Şimdi Ara

vw jetta 1.4 122 hp mi 1.2 105 hp mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
3
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hekesi iyi geceler uzun zamandır araba bakıyorum ilk önceleri octavia 1.6 dizel elegance manuel bakıyordum şuan fiyatı opsiyonları da ekleyince 80.000 bin barajını aştığı için vazgeçtim yıllık 10.000 den fazla km yapmıyorum bu yüzden octavianın 1.2 manueline yöneldim onda da elegance donanımı yok bende mecbur jettaya yöneldim.

Jetta 1.2 tsi 105 hp highline manuel ile 1.4 tsi 122 hp highline arasında 3 bin tllik bir fark var. 0-100 değerinde de 1.1 sn gibi bir farkla 1.4 hızlı

sizce bu aradaki serilik tork ve hacim farkı 3 bin tl+yakıt+yıllık mtv farkına değer mi

Araç tavsiyelerine de açığım kriterlerim bagajı büyük ve arka diz mesafesi fazla olan ve kesinlikle manuel vites olması suv sedan farketmez bütçe 90.000 bin tl, hakkını verecek araba varsa 100.000 tlye de çıkabiliyorum.

Not: yanlış anlaşılmasın octaviadan fiyatı 80.000 i aştığı için değil ederi o kadar görmediğim için vazgeçtim

• Blyss B kullanıcısına yanıt
    Şu an 1.6 dizel 136 Hp Cosmo + stil paket en dolu aracı opel bayileri 78.000 liraya bırakıyor; aynı donanım sedan bundan sanırım 4 bin lira kadar fazla. Yeni kasa geliyor sorun olmaz diyorsanız düşünün derim sunrooftan geri görüş kamerasına xenon fardan bluetootha her şey var. motor olarak da şu anki en iyi 1.6 dizel motor CR-V'dekini saymazsak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interestedintech33 -- 26 Haziran 2015; 2:57:04 >
  • 1,2 TSİ iyi motor. Highline bence gereksiz Pahalı o fiyat farkını haketmiyor. 1,2 TSİ 2015 bmt comfortline Alıp iyi az yakan güçlü ve düşük mtvli bir aracınız olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100.000 tl bütçeniz varsa, jetta almayın yazık paranıza ,bence jetta gibi tipsiz sürüş zevki olmayan tenekeye o kadar para vermeye. bence siz yenı konu açın 100.000 tl bütçe ile benzınlı araç önerısı isteyın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 26 Haziran 2015; 4:20:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 daha koyup bmw 320i ed alınabilir. Tabi 30bin azdır çoktur sizin bütçenize bağlı

• Avensis Elegant Extra

• Passat 1.4 TSI Highline manuel bakabilirsiniz.
  • 1.16i ZF8 veya 1.16d ZF8

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış26

Passat 1.4 TSI Highline manuel bakabilirsiniz.

Katılıyorum, +1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avensis bakabilirsiniz

• Octaviaya etmez diyip, jetta düşünmek biraz garip. Zira octavia daha iyi bir araç. Aradaki fark octavianın iyiliğinden ziyade jettanın kötülüğünden. VW jetta Avrupada tercih edilmediğinden ( c segment sedan Avrupada iş yapmaz) bizim gibi 3ncü dünya ülkeleri için kakaladıkları bir arabadır. Golf ile aynı segment olmasına rağmen, golf çok daha kalitelidir, üretildikleri fabrika bile farklıdır. Tüm bunlar doğrultusunda passat çok daha iyi bir tercih olur, arabaya bindiğinizi anlarsınız.

• Nissan qq 1.5 dCi tekna sky pack yada black edition düşün

Mıtsubıshı Asx 1.6 dizel tam dolu manuel 89.900 tl

Passat confline 1.4 TSI 83.000 dolaylarında

• Öncelikleri yorumlarınız için teşekkürler

@interestedintech33 hocam astra kasa değiştireceği için düşünmüyorum

@dec_chaos dediğiniz doğru highline la comfortline arasında 4 bin tl edecek fark yokmuş tek düşündüğüm yer tasarruflu stepnenin ne kadar yer kazandırdı zira bagaj çok önemli yarın öbür gün gidip inceleyeceğim bayide

@El Shaarawy AC Milan&Silenforce avensisi incelemiştim ne biliyim açıkçası bana gelir o araba ama içime sinmedi bir türlü özellik olarak jettadan hallice, deri koltuk ve anahtarsız giriş çalıştırma var ek olarak, ki bunlar özel siparişte jettaya da eklenebiliyor d sınıfı bir araç ama c sınıfı konforu ve genişliğinde

@uguroz76 hocam siz yanlış anlamışsınız yada ben kendimi ifade edememişim octavianın dizeli o kadar etmez düşüncesindeyim ki jettanın 1.6 dizeli hiç mi hiç etmez 85000

@Barış26&ozeceze bayiiye gittiğimde passatıda inceleyeceğim hakkıında çok atıp tutuldu kötü bi önyargı oluştu açıkçası ama hiç incelemedim canlı canlı bakalım göreceğiz

@pro-black nissanın fiyatları çok balon yurtdışındaki vergisiz fiyatıyla burdaki vergisiz fiyatı arasında çok fark var bize özel şişiriyorlar

• Ben sizlere şöyle sorayım babam esnaf lokantamız var ben öğrenciyim. Babam sabahları arabayla gider ki 2 km var yok maksat lazım olursa elinin altında bulunsun yani günlük bazen her zaman değil çok nadir evden dükkana dükkandan eve gelecek araba. Onun dışında gıda çarşısına gideriz yeri gelir 6 çuval mal alırız 300 kgyi bulur bazen yeri gelir paket kabı alırız kilosu hafif olur hacmi büyük olur. Yazları da haftasonu 1 gün boşumuz olur günübirlik 4 kişi tatile gideriz ve de bayramlarda belli olmuyor bazen 1 bayramda bazende 2 bayramda da ankaraya gidiyoruz yani arabanın yıllık macerası ve kullanım amaçlarımız bu şekilde yıllık 10.000 kmye yakın yapıyoruz

Şu an partner tepee kullanıyoruz ama artık biraz daha iyi gideni ve konfor olarakta tatmin edecek bir araba bakıyor babam. Otomatik istemiyor bir türlü ikna edemedim valla adam manuelden şaşmam diyor.

Bu doğrultuda hangi arabayı seçmeliyiz?

• 100 bine manuel araba alınmaz orası kesin..

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

100 bine manuel araba alınmaz orası kesin..

bayılıyorum bu tiplere
  • Yanlış hatırlamıyorsam Almanya'da octavia jettadan daha fazla satılıyordu. Passat'ta suberp'den..

http://www.best-selling-cars.com/germany/2014-full-year-germany-best-selling-car-models/

tabi burda jetta golf toplam vermişler..
    Passat ile Jetta kıyaslanmaz bile. Gittiğinizde göreceksiniz.

Passat'ın dizel otomatik versiyonu çok pahalı olduğu için parasını hak etmeyen bir otomobil olarak lanse ediliyor ama benzinli manuel versiyonlarının fiyatları makul sayılır.

Taner Göde isimli bir kullanıcı vardı hatırlarsanız. O da Sene başında 2014 model Passat 1.4 TSI 125HP manuel versiyonunu 89 küsur bin lira gibi bir fiyata aldı. Şu anda fiyatlar epeyce artmış durumda. Bunu sebebi ise euro kurunun seçim sonrasında bir miktar artmasıyla direk zammı yapıştırmaları. Gel gör ki euro kuru seçim öncesi rakamlara inmesine rağmen yapılan zamlar geri alınmadı. Garip bir ülkeyiz.
    Hocam jetta alacaksanız 1.4 122 hp olanlar daha iyi bir tercih olur.Sıfır olmayacaksa 2.el Honda Crv'yi düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blyss

quote:

Orijinalden alıntı: trust06

100 bine manuel araba alınmaz orası kesin..

bayılıyorum bu tiplere

Benim de sana kanım ısındı birden

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.