Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (926. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YeBeD

quote:

Orijinalden alıntı: yavuz0303

quote:

Orijinalden alıntı: kretasejura

quote:

Orijinalden alıntı: cyber_brain

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cyber_brain

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lapya

3000 kilometre bakımı nasıl oluyor arkadaşlar ve ne kadar sürüyor?

sadece yağ ve suyuna baktılar, süre: 5 dk.

Nasıl tam olarak bana bakım için sadece 15000 yada 1 yıl sonra dendi??

tam anlamıyla bakım değil aslında.
    3000 - 5000 km arası kontrol amaçlı gelmemi istediler.

Bu sadece yağ eksiltmesi vs var mı onu kontrol etmek içinmiş, ayrıca benim bir şikayetim var mı onu da sordular.

Asıl bakım 15000 km de veya 1 yıl sonra

Anladım tamam .kapılardakı herkezin kedi gözü sanırım değil mi lamba koyma şansımız var mı acaba

Evet kapı altında kırmızı olan kedi gözü. Ender elektronikte onu led aydınlatma ile değiştirebiliyorlar 90 TL tek kapı fiyatı, yana kırmızı aşağıya ise beyaz ışık veriyormuş. Biraz fiyat düşşün ben de değiştirmeyi düşünüyorum.

Ambiyans aydınlatma ledi ise (bende değişen), kapı açma kısmının hizasında çizgisel beyaz ışık. Bende o arızalanmıştı, değiştirdiler....

tavsiye etmem kedi gözünü canlı ışıkla degiştirmeye neden derseniz kapı içlerini söküyorlar hangi can buna dayanır

Söktükleri gibi de takamazlar, ondan sonra da dinlersin tıngırtıyı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerçekten light asist bu şekilde mi çalışıyor ben bu kadar karmaşık olduğunu düşünmemiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Şubat ayında golf tdi dsg comfortline tungsten almış olduğum aracımı dün sattım. 15 gün önce beyaz 1.4 TSİ 140 highline siparişini verdim ek olarak katlanır ayna cam tavan geri görüş kamerası renkli gösterge ekranı ve anahtarsız çalışma eklettim. Aracım üretim planında ve Haziran da gelecek denildi. Bu haliyle eksiksiz donanımlı bir golf oldu gibi. Artık beklemekten başka yapacak birşey yok. Comfortline araçta mutlu olmadım. Golf alınacaksa highline altı donanım kimseyi mutlu etmeyecektir. Dizelden vazgeçme sebebim önümüzdeki yıl uygulanacak yeni motorlu taşıt vergi sisteminde dizel araçlardan Avrupa'da olduğu gibi daha fazla vergi alınacak olması. Forumda kimse yeni mtv sisteminden haberdar değil gibi. Seneye piyasada kuş türü arabaları ve çakal BMW leri görmezseniz şaşırmayın. Yeni sistemle ilgili daha detaylı bilgiye Google amcaya sorarak ulaşabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aramis1

Merhaba, katkı olması adına bıldığım fakat forumda pek rastlamadığım veya netleşmeyen bazı konuları sıralamak isterim:

Yan aynalar altında aydınlatma katlanır ayna seçeneği ile birlikte gelmektedir
    Adaptive cruise control özelliği hıghlıne araçlarda vergi dahil 1500 liraya alınabilmektedir.
    Yine hıghlıne araçlar ıcın otomatık park özelliği vergiler dahil 900 lira cıvarında ekletilebilmektedir
    Acc dsg li araçlarda 0 km den itibaren çalışmaktadır, yani dur kalk trafikte de kullanılabilmelidir
    Dinamik far asistanı ile birlikte gelen uled farlar turkıyede çok pahalı satışa sunulmuştur. Avrupa'da xenon fıyatına yarısı kadar daha ekleyerek alınabilen uled farlar tr de xenon fıyatının da üzerindedir. Turkıyeye maksımum 1000 liraya gelmeliydi.
    Isıtmalı on cam opsiyonu çok faydalı ancak aynı sısteme Ford marka araçlarda sahip olan kullanıcılar cam içindeki rezidansların göründüğünden ve rahatsızlık yarattığından bahsediyorlardı, golflerdeki durumu bilmiyorum. 16. Haftadan itibaren üretime alınabileceklerini duymuştum.
    Bir de fiyatını bilmediğim için ekletemediğim harika bir özellik var yeni golfte; progressive steering: Bu yeni direksiyon sisteminde sehiricinde direksiyon tur sayısı düşmekte böylelikle kullanım konforu artmaktadır.

park assist çıplak fiyatı 1030 tl bunu 1.652 ile çarparsanız 1700 tl ediyor siz vergiler dahil nasıl 900 tl çıkardınız.düştüğünüz birşey varsa öğrenebilirmiyim teşekkürler

• quote:

Merhaba, katkı olması adına bıldığım fakat forumda pek rastlamadığım veya netleşmeyen bazı konuları sıralamak isterim:

Adaptive cruise control özelliği hıghlıne araçlarda vergi dahil 1500 liraya alınabilmektedir.
    Yine hıghlıne araçlar ıcın otomatık park özelliği vergiler dahil 900 lira cıvarında ekletilebilmektedir
    Acc dsg li araçlarda 0 km den itibaren çalışmaktadır, yani dur kalk trafikte de kullanılabilmelidir
    Dinamik far asistanı ile birlikte gelen uled farlar turkıyede çok pahalı satışa sunulmuştur. Avrupa'da xenon fıyatına yarısı kadar daha ekleyerek alınabilen uled farlar tr de xenon fıyatının da üzerindedir. Turkıyeye maksımum 1000 liraya gelmeliydi.
    Isıtmalı on cam opsiyonu çok faydalı ancak aynı sısteme Ford marka araçlarda sahip olan kullanıcılar cam içindeki rezidansların göründüğünden ve rahatsızlık yarattığından bahsediyorlardı, golflerdeki durumu bilmiyorum. 16. Haftadan itibaren üretime alınabileceklerini duymuştum.
    Bir de fiyatını bilmediğim için ekletemediğim harika bir özellik var yeni golfte; progressive steering: Bu yeni direksiyon sisteminde sehiricinde direksiyon tur sayısı düşmekte böylelikle kullanım konforu artmaktadır.

adaptive cruise kontrol alsak high line da cruise kontrol olduğu için fiyat düşecekmi. Acc 1570 biz bunu alınca cc fiyatı düşüyormu

• quote:

Orijinalden alıntı: djfilifoto

Merhaba arkadaşlar. Şubat ayında golf tdi dsg comfortline tungsten almış olduğum aracımı dün sattım. 15 gün önce beyaz 1.4 TSİ 140 highline siparişini verdim ek olarak katlanır ayna cam tavan geri görüş kamerası renkli gösterge ekranı ve anahtarsız çalışma eklettim. Aracım üretim planında ve Haziran da gelecek denildi. Bu haliyle eksiksiz donanımlı bir golf oldu gibi. Artık beklemekten başka yapacak birşey yok. Comfortline araçta mutlu olmadım. Golf alınacaksa highline altı donanım kimseyi mutlu etmeyecektir. Dizelden vazgeçme sebebim önümüzdeki yıl uygulanacak yeni motorlu taşıt vergi sisteminde dizel araçlardan Avrupa'da olduğu gibi daha fazla vergi alınacak olması. Forumda kimse yeni mtv sisteminden haberdar değil gibi. Seneye piyasada kuş türü arabaları ve çakal BMW leri görmezseniz şaşırmayın. Yeni sistemle ilgili daha detaylı bilgiye Google amcaya sorarak ulaşabilirsiniz.

yeni vergi sistemi yururluge girdiği tarih itibibariyle satılan araclara uygulanacak diye biliyordum ben ayrıca emilsiyon salınım muhabbetti var onu anlamıs değilim benim onceki 1.6 dizel aracımla 1.2 tsı emilsiyon salınımı aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavii52 -- 3 Nisan 2013; 0:28:06 >

• Arkadaşlar bugün ısrarla benzinli vw'e o kadar para vereceğine dizel astra al diyen arkadaşımla vw bayisine gittik. Vw golf 7 yi incelediğinde hayran kaldı Golf'ü çok güzel yapmışlar dedi. Neyse ben dünkü yardımlarınız sayesinde golf 7 1.4 tsi 122 ps higline manual + pasifik mavi aracı almaya karar verdim. Denizlideki bayi haziran başına İzmitteki bayi Temmuz başına gün veriyorlar. Birde Uledli xenon far ile U ledsiz xenon farkını sordum satış temsilcisine çok net cevap alamadım. İnternette pek resimde bulamadım. U led almaya gerek varmı sizce? Ona göre siparişimi geçecem. Birde aracı haziran ayında almak yerine temmuz başında almak daha mantıklı gibi geldi mtv'den 400 tl karda olacaz tabii araca zam gelmezse

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz0303

quote:

adaptive cruise kontrol alsak high line da cruise kontrol olduğu için fiyat düşecekmi. Acc 1570 biz bunu alınca cc fiyatı düşüyormu

Acc 1570 lıraya alınabılıyor.
    Ayrıca ACC ye ek olarak gelen font assist ve cıty emergency brake sistemlerinde çok faydalı olacaktır.
    Park asistanı içinde hıghlıne da on ve arka park sensörleri zaten olduğu için fıyat düşüyor
    Bu Arda golf 7 deki park assist son versıyon olan 2.0 yanı diklemesine de park edebılıyor ayrıca park halınde sıkışmış aracı çıkarabiliyor ön arka toplam 40 cm bosluktan çıkartıyor aracın uzunluğundan 80 cm daha uzun alana park edebılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aramis1 -- 3 Nisan 2013; 0:49:24 >

• arkadaşlar arac siparişinde kota haftası ile teslim haftası aynı şey mi ? verdiğim sipariş 23. hafta teslim olarak görünüyordu . son bilgiye göre 22. kota haftası diye bir bilgi oluşturulmuş. kafam karıştı valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: YeBeD

quote:

Orijinalden alıntı: lcdvscrt

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: lcdvscrt

Bugün hem tescil işlemleri hem de aracımı görmek için Ankara Eskihisar'a gittim. İnşallah yarın veya Perşembe günü teslim alacağım.
    Tam boy kaput koruma filmi için 850 TL fiyat verdiler. Çok fazla geldi bana.

Onun yerine dışarıda bir yerde yaptırmayı düşünebilirim. Ankara'da uygun fiyata kaput filmi yaptırabileceğim bir yer bilen var mı?

hocam kaput filmine para vermiyorsunuz yapılan işçiliğe okadar para veriliyor. yani sıkı bir pazarlıkla çok daha ucuza yaptırabilirsiniz.
    şunuda belitmeliyim kaza anında kaput ,kaput ilminden dolayı kaput bükülmediği için kaza şiddetini aynen icerdekilere yansıtıyor.
    ben en kötü durumu belirtmek istedim.

kaput filmi diye geçmemek lazım kalınlığı önemli,cizilmemesi önemli, sararmaması önemli, güneşten koruması önemli, garantisi önemli.
    kimisi alman malı altında satar kimisi Hollanda malı altında satar.
    yoksa dışarda 50 tlye 5 yıl garanti veren yerlerde mevcut.

keşke kaput filmi ile iş çözülse madem iyi bir şey çıkartmak istiyorsunuz tampon ve camurluklarıda dahil edin.

Kaput filmi olmazsa olmaz bir şey değil benim için ama hazır sıfır tertemiz araba almışken uygun bir fiyat alabilirsem neden olmasın.
    Uygun bir fiyat ve kalite bulamazsam zaten yaptırmayı dişünmüyorum.

Tescil için 480 TL.mi verdiniz? Eğer öyle ise yaklaşık 270 Tl. gibi bir parayı boşa vermişsiniz. 308'nci sayfadaki yazımı ve devamında cyber ile yazışmalarımızı bir okusaydınız keşke.

Ankaralı arkadaşlardan tescil işlemini yapan yok mu? Diğer forumlara üye olan arkadaşlar bu konuyu diğer forumlardan da teyit etmeye çalışırlarsa çok iyi olur. Çünkü uygulama yakında İstanbul'da başlayacak, sanırım zamanla da yurt genelinde.

Özellikle Leon 312'den bu konuda bir yardım bekliyorum.

VATANDAŞ NE KADAR ERKEN BİLKİNÇLENİRSE O KADAR İYİ

Bayiyle toplamda bir indirim konusunda anlaştık. Dolayısıyla tescil detayını fazla kafama takmadım. İster tescilden ister aracın net fiyatından düşsün benim için anlaştığım fiyat önemli.
    Millet bahşiş vermekten veya baklava götürmekten bahsediyor. Bizim de bahşişimiz tescil masrafı olsun artık.

• Herkese merhaba,

Aracımı alırken bende bekledim ve fiyatının araç geldiğinde netleşeceği söylendi. Kur değişimi nedeniyle net fiyat veremediklerini söylemişlerdi. bu konuda haklılar birşey diyemedik. 27 Şubat ta aracımı teslim aldım ve o günkü euro kuru 2.38 di. Bugün 3 Nisan ve euro kuru 2.32. Web sitelerinden baktığımda liste fiyatlarında hiç oynama yok yılbaşından beri aynı fiyatlar. 54200 lira liste fiyatlı araba günün kurlarına göre hesaplandığında 1 aylık süre zarfında yaklaşık 1500TL inmiş olması lazım.

Bunu yazmamdaki amacım henüz ödeme yapmamış arkadaşların bunu hesaplamalar sırasında dile getirmeleri. Muhtemelen kur düşse bile kendi liste fiyatlarına bunu yansıtmıyorlar ve kar marjları artıyor. Bence bunu tüketici olarak bizlere nasıl kur arttığında yansıtıyorlarsa kur düştüğünde de yansıtmaları lazım.

Bir diğer konuda Ankara dan alacaklar için 4 Şubat tan sonra trafik tescil işlemlerini online yapıyorlar ve aldıkları 480 liranın 270 TL sini fazladan alıyorlar. Bunun kavgasını mutlaka yapın. Ben sonradan öğrendiğim için birşey yapamadım.

Herkese yeni araçlarında keyifli ve güvenli sürüşüler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugle65

Herkese merhaba,

Aracımı alırken bende bekledim ve fiyatının araç geldiğinde netleşeceği söylendi. Kur değişimi nedeniyle net fiyat veremediklerini söylemişlerdi. bu konuda haklılar birşey diyemedik. 27 Şubat ta aracımı teslim aldım ve o günkü euro kuru 2.38 di. Bugün 3 Nisan ve euro kuru 2.32. Web sitelerinden baktığımda liste fiyatlarında hiç oynama yok yılbaşından beri aynı fiyatlar. 54200 lira liste fiyatlı araba günün kurlarına göre hesaplandığında 1 aylık süre zarfında yaklaşık 1500TL inmiş olması lazım.

Bunu yazmamdaki amacım henüz ödeme yapmamış arkadaşların bunu hesaplamalar sırasında dile getirmeleri. Muhtemelen kur düşse bile kendi liste fiyatlarına bunu yansıtmıyorlar ve kar marjları artıyor. Bence bunu tüketici olarak bizlere nasıl kur arttığında yansıtıyorlarsa kur düştüğünde de yansıtmaları lazım.

Bir diğer konuda Ankara dan alacaklar için 4 Şubat tan sonra trafik tescil işlemlerini online yapıyorlar ve aldıkları 480 liranın 270 TL sini fazladan alıyorlar. Bunun kavgasını mutlaka yapın. Ben sonradan öğrendiğim için birşey yapamadım.

Herkese yeni araçlarında keyifli ve güvenli sürüşüler diliyorum.

Liste fiyatlarını doğuş belirliyor ve her kur değişiminde liste fiyatına direk olarak yansıtmıyor. (Kurun yükselmesi de dahil) Çok bariz bir kur değişimi olmadığı sürece fiyatlarda değişiklik olmaz. Hele hele yılın ilk yarısında hiç olmaz. Belki yıl sonunda özellikle kur da 2.30'larn altına inerse kampanyalar olabilir.

• arkadaşlar aracımı dün teslim aldım 1.4, 122, dsg, sunroof, bi xenon, u led,anahtarsız giriş, acc, pasifik mavi, madrit jant.
    bu arada iyiki madrit jant almışım. gören herkes muhtesem diyor. dijon jant benzerleri artık her arabada var. tabii zevk meselesi. forumdaki herkese tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathiue

merhaba

yarın en sonunda aracımı teslim alıyorum... sesli park sensoru taktırıp taktırmamakda kararsız kaldım.. 350 lira istedi bayi..
    bu aksam gezinirken asagıdaki ilana rastgeldim.. sanırım konfor paketi ile gelen orijinal sensorun parcası.. acaba bunu yurtdısından getirtsek burada servisde takılabilirmi? bilgisi olan varmı?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-golf-7-park-sensor-kontrol-unitesi-pdc-ecu-108278348/detay/

Bayi ile bugun gorustum bu parcanın ancak fabrikada takılabildigini sonradan takılamayacagını bildirdi. Yani park sensoru su anda sadece sesli olanı takılabiliyor.

Bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: obivanaras

arkadaşlar aracımı dün teslim aldım 1.4, 122, dsg, sunroof, bi xenon, u led,anahtarsız giriş, acc, pasifik mavi, madrit jant.
    bu arada iyiki madrit jant almışım. gören herkes muhtesem diyor. dijon jant benzerleri artık her arabada var. tabii zevk meselesi. forumdaki herkese tekrar teşekkürler.

Allah utandirmasin. Güle güle kullan. Ne kadara mal oldu toplam??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar aracımı dün teslim aldım 1.4, 122, dsg, sunroof, bi xenon, u led,anahtarsız giriş, acc, pasifik mavi, madrit jant.

Hayırlı olsun birde aracınızın resimlerini ekleseniz çok güzel olur.
  • quote:

hocam aracınız hayırı uğurlu olsun , güle güle kullanmanız dileğiyle...

lakin kendi opsiyon ile aldığınız jantı överken neden diğer jantları gömüyorsunuz hiç anlamış değilim.
    zevk meselesi dersiniz olur biter. lafı gömüpte zevk meselesi denmesi hiç hoş değil.
  • doğru internetten ve aracın kitapcıklarında yazanlara göre konuşuyor olabilirirz fakat biraz da kullanıcı tecrübemize bakmamız gerekir.az çok bu araçları yıllardır kullanıyoruz ve de ben kendi adıma konuşayım en az 10 yıldır hep turbo dizel araçkar kullandım.turbo devreye girmediği anda anlıyorum.özelliklede önceki araçlarım hep 1.3 motor turbo dizeldi ve araç yüklü iken 2000 devire gelmeden adeta kamyon edasıyla hızlanırken 1750 deviri bulduğu anda müthiş ivmeleniyordu.bu da demekki turbo devreye girmesiyle alakalı ve motor sesinden de anlayabiliyordun.arkadaşının jettasını bilemem ya benzinli olabilir ki benzinli turboda kullandım (golf 7 1.2 tsı) ya da başka bişey var aracında...yani kısaca ben tecrübelerime göre konuşuyorum hiç bir turbo motor 3000 devirde turbo çevirmez bana çok mantıksız geldi.saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: djfilifoto

Merhaba arkadaşlar. Şubat ayında golf tdi dsg comfortline tungsten almış olduğum aracımı dün sattım. 15 gün önce beyaz 1.4 TSİ 140 highline siparişini verdim ek olarak katlanır ayna cam tavan geri görüş kamerası renkli gösterge ekranı ve anahtarsız çalışma eklettim. Aracım üretim planında ve Haziran da gelecek denildi. Bu haliyle eksiksiz donanımlı bir golf oldu gibi. Artık beklemekten başka yapacak birşey yok. Comfortline araçta mutlu olmadım. Golf alınacaksa highline altı donanım kimseyi mutlu etmeyecektir. Dizelden vazgeçme sebebim önümüzdeki yıl uygulanacak yeni motorlu taşıt vergi sisteminde dizel araçlardan Avrupa'da olduğu gibi daha fazla vergi alınacak olması. Forumda kimse yeni mtv sisteminden haberdar değil gibi. Seneye piyasada kuş türü arabaları ve çakal BMW leri görmezseniz şaşırmayın. Yeni sistemle ilgili daha detaylı bilgiye Google amcaya sorarak ulaşabilirsiniz.

merhaba

dizel araçlar için yazdığınız ve yapılması planlanan ayarlama tüm akar yakıt kullanılan araç içinde geçerli olacak.
    fakat bu sistem eski araçları değil, yasanın çıktığı tarih den sonraki satılan araçlar için geçerli olacak.

saygılar

• quote:

Jantla ilgili yazdıklarınıza tamamiyle katılıyorum. Arabanız hayırlı uğurlu olsun. En kısa zamanda resimlerini bekliyoruz. Ayrıca jantları yakın çekerseniz çok sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.