Şimdi Ara

VW JETTA 1.2 TSİ ????? 41.000 tl (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
52.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araba şık güzel vw kalitesi bilmem nede o motor nedir anlamak güç, tamam az buçuk tork var ama ben olsam o kasayı o motorla asla almam . nereye gitti 1.4 tsi 122 bg 200 nm tork kasa aynı kasa zaten, az yakıyor da desen o da hikaye .

doğuşunda istediği bu zaten dizel furyası varken 1.2 tsi 100 bg motor ile millet mıcırıklanıp dizel alsın , rahat rahat 55-60 bin tl yi çakabilsinler. c sınıf benzinli araçlarda 125 hp standart oldu nerdeyse , gerçekten yazık .

vw bulunmaz bursa kumaşıya, azcık azcık ucundan tattıralım alanada çakalım fiyatı mantığı var doğuşta ve vw de.

araçlarını beğenmeme rağmen gıcık oluyorum bu satış politikasına

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 27 Mayıs 2011; 12:22:49 >

• alanlar memnun değil heralde,çünkü satılık çok miktarda 1.2 tsi jetta var.
  • aracı kullanmadım sadece inceledim iç hacim bir civic kadar geniş ve biliyorsunuz civiclerin bagaj ı dar ama jettanın bagajıda genişbu yönüyle hosuma gitti, vw ye hep tasarımından dolayı kızardım jettanın tasarımıda hosuma gitti bu yönleri ile iyi ama gel gelelim 1.2 motor olması can sıkıcı ve ,arabam com,auto show gibilerinin yaptıgı araçtırmada kullımda öyle sınıfındada cok basarılı değil orta düzeyde bunuda hepimiz biliyoruz, bildigim kadarı ile benzinlisi için sıra beklemiyorsunuz ama genede 40 tl ye cok daha iyi alternatifler var ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz1111 -- 27 Mayıs 2011; 12:30:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuşburnu

quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

Bu araba yok satıyor, doğrudur ama rakamlar öyle söylemiyor.

Kaynak: arabam.com

VW JETTA 1.2 TSİ ?????   41.000 tl

Linea ne kadar tutuldu böyle yahu

hem dizel arabayı benzinli fiyatına veriyor hemde kötü bir araba değil fiata ön yargılı yaklaşmayan kişiler tarafından çok alınıyor.ben araba alacak olsam şu jettayı alacagma lineanın fullünü alırım daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

quote:

Orijinalden alıntı: kuşburnu

quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

Linea ne kadar tutuldu böyle yahu

hem dizel arabayı benzinli fiyatına veriyor hemde kötü bir araba değil fiata ön yargılı yaklaşmayan kişiler tarafından çok alınıyor.ben araba alacak olsam şu jettayı alacagma lineanın fullünü alırım daha iyi

Ben olsam öyle birşey yapmazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jaguarxs

arkadaşlar sizce bu motor bu arabaya yetermi bu araba tutulurmu??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2011-sifir-km-yeni-jetta-1-2-tsi-105-ps-celik-jantli-siyah-44245190/detay?

hocam şimdi bu araç 1,4 tsı olmama sebebi vergi az olsun birde 6 ileri bence yeterli bir performans ama trendline alma derim alcaksan

• Arac MTV'de 1,300 cc altı olduğu için MTV'si 436 TL. bir üst seviyeyle arasında 260 TL yıllık fark var. Bu rakam çokta düşündürücü olmasa da fakat 1,9 veya 2,0 TDI Jetta için 1,930 TL yılda vergi ödeniyor.(1-3 yaş için) 1,2 Jetta ile arada yıllık yaklaşık 1,500 TL fark var. Bence önemli bir rakam.(Bunu 1,9 TDI'yı şiddetler savunanlar için yazdım) Ayrıca TSI motora LPG takılıyormuş BRC'de; LPG dönüşümde konusu olan faruksevgili isimli üye söylemişti; hatta bu motora uygulanan LPG sisteminin garantisinin bile bittiğini belirtmişti. Birde LPİ gibi farklı bir sistem çıkmış bu tip TSI, FSI motorlar için. Yani sonuç olarak MTV'si avantajlı, performans düşkünü olmayan, vergisi düşük olsun, yakıtı az olsun deyip görsellik, plastik kalitesi gibi kriterleri ikinci plana atanlar için iyi bir tercih olduğu kanaatindeyim. Ancak fiyat konusunda haklısınız, haklıyız. Bence çoğu araç bu aralar ya da 2011 yılı için yüksek rakama satılıyor. Yeni jetta, yeni focus, yeni accent blue yeni ....... Hepside değerinden pahalı ama, galiba kendi yağımızla kavrulamadığımız için. Yabancı üreticiler burda kafasına göre at koşturuyor. Saygılar..
    Not: Yazdıklarım şahsi fikrimdir, beni bağlar, katılırsınız veya katılmazsınız size kalmış. Eleştirilebilirim sorun değil, gayet doğal; ama sataşma, saldırı tarzı mesajları (özellikle otomobil bölümünde) adet haline getirenler lütfen bu tercihlerini başka yerde kullansınlar. Artık buraya yorum yazmaya çekinir olduk birisi bulaşacak diye. Marka fanatiği değilim, vosvoscu değilim(aracım opel)

• quote:

Orijinalden alıntı: antares07

alanlar memnun değil heralde,çünkü satılık çok miktarda 1.2 tsi jetta var.

bunun aracın kısa sürede çok fazla satılmasından kaynaklandığını düşünüyorum. ayrıca şu an sahibinden de 27 tane 1.2 tsi ilanı var. bu sayı da satış rakamlarını düşününce çok değil bence.
  • arabayı kullanmadan test etmeden o kasayı o motorla almam demenin mantığını anlamıyorum. bi kullan test et, bu dediğinden vazgeçeceğinden şüphem yok. ayrıca araç 100 değil 105 hp. şehir içi de 1 depo ile 800 km yol yapıyor, depo 55 lt. yeri geldiğinde zorlayarak yeri geldiğinde sakin giderek çıkıyor bu değer. sürekli yüksek devirli gidersen haliyle tüketim çok artıyor, nihayetinde benzinli araç. dizel gibi değil yakıt üst limiti.

eleştiri yapılacaksa bildiğin denediğin şeyle ilgili yapmakta fayda var. ben de malzeme kalitesi ile ilgili, rüzgar sesiyle ilgili eleştiri yapıyorum kullanıcısı olarak. ama performans eleştirilecek bi konumda değil bu araçta. aracın olumlu özelliklerini yaz deseniz 1 performans 2 yakıt yazarım.

son olarak bu motor avrupada vw de, türkiyede de skoda ve seat ta uzun süredir kullanılan bi motor. yani yeni bi motor değil. o nedenle ar-ge aşamasını çoktan geçmiş, sahaya çıkmış, kullanıcı geri dönüşlerini almış ve ona göre eksikleri varsa giderilmiş bir motor. arabayı kaldırmaz, 50000km gidince motor ölür vs gibi yorumlar sadece havadan atma diye tabir edilebilir.

• 1.2 motora istediğin kadar turbo gir yinede yakısı bunun çok fazla olur sonucta kasa agır 1.2 motorda bu kasayı kullanmak için araç sürekli düşük devirde turboya giricek
  • bu fiyata herşeyiyle mükemmel görünüyor. bu yeni nesil aşırı beslemeli benzinli motorlar iyiki çıktı. sessizliğiyle, performansıyla, düşük vergi dilimine girmesiyle, düşük yakıt tüketimiyle almaya değer araçlar bunlar.
    motorda kapak yokmuş, olunca ne oluyor..
    ferraride motor kapağımı varmış..

herşeyi dengeli bir araç. tabi ki bir yeri iyi olursa diğer yerden kısmak zorunda üreticiler. heryeri iyi olsun derseniz gider mercedes alırsınız. 180.000 liraya.
    makul olsun, ideal olsun, dengeli olsun yeter derseniz bu fiyata bu araba, bu özellikler çok iyi.

bu araba 41.000 TL ise, Fiyatını artırmak yerine herkese 3-5 ay sonraya sıra veriyorlarsa burada bir gariplik vardır.
    samimi gelmiyor. benim fikrimce doğuş otomotivin ucuz bir oyunu. pazarlama stratejisi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedath

Herkese selamlar,

aracı alalı henüz 4 gün oldu, forumu okuyunca dayanamadım yazayım dedim.vw nin her aracını kullandım 1999 dan bu yana golf v-golf 5 bora polo jetta 5 passat 1.6 golf 1.6 fsi hepsini kullandım her birini en az 10 bin km . Yalnız hiçbir arabamdan bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum, resmen yer uçağı .. araba kaçmazmış çekmezmiş diyenlere belirtmek isterim gaza dokunmamla uçuyor araç her türlü slalomu yaptım savrulma sıfır, gayet memnunum. Hafta sonu uzun yola çıkıcam Antalya yapıcam görüşlerimi o zamanda paylaşırım. Fiyat gayet pahalı diyorsunuz , 2007-2008 araçların değeri 35-38 bin tl arası. Dizel 1,9 tdi jetta almak istiyordum. fiyat 35 ten başlıyor. Midline paket bir kol dayama bile yok. Düşünün ki vergisi de 1500 tl den fazla km si 80-100 bin olmuş araçlar şimdi bunlar eski kasa ve her yerde peynir ekmek gibi satıyorda. 40 Binlira sıfır araç için mi pahalı. :)) Üstelik dizel araçlarında traktör gibi motor sesi de hiç çekilmiyor. Sabah basıyorum marşa gık yok hiç ses yok işte hayatın tadı :)) 35 bin verip traktöre bineceğime 40 bin verip arabaya biniyorum. saygılar...

1.2 lik jetta ya yer uçağın dendiğini gördük ya, artık gam yemem :))))

• quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

quote:

Orijinalden alıntı: vedath

Herkese selamlar,

aracı alalı henüz 4 gün oldu, forumu okuyunca dayanamadım yazayım dedim.vw nin her aracını kullandım 1999 dan bu yana golf v-golf 5 bora polo jetta 5 passat 1.6 golf 1.6 fsi hepsini kullandım her birini en az 10 bin km . Yalnız hiçbir arabamdan bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum, resmen yer uçağı .. araba kaçmazmış çekmezmiş diyenlere belirtmek isterim gaza dokunmamla uçuyor araç her türlü slalomu yaptım savrulma sıfır, gayet memnunum. Hafta sonu uzun yola çıkıcam Antalya yapıcam görüşlerimi o zamanda paylaşırım. Fiyat gayet pahalı diyorsunuz , 2007-2008 araçların değeri 35-38 bin tl arası. Dizel 1,9 tdi jetta almak istiyordum. fiyat 35 ten başlıyor. Midline paket bir kol dayama bile yok. Düşünün ki vergisi de 1500 tl den fazla km si 80-100 bin olmuş araçlar şimdi bunlar eski kasa ve her yerde peynir ekmek gibi satıyorda. 40 Binlira sıfır araç için mi pahalı. :)) Üstelik dizel araçlarında traktör gibi motor sesi de hiç çekilmiyor. Sabah basıyorum marşa gık yok hiç ses yok işte hayatın tadı :)) 35 bin verip traktöre bineceğime 40 bin verip arabaya biniyorum. saygılar...

1.2 lik jetta ya yer uçağın dendiğini gördük ya, artık gam yemem :))))

yalan rüzgarı başlamıs =)) 1.2 tsı jetta zaten rakipleri nissan gt-r, merso cls amg,corvette falan=)

• Bende bu linkteki jettanın 8.resmini görene kadar hepinizle aynı düşünüyordum ama bir bakın derim. Bu resmin ardından yotubeden 1.2 tsi jetta videoyarına b.aktım ve tabularım yıkıldı.. Bende de Vw sempatisi başladı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: texmo

35000 tl kadar alınıyor
    quote:

Orijinalden alıntı: erkan0075

Corolla 1.33 benzinli, Comfort donanımlı (Manuel klimalı, jant kapaklı, ön-arka perde hava yastığı ve diz hava yastığı olmayan donanım) aracın liste fiyatı 37.900 olmuş. Pazarlıkla kaça lınır bilemem ama tüm araç fiyatlarının başını alıp gittiği bir yerde Jetta'nın da fiyatının düşük kalması beklenemezdi bence. Sorun tüm araçların fiyatı, Jetta da bu bütünün parçası.

bir ek bilgi, jetta 1.2 trendline internetten baktım fiyat 42.500 opak renk. golf trendline 1.4 tsi 122 41000.
    1.33 comfort baz corolla 40900. metalik renk dahil. 40000 e bıraktılar bugün. jetta enson kaça veriliyor bilmiyorum. kararsız kaldım. bu arada toyota 1.3ün vergisi hacim 1300 üstü olduğu için 1600lerle aynıymış. onuda bugün öğrendim. cahillik

• 1.2 tsı çekmez diywnlerin hepsi cahil bu kadar diyorum başka bişey demiyorum
    1.2 leon kullanicisiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprock88

1.2 tsı çekmez diywnlerin hepsi cahil bu kadar diyorum başka bişey demiyorum
    1.2 leon kullanicisiyim

• Bu arada 3500 km ben de kullandım 1.2 TSI Jetta.

Doğru devirleri kullanabilirseniz bazı insanların uçuyor sandığı 1.6 TDI'dan biraz daha performanslı diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

fluence'dan sonra 2. sırada iyi bakın.
  • 1.2 TSİ moturu kullanmadan kasayı taşımaz çekmez yokuşta kalır v.s. ahkam kesenler ya da bu motordan 2.0 TDI nin performansını bekleyenler boş konuşuyorsunuz bi susun artık...gına geldi...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.