Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (836. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47.601
Cevap
124
Favori
1.170.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 834835836837838
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Maşallah hocam.

Şu 2 resme bayıldım. Klima derecelerinin görüntüsü çok güzel. Media ekranı dokunmatik mi hocam yoksa sadece joystick'ten mi ayar yapılabiliyor?

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Allah razı olsun hepimizin araclarına maşallah. media ekranı dokunmatik değil ve joystikten kumanda ediliyor. eğer sizler için uygunsa buluşmalara bende katılmak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Pompadan kontrol ediyor musun? Bende %7-8 sapma var son iki depoda tespit ettim 7,8 yazarken bc pompa 8,38 çıktı. İlk fırsatta kalibre edeceğim.

Pompayla fazla oynamıyor diye düşünüyorum çünkü aldığım yakit ve gittiğim km hep aynı değerlere yakın denk geliyor. Ben asla depo fullemiyorum hem arac agirligini arttirmaya gerek yok hem de yakit tankini fazla doldurmaya. Damlasina kadar aynı yakıtı verecek güvende pompa olduğuna da inanmıyorum. % 10 oynasa dahi. 6.8lt + 0.68 = 7.4lt - 7.5lt yapar. Bu kadar kesinlikle fark etmiyor zaten.

100tl ÷ 4.96tl = 20,161290 lt yakıt

÷ 6.8 = 296km yol
    ÷ 7.5 = 268km yol.

2 değer arasında 28 km fark var.
    200tl'lik yakıtta 56km fark demek olur. Bu da ortalama 750km menzile tekabül eden 16 çentikli depo göstergesinde 1 çentikten fazla fark yaratır. Oysa ben her seferinde hemen hemen aynı noktada benzin alıyorum ve trip km'yi sifirlayinca hemen hemen aynı km'de tekrar benzin almam gerekiyor. Yani benim tespit edemedigim bir sapma olsa bile bu sapma kesinlikle % 10 değil. Maksimum % 5 - 6 'dır. O da sapma varsa şayet. Uzun yola çıkacağım bir vakit depoyu pompayi attirana kadar doldurup kontrol ederim

Yalnız orda da şu soru var; yakıt aldıktan sonraki değeri bir seferde hesaplamak lazım sapmayi görmek için. Yani Uzun Dönem - Yakıt Aldıktan Sonra ve Başlangıçtan İtibaren değerlerinin sapmaları hep aynı oran mıdır?!?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Maşallah hocam.

Şu 2 resme bayıldım. Klima derecelerinin görüntüsü çok güzel. Media ekranı dokunmatik mi hocam yoksa sadece joystick'ten mi ayar yapılabiliyor?

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Ekran dokunmatik degil tarik hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: martuc

quote:

Maşallah hocam.

Ekran dokunmatik degil tarik hocam

Yer açısından dokunmatik kullanışlı olmasa da ek bir özellik olarak güzel olabilirmiş. Ben bu araçta bir lacivert tonu var canlı, onu çok beğeniyorum. Ama sağlam fiyat. ( 2014 için söylüyorum ) Bir de Audi ile Bmw arasında kayda değer fiyat farkı olmaması Audi açısından benim sevkimi kırıyor. Sportback'te fark var da A3 Sedan ile BMW 3 serisi fiyatları neredeyse aynı.

• quote:

Pompadan kontrol ediyor musun? Bende %7-8 sapma var son iki depoda tespit ettim 7,8 yazarken bc pompa 8,38 çıktı. İlk fırsatta kalibre edeceğim.

Bu arada kalibrasyonu nasıl yapacağız sapma çıkarsa? VCDS ile mi? Orada ayar parametresi filan mı var? Bir ara Mahmut Usta'yla biraraya gelip halledelim

• quote:

quote:

Bu arada kalibrasyonu nasıl yapacağız sapma çıkarsa? VCDS ile mi? Orada ayar parametresi filan mı var? Bir ara Mahmut Usta'yla biraraya gelip halledelim

Aynen dedigin gibi yapicaz tarik hocam :)

• Dostlar selamlar :)

Aracın siparişi izmirden verildi ama iş dolayısıyla istanbuldayım. Acaba aracımı anadolu yakasında herhangi bir vw yetkili satıcısına yönlendirilip izmirden değilde istanbulda teslim alma şansım var mıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tracy299

Dostlar selamlar :)

Aracın siparişi izmirden verildi ama iş dolayısıyla istanbuldayım. Acaba aracımı anadolu yakasında herhangi bir vw yetkili satıcısına yönlendirilip izmirden değilde istanbulda teslim alma şansım var mıdır ?

Plakayı 34 mü 35 mi istiyorsunuz Tolga Hocam? Teslimatı yapıyorlar istediğiniz bayide. Plaka da ikamet neredeyse oraya uygun okarak çıkıyor. İkamet İzmir'se 35 plaka olur. Soru bu değil ama buna cevap veresim geldi

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam ikametim izmir 35 olacak plaka..

Çok iyi böleyse izin alma durumum olmayacak izmir için o zaman durumu bnm izmirdeki ST ye bildireyim

• quote:

Orijinalden alıntı: tracy299

Dostlar selamlar :)

evet var. bana yaşadığım sehre gönderebileceklerini soylemislerdi. ama kontrol sürecinde muhatap alacağın kimse bulabilir mısın bilmiyorum. yani butun bu süreçte muhatap oldugun satis temsilcin orda olmayacak.

ancak araçta sıkıntı yoksa "ki sanmıyorum, sorunlu arac teslim alan pek olmuyo gördüğümüz kadarıyla" istanbuldan almanın bi dezavantajı olmaz sanırım..

özetle ödemeyi yapmadan kendin yada bi yakının aracı kontrol etsin yeterli kardesim

• daha once birisi sormuştu led stoplar hep aynı mı diye. bende aynı demiştim ama oyle değilmiş. r line in led stop u daha koyuymus. gti ve gtd de de baska farklar var mı ondan da emin olamadım bunu öğrenince..

edit: R Line led stoplar ender elektronikte 1650 liraymis, stoklarına düşmüş. 600 lira fark veriyorsunuz led stop unuz koyulasiyo. (Normali 1050 olması lazım) renk tonu dışında fark var mı bilmiyorum.. tercih sizin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topalkartal -- 18 Ocak 2014; 16:24:18 >
  • Oğuz Hocam ne zamandır sesiniz çıkmıyor, foruma pek uğramıyorsunuz galiba. GOLF 2.0 TDi ile aranız nasıl, İsviçre'de havalar nasıl? Foruma uğrarsaniz bilgi ve paylaşım bekliyoruz sizden. Sizde güzel fotolar da vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: must_be

bu da benim canavar
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Hocam hayırlı uğurlu olsun. Ben de son zamlardan sonra a3 düşünmeye başladım. Size maliyeti ne oldu acaba.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Hocam ürünü nerden aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: balance_72

quote:

bu da benim canavar
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Hocam hayırlı uğurlu olsun. Ben de son zamlardan sonra a3 düşünmeye başladım. Size maliyeti ne oldu acaba.

84,250tl herşey trafik dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mortuuus

Hocam ürünü nerden aldınız?

Hepsiburada.com dan aldım. Nasiol yazın gelir ürünler. 1 şişe rahat rahat yetiyor.

Camları güzelce temizleyip uygulama yaparsanız özellikle yan camlardaki etki çok şaşırtıcı gelecek. Bugün dikkatimi çeken kadar fark etmemistim. Bu havada o tüylü fitillerin kurumasına imkan yok çünkü. Ona rağmen lekeler çok çok azaldı. Dikkatli bakilmazsa fark edilmiyor derecesinde neredeyse.

• Orijinalden alıntı: must_be

Orijinalden alıntı: balance_72

84,250tl herşey trafik dahil.

Hocam pm' den görüşebilirmiyiz.
  • Üstat 2014 modellerde durum nedir hiç takip ettiniz mi? Gerçi daha teslim etmeye baslamamislardir. Bu soruyu.1.5 ay sonra sormak daha mantıklı olabilir.

• İsmail hocam; Sezer Hoca Ankara için buluşma soruyordu. Adnan Hoca'nın da aracı gelecek. Mehmet Hoca ile irtibata geçerek en az 4 - 5 araçlık bir organizasyon yapabilirsiniz. Birbirinizle irtibatta kalın. VCDS ile Vag Kablo üzerinden selamlama vs. ayarlamalarını da yaparsınız

• quote:

Üstat 2014 modellerde durum nedir hiç takip ettiniz mi? Gerçi daha teslim etmeye baslamamislardir. Bu soruyu.1.5 ay sonra sormak daha mantıklı olabilir.

2014 fiyat belli 95k civarı ama nezam gelecek ve baska zamlardan etkilenecek mi belli değil
  • 
Sayfa: önceki 834835836837838
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.