Şimdi Ara

VW JETTA 1.2 TSİ ????? 41.000 tl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
52.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son zamanların en güzel dışa tasarımlarından birine sahip aracaın için bayağı VASAt:( 1.2tsi motor fazla beklentisi olmayana yetecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

Bu araba yok satıyor, doğrudur ama rakamlar öyle söylemiyor.

Kaynak: arabam.com

VW JETTA 1.2 TSİ ?????   41.000 tl

fark mart ayında daha da açılacak sene sonunda ise bu fark iki katı kadar olacak.

• 55-60 binlik jettalardan sonra fiyat çok uygun geldi
  • Bu zamanda boşline, turbo beslemeli benzinli bir araca 41.000 lira vermek?

Cesaret ve biraz da zevk meselesi. Malzeme kalitesi bilmem ne diyerek komik durumu düşmeyelim.
  • quote:

Linea ne kadar tutuldu böyle yahu
  • jetta yok satmıyor.
    Gelen müşterilere aylarca sıra beklettikleri için yok satıyor çok tutuluyor havası yaratılıyor. doğuş otonun satış taktiği bu.

Kiralama şirketlerine anında araç buluyorlar. Filo şirketlerinde birsürü jetta var onlar için tedarik hiç sorun olmazken normal müşteriyi aylarca bekletebiliyorlar. Vw müşterisi de aylarca beklemeyi premium imaj olarak algılıyor nedense..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgut reis

selam
    elbette yeter de
    soru şu ?
    bi ton para saymışsın, o paraya alabileceğin bi çok dizel varken sen gidip benzinli almışsın
    (üstelik o motoru görmedim ama görenler dışından bişeye benzetemiyorlarmış , 1.4 tsi gibi görünmüyormuş
    taner bey de dahil)
    otobandasın araba ful yüklü klima açık gazı kapatınca gidecek mi?
    gaza dokanmak yetecek mi ??? rampalarda ki hali nasıl ???
    yoksa elbette gidiyordur kaldırıyordur
    şu arabaya niye 1.4 ünü koymazlar adam gibi anlamam

yoksa cetta adam gibi araba çok da beğeniyorum
    leon tr de yanından geçemez sedan araba üstelik de vw ee daha ne olsun
    varsın plastiği golfden ucuz olsun kim takar oooo cetta mı aldın oooooooooooo
    hayırlı olsun abi işte esas olan budur

tsi motoru iyice bilmiyorsanız öyle yorumlarınızı yapmayın...

• bazı topiclerde konuştuk arkadaşlarla, buraya da yazayım belki yol gösterir.

bu yeni jettalar meksika üretimi.
    amerikada orta/alt sınıfta yüksek satış rakamına ulaşmak için bu jettadaki politika "maliyetleri kısmak".
    bu sebeple sert plastiğin kullanım alanı çoğaltıldı.
    ve daha bilmediğiniz bir sürü şey yapılmış olabilir.
    amerikaya yakınlığı babında meksika üretim yeri olarak seçildi.
    kısaca fakir amerikalı için üretilmiş bir araba.

1.2 motor yeterli olacaktır ancak kaputu açıp baktığınızda karşılaştığınız cılız tablo (maliyet gereği motor kapakları da yok, kaputu açınca motorun herbişeyini görüyorsunuz, lütfen bayide gezin ve kaputu açın) sizi üzecektir.

40 binin üzerinde bir rakam ödeyip oyuncak büyüklüğünde motor almak biraz üzücü.

tüm bu sebeplerden dolayı ben bu yeni jetta'dan vazgeçtim.
    lütfen piyasayı iyi araştırınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: showwmann

bazı topiclerde konuştuk arkadaşlarla, buraya da yazayım belki yol gösterir.

amerikada orta/alt sınıfta yüksek satış rakamına ulaşmak için bu jettadaki politika "maliyetleri kısmak".

1.2 motor yeterli olacaktır ancak kaputu açıp baktığınızda karşılaştığınız cılız tablo (maliyet gereği motor kapakları da yok, kaputu açınca motorun herbişeyini görüyorsunuz, lütfen bayide gezin ve kaputu açın) sizi üzecektir.

40 binin üzerinde bir rakam ödeyip oyuncak büyüklüğünde motor almak biraz üzücü.

komedi ya evet kocaman motor olsun vergi yükü ağır olsun torku düşük olsun çok yaksın az kaçsın ahh be mpi motor 20 yıldır üstüne tanınmayan motor hemde kocamannn motor kapağıda var hem.

• TSI MSI ben anlamam 1.2 motor böle bir araca beş para vermem... Bu tip araçlar 1.6 olmadığı sürece bir işe yaramaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprock88

quote:

Orijinalden alıntı: showwmann

bazı topiclerde konuştuk arkadaşlarla, buraya da yazayım belki yol gösterir.

komedi ya evet kocaman motor olsun vergi yükü ağır olsun torku düşük olsun çok yaksın az kaçsın ahh be mpi motor 20 yıldır üstüne tanınmayan motor hemde kocamannn motor kapağıda var hem.

Şöyle bi 6 silindirli 3.000 cc motorlu bir arabayı kullan, arkadaşın demek istediğini anlayacaksın. Devrini tutturamadın mı vay haline 1,2 motorun...

• alt devirde sağladığı tork fena değil evet performans beklemiceksin 1.2 den ama 1.6 mpi dan daha iyi vergi yönünde ve yakıt tüketimi açısından.
    ne olursa olsun mpi dan iyidir:)
  • jetta 2005 yılından beri meksikada üretilmektedir. yani sadece yeni jetta değil eski jetta da meksika üretimi. sorun meksika üretimi olmasında değil yeni kasanın iç malzeme kalitesinin eski kasadan belirgin derecede düşük olmasındadır. ancak amerikaya satılacak olan model ile avrupaya satılacak olan model farklıdır. amerikaya satılacak olanda arka aks ve süspansiyon bağlantıları daha kötüdür. ama 1.2 tsi motor segmentinde rakipsiz. sonuçta vw TRde ciddi rağbet gören bir marka. alım-satımı kolay. dolayısıyla alınabilir. bu noktada diğer alternatif araçları da göz ardı etmemek lazım.
  • Peki 1.4 TSI'lara ne oldu? Niye üretmiyor veya eğer üretiyorsa neden getirtmiyor? Hani ilk çıktığında 1.4 TSI 140 ve 170 HP'lik olanlar vardı. Şimdi niye yoklar? Yarın öbür gün bir operasyon geçirince 1.2 TSI'da yokmu olacak?
  • Benzin fiyatları böyle giderse LPG takılamayan TSI motorlar 2-3 seneye kadar -VW de olsa- ciddi değer kaybedecek. 5 yaşında araba alan adam prestije falan değil yakıta , yedek parçaya bakar. VW burada avantajını kaybediyor işte. Nitekim ilk çıkan 140lık 170 lik TSI VW lerin durumu hiç de iç açıcı değil. 1,6 MPI fiyatına gidiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

quote:

2 ayda neredeyse Fuluğans kadar satmış. Helal olsun .

• Ben bugün baktım arabaya.
    Önce Citroen c4'ü incelemiştim.
    Sonra jetta'ya hem de buradaki donanıma baktım.
    Özellikle iç mekanda kulanılan malzeme bana çok kaliteli gelmedi.
    Arkadaşımda 2010 model dsg vitesli (donanımı bilmiyorum) olan bir jetta var.
    Bundaki malzeme kalitesi bariz düşük geldi bana..
  • 41 bin tl çok gibi geliyor bana en fazla 37 bin tl olmalı bu araç 4 bin tl gibi bir fazlası var.Diğer rakipleri 41 bin tl ye dolu modellerini satıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

jetta yok satmıyor.
    Gelen müşterilere aylarca sıra beklettikleri için yok satıyor çok tutuluyor havası yaratılıyor. doğuş otonun satış taktiği bu.

Kiralama şirketlerine anında araç buluyorlar. Filo şirketlerinde birsürü jetta var onlar için tedarik hiç sorun olmazken normal müşteriyi aylarca bekletebiliyorlar. Vw müşterisi de aylarca beklemeyi premium imaj olarak algılıyor nedense..

O kadar haklı ki bu söylem
  • az önce altur otomotivden geldim. orda 43.600 tl fiyat vardı...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.