Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (925. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lidi5

quote:

Orijinalden alıntı: lcdvscrt

Bugün hem tescil işlemleri hem de aracımı görmek için Ankara Eskihisar'a gittim. İnşallah yarın veya Perşembe günü teslim alacağım.
    Tam boy kaput koruma filmi için 850 TL fiyat verdiler. Çok fazla geldi bana.

Onun yerine dışarıda bir yerde yaptırmayı düşünebilirim. Ankara'da uygun fiyata kaput filmi yaptırabileceğim bir yer bilen var mı?

Bu arada servisteki eleman ballandıra ballandıra anlattı bütün uygulamaları. Boya koruma, motor koruma, ses yalıtımı, kaput filmi vs... Ama bana çok da ikna edici gelmedi. Dışarıda da benzer kaliteye daha ucuza yaptırılabilir diye tahmin ediyorum.

Son olarak da serviste beyaz Golf 7 gördüm. Üzerinde Madrid jantlar vardı. Benim hiç hoşuma gitmedi. Sanki orjinal değil de sonradan dışarıdan takılmış gibi duruyor. Tabi bu benim şahsi fikrim ama bu jantı sipariş etmek isterseniz canlı olarak görmenizi ya da kullanıcıların fotoğraf paylaşımlarına bakmanızı tavsiye ederim. Çünkü katalogda göründüğünden çok farklı duruyor.

Hayırlı olsun aracınız şimdiden. Ne zaman sipariş verdiniz nasıl bir yol izlediniz anlatırsanız sevinirim. Bende eskihisara sipariş verdim. Mayıs gibi arar kaporayı alır Haziran'da teslim ederiz dediler.

Teşekkür ederim.
    Ocak sonu sipariş vermiştim. İşlemler tam olarak bittikten sonra zaten adım adım nasıl bir yol izlediğimi paylaşmayı düşünüyordum. Özel olarak sormak istediğiniz bir şey varsa PMden de konuşabiliriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kretasejura

quote:

Orijinalden alıntı: lapya

3000 kilometre bakımı nasıl oluyor arkadaşlar ve ne kadar sürüyor?

sadece yağ ve suyuna baktılar, süre: 5 dk.

tesekkurler, sanirim 3000 km.de 2 sefer autohold arizasi verdi, bir de ona baktiracagim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • degisik kullanicilarin yorumlarina su linkten ulasmak da mumkun:

http://www.arabalar.gen.tr/volkswagen-golf-1-2-tsi-bmt-midline-plus-yorumlari-3511.html

• quote:

Orijinalden alıntı: 1. Selim

quote:

Orijinalden alıntı: gkilicoglu

quote:

Orijinalden alıntı: 1. Selim

arkadaşlar 1.6 tdi nasıl biraz yardım lütfen?

gerek testlerden okuduklarım gerekse de arkadaşımda 1.6 tdi dizelle ilgili bir miktar fikrim var ama en iyi bilgiyi bu motoru kullananlar bilir.öncelikle beygir gücü önemli olmakla beraber bu gücün nerede geldiği ve ayrıca tork değerleri de önemlidir. mesela auto show da birbirinden farklı tarihlerde bmw 116 d ve golf tdi dsg testleriyle ilgili karşılaştırma verecek olursak (116 d'nin gücü 116 hp ve 260 nm) 0-100 km (test verileridir fabrika değil)golf için 11 sn iken 116 d de bu süre 10.9 ara hızlanmalardan gidecek olursak golf için 60-100 (DSG d konumunda)7.8 ve 80-120 hızlanması ise 8.9 sn iken bmw 116'de bu süreler 9.4 ve 14.2 sn'dir. her iki aracın test tüketim ortalaması 5.5 lt/100 km olarak saptanmış.gene hatırımda kalan bir karşılaştırmada hyundai i30 otomatik (128 hp) golfe geçildi üstelik yakıt tüketiminde birkaç litrelik fark vardı. burada sadece beygir gücü gibi düşünmemek, bu gücün nasıl iletildiğini unutmamak gerekli diye düşünüyorum.benzer şekilde şu anda mercedes'te kullanılan 1.5 109 hp'lik motorda renault motoru olup hızlanma süreleri çok yakındı.
    ayrıca arkadaşın 1.6 tdi golf 6'si benim gördüğüm kadarıyla oldukça iyi hızlanıyor ve tüketim verileri üzmüyor. tabi bu motor golf 7 de bir miktar güncellendi. max gücü verdiği devir 3000-40000 e çekildi ve max tork aralığı arttırıldı.
    umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur.
    saygılarımla

bnm için çok faydalı oldu teşekkür ederim. özellikle hyundai'nin 128 ps motorundan daha hızlı olması önemliydi teşekkür ederim. ztn bugun yarın test sürüş yapacağım. yukarıda 1977 hocam bağımsız süspansiyondan bahsrtmiş tsi arlar ile dizelin sspansiyonu farklı mı?

vw genin açıklaması 110 hp nin altındaki motorlarda bağımsız süspansiyon yerine yarı bağımsız süspansiyon kullanıldığı, bunun ağırlık vs tasarrufu için yapıldığı şeklindeydi. golf 7 de yarı bağımsız süspansiyonlu olanların yol tutuşunun arttığını söyleyen arkadaşlar var. ben hafta sonu 1.2 tsi test ettim (ellerinde tdi yoktu, benim siparişim golf tdi highline) konforunu da benim arabaya göre beğendim( aracım yaris dizel 2008). bir kaç kişi konforun eski golf 6 ya göre daha kötü olduğunu belirtti ama bu göreceli birşey bence. benim için yol tutuş daha önemli mesela.hoş 17 inç jantlarla konforun bir miktar azalacağını düşünüyorum gelince göreceğim.
    bu arada bu konudan bağımsız olarak takas yerine kendiniz satmaya çalışın. vw'nin söylediği fiyatın %15 fazlasına sattım arabayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: r.scribble

quote:

Orijinalden alıntı: grnday1

quote:

Orijinalden alıntı: borabjk

16. Hafta teslim bekleyen kac kisi var.?

hocam benim 16.haftaydı ama başka gemide yer varmış ona nakil edilmiş sizde tekrar sorun bence.

Merhaba.
    Ben de 16. hafta bekleyenler listesindeyim Başka bir forumda araçların gemilere yüklendiğine dair bilgi okudum ve sabah saatlerinde canlı destekten bilgi aldım. Benim aracım hala yüklenmeyi bekliyormuş. Sizlerde durum nedir ?

bugün aradığımda teslim tarihinde bir değişiklik yok dediler. kendi satış temsilcim daha erken bir tarih vermişti. artık az kaldı demekteyim ama bende dün aracımı sattım bakalım

• quote:

quote:

quote:

tesekkurler, sanirim 3000 km.de 2 sefer autohold arizasi verdi, bir de ona baktiracagim...

Benim 1500 km de garanti kapsamında sol kapı ambiyans aydınlatmasına ait led değişti. Parça için Almanya'dan onay alındı, 15 günde geldi parça.

Başka bir sorunla karşılaşmadım henüz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber_brain

quote:

quote:

Nasıl tam olarak bana bakım için sadece 15000 yada 1 yıl sonra dendi??

tam anlamıyla bakım değil aslında.
    3000 - 5000 km arası kontrol amaçlı gelmemi istediler.

Bu sadece yağ eksiltmesi vs var mı onu kontrol etmek içinmiş, ayrıca benim bir şikayetim var mı onu da sordular.

Asıl bakım 15000 km de veya 1 yıl sonra

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu sadece yağ eksiltmesi vs var mı onu kontrol etmek içinmiş, ayrıca benim bir şikayetim var mı onu da sordular.

Anladım tamam .kapılardakı herkezin kedi gözü sanırım değil mi lamba koyma şansımız var mı acaba

Evet kapı altında kırmızı olan kedi gözü. Ender elektronikte onu led aydınlatma ile değiştirebiliyorlar 90 TL tek kapı fiyatı, yana kırmızı aşağıya ise beyaz ışık veriyormuş. Biraz fiyat düşşün ben de değiştirmeyi düşünüyorum.

Ambiyans aydınlatma ledi ise (bende değişen), kapı açma kısmının hizasında çizgisel beyaz ışık. Bende o arızalanmıştı, değiştirdiler....

• biraz da gerçek yoğun trafik golf 7 verileri paylaşalım..
    not: bu verilerin yapıldığı zaman hiç 90 km ve üstü hıza ulaştığımı hatırlamıyorum yani hep dur kalk trafiğiydi
    edit : görülmemiş heralde aracım tdi manuel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lockmanster -- 2 Nisan 2013; 22:24:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kalecik karası

quote:

Orijinalden alıntı: sedd_26

Arkadaşlar golfleriniz hangi şehir üretimi paylaşırsanız sevinirim.şase nosunun 11 karakteri P ise Almanya mosel,W ise vw nin kalbi wolfsburg!benim aracım da dahil cam tavanlılar genelde W diğerleri P. Paylaşırsanız sevinirim

TDI'ların tümü Wolfsburg'da, TSI'ların tümü de Mosel, Zwickau'da üretiliyor. Çünkü TSI motorların üretildiği Salzgitter motor fabrikası Mosel'e çok yakın. Mosel'deki fabrikada aynı zamanda Passat TSI'ların da üretimi yapılıyor ve fabrika VW'nin bir çok kalite ödülüne sahip. Passat TDI, CC ve Phaeton'ların üretildiği Emden fabrikasıyla birlikte VW'nin Almanya'daki en iyi fabrikası olarak gösterilmekte.. Benim aracım (P)Mosel üretimi. Ancak radyosu sorunlu Highline araçların hepsi TDI ve Wolfsburg üretimi, bu da Wolfsburg üretimi araçların Mosel üretimi olanlardan daha kaliteli olmadığının bir kanıtı bana göre. Benim aracımda bir radyo problemi yok. Yani VW'nin kalbi Wolfsburg'tur ve orada en iyi kalitede üretilir, diğerleri biraz daha düşük kalitededir gibi bir durum yok. Geçmiş olarak Mosel fabrikası daha yeni ve daha güncel teknolojilere sahiptir. Buna en iyi örnek de robotlarla birlikte lazer kaynak teknolojisinin kullanım ağırlığı olarak verilebilir. Mesela arkadaşımdaki Wolfsburg üretimi Golf 7 TDI'da bagaj kapağı ve motor bloğu arkasındaki şase bağlantıları bariz bir şekilde pürüzlü el işi kaynakken, benim aracımda buralar lazer kaynakla birleştirilmiş, o kadar ki kaynaktan ziyade bütün gibi görünmekte. Bunun da rijitlik, denge, sessizlik ve sağlamlık konusundaki artısı tartışılamaz sanırım.

sevgili arkadaşım dayanağın nedir? bu tespitte. benim aracım tdi mosel üretimi. bir önceki aracım tsi de mosel üretimiydi. özelden istiyorsan şase nosunu göndereyim. sagılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Bugün hem tescil işlemleri hem de aracımı görmek için Ankara Eskihisar'a gittim. İnşallah yarın veya Perşembe günü teslim alacağım.
    Tam boy kaput koruma filmi için 850 TL fiyat verdiler. Çok fazla geldi bana.

Onun yerine dışarıda bir yerde yaptırmayı düşünebilirim. Ankara'da uygun fiyata kaput filmi yaptırabileceğim bir yer bilen var mı?

hocam kaput filmine para vermiyorsunuz yapılan işçiliğe okadar para veriliyor. yani sıkı bir pazarlıkla çok daha ucuza yaptırabilirsiniz.
    şunuda belitmeliyim kaza anında kaput ,kaput ilminden dolayı kaput bükülmediği için kaza şiddetini aynen icerdekilere yansıtıyor.
    ben en kötü durumu belirtmek istedim.

kaput filmi diye geçmemek lazım kalınlığı önemli,cizilmemesi önemli, sararmaması önemli, güneşten koruması önemli, garantisi önemli.
    kimisi alman malı altında satar kimisi Hollanda malı altında satar.
    yoksa dışarda 50 tlye 5 yıl garanti veren yerlerde mevcut.

keşke kaput filmi ile iş çözülse madem iyi bir şey çıkartmak istiyorsunuz tampon ve camurluklarıda dahil edin.

Kaput filmi olmazsa olmaz bir şey değil benim için ama hazır sıfır tertemiz araba almışken uygun bir fiyat alabilirsem neden olmasın.
    Uygun bir fiyat ve kalite bulamazsam zaten yaptırmayı dişünmüyorum.

Tescil için 480 TL.mi verdiniz? Eğer öyle ise yaklaşık 270 Tl. gibi bir parayı boşa vermişsiniz. 308'nci sayfadaki yazımı ve devamında cyber ile yazışmalarımızı bir okusaydınız keşke.

Ankaralı arkadaşlardan tescil işlemini yapan yok mu? Diğer forumlara üye olan arkadaşlar bu konuyu diğer forumlardan da teyit etmeye çalışırlarsa çok iyi olur. Çünkü uygulama yakında İstanbul'da başlayacak, sanırım zamanla da yurt genelinde.

Özellikle Leon 312'den bu konuda bir yardım bekliyorum.

VATANDAŞ NE KADAR ERKEN UYANIR, BİLİNÇLENİRSE O KADAR İYİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YeBeD -- 3 Nisan 2013; 13:51:24 >

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ekspres-plaza-dan-2013-model-ve-golf-1.6-tdi-comfort-dsg-119714836/detay

Türkiye'ye gelen tüm Comfortline Golf'ler 17' Dover jant sanıyordum. İlandaki jant değişik, sebebini bilen arkadaş var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simselcuk

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ekspres-plaza-dan-2013-model-ve-golf-1.6-tdi-comfort-dsg-119714836/detay

Türkiye'ye gelen tüm Comfortline Golf'ler 17' Dover jant sanıyordum. İlandaki jant değişik, sebebini bilen arkadaş var mı ?

bu araç midline plus..sis farı yok ve jantlar 15"..comfortline jantı 16" dover..

• quote:

Orijinalden alıntı: SATURNUS1977

quote:

Orijinalden alıntı: ttrmak

quote:

Orijinalden alıntı: SATURNUS1977

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_relish

quote:

Herkese merhaba;

Uzun araştırmalar, kararsızlık krizleri, gel gitler vs sonunda Golf 1.2 TSI Comfortline DSG araçta karar kıldık. (En son BMW116İ ve bu araç arasında kalmıştım) Beyaz veya Tungsten Gri arasında seçimi yaptıktan sonra Aracın hafta içerisinde kaporasını vererek siparişi kesinleştirmeyi planlıyorum. Acelem olmadığı için opsiyon ekletme şansım var, ancak sadece sürüş konfor paketi aklıma yattı. Araç için aldığım fiyat 53.500 TL + 1.200 TL. Tabiiki bu fiyat kesinleştirilemiyor

Siz değerli forum üyelerinden görüş bildirmenizi rica ettiğim konular şunlar:

* Opsiyon olarak önerebileceğiniz paket yada özellikler nelerdir? Bilenler fiyatlarını da yazarsa çok memnun olurum.
    * Fiyat konusunda aynı model cihaz için daha iyi fiyat alan varmı?
    * Renk seçimim yada seçemeyişim :) sizce doğrumu? (Beyaz - Tungsten Gri)

İlginiz için şimdiden teşekkür eder, hayırlı akşamlar dilerim.

hocam hayırlı olsun ben de düz vitesini +sürüş konfor paketi düşünüyorum bayiler indirim yaptılar mı bir sorum daha var araca ne kadar süre verdiler??

Merhaba teşekkür ederim,

İndirim toplamda 700 TL kadar bir rakama denk geliyor. Temin süresi için minimum 3 ay. Bu arada Antalya'dayım ve fiyatı Alvin'den aldım.

indirim güzel süre gerçek şartlara göre makul.

yazdığımız opsiyonlar nasıl?

Saturnus hocam merhaba;

Opsiyon listesine internetten ulaşabildim, insanın herşeyi ekleyesi geliyor

Size katılıyorum, Bi Xenon banada mantıklı geldi. Katlanır ayna kendi şirket aracımda var, faydalı olduğunu düşünüyorum. Aracı ağırlıklı olarak eşim kullanacak. Bu sebeple park sensörü kesinlikle olacak. Park sensörünü Sürüş Konforu paketi ile almak ekonomik gibi duruyor.
    Renk olarakta %70 Tungsten Gri'ye kaymış durumdayım.

Forumdan okuduğum kadarı ile opsiyonlu araçların temin süreleri daha uzun, sizce 3 ayı aşma durumu olabilir mi?

bugün sipariş verdim. bayi ağustosa sarkabilir dedi. hayır olmasın dedim. tamam temmuz ilk haftası veya ortası icin hallederiz dedi
    opsiyonlu olduğu için ümit vermek istemedi galiba. ancak normalde 3-3.5 ay kardeşim.

Aracınız şimdiden hayırlı olsun. Bence de fiyat ve kullanışlılık açısından en doğru kararı vermişsiniz. DSG olmadığı için kafanız biraz daha rahat olacaktır eminim. Renk te benim Golf 7 ye yakıştırdığım en güzel ve kullanışlı renk. Aracı fazla yıkatmak zorunda kalmayacaksınız. Benim İstanbul'da kullanmakta olduğum refleks gümüşü yıkamayalı yaklaşık 1 ay oldu hala temiz gözüküyor

• merhaba

yarın en sonunda aracımı teslim alıyorum... sesli park sensoru taktırıp taktırmamakda kararsız kaldım.. 350 lira istedi bayi..
    bu aksam gezinirken asagıdaki ilana rastgeldim.. sanırım konfor paketi ile gelen orijinal sensorun parcası.. acaba bunu yurtdısından getirtsek burada servisde takılabilirmi? bilgisi olan varmı?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-golf-7-park-sensor-kontrol-unitesi-pdc-ecu-108278348/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: mathiue

merhaba

yarın en sonunda aracımı teslim alıyorum... sesli park sensoru taktırıp taktırmamakda kararsız kaldım.. 350 lira istedi bayi..
    bu aksam gezinirken asagıdaki ilana rastgeldim.. sanırım konfor paketi ile gelen orijinal sensorun parcası.. acaba bunu yurtdısından getirtsek burada servisde takılabilirmi? bilgisi olan varmı?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-golf-7-park-sensor-kontrol-unitesi-pdc-ecu-108278348/detay/

Ben de şiddetle merak ediyorum sorunuzun cevabını. İlanda fiyata montaj ve kodlama dahil degil demiş acaba montajda yaparlar mı ki

Edit: mesaj atıp montaj yapıp yapmadığını sordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunaydinfn -- 2 Nisan 2013; 22:29:03 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım tamam .kapılardakı herkezin kedi gözü sanırım değil mi lamba koyma şansımız var mı acaba

Evet kapı altında kırmızı olan kedi gözü. Ender elektronikte onu led aydınlatma ile değiştirebiliyorlar 90 TL tek kapı fiyatı, yana kırmızı aşağıya ise beyaz ışık veriyormuş. Biraz fiyat düşşün ben de değiştirmeyi düşünüyorum.

Ambiyans aydınlatma ledi ise (bende değişen), kapı açma kısmının hizasında çizgisel beyaz ışık. Bende o arızalanmıştı, değiştirdiler....

tavsiye etmem kedi gözünü canlı ışıkla degiştirmeye neden derseniz kapı içlerini söküyorlar hangi can buna dayanır

• Almancam olmasada Light Assit çalışma mantığını anlatan güzel bir video.

http://www.youtube.com/watch?v=2kFSuBWGCuY
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz0303

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tavsiye etmem kedi gözünü canlı ışıkla degiştirmeye neden derseniz kapı içlerini söküyorlar hangi can buna dayanır

Söktükleri gibi de takamazlar, ondan sonra da dinlersin tıngırtıyı.

• Merhaba, katkı olması adına bıldığım fakat forumda pek rastlamadığım veya netleşmeyen bazı konuları sıralamak isterim:

Yan aynalar altında aydınlatma katlanır ayna seçeneği ile birlikte gelmektedir
    Adaptive cruise control özelliği hıghlıne araçlarda vergi dahil 1500 liraya alınabilmektedir.
    Yine hıghlıne araçlar ıcın otomatık park özelliği vergiler dahil 900 lira cıvarında ekletilebilmektedir
    Acc dsg li araçlarda 0 km den itibaren çalışmaktadır, yani dur kalk trafikte de kullanılabilmelidir
    Dinamik far asistanı ile birlikte gelen uled farlar turkıyede çok pahalı satışa sunulmuştur. Avrupa'da xenon fıyatına yarısı kadar daha ekleyerek alınabilen uled farlar tr de xenon fıyatının da üzerindedir. Turkıyeye maksımum 1000 liraya gelmeliydi.
    Isıtmalı on cam opsiyonu çok faydalı ancak aynı sısteme Ford marka araçlarda sahip olan kullanıcılar cam içindeki rezidansların göründüğünden ve rahatsızlık yarattığından bahsediyorlardı, golflerdeki durumu bilmiyorum. 16. Haftadan itibaren üretime alınabileceklerini duymuştum.
    Bir de fiyatını bilmediğim için ekletemediğim harika bir özellik var yeni golfte; progressive steering: Bu yeni direksiyon sisteminde sehiricinde direksiyon tur sayısı düşmekte böylelikle kullanım konforu artmaktadır.

• 
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.