Şimdi Ara

VW grup araçlarındaki 1.4TSI VE 1.4TFSI motorlara lpg uygulanabiliyormu? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
98.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.4 TSFİ TSİ araçlara lpg olur problem yok
    ancak beyin kodlarını bilmemiz gerek
  • sıralı lpg sisitemlerimnde performans gibi bir sıkıntınız olmasın
    lpg dururken benzine boşa para harcamayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÜNLER OTOGAZ

ARKADASŞLAR BEN KONYADA OTOGAZCIYIM FSİ TSİ ARAÇLARA LPG TAKIYORUZ BİLGİNİZE İTALYAN KALİTESİ ROMANO 1200 DEVİR DEN SORNRA GAZDA 5000 DEVİRDEN SONRA BENZİNDE ÇALIŞIYOR B,LG, ALMAK İSTEYEN ARASIN 0332 238 70 08

Dükkanınız nerde acaba? Birkaç sorum olacaktı size. Lpg'yi hangi araçla test ettiniz, lpg nin markası nedir ve aracın çekişinde, hızlanmasında, çalışmasında, sesinde herhangi bir değişme oldu mu? Mesela lpg taktırdık diyelim ne kadar yakıyor ortalama olarak ve de diyelim aracımızın motoruna birşey oldu bu konularda garanti veriyor musunuz? Ben de Konya'dayım bu arada.
  • iş yerim karatay san GÜNLER OTOGAZ
    takmış olduğomuz marka daha önce belirtiğim gibi İTALYAN ROMANO
    ÖNCE GELİN Bİ ÇAY İÇELİM
    daha sonra MOTOR ve ECU (eletronik kontrol ünitesi) kodlarına bilelim
    kodlar tutuyorsa sorun yok daha önce çalışma yapmışız dır
    tasarrufunuz da ortalam %25 ile% 30 arasında değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÜNLER OTOGAZ

sıralı lpg sisitemlerimnde performans gibi bir sıkıntınız olmasın
    lpg dururken benzine boşa para harcamayın

diyorsun ama sonu pek öyle olmuyor
  • sonu nasıl oluyor arkadaşım?
  • "Motoru calaskarla kaldırıp kucağa almak" şeklinde gelişebiliyor olaylar.
  • DÜŞÜNCELERE SAYGI DUYARIM
    ama rastgele konuşmak ta biraz abes olur
    motoru calaskay la kaldırmak deyimi
    sizin HESAPLI deyip de işindan ANLAMAYAN kişiler ucuz iş yaptırdığınızdan olur
    ama sonuna baktığınızda PAHALI dediğiniz İŞİNİN EHLİ firmalardan daha külfettli olur
    bu CVP YETERLİ sanırım ...
  • merhaba arkadaslar bende 2011 jetta 1.4 tsı 122 hp arac var km de 48 kurus yakıyor şehir içi şehir dısı kullanmada 14000 kmde aeac su an.aracı hiç yormam neden böle yakıyo anlayamadım böle devam ederse mercedes alcam
  • Ankara'da bundan bir kaç yıl önce kendine güvenen bazı meşhur markaların ustaları "FSI motorlara tabii ki LPG montajı yapıyoruz" diyorlardı.

Taktıranlar ilk aylarda rahat etti. Ancak 6 ay sonra motorları problem çıkartmaya başlamıştı. Yamulmuyorsam benzinle çalışmaya göre ayarlanmış enjektörler LPG yüksek ısı ürettiği için hasar mı görüyormuş ne... Tam detayını hatırlayamadım ancak FSI motora sıralı sistem LPG taktıran hemen her VW sahibi sıkıntı yaşamıştı.

Bugün çözüm üretildi mi bilmem amawww.sahibinden.com gibi sitelerde birileri eski 102 beygirlik GOLF araçlarını halâ "LPG ile tam uyumlu motor" diye pazarlıyorlar. LPG takılı halde satılık olan FSI veya TSI araç yok gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gezginoğlu

Ankara'da bundan bir kaç yıl önce kendine güvenen bazı meşhur markaların ustaları "FSI motorlara tabii ki LPG montajı yapıyoruz" diyorlardı.

Taktıranlar ilk aylarda rahat etti. Ancak 6 ay sonra motorları problem çıkartmaya başlamıştı. Yamulmuyorsam benzinle çalışmaya göre ayarlanmış enjektörler LPG yüksek ısı ürettiği için hasar mı görüyormuş ne... Tam detayını hatırlayamadım ancak FSI motora sıralı sistem LPG taktıran hemen her VW sahibi sıkıntı yaşamıştı.

Bugün çözüm üretildi mi bilmem amawww.sahibinden.com gibi sitelerde birileri eski 102 beygirlik GOLF araçlarını halâ "LPG ile tam uyumlu motor" diye pazarlıyorlar. LPG takılı halde satılık olan FSI veya TSI araç yok gibi...

öyle mi, değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertanipci

quote:

Orijinalden alıntı: Gezginoğlu

Ankara'da bundan bir kaç yıl önce kendine güvenen bazı meşhur markaların ustaları "FSI motorlara tabii ki LPG montajı yapıyoruz" diyorlardı.

öyle mi, değil mi?

Bildiğim kadarıyla 8 valfli eski Golf motorları için öyle.
    Fakat aynı şeyi FSI sahipleri söyleyemez. Çünkü FSI motorun LPG ile uyumsuzluğu ve LPG dışında da sıkıntı yaşatan bir motor olması ustalar tarafından açıkça söyleniyor.
  • Arkadaşlar en son yazıdan yaklaşık olarak 5 aydan fazla bir süre geçmiş.VOLKSWAGEN JETTA 1.4 TSI COMFORTLINE 122 HP DSG almayı düşünüyorum.Neredeyse bütün forumlarda okudum araştırdım ama hala sadece lpg ile çalışan sistemlerin uygulandığına rastlamadım.Hala Ar-Ge aşamasında yada izin aşamasında oldukları yazılıp çiziliyor.Yeni gelişmelerden haberdar olan arkadaşlar varsa yorumlarını alabilirmiyim.Adana'da yaşıyorum ve buradaki Fırat LPG, FSI ve TSI motorlara lpg dönüşümlerinin yapıldığını iddia ediyor.Ne kadar sağlıklı olur?Yılda 15-20bin km yol yaparım ama öğrenci adamım.Anlamışsınızdır sorunumu :)

Bilgi verecek olan varsa sevinirim.Kurtarın artık bu ızdıraptan beni :)
  • Hocam yeni 122 beygirlik tiguana LPG önerir misiniz, eğer önerecekseniz bu hangi markanın hangi kiti olur..

Mutlu kalın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cherub01

Arkadaşlar en son yazıdan yaklaşık olarak 5 aydan fazla bir süre geçmiş.VOLKSWAGEN JETTA 1.4 TSI COMFORTLINE 122 HP DSG almayı düşünüyorum.Neredeyse bütün forumlarda okudum araştırdım ama hala sadece lpg ile çalışan sistemlerin uygulandığına rastlamadım.Hala Ar-Ge aşamasında yada izin aşamasında oldukları yazılıp çiziliyor.Yeni gelişmelerden haberdar olan arkadaşlar varsa yorumlarını alabilirmiyim.Adana'da yaşıyorum ve buradaki Fırat LPG, FSI ve TSI motorlara lpg dönüşümlerinin yapıldığını iddia ediyor.Ne kadar sağlıklı olur?Yılda 15-20bin km yol yaparım ama öğrenci adamım.Anlamışsınızdır sorunumu :)

aracınızın motor kodu CAXA ise aracınıza DİREC LİQUİ MAX sistemi olur.. sistem tamamiyle sıvı püskürtme ile çalışır.. lpg ile direk çalışır sadece lpg kullanır.. adana fırat lpg konusunda deneyimlidir.. buhar fazındaki sıralıs sistemleri çok sayıda takmöışlardır.. onlarında bi görüşünü almanızda fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_usta -- 24 Haziran 2012; 20:47:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xrainx

Hocam yeni 122 beygirlik tiguana LPG önerir misiniz, eğer önerecekseniz bu hangi markanın hangi kiti olur..

Mutlu kalın

araç tsı olması lazım.. motor kodu önemli.. çünkü prins artık yavaş yavaş siparişleri almaya başladı.. sıvı püskürtme ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_usta

quote:

Orijinalden alıntı: cherub01

Arkadaşlar en son yazıdan yaklaşık olarak 5 aydan fazla bir süre geçmiş.VOLKSWAGEN JETTA 1.4 TSI COMFORTLINE 122 HP DSG almayı düşünüyorum.Neredeyse bütün forumlarda okudum araştırdım ama hala sadece lpg ile çalışan sistemlerin uygulandığına rastlamadım.Hala Ar-Ge aşamasında yada izin aşamasında oldukları yazılıp çiziliyor.Yeni gelişmelerden haberdar olan arkadaşlar varsa yorumlarını alabilirmiyim.Adana'da yaşıyorum ve buradaki Fırat LPG, FSI ve TSI motorlara lpg dönüşümlerinin yapıldığını iddia ediyor.Ne kadar sağlıklı olur?Yılda 15-20bin km yol yaparım ama öğrenci adamım.Anlamışsınızdır sorunumu :)

aracınızın motor kodu CAXA ise aracınıza DİREC LİQUİ MAX sistemi olur.. sistem tamamiyle sıvı püskürtme ile çalışır.. lpg ile direk çalışır sadece lpg kullanır.. adana fırat lpg konusunda deneyimlidir.. buhar fazındaki sıralıs sistemleri çok sayıda takmöışlardır.. onlarında bi görüşünü almanızda fayda var

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için ama sanırım araçtan vazgeçtim.Vw yan sanayi olan seat'a yöneldim gibi birşey :)
  • Prins VSI-DI system tercih etmenzi tavsiye ederim.

• Bi arkadaşım BRC taktırdı onun verilerini bekliyorum ilk veriler süper diyebilirim. 600km de 10-15tl maksimum benzin tüketimi, LPG ise 110-120km/h hızlarla 18kuruş. Yani Şdışı 20kuruş demek ama 90la değil dikkat edelim. Başka yorumcu bulamıyorum fitil oluyorum. Tiguan cılar var onlarda para bol Prins vsi-di da memnun olanlar okudum. Parayı basıp 4*4e LPDİ taktıranlar zaten zevkten 4köşe ama 4900tl /10taksit çok pahalı, araçları da pahalı

Tsi 1.4 122Hp kullanıyorum. Ş.içi 8.0lt verisi 3yıla yakındır genel ortalamam 6.8 le 7.2lt arasında geziyor, Şu an 3200km 85saatlik ortalamam 7.1lt yazın 4000km 6.8idi. Tsi farklı araç Atmosferikle karşılaştırmamak lazım. okula gidip gelirken ilçe-Kasaba yolu kullnıyorum beni görenler ne kadar hızlı kullıyorsun diyorlar. Oysa 100ü nadir geçerim. Sebebi adamlar 70te 3le çıkarken ben 5te 100le yanlarından geçiyorum çok hızlı geliyor. En dik yokuşta önüme araç geçipte sollamaya çıktığımda kısa zamanda 5e çıkınca arkadakilere 300-400m fark atıyorum bununda etkisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06onur -- 3 Aralık 2012; 22:18:16 >
  • Ben Geçen ay 2010 Model 1.4 TSI 122 Bg Comfortline Jetta aldım. Aracın üzerinde Vialle LPdi sistemi takılıydı. Dizel araçtan sonra yakıtı konusunda çok tereddüt etmeme rağmen aldım.

Geçen hafta ilk uzun yolumu yaptım ve yakıtına inanamadım.
    47,930 lt x 2.420 = 115.99 TL'ye doldurdum ve Km'yi sıfırladım. Antalya'dan Eskişehire gittim, yol boyunca klima hiç kapanmadı ve 110-120 arası seyrettim.
    Eskişehir'de Tekrar doldurduğumda ise Km 545 di ve 47,360 Lt x 2,470 = 116,98 TL LPG aldım.

Kilometrede116,98/545 = 0,214 TL yaktı.

Sonra Düzce'ye yola çıktım Duble yollarda yine 110-120 Km Klima açık ve Otobanda 140-160 Km arası klimalı olarak gittim ve dönüş yolunda Bozüyük Sarar tesislerinden
    42,780 Lt x 2,30 = 98,39 TL ye doldurdum KM= 1055'di. 1055-545= 510 98,39/510= 193 Kr yaktı.

Sözün Özü : Hiç Benzin Kullanmadan, performansdan ve konfordan ödün vermeden çok ekonomik bir seyahat oldu.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.