Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (2376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47.601
Cevap
124
Favori
1.170.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23742375237623772378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    i20 mi polo mu ?
  • N KUL kullanıcısına yanıt
    Akü amper ölçer alsana aracına alibabada 5 dolar en fazla sürekli gozun aküde olur benim 5 sene oldu hala aynı akü neden sürekli voltajı kontrol altında azalırsa ilk benim haberim olur çakmaklığa takıyorsun hem voltaj hem ısı ölçer.
    Eski arabamı 6 yıl kullanıp satmıştım aküye dokunmadan. Golfte 5 yılı doldurmak üzere hala ilk akü üstünde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    Farklı bir marka akü olabilir mi sizin aracınızda? Varta akü kalitelidir diye biliyorum,caravelle’de 10 yıl sonra değişmişti,akü. 5-6 yıl akü ömrü normaldir. Siz aracınızı sürekli kullanmıyorsunuz akü daha erken bitmesi gerekir,maşallah diyelim:) Bu kışı da atlatırsa süper.

Valla maşallah diyelim sadece haftasonları çıkıyor. Gereksiz far yakmam ama klima hep açık. Hep kapalı garajda duruyor onun da etkisi vardır muhtemelen

• Yaz lastikleriyle halen devam mı? Kış lastiklerini bu sene de kullanacak mısın? Senin için lastik rendesi derdi, Murat hocam:)

• Start Stop açık mı kullanıyorsun Nazım Abi hep ? Belki ondan aküler çabuk bitiyor olabilir mi ?

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Yok Tarık hocam,ss kapalı sürekli

İkisi de bir sezon daha çıkartır herhalde 56 bine geldik yazlıklardan pek memnun değilim ıslakta ama kuruda hala iş yapıyor. Bir kere ön arka yaptım iki takımı da. Kışlıklar aslında daha 15binde falandır dağa çıkma işi olmasa iki yıl bile çıkartır dişler de muhtemelen sertleşir o zamana

• Bu kurlarla kaliteli lastiği zor alırız artık , sertleşsin varsın bi Petlas olmaz sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

Yok Tarık hocam,ss kapalı sürekli
    ss aküyü yer diyorlar ama bende de hep açık ve ist. trafiğinde gidiyorum ama daha tık yok 3 sene dolmak üzere. bu arada varta falan pek birşey farketmiyor. inci için iyi diyorlar ama akü gidecekse gidiyor markası ne olursa olsun. mutlu-varta vs.. çeşitli aküler harcadım değişik araçlarımda. genellikle akü çok yaşlı değilse araç kaynaklı sebeplerden akülerim gitti.
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Lastikte kaliteden ödün vermem. Neyse parası verir alırız:)

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Servisin dediğine göre akünün ömrü max 3 sene.

5-6 sene sorunsuz çalışanlar gözden kaçmış olanlardır:)

• 2015 model otomatik dizel beyaz highline golf 7 aldım. xenon var fakat gündüz farı normal bildiğimiz sarı renkte. onu nasıl beyaz ışık yapabilirim. çok analamadığım için doğru isimlerini yazamıyor olabilirim. doğrusu ve ideali ne olur? bir de golf logolu kaliteli bagaj havuzu almak istiyorum. alıp memnun kalan tavsiyelere açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

Servisin dediğine göre akünün ömrü max 3 sene.

5-6 sene sorunsuz çalışanlar gözden kaçmış olanlardır:)
    Daha önce uzun süreli kullandığım 206 nın aküsü 6,5 sene gitti.Marş basmakta sorun olmaya başlayınca değiştirdik.Gerçi ss yoktu araçta.

• 120 bin bakımı geldi,servis bakım için ne fiyat verecek 🤔

2-3 bin gibi bir fiyat çıkarırsa, yarın gelirim deyip uzarım ordan:) Şeyidi 😎

• 120 bin bakım; yağ,filtreler,bujiler, servisin verdiği fiyat 1,480₺ Özel servis 900₺. Salıncak burçları değişti,kasislerden geçerken hiç ses yok,özel servis👍 250₺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N KUL -- 13 Ekim 2018; 22:49:45 >
    benim aracım 2013 model. ekim ayında akü bitti. sanayide değiştirdim. varta start-stop 930 tl. start-stop pek kullanmıyorum bu nedenle uzun dayandı sanırım.
  • Golf 8 ?

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

• Arkadaşlar merhaba,

2017 Mart ayından bugüne kadar 19A COMPOSITION MEDIA nın Mirror Link ve Car Net desteklememesi ile ilgili hukuksal süreçte yürüttüğüm mücadelede yeni bir aşamaya gelmiş bulunmaktayım.

En son bilirkişinin DOĞUŞ u haklı bulan raporuna itiraz etmiştik ve hakim itirazımızı haklı bulurak raporu tekrar değerlendirmek ve araçta varsa bir değer kaybı tespitinin yapılması için tekrar aynı bilirkişiye iade etmişti.

Sıkı durun , bilirkişinin itirazımız üzerine verdiği yeni raporunda araçtaki değer kaybı 7.665- tl olarak belirtilmiş.Üstelik bu tutarın aracın satış tarihi olan 22.06.2015 tarihi ile geçerli parasal değeri olduğu yazılmış rapora.

Tüm bu gelişmeler ışığında mahkemenin bu son bilirkişi raporunu yeterli görmesi ve davayı kabul etmesini bekliyoruz.

Benimle aynı durumda olan ve hakkını aramayı düşünen başka arkadaşlar varsa, zaman aşımına takılmadan harekete geçmeleri için bizim davamız örnek teşkil edebilir.Hatta bizden sonraki arkadaşlar için süreç (artık ortada emsal teşkil eden bir dava olduğundan) çok daha hızlı işleyebilir,bi düşünün derim

Bilirkişinin belirttiği değer kaybı tutarı aracın satış tarihine ait olduğundan ve bildiğim kadarı ile VW Yetkili Servislerinde şu anda emsal bir cihaz (golf 7 ye uyumlu car net ve mirrrorlink destekleyen OEM discover pro , mib 2 veya benzeri başka marka multimedya) satışı yapılmadığından değer kaybının güncel tutar karşılığını tam olarak bilme şansımız yok (en azından ben sorduğumda Yetkili Servisler öyle diyor ama onlara da pek güvenemiyorum çünkü plaka bilgimden araç kartıma baktıklarında multimedya yüzünden sıkıntı yaşamıssınız ne oldu o durum diye bana soruyorlar).Piyasa malları ise üç kuruşluk Çin mallarından başlayıp çok geniş bir yelpazeye yayıldığından bu ürünler üzerinden birşey iddia etmek pek kolay değil.

Sizlerin fikir ve yorumları bu süreçte bana hep yolgösterici oldu.

Aslına bakarsanız değer kaybının güncel tutarına dair fikir verecek bilgiye ulaşabilsek (varsa yetkili serviste satılan muadil multimedya veya app connect destekleyen multimedyanın donanım liste fiyatı gibi) bilirkişinin belirttiği tutara da itiraz etmeyi düşünüyoruz.

Bakalım zaman neler gösterecek.

Sizlerden de ricam fikir ve görüşlerinizi paylaşmanız.

Herkese iyi forumlar ....

• 
Sayfa: önceki 23742375237623772378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.