Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (928. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 tsi comfortline almayı düşünüyorum opsiyon olarak;
    bi-xenon farlar-1300 TL.
    Composition media system için ne kadar fark ödemem gerekiyor acaba bu konuda net bilgi bulamadım.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    İyi akşamlar.
  • 50 litre depo ile nasıl 1050 km yol yapılabiliyor cidden anlamış değilim. :)

1.4 tsi Dsg mi aracınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

doğru internetten ve aracın kitapcıklarında yazanlara göre konuşuyor olabilirirz fakat biraz da kullanıcı tecrübemize bakmamız gerekir.az çok bu araçları yıllardır kullanıyoruz ve de ben kendi adıma konuşayım en az 10 yıldır hep turbo dizel araçkar kullandım.turbo devreye girmediği anda anlıyorum.özelliklede önceki araçlarım hep 1.3 motor turbo dizeldi ve araç yüklü iken 2000 devire gelmeden adeta kamyon edasıyla hızlanırken 1750 deviri bulduğu anda müthiş ivmeleniyordu.bu da demekki turbo devreye girmesiyle alakalı ve motor sesinden de anlayabiliyordun.arkadaşının jettasını bilemem ya benzinli olabilir ki benzinli turboda kullandım (golf 7 1.2 tsı) ya da başka bişey var aracında...yani kısaca ben tecrübelerime göre konuşuyorum hiç bir turbo motor 3000 devirde turbo çevirmez bana çok mantıksız geldi.saygılar...

kırdıysam pardon. dijonda güzel golfe özgü bir jant. ben değişiklik olsun istedim.

• Bizimkileri almak için ikna etmeye çalıştığım araçtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: obivanaras

arkadaşlar aracımı dün teslim aldım 1.4, 122, dsg, sunroof, bi xenon, u led,anahtarsız giriş, acc, pasifik mavi, madrit jant.
    bu arada iyiki madrit jant almışım. gören herkes muhtesem diyor. dijon jant benzerleri artık her arabada var. tabii zevk meselesi. forumdaki herkese tekrar teşekkürler.

hocam aracınız hayırı uğurlu olsun , güle güle kullanmanız dileğiyle...

lakin kendi opsiyon ile aldığınız jantı överken neden diğer jantları gömüyorsunuz hiç anlamış değilim.
    zevk meselesi dersiniz olur biter. lafı gömüpte zevk meselesi denmesi hiç hoş değil.

yanlış alıntı yaptım pardon. üstteki yazı bu alıntı içindi.

• quote:

Orijinalden alıntı: -ersan-

quote:

arkadaşlar aracımı dün teslim aldım 1.4, 122, dsg, sunroof, bi xenon, u led,anahtarsız giriş, acc, pasifik mavi, madrit jant.
    bu arada iyiki madrit jant almışım. gören herkes muhtesem diyor. dijon jant benzerleri artık her arabada var. tabii zevk meselesi. forumdaki herkese tekrar teşekkürler.

Hayırlı olsun, ACC sistemini deneme fırsatınız oldu mu? Gerçekten hayat kurtaracak, önden çarpışmaları engelleyebilecek bir sistem midir? Aracın sağ veya sol ön köşelerini de net olarak algılayabiliyor mu, yoksa sadece aracın orta noktasını mı net olarak algılıyor? Audi'de mesela bu radardan sağ ve sola 2 adet konumlandırılmış durumda fakat golfte sadece ortada 1 adet var. Cevap verebilirseniz sevinirim, ben de şu an sadece acc için opsiyonlu araç sırasında beklemekteyim.

daha denemedim. en kısa zamanda fikirlerimi yazıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kudret1

quote:

Orijinalden alıntı: kalkanfatih

quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

arkadaşlar forumda araştırma yapamadan bu soruyu soruyorum öncelikle bunun için özür dilerim.

1,2 105 hp tsi kullancısı arakadaşlardan şehir için + şehir dışı yakıt tüketimi ve performansı konusunda fikir verirlerse çok sevinirim.

Merhaba,
    İmzanızdan renault megane 1,5dci kullandığınızı anlıyorum.Eski 1,5dci play edition megane 2012 kullanıcısı ve yeni 1.2tsi dsg golf kullanıcısı olarak yakıt verileri hakkında yorum yapabilirim.

Geçen hafta Golfumu şehir dışında test etme fırsatı buldum.Normal kullanımda 100-110 km hızlarda araçta iki kişi ve 30-40kg yükle 1 depo benzin ile 1050 km yol yaptım.50lt depo hacmi.
    Yol bilgisayarının verilerine göre 4,8lt/100km yakıt harcamısım.Tabi araç daha yeni 700km iken şehir dışı yolculuga cıktım.İlerleyen zamanlarda yakıt dahada düşermi bilemem.
    Şehir içinde ise ( şehir içi göreceli kavram) İzmir ortalama yoğunluktaki trafikte 5,8lt/100km değerleri elde ettim.

Kıyaslama yapacak olursam megane ile golf arasındaki konfor yol tutuşu ve güven olarak golf birkaç basamak ileride..Araca bınınce farkı hıssedıyorsunuz.

şehirdışı 1050 km rekor sizde fatihkalkan resim yükleyebilirmisiniz?

km 949 da iken çektim benzin alırken unuttum çekmeyi aceleden.ama resimdende göreceğiniz üzere benzinliğe daha 120 km yazıyor.kırmızının tam dibine gelmeden mecbur aldım benzini .

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

• quote:

Orijinalden alıntı: delgad0

50 litre depo ile nasıl 1050 km yol yapılabiliyor cidden anlamış değilim. :)

1.4 tsi Dsg mi aracınız ?

1.2tsi dsg
  • bende 19. hafta da araç bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KUTTA44

Arkadaşlar merhaba;
    Eşime Golf 1.4 TSI 122 hp comfortline araç almayı düşünüyoru. Ancak sizlerinde bir bilgisini almak isterim. Yardımcı olursa memmun olurum.
    - 50.000 tl liste fiyatı. Bu fiyatı ne kadar aşağı çektirebilirim ve hediye olarak ne kopartabilirim. Pazarlığımı ona göre yapmak istiyorum.
    - DSG şanzuman 7.200 tl fiyatı artırıyor ve sorun çıkma %si yüksek olduğu için düşünmüyorum. Yanılıyorsam düzeltirmisiniz.Eşim tabiiki otomatik tercih eder ama manuelde kullanabilir.
    - 2. elde tercih edilen bir modelinimi alıyorum. 1.4 TSI comfort-manuel-beyaz olarak. Değil ise 2.elde rahat tercih edilen donanımlar hangileridir.
    - Şehir içi kullanımda yakıt değerleri nerelerde oluyor.
    - Fiyatlarda herhangi bir kampanya veya düşüş beklentisi varmı.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bi Golf'de biz alalım bari. Üniv.de çok isterdim ama para yoktu ozaman:)

Hocam DSG sadece 7200 tl ile bitmiyor, 1200 tl civarıda garantiyi 4 seneye uzatman gerekecek. Ayrıca aracın kasko ucretide artacak

• Isin ilginci Amerikada yeni Golf henuz yok, Beetle var, Beetle da da Turbo var, turbo full hali arkada spoyleriyle ayni minik Porsche ye benziyor, sesi de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunaydinfn

Merhabalar. Opc destekli .park sensörünü kendim temin etsem acaba serviste ya da ender elektronikte taktirabilirmiyim. Ender elektronik 2100 lira demiş fiyatına montaj dahil degil. internette kontrol beyni 100 Euro, acma kapama tusu 20euro. Sensörler ve kablolar golf 7 icin bulamadım. Golf 6 icin olanı var. Hatta tüm seti golf 6 icin 180 Euro. Golf 6 sensör ve kabloları uyumlu olabilir belki diye dusunuyorum ama iste takarlar mı acaba?

Kendi soruma cevap veriyim bari:) biraz önce ender elektroniği aradım. Parçaları siz temin ederseniz takarız ama montaj ücreti 350 yerine 500 olur dedi. Garantiyi etkiler mı dedim orijinal parça takıldığı sürece etkilemez dedi ama servise de sormak gerek tabiki. Hız sabitleyiciyi sordum. Üzerinde çalışıyorum talep olursa yakında hem direksiyondan hem de sinyal kolundan takarım dedi. Golf 6 sensörleri olmuyormuş bu arada. İnternette beyin var, tuş var ama kablo ve sensörleri bulamadım. İlerleyen zamanda onlar da İnternet'e düşerse kendimiz alıp monte ettirmek daha ucuza gelir gibi duruyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunaydinfn -- 3 Nisan 2013; 17:39:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz0303

quote:

Orijinalden alıntı: kretasejura

quote:

Orijinalden alıntı: cyber_brain

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lapya

3000 kilometre bakımı nasıl oluyor arkadaşlar ve ne kadar sürüyor?

sadece yağ ve suyuna baktılar, süre: 5 dk.

Nasıl tam olarak bana bakım için sadece 15000 yada 1 yıl sonra dendi??

tam anlamıyla bakım değil aslında.
    3000 - 5000 km arası kontrol amaçlı gelmemi istediler.

Bu sadece yağ eksiltmesi vs var mı onu kontrol etmek içinmiş, ayrıca benim bir şikayetim var mı onu da sordular.

Asıl bakım 15000 km de veya 1 yıl sonra

Anladım tamam .kapılardakı herkezin kedi gözü sanırım değil mi lamba koyma şansımız var mı acaba

Evet kapı altında kırmızı olan kedi gözü. Ender elektronikte onu led aydınlatma ile değiştirebiliyorlar 90 TL tek kapı fiyatı, yana kırmızı aşağıya ise beyaz ışık veriyormuş. Biraz fiyat düşşün ben de değiştirmeyi düşünüyorum.

Ambiyans aydınlatma ledi ise (bende değişen), kapı açma kısmının hizasında çizgisel beyaz ışık. Bende o arızalanmıştı, değiştirdiler....

tavsiye etmem kedi gözünü canlı ışıkla degiştirmeye neden derseniz kapı içlerini söküyorlar hangi can buna dayanır

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alýntý: yavuz0303

quote:

Orijinalden alýntý: kretasejura

quote:

Orijinalden alýntý: cyber_brain

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alýntý: lapya

3000 kilometre bakýmý nasýl oluyor arkadaþlar ve ne kadar sürüyor?

sadece yað ve suyuna baktýlar, süre: 5 dk.

Nasýl tam olarak bana bakým için sadece 15000 yada 1 yýl sonra dendi??

tam anlamýyla bakým deðil aslýnda.
    3000 - 5000 km arasý kontrol amaçlý gelmemi istediler.

Bu sadece yað eksiltmesi vs var mý onu kontrol etmek içinmiþ, ayrýca benim bir þikayetim var mý onu da sordular.

Asýl bakým 15000 km de veya 1 yýl sonra

Anladým tamam .kapýlardaký herkezin kedi gözü sanýrým deðil mi lamba koyma þansýmýz var mý acaba

Evet kapý altýnda kýrmýzý olan kedi gözü. Ender elektronikte onu led aydýnlatma ile deðiþtirebiliyorlar 90 TL tek kapý fiyatý, yana kýrmýzý aþaðýya ise beyaz ýþýk veriyormuþ. Biraz fiyat düþþün ben de deðiþtirmeyi düþünüyorum.

Ambiyans aydýnlatma ledi ise (bende deðiþen), kapý açma kýsmýnýn hizasýnda çizgisel beyaz ýþýk. Bende o arýzalanmýþtý, deðiþtirdiler....

tavsiye etmem kedi gözünü canlý ýþýkla degiþtirmeye neden derseniz kapý içlerini söküyorlar hangi can buna dayanýr

bu şekilde olan bir aydınlatmada şık durur bence. bu orjinal olarakmı geliyor yoksa opsiyonelmi ? bilgisi olan varmı

• Altur Volkswagenle yaşadığımız kötü bir olay sonucu jetta 1.2 tsi dsg comfort iptal edildi.Maslak doğus otodan 1.4 tsi dsg bmt comfortline şeker beyazı - iç döşeme bej alındı nisan 25-30 arası teslim olucak.Aranıza katılıyorum beyler az kaldı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

hocam aracınız hayırı uğurlu olsun , güle güle kullanmanız dileğiyle...

lakin kendi opsiyon ile aldığınız jantı överken neden diğer jantları gömüyorsunuz hiç anlamış değilim.
    zevk meselesi dersiniz olur biter. lafı gömüpte zevk meselesi denmesi hiç hoş değil.

yanlış alıntı yaptım pardon. üstteki yazı bu alıntı içindi.

Madrid jantların fotograflarını paylaşır mısınız? Bende Madrid düşünüyorum ve güzel çekilmiş resimlerine denk gelmedim. Yakın plan 2-3 resim koyarsanız çok sevinirim.

• herkese selamlar,
    değerli paylaşımlarda bulunan herkese teşekkür ederim
    satır satır okuyorum golf7 konusunu en başından beri, yeni leon konusunu da cok uzun süre takip ettim fakat artık kesin kararımı verdim.
    ilk arabamı alıcam kısmetse, bütçemide zorlayarak 1.4 tsi comfortline almak istiyorum.
    opsiyon olarak sadece tunsgten gri renk ve park sensörü düşünüyorum, ek olarak çok zorlasam 17" jantta ekletirim fakat bazı arkadaşlar olumsuzluklarından bahsettiler önceki sayfalarda bu sepepten şimdilik askıda kalıcak kalıcak bu durum sanırım.
    değerli paylaşımlara devam edelim lütfen, herkese iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz0303

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lapya

3000 kilometre bakımı nasıl oluyor arkadaşlar ve ne kadar sürüyor?

sadece yağ ve suyuna baktılar, süre: 5 dk.

Nasıl tam olarak bana bakım için sadece 15000 yada 1 yıl sonra dendi??

tam anlamıyla bakım değil aslında.
    3000 - 5000 km arası kontrol amaçlı gelmemi istediler.

Bu sadece yağ eksiltmesi vs var mı onu kontrol etmek içinmiş, ayrıca benim bir şikayetim var mı onu da sordular.

Asıl bakım 15000 km de veya 1 yıl sonra

Anladım tamam .kapılardakı herkezin kedi gözü sanırım değil mi lamba koyma şansımız var mı acaba

Evet kapı altında kırmızı olan kedi gözü. Ender elektronikte onu led aydınlatma ile değiştirebiliyorlar 90 TL tek kapı fiyatı, yana kırmızı aşağıya ise beyaz ışık veriyormuş. Biraz fiyat düşşün ben de değiştirmeyi düşünüyorum.

Ambiyans aydınlatma ledi ise (bende değişen), kapı açma kısmının hizasında çizgisel beyaz ışık. Bende o arızalanmıştı, değiştirdiler....

tavsiye etmem kedi gözünü canlı ışıkla degiştirmeye neden derseniz kapı içlerini söküyorlar hangi can buna dayanır

Detayını bilmiyorum, ama görünüş anlamında daha güzel olabilir belki...

• quote:

Orijinalden alıntı: kabum

quote:

Orijinalden alýntý: yavuz0303

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alýntý: lapya

3000 kilometre bakýmý nasýl oluyor arkadaþlar ve ne kadar sürüyor?

sadece yað ve suyuna baktýlar, süre: 5 dk.

Nasýl tam olarak bana bakým için sadece 15000 yada 1 yýl sonra dendi??

tam anlamýyla bakým deðil aslýnda.
    3000 - 5000 km arasý kontrol amaçlý gelmemi istediler.

Bu sadece yað eksiltmesi vs var mý onu kontrol etmek içinmiþ, ayrýca benim bir þikayetim var mý onu da sordular.

Asýl bakým 15000 km de veya 1 yýl sonra

Anladým tamam .kapýlardaký herkezin kedi gözü sanýrým deðil mi lamba koyma þansýmýz var mý acaba

Evet kapý altýnda kýrmýzý olan kedi gözü. Ender elektronikte onu led aydýnlatma ile deðiþtirebiliyorlar 90 TL tek kapý fiyatý, yana kýrmýzý aþaðýya ise beyaz ýþýk veriyormuþ. Biraz fiyat düþþün ben de deðiþtirmeyi düþünüyorum.

Ambiyans aydýnlatma ledi ise (bende deðiþen), kapý açma kýsmýnýn hizasýnda çizgisel beyaz ýþýk. Bende o arýzalanmýþtý, deðiþtirdiler....

tavsiye etmem kedi gözünü canlý ýþýkla degiþtirmeye neden derseniz kapý içlerini söküyorlar hangi can buna dayanýr

bu şekilde olan bir aydınlatmada şık durur bence. bu orjinal olarakmı geliyor yoksa opsiyonelmi ? bilgisi olan varmı

görüntü süper... var mı acaba aslı...

• quote:

Orijinalden alıntı: c.gunes

herkese selamlar,
    değerli paylaşımlarda bulunan herkese teşekkür ederim
    satır satır okuyorum golf7 konusunu en başından beri, yeni leon konusunu da cok uzun süre takip ettim fakat artık kesin kararımı verdim.
    ilk arabamı alıcam kısmetse, bütçemide zorlayarak 1.4 tsi comfortline almak istiyorum.
    opsiyon olarak sadece tunsgten gri renk ve park sensörü düşünüyorum, ek olarak çok zorlasam 17" jantta ekletirim fakat bazı arkadaşlar olumsuzluklarından bahsettiler önceki sayfalarda bu sepepten şimdilik askıda kalıcak kalıcak bu durum sanırım.
    değerli paylaşımlara devam edelim lütfen, herkese iyi forumlar

Merhaba eğer aklınızda varsa 17'' jant taktırmanızı şiddetle öneririm. Benimde aklımda çok soru işareti vardı ama edindiğim bilgilere göre çok abartılacak şeyler söz konusu değil. Sonrasında taktırmaya çalışsanız pahalı olacak. Aracı alırken taktırmadığınıza pişman olmayacağınızdan eminseniz vazgeçin

• quote:

Orijinalden alıntı: annn

quote:

Orijinalden alıntı: KUTTA44

Arkadaşlar merhaba;
    Eşime Golf 1.4 TSI 122 hp comfortline araç almayı düşünüyoru. Ancak sizlerinde bir bilgisini almak isterim. Yardımcı olursa memmun olurum.
    - 50.000 tl liste fiyatı. Bu fiyatı ne kadar aşağı çektirebilirim ve hediye olarak ne kopartabilirim. Pazarlığımı ona göre yapmak istiyorum.
    - DSG şanzuman 7.200 tl fiyatı artırıyor ve sorun çıkma %si yüksek olduğu için düşünmüyorum. Yanılıyorsam düzeltirmisiniz.Eşim tabiiki otomatik tercih eder ama manuelde kullanabilir.
    - 2. elde tercih edilen bir modelinimi alıyorum. 1.4 TSI comfort-manuel-beyaz olarak. Değil ise 2.elde rahat tercih edilen donanımlar hangileridir.
    - Şehir içi kullanımda yakıt değerleri nerelerde oluyor.
    - Fiyatlarda herhangi bir kampanya veya düşüş beklentisi varmı.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bi Golf'de biz alalım bari. Üniv.de çok isterdim ama para yoktu ozaman:)

merhaba
    düşündüğünüz aracın aynısı, bi-zenon ve arka park sensörlüsü bende var.bi-zenon farı kesinlikle tavsiye ederim.
    aracın ikinci elde en çok tutulan model ve donanımda olacağına katılıyorum,bu benim fikrim tabiki.

alacağınız indirim bayilere göre değişiyor.ilinizdeki yada yakın illerdeki bayileri arayıp fiyat almanızı tavsiye ederim.örneğin ankara eskihisar bayi.
    bu arada aracı alacağınız yer ile size teslim edilecek bayi isteğinize göre değişebiliyor.yani x bayinden aracınızı sipariş verip y bayi nde teslim alabiliyorsunuz
    hediye olarak birşey almanız biraz zor,oda sizin pazarlık yeteneğinize kalıyor.

benim aracım daha 400 km yi bile görmedi.
    ankarada oturuyorum ve ortalamam şuanda 6.4 litre/km dir.
    pazartesi günü, eskişehir ve konya yolunda 20 km 'lik mesafeyi ortalama 20 km hızla devamlı dur kalk trafikte bir saatte bitirdim, o süredi ortalamam 7.3 litre/ km 'idi.

bu değerlerin daha da aşağıya düşeceğini düşünüyorum.şuanki tüketimi bile tatminkar.

kampanya yapacaklarını pek sanmıyorum ama belki yıl sonuna olur, genelde yıl sonları bayiler indirim yapıyor.ama araç yeni ve talep çok fazla.bu ihtimal çok zor.

saygılar

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. U zenonlar harbiden şık görünüyor eklemeli:) Arka park sensörünü hediye almaya çalışacağım. Ayıp yani comfort araç diyorsun.
    Sizinkide manuel dimi? Arkadaşın biride sağolsun söylemiş. DSG 7.200 tl ödemekle bitmiyor, 4 yıl garantisi ve kasko bedeli artması vs.. gibi bedellerde içine giriyor demiş. Ama ben genelde DSG li alındığını görüyorum VW araçların. Buna ne demeli?
    DSG li olmadan alırsam yinede tercih edilen bir Golf olacaksa gidecem alacağım. Bide beklemesi var malum. Haziranda teslim etseler razıyım....

• 
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.