Şimdi Ara

VW GOLF' E ŞİİR YAZDIM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
1.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Efsaneler asla ölmez
    Sadece şekil değiştirir
    Senin şekline
    Ne astra nede corolla vb yetişebilir..
    160 la girdiğin virajda
    Bmw 1 in kıç tarafı yerden kesilir.
    Şıklığın,kaliten,tok kapı sesin ile
    Kardeş dediğin a3 te satışta önünde eğilir.
    Uğruna baba ile konuşulur,para biriktirilir
    Olmadı bankadan kredi çekilir.
    Düşmez değerin hiç sahibindende
    Kötüleyip almak isteyen bakıp bakıp iç geçirir.
    Galeriden aldığım gibi
    1 depo benzin bitirilir.
    Yeni gelin gibisidir
    Ne istersen uğrunda verilir
    A serisi çıkmış senden önce o da denenir
    Güzel ama içi plastik,yakıt tüketimi 100/10.L
    Buna ne denir?
    8. Neslinde çıkacak bir gül gibi
    Değerin fazla düşmeyecek..işte bu çok iyi..
    Sana bu parayı çok görenler
    Gizliden gizliye doğuşta sıra ne zaman gelir diye düşünürler..

İmza: eski bir2006 astra h,2009 corsa,2011 corolla,206 ve 2011mondeo kullanmış,golf sahibi olmuş biri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buralar karışır
  • Otomatigini aldiysan baslarsin dsg bozuldu masraf cikardi diye konular acmaya

• quote:

Orijinalden alıntı: efbiyay

Otomatigini aldiysan baslarsin dsg bozuldu masraf cikardi diye konular acmaya

Hocam.. Yılda 7-8 bin km yaptığımız için 1.4 tsi dgs aldık. Evet bu şanzıman golf 5 teki gibi sorunsuz değil..umarım sıkıtıntı çıkarmaz..çıkarırsada canı sağolsun..benim için sneijderin sakatlanması gibi bişey olur:) şaka bir yana kullanım tarzı bu şanzımanda çok önemli bence.

• kafiyeler hiç fena değil :) tespitlerde doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: özkonak50

kafiyeler hiç fena değil :) tespitlerde doğru

eyvallah hocam biraz didaktik ve satirik bir şiir ..öğretici ve eleştirici.:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logan1990 -- 20 Ocak 2015; 17:28:21 >
  • Hocam son satiri "Düsünürler gizliden gizliye dogusta sira ne zaman gelir.." olarak degistirirseniz daha uyumlu olur.

Duzenleme: Neden Turkce karakter kullanilmamis diyordum ama bozuluyormus Turkce karakter kullaninca. Nokia zamanina donduk forumcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cesc_ -- 20 Ocak 2015; 17:46:27 >
  • DSG alırsın bir yılda patlar
    Araya para sıkışmıştır, çıkarınca rahatlar.
    İyisin, hoşsun, güzelsin, 100bin lira fiyatın var.
    Doğuş'da 6 ay sıra bekleyen soğuk su ile rahatlar.

Bunu da araya bir yere ekleyebiliriz. :P
  • 160 la girdiğin virajda

Bu kısım olmamış.

Astra, Focus, BMW 1, Mercedes A, hepsi Golf'ten daha iyi yol tutuşa sahip araçlar.
  • Konu 5 saat icince en popüler konular arasına girer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

160 la girdiğin virajda

Bu kısım olmamış.

Astra, Focus, BMW 1, Mercedes A, hepsi Golf'ten daha iyi yol tutuşa sahip araçlar.

Yok hocam..test ettik..2011 model model 1.16i ile şile ağlayankaya dönüşünde denedik..bmw yi kullanan arkadaşım bizzat arkasını bıraktı araba dedi..daha sonra youtube da discovery de bir program var.adamın adı bill di galiba emin değilim. Golf gti ile 1 serisinin en güçlü modelini kıyasladı..195 ile giderken bmw yoldan çıktı..adam inanamadı..test sonunda 1.16i beni öldürmek istedi dedi:) golfü tercih etti..mobildeyim..videoyu bulursam atıcam.

• Golf ve 1.16i'yi karşılaştıramam ama 1.16i ve Golf'ün zengin kuzeni A3'ü karşılaştırabilirim. Kesinlikle A3 daha iyi 180 km/s'den sonra. Onun dışında her şeyde ise 1.16i iyi. Ama konu yol tutuşuysa 1.16i yüksek hızlarda güven vermemeye başlıyor. Bizzat hız sınırı olmayan Alman otobanlarında denedim. 1.16i'yi 3200 km, A3'ü 800-900 km kadar kullanarak. Bir de 1.16i'yi verip ertesi gün A3'ü aldım, bu yüzden net kıyaslama yapabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Golf ve 1.16i'yi karşılaştıramam ama 1.16i ve Golf'ün zengin kuzeni A3'ü karşılaştırabilirim. Kesinlikle A3 daha iyi 180 km/s'den sonra. Onun dışında her şeyde ise 1.16i iyi. Ama konu yol tutuşuysa 1.16i yüksek hızlarda güven vermemeye başlıyor. Bizzat hız sınırı olmayan Alman otobanlarında denedim. 1.16i'yi 3200 km, A3'ü 800-900 km kadar kullanarak. Bir de 1.16i'yi verip ertesi gün A3'ü aldım, bu yüzden net kıyaslama yapabiliyorum.

A3 güncel kasa mı önce ki mi ?
  • !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    Güncel, Sportback, 2014 model her ikisi de. Kullandığım 1.16i aşırı dolu bir araçtı, ondan A3'e geçince biraz boşlukta gibi hissettim kendimi. A3 de baya doluydu ama 1.16i'nin içi çok daha iyi hissettiriyordu. Düşük hızlarda ve şehir içinde 1.16i'yi kullanmak daha çok hoşuma gidiyordu. Ama ne zamanki otobanda 180-200-230 bassam 1.16i özellikle virajlarda tedirgin ediyordu ama A3'te öyle bir tedirginlik hissetmiyordum. (1.16'i ile 214'ü geçemedim. Ama 1.4 TFSI A3 230 küsürleri görüyordu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurr10

quote:

160 la girdiğin virajda

Bu kısım olmamış.

Yok hocam..test ettik..2011 model model 1.16i ile şile ağlayankaya dönüşünde denedik..bmw yi kullanan arkadaşım bizzat arkasını bıraktı araba dedi..daha sonra youtube da discovery de bir program var.adamın adı bill di galiba emin değilim. Golf gti ile 1 serisinin en güçlü modelini kıyasladı..195 ile giderken bmw yoldan çıktı..adam inanamadı..test sonunda 1.16i beni öldürmek istedi dedi:) golfü tercih etti..mobildeyim..videoyu bulursam atıcam.

buldum hocam.
    http://www.youtube.com/watch?v=3VwgvIqXg3A&feature=youtu.be&t=2m48s

• quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Güncel, Sportback, 2014 model her ikisi de. Kullandığım 1.16i aşırı dolu bir araçtı, ondan A3'e geçince biraz boşlukta gibi hissettim kendimi. A3 de baya doluydu ama 1.16i'nin içi çok daha iyi hissettiriyordu. Düşük hızlarda ve şehir içinde 1.16i'yi kullanmak daha çok hoşuma gidiyordu. Ama ne zamanki otobanda 180-200-230 bassam 1.16i özellikle virajlarda tedirgin ediyordu ama A3'te öyle bir tedirginlik hissetmiyordum. (1.16'i ile 214'ü geçemedim. Ama 1.4 TFSI A3 230 küsürleri görüyordu)

hmm..hocam a3 ü bende incelemiştim..yalnız iç mekanını beğenmemiştim. Golf ün iç ve dış diyaznı bana daha iyi geldi..keza bir önceki A3 daha güzeldi bana göre.. yüksek hızlarda bmw nin arkayı bırakma sorunu var.

• Videoyu daha önceden izlemiştim biliyorum şimdi birkez daha izledim, BMW sport plus modunda yani esp kapalı, yerler ıslak, araç arkadan itiş o yüzden kaydı Arada 106 beygir fark var ama yolun sonuna ulaşamadıktan sonra o 106 beygirin bir önemi kalmadı açıkçası. Ayrıca Golf'te MQB platformunda, Golf'ü hiç kullanmadım ama aynı platformdaki Leon ve Octavia'da da limitleri zorladığınızda ciddi bir şekilde arkadan kopma sorunları var, geçen gün Octavia ile çok büyük bir hata yaptım, önümdeki aracı sağından geçeyim dedim geçtim, yol daralıyordu kendimi hemen sola attım araba bildiğiniz drift yapmaya başladı, sol arka kısmı attı ve bir 5 saniye kadar öyle gitti esp sağolsun kurtardı, araba arkasını topladı çok şükür birşey olmadı, arkamdakiler kornaya asıldı tabi, sonra tövbe ettim böyle birşey yapmamaya.

• quote:

Videoyu daha önceden izlemiştim biliyorum şimdi birkez daha izledim, BMW sport plus modunda yani esp kapalı, yerler ıslak, araç arkadan itiş o yüzden kaydı Arada 106 beygir fark var ama yolun sonuna ulaşamadıktan sonra o 106 beygirin bir önemi kalmadı açıkçası. Ayrıca Golf'te MQB platformunda, Golf'ü hiç kullanmadım ama aynı platformdaki Leon ve Octavia'da da limitleri zorladığınızda ciddi bir şekilde arkadan kopma sorunları var, geçen gün Octavia ile çok büyük bir hata yaptım, önümdeki aracı sağından geçeyim dedim geçtim, yol daralıyordu kendimi hemen sola attım araba bildiğiniz drift yapmaya başladı, sol arka kısmı attı ve bir 5 saniye kadar öyle gitti esp sağolsun kurtardı, araba arkasını topladı çok şükür birşey olmadı, arkamdakiler kornaya asıldı tabi, sonra tövbe ettim böyle birşey yapmamaya.

Hızı sever bir haliniz var gibi hocam,aman dikkar

• Aslında pek sevmem, hele şehir içinde asla, sadece düz yolda yanımda denk güçte bir araç varsa basarım. O an şeytana uydum, şehir içi çok tehlikeli bir yerdi, ucuz atlattım, Allah yardım etti daha doğrusu, bir daha asla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErdallBaggal

Deniz altında yosun,
    Balık der ne bakıyorsun,
    Bize hep masraf cikarıyorsun,
    Dogus, dsg lı cocugun olsun..

Golf'üm doğuştan..
    Allah korusun dsg yi nazardan
    Ben dsg yi beğendim inşallah sorun çıkarmaz:)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.