Şimdi Ara

VW GOLF 8 ANA KONU (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.787
Cevap
98
Favori
229.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zulu1616

Hah şimdi taşlar yerine oturmaya başladı. Bunu tasarlayan ekibin kesin yeni passatı tasarlayan ekiple bir alakaları var. Hani şu amerikada lansmanı yapılan passattan bahsediyorum.

Tahminim olay şöyle gelişiyor: bu iki tasarım grubu sabah akşam pes atıp, counterda mermilere kafa atıp, günlerini pubg de heba ettikten sonra teslime 1 hafta kala "ahanda s... tuttuk, koşun la koşun, arabayı tasarlamayı unuttuk" diyerek işe başlıyorlar. Ancak 1 haftada hiçbir şey yetişmeyeceği belli. Passat ekibi diyor ki:
    -oğlum biz eski tasarımla azcık oynayacaz, yeniymiş gibi kakalayacaz, siz kerizliğinize yanın :D

Tabiii golf ekibi de altta kalır mı hiç? :
    -Bizde golfla oynar veririz oğlum, tek akıllı siz misiniz puhahahah...

diyorlar.

1 hafta içerisinde 2 ayrı ekip de dandik tasarımlarını yönetime verip counterda hesaplaşmaya, pesde gol olup yağmaya devam ediyorlar.

Bu tasarımların başka da bir açıklaması olamaz
    Dünyanın en rahat işi VW grubunda tasarımcı olmak. Yattığın yerden paza kazanıyorsun
  • Bence (premiumlar hariç) yeni çıkacak mazda 3 dışında rakibi yok yeni golfün yine c sınıfının en iyisi olacak muhtemelen, forum herzaman ki gibi yaklaşıyor golfe ama gerçekler belli :) Tasarım konusunda diyeceğim şuki bir keresinde denkgelmişti yanlış hatırlamıyorsam vw mühendisi idi, adam golf ile her kesime hitap ettiğimiz için bu arabada tasarım yapmak zor demişti onun için radikal değişiklik yapmak kolay değil, bence gerek de yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 19 Ocak 2019; 15:37:59 >
  • Bu fotoğrafa bakmak icin girmiştim cıkıyorum şimdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Sıradan,gösterişsiz,sıkıcı.B sınıfı polodan bir farkı yok.Biraz uzaktan bakan polo sanar.
    farkı yok mu ? polo çok daha şık.bunun yanında sülün gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpikom -- 21 Ocak 2019; 14:5:31 >
  • Fotolardan birşey anlaşilmiyor yorumlanacak bir durum yok henüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç heyecan uyandırmadı...

3 kere 6 kasa bir kerede 7 kasa golf sahibi olarak tasarım konusunda sıktı artık...Evet konforlu...verdiğiniz paraya kalite hissini alabileceğiniz en iyi model diyelim.Ama yeter.Milletin buna kılıf uydurmalarınıda anlamıyorum...

Çizgisi var vs...Sanki vw de hisseleri var.Adamlar ticaret yapıyor...Tutmuş malı niye değiştirip riske girsinler ki...

Zaten alıyor millet.Leon değişti kötü mü oldu.

Şuan 6 kasa dizel golf sahibiyim.Yan komşuda 7 kasa var.Bana kimse elimdeki aracı satıp üstüne en az 100000 koyup 7 ya da 8 kasa almanın mantığını anlatamaz.

Tasarım mı..Bağımsız süspansyon mu..içindeki dokunmatik ekran...elektronik vs ..özellikler mi?

Evet elindeki aracı değiştirmek isteyenler için herzaman en cazip seçeneklerden biri olacaktır ama zaten golf kullanan biri için değiştirmenin vakti geldi dedirtecek bir kasa değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Sinifinin en iyisini yapmayi basariyorlar her seferinde. Ona bak sen.

Kime göre neye göre en iyi? Satış rakamlarına bakarakmı en iyisi diyorsunuz yani. Adamlar sizin gibiler yüzünden arabalarının tasarımını değiştirmeden yeni model diye sunabiliyor. İç tasarım içinde geçerli bu. "Kalitesi var,yol tutuşu iyi" gibi bir gerekçe gösterecekseniz Golf ve Leon sınıfın en berbat yol tutuşuna sahip.

Alıntıları Göster
    yine geyik muhabbetine dönmüş iş.
  • en komiği de kendini fosfosun bilmem ne müdürü sanıp
    ağğbi zaten golf şurda iddalı değil ki şusu var zaten yeter
    şunun için yaptılar yıllarca şuyu yeter şusunu düşündüler
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

yine geyik muhabbetine dönmüş iş.

Alıntıları Göster
    Başka bir markayı eleştiriyor olsaydım geyik olmazdı ama,iş vwye gelince geyik oluyor
  • quote:

Başka bir markayı eleştiriyor olsaydım geyik olmazdı ama,iş vwye gelince geyik oluyor

Alıntıları Göster
    Geyik testi değil mi bunlar? Geyik muhabbeti işte.

• Çok yuvarlak hatlara sahip.Günümüz tasarım anlayışına ters.Böyle çıkmayacağını düşünüyorum.Çıkarsa bence büyük hata yaparlar.Tasarım görecelidir ama bu hakikatten olmamış.Çok kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 23 Ocak 2019; 12:18:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Geyik testi değil mi bunlar? Geyik muhabbeti işte.

Alıntıları Göster
    Ha o geyik . Bu testlerde vag grubu berbat tabiki yapacağım muhabbetini. En üst model audinin bile önü arkası ayrı oynuyor bu testte.
  • quote:

Ha o geyik . Bu testlerde vag grubu berbat tabiki yapacağım muhabbetini. En üst model audinin bile önü arkası ayrı oynuyor bu testte.

Alıntıları Göster
    Maliyet düşürmek için bir tane platform yapıp (MQB) B sınıfından D sınıfına kadar aynı platformu kullanırsan tabi ki her aracın uzunluğuna ve ağırlığına bağlı olarak şasi dengesini optimize edemezsin. Bu da yol tutuşta ve geyik testi gibi çeviklik gerektiren hareketlerde aracın önünü arkasını dağıtmasına yol açar.

O değil de adamların "low cost" dedikleri düşük maliyetli MQB platformunu yere göğe sığdıramayanlar var. Ucuza mal edilmiş dengesi bozuk bir platformu satın almakla övünenler sanırsın ki vag da ceo olarak çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 23 Ocak 2019; 13:50:46 >
  • Yeni goruntuler

VW GOLF 8 ANA KONU
    VW GOLF 8 ANA KONU
    VW GOLF 8 ANA KONU
    VW GOLF 8 ANA KONU

• arka tarafı nedense DS5'e benzettim biraz.

VW GOLF 8 ANA KONUVW GOLF 8 ANA KONU
  • Ama gerçekten çok kötü olmuş. 50'den fazla vermem, 51 deseler düşünürüm.
  • cidden geri gitmiş ama yav, bu anca tr de satar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

arka tarafı nedense DS5'e benzettim biraz.

Arkadan baktığım ilk anda DS5 canlandı gözümün önünde...

Yazmaya üşenmiştim şimdi forumdakilere anlatamam bunu diye ama yalnız olmadığımı görünce mutlu oldum...

Tavan eğimi ve açıları çok benziyor...

Tampon ve far ve diğee detaylar farklı tabi...

Ama kabaca bakınca baya benziyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 15 Şubat 2019; 22:47:3 >
  • Bune yav igrenc polonun buyuk versiyonu olmus fiyatida baya yüksek gelir

• Bence bu tasarım golf un son kasası olabilir zira bu çirkin şeyden sonra golf üretimden kalkabilir

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.