Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (1473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
47.600
Cevap
124
Favori
1.170.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BF109

Lütfen kimse yanlış anlamasın ama şu yedek lastiklere '' STEPNE'' diyelim. İstepne , istetme vb kullanım otomobillerin her şeyini bilmeye araştırmaya çalışan bizlere yakıştıramıyorum. Hatalı isem lütfen uyarın.

Hocam o değil de ben BMW ve Mercedes forumlarını takip ediyorum. Orada "istetme" diyen o kadar çok üye var ki Yani 130.000-TL bedelle otomobil al yedek lastiğe istetme de Kıro demek istemezdim ama parası var edebiyatı negatifin diplerinde bir durum oluşuyor gerçekten. Trajikomik ama yurdumun gerçeği.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SILVERSHADOW

quote:

Orijinalden alıntı: fcsrn

''Ben burada bir konuya takıldım(yer tasarruflu stepne konusunda). Comfortline da 205 55 16 lastikler var mini stepne 125 70 16 ise bayağı çap farkı var demektir. Bildiğiniz gibi ilk rakam lastik taban genişliği , ikinci rakam taban genişliğinin yüzde oranı şeklinde profil yüksekliği, son rakam da jant çapıdır. İnce stepne de normal lastik de 16 jantlı olduğuna göre janti saymamıza gerek yok eşitler. Orijinal lastikte 205 taban %55ini alırsak lastik profili yüksekliği 112,75 mm (11,275 cm ) çıkar. Ama mini stepnede taban 125 ise bunun %75, sadece 87,5 mm (8.75 cm) eder. Bu durumda yer tasarruflu stepne çapı normal lastikten epey küçük demektir.

Bu yer tasarruflu stepneyi ön aksa takmak çok doğru değil, uzun kmler boyunca veya hız limiti üstünde kullanılırsa ön düzeni bile bozabilir. O yüzden ince stepnenin ön aksa takılması önerilmez . Ön lastik bile patlasa arka sağlam lastiklerden birinin sökülmesi, ince stepnenin oraya takılması ve sonra arka akstan çıkan sağlam lastiğin patlak olan ile değiştirilmesi önerilir ki bu halde bile fazla gezmemek , en yakın lastikçiye gidip onartmak veya onarılamıyorsa yeni lastik almak önerilir.

golftürkiye.net sitesinde bi arkadaş yazmış, bana mantıklı geldi hiç bu açıdan düşünmemiştim

Teşekkürler Eren Hocam;
    Güzel bir tespit.
    Aynı kaynakta kendinden son derece emir pardon emin bir bilge de söyle demiş:

quote:

"O kadar ciddi bir fark olmaz. Golfte kullanılan 16" olsun 17" ve 18" olsun lastiklerin dış çapları birbirne çok yakın. Ben örnek vermek gerekirse yazın 18 kışın 16 kullanıyorum. Yedek lastiğim 18 yer tasarruflu"

Dediğiniz gibi lastiklerin çapları arasında mutlaka fark vardır ama milimetrelerle ölçülebilir kanaatimce.
    o denli bir fark olsa tehlike yaratacağı için kesinlikle tavsiye edilmez.
    + yer tasarruflu stepnenin fotoğrafını paylaşayım....
    Bizdekiler dolma teker değil hava basılıyor (hem de ne hava : Max 60psi) ...
    Sizce normal stepne ile arasında fark olsa yuvalarının kenarlarında da ciddi boşluk olmaz mı?
    Patlayan ön lastikse kesinlikle ön lastiğe takılması önerilmediğini ben de duymuştum.
    İki lastik arasında o denli ciddi fark olsa maksimum 80 km/h hıza çıkmaya da izin vermez.
    Tasarruflu stepne bahsi açılmıştı daha önce de..
    Benim fikrim hala değişmedi...
    Şehir içi kullanım ağırlıklıysa kesinlikle öneririm.
    Şehirler arası kuş uçmaz kervan geçmez yurdumun yollarında çok da kullanışlı olmayacaktır.
    Şehirler arası yola stepnesiz çıkmak lüzumsuz bir özgüven patlamasının sonucu olur, ama bu patlama kendini imha anlamına da gelebilir.
    Alimallah kamyoncuların insafına kalıverirsiniz ıssız yollarda sonra...
    stepnesiz şehirler arası yola çıkmaz demek "..... aracını benzini dök yak demek "

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

bayram tatiline kız arkadaşımın 116sı yerine benim golfle gidiceksek tek etken 116i nin run flat lastikleri ve olmayan stepnesi.
    bende ince de olsa idare edecek bir stepne var en azından

• quote:

Valla bilemedim hocam şimdi, bilen varsa aydınlatabilir mi bizi

Edit: Amasya yanıyo bugün
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Araç grandepuntomu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

Orijinalden alıntı: BF109

Lütfen kimse yanlış anlamasın ama şu yedek lastiklere '' STEPNE'' diyelim. İstepne , istetme vb kullanım otomobillerin her şeyini bilmeye araştırmaya çalışan bizlere yakıştıramıyorum. Hatalı isem lütfen uyarın.

Hocam o değil de ben BMW ve Mercedes forumlarını takip ediyorum. Orada "istetme" diyen o kadar çok üye var ki Yani 130.000-TL bedelle otomobil al yedek lastiğe istetme de Kıro demek istemezdim ama parası var edebiyatı negatifin diplerinde bir durum oluşuyor gerçekten. Trajikomik ama yurdumun gerçeği.

''İstetmiycem'' merak etme :)

• Bu arada hala Tungsten Gri kafamı kurcalıyor ,beyazla arasından gidip geliyorum.Hoş beyaz sipariş verdim ama...i.
  • 11 temmuzda teslim almistim tam bir sene oldu. Ruya gibiydi. Hala hayranim bu araca.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En güzel günlerde binmeye devam edin..
  • yaz tatili oncesinde 6,9 olan uzun süreli ortalamam hemen düşüşe gecti ve 6,3 leri gördü. bu düşme eğiliminin azalarak devam edeceğini düşünüyorum ama cokta fazla bir degisiklik olmaz kanaatindeyim.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: topalkartal

yaz tatili oncesinde 6,9 olan uzun süreli ortalamam hemen düşüşe gecti ve 6,3 leri gördü. bu düşme eğiliminin azalarak devam edeceğini düşünüyorum ama cokta fazla bir degisiklik olmaz kanaatindeyim.. :)

Yasin hocam ideal ve güzel değeri yakalamışsınız

• quote:

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Gomleği gosteren ütü

Bilgisayarı gosteren masaüstü

Golfü gosteren Durban

• Negatiwe kullanıcısına yanıt
    Haykırdımmmm
  • Negatiwe kullanıcısına yanıt
    Evet Serdar Hocam grandepunto
  • quote:

Orijinalden alıntı: topalkartal

yaz tatili oncesinde 6,9 olan uzun süreli ortalamam hemen düşüşe gecti ve 6,3 leri gördü. bu düşme eğiliminin azalarak devam edeceğini düşünüyorum ama cokta fazla bir degisiklik olmaz kanaatindeyim.. :)

Güzel değerler Yasin hocam. Ben şahsen şöyle veriler elde ettim.
    80kmh = 4,6 litre/100km
    90kmh = 4,9 litre/100km
    100kmh = 5,1 litre/100km
    110kmh = 5,4 litre/100km
    120kmh = 5,7 litre/100km
    130kmh = 6,1 litre/100km
    140kmh = 6,5 litre/100km
    150kmh = 7,0 litre/100km

• quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

11 temmuzda teslim almistim tam bir sene oldu. Ruya gibiydi. Hala hayranim bu araca.

Serdar hocam, senin on tampon hala salonda koltukta mi oturuyor? Aklima geldikce guluyorum o fotoya :)))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

11 temmuzda teslim almistim tam bir sene oldu. Ruya gibiydi. Hala hayranim bu araca.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 9 Temmuz 2016; 10:52:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lanseloth

Haykırdımmmm

• quote:

Orijinalden alıntı: yarkan88

quote:

Serdar hocam, senin on tampon hala salonda koltukta mi oturuyor? Aklima geldikce guluyorum o fotoya :)))

Annemlerde misafir, salonda yemek masasının üstünde duruyor Yağız hocam
  • quote:

quote:

Mutlulukla, huzurla ve kazasız belasız Nice yıllara nice yaşlara inşallah...
    Kolunuzun altında plaka, çantada ruhsatıyla yollara düştüğünüz....
    havalimanında uçağın penceresinden
    ve 10:40'ta çıktığınız eve dönüş yolunda
    ve de dinlenme tesislerinin kilit parke taşlı zemininde çektiğiniz
    maskeli karizmatik pozlar
    dört dinlenme ile 7 saatlik yolculuğunuz ve 710 km sonunda 19:20'de boğaz köprüsünden geçip
    evinize varışınızın üzerinden bugün tam bir yıl geçti.
    Fotoğraflarınız benim arşivdeydi, bilgisayarım çökmese paylaşmak isterdim sizinle
    ve aynı heyecanı yaşatmak isterdim tekrar tekrar
    Bunu bulabildim...
    Allah daha iyilerini nasip etsin..

Amin amin hepimize Murat hocam, iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.

Bende fotoğraflara baktığımda hep bir gülümseme olur, ve tercih konusunda ne kadar doğru karar verdiğimi anlıyorum.

Yaklaşık bir ay sonra tatil için bir uzun yolum daha olacak Golfle, uzun yolda çok daha keyif alıyorum bu araçtan.

• quote:

Evet Serdar Hocam grandepunto

Eski aile dostumuz

• 
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.