Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (1503. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
47.601
Cevap
124
Favori
1.170.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15011502150315041505
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "dolu bir" demek istemiş olabilir mı? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İdeal tempolu bir şehirlerarası kullanımı sonucu. 2 kişi tam dolu bagaj. Otoban bölümleri 150km/h sabit , duble yollar 120km/h sabit.
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

İdeal tempolu bir şehirlerarası kullanımı sonucu. 2 kişi tam dolu bagaj. Otoban bölümleri 150km/h sabit , duble yollar 120km/h sabit.

542 km yol yapmissin hocam ve 730 km daha gider diyor. Nasil oluyor bu degerler? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SILVERSHADOW

quote:

İdeal tempolu bir şehirlerarası kullanımı sonucu. 2 kişi tam dolu bagaj. Otoban bölümleri 150km/h sabit , duble yollar 120km/h sabit.

Tarık Hocam 14.5 saatte gittiğiniz yolu 2 yarım saatlik molayla 5.5 saatte tamamlamışsınız...
    Güzel bir tatil olmuştur umarım...
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Aynı yolculuk değil Murat Hocam. Perşembe - Cuma mesai vardı. Bayram dönüşü Çarşamba yapmak zorunda kaldık. Dün yeniden tatile çıktım. Biraz daha güneye Antalya'ya indik bu kez. Bayramda 15 saatte 3.5 saatlik yolu gittik. Bu kez 9 saatte 800 küsür km yaptık. Yollar açık ve güzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yarkan88

quote:

542 km yol yapmissin hocam ve 730 km daha gider diyor. Nasil oluyor bu degerler? :)

Şöyle oluyor hocam ; depo 730km daha taşımaz. Ayrıca katalog değeri 50lt gözükmesine karşın depolar en az 55lt. Tecrübeyle sabit sorunsuz kaçaksız pompada 50lt den fazla yakıt almisligimiz var forumda. Bu değeri benzin alırken fotoladim. Daha sonra 300+ km daha yol kat ettik. 542 km yolu yaklaşık 185-TL lik yakıt ile kat ettik. 37 litre kadar yakıtı 542 km de harcadık. Pompa ortalaması 6.8 lt kadar yapıyor yaklaşık. Dolayısıyla bilgisayar 6.3 ölçerken 6.8 lt yaktığı için kalan benzin de 700 km daha imkanı yok götürmezdi.

• Iyi akşamlar
    Geçenlerde ana konuda da konuşulmuştu. Şu anki güncel kasa golf 7 nin ne kadar süre üretimde kalacağı , yeni kasanin ne zaman çıkacağı vs...
    Bir arkadaş golf 6 nin sadece 3.5 yıl gibi kısa sürede piyasa da kaldığı için yeni kasa golfün de 2015 te gelmesinin mümkün olduğunu söylemisti . Bu konuda fikri olan varsa yorumlarinizi bekliyorum. Şahsi fikrim; bu kasanın 2015 te değişmesi cok erken olur. 2017 yılı olarak bekliyorum.
    Iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: topalkartal

"dolu bir" demek istemiş olabilir mı? :)

%100 Oksijen gitmedi heralde o ara benim beyne
  • SILVERSHADOW kullanıcısına yanıt
    Murat hocam çok güzel yazmışsınız teşekkürler.

Kendi adıma MK1 ve MK4 Golfleri efsane kasa olarak nitelendirmekteyim. Belki de yaşımdan dolayıdır bu algı ama sanırım satışlarda beni doğrulayabilir.

MK6 Golfün kısa süreli oluşu acaba sorularını beraberinde getirmiştir. Bu ilk belki sonda olabilir.

MK7 Golfü MK4 gibi efsane olabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum ve Alman forumlarındaki gozlemlerime gore MK8 Golfü 2017 yıl sonunda 2018 model olarak gorebiliriz.

1997 yılında otohaberin poster olarak verdiği ve o donem odama astığım bir Golf anısı;

•  VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidsnake14

quote:

Orijinalden alıntı: golf1.2tsi

quote:

Hocam foruma sıklıkla giremiyorum o yüzden cevap yazamadım kusura bakmayın. Midline Plus ama opsiyonlu araç. Opsiyonlar imzamda yazılı. Saygılar.

hocam sekamün aleyküm sizin baya doku nşr middlinemış. peki sis farı varmı araçta blrfe koltuklar alacantramı yoksa düz bez döşememi ?

Aleyküm Selam. Sis farı yok koltuklarlar da düz döşeme alcantara değil. "doku nşr" ne demek hocam?

Anladım hocam sağolun demekki, sis farı da olsa baya güzel dolu bir araç.

Arkadaşlar benim konsolla başım ciddi dertte, günahını almayayım ama yıkamacı içine tükürmüş resmen, piano blaclarda güneşte kılcal çizik görüyorum ne yapmam gerekli düzelme şansı varmıdır. ?

yukarıda middline sorma nedenim bu onda muhtemelen böyle bir sorunum olmazdı

• Arkadaşlar Merhaba,

1 aylık beklememin sonucunda aracımı bayramda babamdan teslim aldım ve sizin aranıza katıldım :) Aracı ailemin bulunduğu şehirde bulabildiğim için ve araç teslimatını işlerimden dolayı 3-4 gün bekleyemediğim için babam teslim aldı, doğal olarak bende 1 ay babamın arabasını kullandım. Dönüş yolunda bölünmüş yollarda 110 otobanlarda 140-160 km arası hızla kullanarak geldim ve ortalaması 5.8 gösterdi , araç 3-4000 km yi geçince yakıtın daha da düşeceğine inanıyorum , aracımından memnunum.
    Size sormak istediğim birşey var İstanbul trafiğinde start-stop 'u açıyor musunuz? sürekli açık bırakmanın bir zararı olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: skysoblue85

Arkadaşlar Merhaba,

1 aylık beklememin sonucunda aracımı bayramda babamdan teslim aldım ve sizin aranıza katıldım :) Aracı ailemin bulunduğu şehirde bulabildiğim için ve araç teslimatını işlerimden dolayı 3-4 gün bekleyemediğim için babam teslim aldı, doğal olarak bende 1 ay babamın arabasını kullandım. Dönüş yolunda bölünmüş yollarda 110 otobanlarda 140-160 km arası hızla kullanarak geldim ve ortalaması 5.8 gösterdi , araç 3-4000 km yi geçince yakıtın daha da düşeceğine inanıyorum , aracımından memnunum.
    Size sormak istediğim birşey var İstanbul trafiğinde start-stop 'u açıyor musunuz? sürekli açık bırakmanın bir zararı olur mu?

start stop istanbul trafiğinde açık genelde bende. sıkışık değil de çakallarla dolu trafikte kapatıyorum sadece. dur kalkta önüme dalmaya çalışanları almamak için kapatırım o haller dışında hep açık.

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    Dün akşam üstü istanbula geldiğimde tedirginlik yaşadım sürekli dur kalk konusunda, ondan merak ettim.
    Hocam Corsa'dan sonra Golf cennet gibi geldi bana :) Arada dağlar kadar fark var, oh be iyiki almışım dedim bütün yol boyunca, uzun yolda hiç yormadı valla.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam foruma sıklıkla giremiyorum o yüzden cevap yazamadım kusura bakmayın. Midline Plus ama opsiyonlu araç. Opsiyonlar imzamda yazılı. Saygılar.

hocam sekamün aleyküm sizin baya doku nşr middlinemış. peki sis farı varmı araçta blrfe koltuklar alacantramı yoksa düz bez döşememi ?

Aleyküm Selam. Sis farı yok koltuklarlar da düz döşeme alcantara değil. "doku nşr" ne demek hocam?

Arkadaşlar benim konsolla başım ciddi dertte, günahını almayayım ama yıkamacı içine tükürmüş resmen, piano blaclarda güneşte kılcal çizik görüyorum ne yapmam gerekli düzelme şansı varmıdır. ?

Geçmiş olsun.
    Elbette başka markalarda da ürün bulunabilir...
    Muhtemelen bu ürün aradığınız şey...
    http://www.otogold.com/sonax-plastik-cizik-giderici-cila

R'sızımı teslim almaya gittiğimde herşeyi inceden inceye kontrol etmiştim ve çizik felan yoktu...
    Ama teslim aldıktan sonra ışık doğrudan göstergelere vurduğunda gösterge grubunun üzerindeki pleksi koruyucunun mikro çiziklerle dolu olduğunu gördüm üzülerek...
    Muhtemelen teslimat öncesi hazırlıklar esnasında toz almak için kuru bezle silinmesi bu sonucu doğurdu.
    O zamandan beri aklımdaydı....
    Nihayet sorunumu çözecek bir yol buldum.
    Eski bir dostum vardı cep telefonculuk yapan. Sıfır satışı yanısıra ve ikinci el cep telefonu alıp satardı.
    İlk kez onun yanına gittiğimde gördüm...
    Elinde japon yapıştırcısına benzeyen bir küçük tüpten şeffaf bir krem kıvamındaki sıvıyı ikinci el aldığı telefonların ekranlarına sıkıp hızlı hızlı siler ve ekrandaki kılcal çizikler hemencecik kaybolurdu.
    Adına "silikon" demişti ne olduğunu sorduğumda.
    Aklıma bu geldi ve cep telefoncu bir arkadaşımdan bu ürünü tarif ederek istedim....
    Sağolsun aramış taramış, o dediğim üründen ambalajlı olarak artık satışı yokmuş.
    yerine süt beyazı krem kıvamında bir şey getirdi.
    Dün denedim.
    Sonuçları görebilmek için sadece hız göstergesininkini yapmadım
    Sadece devir göstergesi tarafındakini yaptım.
    Sonuç şöyle:
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Hocam senden Allah razı olsun, sonuç mükemmel.. işte benim sorunumda güneşte ortaya çıkan ve asabımı bozan bu yuvarlak çizikler. çok derin değiller ama yine sinir bozucular. Sizin süt kıvamında dediğiniz ürün linkini verdiğinizden mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun.
    Elbette başka markalarda da ürün bulunabilir...
    Muhtemelen bu ürün aradığınız şey...
    http://www.otogold.com/sonax-plastik-cizik-giderici-cila

R'sızımı teslim almaya gittiğimde herşeyi inceden inceye kontrol etmiştim ve çizik felan yoktu...
    Ama teslim aldıktan sonra ışık doğrudan göstergelere vurduğunda gösterge grubunun üzerindeki pleksi koruyucunun mikro çiziklerle dolu olduğunu gördüm üzülerek...
    Muhtemelen teslimat öncesi hazırlıklar esnasında toz almak için kuru bezle silinmesi bu sonucu doğurdu.
    O zamandan beri aklımdaydı....
    Nihayet sorunumu çözecek bir yol buldum.
    Eski bir dostum vardı cep telefonculuk yapan. Sıfır satışı yanısıra ve ikinci el cep telefonu alıp satardı.
    İlk kez onun yanına gittiğimde gördüm...
    Elinde japon yapıştırcısına benzeyen bir küçük tüpten şeffaf bir krem kıvamındaki sıvıyı ikinci el aldığı telefonların ekranlarına sıkıp hızlı hızlı siler ve ekrandaki kılcal çizikler hemencecik kaybolurdu.
    Adına "silikon" demişti ne olduğunu sorduğumda.
    Aklıma bu geldi ve cep telefoncu bir arkadaşımdan bu ürünü tarif ederek istedim....
    Sağolsun aramış taramış, o dediğim üründen ambalajlı olarak artık satışı yokmuş.
    yerine süt beyazı krem kıvamında bir şey getirdi.
    Dün denedim.
    Sonuçları görebilmek için sadece hız göstergesininkini yapmadım
    Sadece devir göstergesi tarafındakini yaptım.
    Sonuç şöyle:
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Hocam senden Allah razı olsun, sonuç mükemmel.. işte benim sorunumda güneşte ortaya çıkan ve asabımı bozan bu yuvarlak çizikler. çok derin değiller ama yine sinir bozucular. Sizin süt kıvamında dediğiniz ürün linkini verdiğinizden mi ?

Benim kullandığım ürünün aynısı diyebilirim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

Murat hocam çok güzel yazmışsınız teşekkürler.

Kendi adıma MK1 ve MK4 Golfleri efsane kasa olarak nitelendirmekteyim. Belki de yaşımdan dolayıdır bu algı ama sanırım satışlarda beni doğrulayabilir.

MK6 Golfün kısa süreli oluşu acaba sorularını beraberinde getirmiştir. Bu ilk belki sonda olabilir.

MK7 Golfü MK4 gibi efsane olabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum ve Alman forumlarındaki gozlemlerime gore MK8 Golfü 2017 yıl sonunda 2018 model olarak gorebiliriz.

1997 yılında otohaberin poster olarak verdiği ve o donem odama astığım bir Golf anısı;

Bende ise bu vardı....
    Allah o günleri gösterdi almaya imkanım oldu ama o gün geldiğinde olasılıklar arasında adını bile anmadım.

arka aksı z3ten alınma inanılmaz dengeli bir araba. 318ti versiyonunu kullanma şansı bulmuştum ehliyetimin ilk yıllarında. gidişi dönüşü falan yıllar sonra kullandığım z4le nerdeyse aynı idi.
    arkadan itiş ve bmw çok farklı hisler. yaşamadan ölmemenizi tavsiye ederim (en az 140hp veya başka bir deyişle ton başına 100hp üretebilen bir makina lazım)

• Merhaba arkadaşlar, geçen hafta aracım üretim sırasına girmiş, bana verilen bilgi bu yönde, benim ise merak ettiğim 140 mı 150 mi gelecek. 150 gelme ihtimali bile sevindiriyor ama şimdilik bununla alakalı doyurucu bir bilgi yok maalesef. Bu konularda genelde şanssız oluyorum, benimki 140 ama sonrası 150 gelirse üzülürüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstadıma da selam...
  • sezersunar kullanıcısına yanıt
    Normalde güncellenmiş gelmesi lazım.ancak Türkiye için klimasız hatta airbagsiz araç bile yapmış bunların sağı solu hiç belli olmaz.
    Hatta daha önce konusu da olmuştu Vw üretiminin %90 ESP li geriye kalan yüzde %10 luk dilim Türkiye için üretiliyor diye..Allahtan artık ESP zorunlu oldu.

Aynı durum Seat Leon da da var oradada motorlar 150 bg oldu ancak 140lık satılıyor gerçi şuan stok bitti fabrikada tatilde tek söyledikleri artık Leon'da 140 yada 150 bg lik motor manuel gelmeyip DSG ile gelecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: browerdi

Normalde güncellenmiş gelmesi lazım.ancak Türkiye için klimasız hatta airbagsiz araç bile yapmış bunların sağı solu hiç belli olmaz.
    Hatta daha önce konusu da olmuştu Vw üretiminin %90 ESP li geriye kalan yüzde %10 luk dilim Türkiye için üretiliyor diye..Allahtan artık ESP zorunlu oldu.

Aynı durum Seat Leon da da var oradada motorlar 150 bg oldu ancak 140lık satılıyor gerçi şuan stok bitti fabrikada tatilde tek söyledikleri artık Leon'da 140 yada 150 bg lik motor manuel gelmeyip DSG ile gelecekmiş.

türkiyeye klimasız gelen golfler iskandinav ülkeleri kotasından çekilmiştir doğuş araba bulmak uğruna standart highlinelara yönelmiş ama hata yapmıştır

• 
Sayfa: önceki 15011502150315041505
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.