Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (2375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47.601
Cevap
124
Favori
1.170.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23732374237523762377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Hayal kırıklığı bir haber Nazım Hocam. Tiguan sadece 6 ileri yağlı DSG nedeniyle bizim de takibimizdeydi. 7 ileri kuruya geçtilerse bildik düzene devam. Maliyet kaygısı galiba. Tiguan'ı daha iyi tanıyanlar daha iyi bilgi verebilir bize.
    Ooo, hocam ilginç bir haber.

Tiguan’da 1.5 TSi gelmeden 7 İleri’ye geçiş olacağını sanmam fakat o 7 İleriye geçiş de DQ200’e değil yine yağlı kavrama olan DQ350’ye olacaktır. Tiguan’a DQ200 ihtimali pek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 17 Nisan 2018; 22:43:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    2.0 tdi 7 ileri dsg tiguan aracımız vardı,vites geçişleri gayet güzeldi ve 100 bin km kullandık hiç bir sorun yaşamadık. Golf7 7 ileri dsg gibiydi vites geçişleri. 2.0 tdi 6 ileri dsg passat’ın P-R-N-D geçişlerinde sarsıntı oluyordu.

Dediğiniz gibi 7 ileri ıslak kavrama dsg 1.5 tsi tiguan’da kullanılırsa süper olur. Vw bu,eski teknolojiyi yeniyle bir şekilde satar😑 Tiguan trend donanımlı bir araç bile insanı cezbediyor,şeytan tüyü var vw’da😊

• quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

2.0 tdi 7 ileri dsg tiguan aracımız vardı,vites geçişleri gayet güzeldi ve 100 bin km kullandık hiç bir sorun yaşamadık. Golf7 7 ileri dsg gibiydi vites geçişleri. 2.0 tdi 6 ileri dsg passat’ın P-R-N-D geçişlerinde sarsıntı oluyordu.

Dediğiniz gibi 7 ileri ıslak kavrama dsg 1.5 tsi tiguan’da kullanılırsa süper olur. Vw bu,eski teknolojiyi yeniyle bir şekilde satar😑 Tiguan trend donanımlı bir araç bile insanı cezbediyor,şeytan tüyü var vw’da😊
    Aynen öyle hocam. Araç Trendline donanımda dahi;

3 Bölgeli Tam Otomatik Dijital Klimatronik Klima

USB, Aux Girişleri

Bluetooth Bağlantısı

Ön-Arka Optik Park Sensörleri

Auto-Hold

Elektro-Mekanik Park Freni

LED Arka Farlar

Park Ederken Çarpışma Önleyici Fren yapma özelliği

6,5” Ekran

Öne-Arkaya kaydırılabilen ve sırtlık açısı ayarlanabilen arka koltuk

Trendline usulü arka kol dayama

Statik Dönüş Farları

Sis Farları

17 Jantlar

Start&Stop

Gibi özelliklere sahip.

Bunların birçoğu alçak Tiguan denebilecek araç olan Passat’ın Trendline donanımında bulunmamakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 18 Nisan 2018; 21:9:30 >

• quote:

Yeni tiguan tsi için fiyat aldım, 6 ileri dsg şanzıman kullanılıyordu,7 ileri dsg kullanmaya başlamışlar:)

2.el tsi,yeni tiguan ilanlarında; 6 ileri dsg tam otomatiktir öyle balata sıyırmaz yazıyor,ben de o niyetle gittim, çabuk çabuk kuru balataya geçmişler yine:( 1.5 tsi’de gelecekmiş yakında.

Sürekli motor şanzıman değiştirme huyundan vazgeçmiyor vw
    eşim tiguan'ı beğeniyor. ben de dizel istiyorum ama. çok yakar diye korkuyorum. yoksa benim de hoşuma gidiyor. 1.6 dizel otomatik olsa zaten hiç düşünmem. 1.5 tsi 150bg motor için 1-2 yazı okudum 1.4'ten çok yakıyor diyor. o zaman ne işe yaradı bu motor anlamadım gitti.

• hayırlı geceler

Evet arkadaşlar evin aracı satılacakmış öyle karar çıkmış ne yapalım tamam dedik.Buna ne isteyelim siz daha iyi bilirsiniz.

İş yerinde 100 bin veren çıktı ama bir düşüneyim dedim.Şimdi 90 bin felan diyecek hayalperest arkadaşlar çıkar ama piyasasını bilen arkadaşlar da vardır.

2017 model Km si 16 bin aracın rengi kırmızı dsg comfortline araç iç ışık paketi led farları var arabanın.
  • celal_55 C kullanıcısına yanıt
    Detaylı yazmamışsınız ama gecmişe yönelik 1.4 comf olarak konu acmışsınız.

Arkadasım sizlerde iyi biliyorsunuzki piyasa aldı başını gitti,

Aracı siz şuanki güncel fiyattan aşagı almış olabilirsiniz

Size 100 binlira teklif gelmiş belkide sizin aldıgınız fiyatı veriyor ve sizde bindiğim kaar deyip satcaksınız.

Piyasa öyle acımazsızlaştıki.

Siz 100 bine satıp aynı aracı 100 bine alamazsınız dolayısıyla internette aracın piyasası neyse ona göre yol izleyin. Şöyle bakıldıgında zaten 115 binlira fiyatları var.

Piyasa 5 bin pahalı aracın degeri piyasa şartlarında temiz 110 binlira ederi var...

Benim komşumun jettası var eski kasa adam aracına güveniyor, bir müşteri cıktı pazarlık yapılıyor 100 lira için pazarlık bozuldu.

Yani alan adam 100 lira vermedi, komşumda inmedi demekki 100 lira önemli herkes için.

Sizdede 10 bin tl fark var kim kime 10 bin tl bagışlarki.

Golf veya volkswagen çok abartıldı, 2. Eliyi , sattınmı zarar ettirmez kaar ettirir felan.

Dogru fiyat politikası uygulanmazsa hiç bir araba satılmıyor.

Dogru fiyatla satılıyor.

Piyasa yükseldi dedik ama maaşlar yükselmedi artık alan kişiler yastık altından para çıkartıyor veya ödeyecek durumu varsa kredi cekiyor. Bu saatten sonra hangi araba olursa olsun zor satılır .

3 ay öncesinden 2016 model 1.2 motor comf donanım 78 bin civarına satıldı pazarlıkla durum ne oldu bilmem

11 bin dsg farkı

6 bin motor farkı

5 bin model farkı

1.5 bin opsiyon farkı

6 bin zam farkı desek kaba taslak

Toplam 30 bin tl fiyat farkı var sizin aracla

İnternet fiyasasında 78 bin yazılan bir golf

Sizin aracınızla oluşan farkla 108 bin tl fiyat oluşturur

Benim bulmuş oldugum rakam tamamen kaba taslak fiyattır.

Bunu baz aldıgım zaman internete 110 yazarsın pazarlıkla en dip nokta 108 bine kadar inersin

İki rakam arasında nekadar fazla satarsan senin kaarına olur.

108 bin tl zaten sizi hertürlü kurtarır diye tahmin ediyorum

Yukarda belirttiğim gibi piyasa 5 bin pahalı gidiyor

Siz 3 bin aşagı çekseniz 105 binden kuruş aşagı kesinlikle inmeyin.

Aracınız max 110 bin tl

Pazarlıkla 108 bin tl

Aceleniz olursa satmak için 105 bin tl

Unutmayın ki 2017 model sıfır liste fiyatı var volkswagen sayfasında ve fiyatı 122 bin tl

Yıl ortasındayız 2017 model araç yoktur

12 bin tl indirim yapmış durumdasınız fiyat alacak kişi için cazip görülmekte

2018 sıfır fiyatı 155 bin tl bu tamamen ucurum bir rakam

45 bin indirim yapmış gibi bir durum.

Yerinizde olsam aracdan para kazanmak istiyorsanız

Eylül ekime kadar bekleyin o sıra golf8 cıkar fiyatıda 10 bin yüksek olabilir eger bu motorla gelirse

Benim kendi düşüncem 130 bini kendi aracınızla görmek mümkün.

Para kazanmak dedim ama aslında ortada para kazanmak veya kaar yok. Hayat sartı piyasa yükselişte.

Sadece bindiğiniz kar.

2017 de sıfır golf aldınız bütceniz dogrultusunda

2018 de sıfır golf alamazdınız binemezdiniz

• 115 bin’de devirdaim pompası değişti,araç su eksiltiyordu. Ekliyelim listeye :)

• N KUL kullanıcısına yanıt
    Motor daha kaça kadar gider hocam 300-400 binde gümler mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JNG9O -- 29 Temmuz 2018; 17:9:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celal_55

hayırlı geceler

Evet arkadaşlar evin aracı satılacakmış öyle karar çıkmış ne yapalım tamam dedik.Buna ne isteyelim siz daha iyi bilirsiniz.

İş yerinde 100 bin veren çıktı ama bir düşüneyim dedim.Şimdi 90 bin felan diyecek hayalperest arkadaşlar çıkar ama piyasasını bilen arkadaşlar da vardır.

2017 model Km si 16 bin aracın rengi kırmızı dsg comfortline araç iç ışık paketi led farları var arabanın.
    Oo Celal hocam i20 den Golfe demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

eşim tiguan'ı beğeniyor. ben de dizel istiyorum ama. çok yakar diye korkuyorum. yoksa benim de hoşuma gidiyor. 1.6 dizel otomatik olsa zaten hiç düşünmem. 1.5 tsi 150bg motor için 1-2 yazı okudum 1.4'ten çok yakıyor diyor. o zaman ne işe yaradı bu motor anlamadım gitti.

Alıntıları Göster
    Az daha sabret 1.0 TSi DSG Jetta al hocam hemde virajlara 1.62 santimlik bişey yerine daha güvenli girersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Hayal kırıklığı bir haber Nazım Hocam. Tiguan sadece 6 ileri yağlı DSG nedeniyle bizim de takibimizdeydi. 7 ileri kuruya geçtilerse bildik düzene devam. Maliyet kaygısı galiba. Tiguan'ı daha iyi tanıyanlar daha iyi bilgi verebilir bize.
    İlk geldiğinde bana süper geliyordu şimdi yeni Polo ve Jetta varken bakamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

Oo Celal hocam i20 den Golfe demek.

Alıntıları Göster
    ailenin aracı ayda yılda 1 kullanıyorum i20 duruyor böyle giderse 3-4 sene daha durmaya devam edecek galiba

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

• quote:

Az daha sabret 1.0 TSi DSG Jetta al hocam hemde virajlara 1.62 santimlik bişey yerine daha güvenli girersin.

Alıntıları Göster
    Viraj problem değil. Tek düşüncem benzinli olması. Passat varken neden jetta alayım? Golfü alırken de jetta vardı, hem daha ucuzdu. Alacak olsam o zaman alırdım.

• quote:

Motor daha kaça kadar gider hocam 300-400 binde gümler mi
    118 bin km’ye az kaldı, tsi 122hp gerçekten çok iyi motormuş👍 İşaretlere bakılırsa şöyle 700 bin’i devirecek cinsten😎

Performans olarak 2013 yılında olduğu gibi💫 Bakımdan bakıma kullanıma göre 1-1,5Lt yağ eksiltiyor. Motor seri normaldır😉 Aracın bujileri 60 bin bakımda değişmişti,şimdi gelecek bakım 120 bin,tekrar değişir diye düşünüyorum.

Tabiki vw bir mercedes değildir :) 2014-2015 E200 211hp benzinli bir mercedes araştırmasındayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Viraj problem değil. Tek düşüncem benzinli olması. Passat varken neden jetta alayım? Golfü alırken de jetta vardı, hem daha ucuzdu. Alacak olsam o zaman alırdım.

Alıntıları Göster
    Passat 20 yıllık dizayn + magandalar biniyor bel çantası takan tipler.

https://www.google.com.tr/amp/s/onedio.com/amp-haber/545640

Jettanın içi premium gibi duruyor ben çok beğendim

• quote:

118 bin km’ye az kaldı, tsi 122hp gerçekten çok iyi motormuş👍 İşaretlere bakılırsa şöyle 700 bin’i devirecek cinsten😎

Performans olarak 2013 yılında olduğu gibi💫 Bakımdan bakıma kullanıma göre 1-1,5Lt yağ eksiltiyor. Motor seri normaldır😉 Aracın bujileri 60 bin bakımda değişmişti,şimdi gelecek bakım 120 bin,tekrar değişir diye düşünüyorum.

Tabiki vw bir mercedes değildir :) 2014-2015 E200 211hp benzinli bir mercedes araştırmasındayım.

Alıntıları Göster
    W213 bakıyorsunuz sanırım hocam güzel arabadır bi ara 100 150 ydi.

• 2013 model tsi dsg, 2015 yılında akü garanti kapsamında değişmişti,dün bir anda akü bitti aktarmayla çalıştırdım aracı,servisle kısa bir görüşme yaptım,iyi niyet garantisi filan yokmuş sadece zubizu indirimi olabileceğini söylediler, orj akü 1,270₺ işçilik hariç,birde ekonomik olanı varmış 870₺

Sanaiye gittim star stoplu varta akü taktırdım 500₺.

Notumuzu allaım, 118,200km 3.akü takıldı.

• Yeni akü  VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N KUL -- 3 Eylül 2018; 14:17:38 >
  • quote:

2013 model tsi dsg, 2015 yılında akü garanti kapsamında değişmişti,dün bir anda akü bitti aktarmayla çalıştırdım aracı,servisle kısa bir görüşme yaptım,iyi niyet garantisi filan yokmuş sadece zubizu indirimi olabileceğini söylediler, orj akü 1,270₺ işçilik hariç,birde ekonomik olanı varmış 870₺

Sanaiye gittim star stoplu varta akü taktırdım 500₺.

Notumuzu allaım, 118,200km 3.akü takıldı.

Geçmiş olsun hocam, benim 2013 araçtaki de 2015 te garantiden değişmişti.
    Km şuan 60 binlerde olsa da mesajınızı görünce bende bi tedirginlik yaşamadım değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim, çok sağolun değerli hocam. Akünün durumunu zaman zaman kontrol ediyordum %80 gibi görünüyordu bir sorun yoktu,kış aylarında aniden bitse anlardım da,yaz sıcaklarında aniden bitmesi benide şaşırttı,benim tecrübelerime göre akünün zayıfladığının işareti; star stop çalışma zamanında bir metal sesi geliyorsa akü zayıflıyor demektir🤔 Servisten aldığım bilgiye göre,akü ömrü, 2 ila 3 yıl, 4-5 yıl kullanan varmıdır bilmiyorum.

2-3 yıl akü ömrü,bana göre az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N KUL -- 4 Eylül 2018; 21:17:14 >
  • 
Sayfa: önceki 23732374237523762377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.