılırız onu
  • ben cikarmadan degistirdim ayari
  • quote:

Bu araçtan (MK5 jetta) bende 3 tane vardı. 2006,2008 ve 2011. Hepsi sıfır alınmış araçlar. Üçünde de aynı sorun zamanla oluştu. Değişseniz bile bir süre sonra tam olarak açılmayacaktır. Boş boşuna para vermeyin. Sadece amortisörleri wd40 benzeri bir yağ ile yağlatın. Şu an kış aylarındayız. Bagaj tam olarak açılmayacaktır. Havalar ısınınca yaza doğru bagajın kendiliğinden açıldığını göreceksiniz. İyi günler...

Eksi 10 derecede sorunsuz Bagaj aciliyor. Yazdiklariniza katilmiyor.
  • quote:

1.2 TSI giriş seviyesinde 2. eli de iyi olmayan bir motor. Sadece kasayı taşıyan performans yoksunu bir motor. Mümkünse 1.4 TSI alınmalıdır. Performans da çok daha iyi. 2. elde de zarar etmez. İyi günler dilerim...

Iki Motor da MQ200 taban üzeri üretilmistir. Arasindaki fark 0,5 saniye.
  • Arkadaslar merhaba kayina araba bakiyoruz bir tane jetta bulduk 2012 model 1.2 tsi 50000 km manuel trendline kaza boya degisen yok kac para eder 53.000 istiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kinqberq

herkese selamlar.şirket araç vereceği için jetta aracımı satıyorum. forumda konu açtım. jetta sayfasında da almak isteyen olabilir belki diye paylaşmak istedim.

https://forum.donanimhaber.com/2014-vw-jetta-1-2-tsi-36000-km-2019-a-kadar-garantili--124574016

ilan linki :
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-jetta-1.2-tsi-highline,servis-bakimli-ve-2019-a-kadar-garantili-401600625/detay/

herkese keyifli sürüşler.

tüh otomatik olsaymış keşke neyse sağlık olsun.

hayırlı satışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekzen

quote:

1.2 TSI giriş seviyesinde 2. eli de iyi olmayan bir motor. Sadece kasayı taşıyan performans yoksunu bir motor. Mümkünse 1.4 TSI alınmalıdır. Performans da çok daha iyi. 2. elde de zarar etmez. İyi günler dilerim...

Iki Motor da MQ200 taban üzeri üretilmistir. Arasindaki fark 0,5 saniye.

1.2 TSI ve 1.4 TSI arasında "1.1 sn." hızlanma farkı vardır. Kendinizi kandırmayın. VW'in resmi sitesinden jettanın teknik özelliklerini incelemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca bu motorun esas problemi rampa çıkamaması. Rampalarda bayılan, ara hızlanmaları kötü, hantal bir motordur. Yukarıda belirttiğim gibi her markanın giriş seviyesinde küçük hacimli performans yoksunu bir motoru vardır. VW'de de bu motor 1.2 TSI dır.

İmkanı olan arkadaşlara VW markasında şu an satılan motorlar arasında 1.4 TSI ve 1.6 TDI haricindeki motorlara bakmamasını şiddetle tavsiye ederim.

İyi günler dilerim...

• tekzen kullanıcısına yanıt
    Nasıl peki
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.