Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
53.010
Cevap
507
Favori
3.448.965
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Golf >> VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
Giriş
    103 Mesaj
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: fzakir

Arkadaslar araba tesliminde ilkyardim cantasi ve tüp
    Veriyorlarmi yoksa extra parayla mi satiyorlar?

VW logolu ilkyardım çantası veriliyor ama yangın tüpü vermiyorlar. Onu da 15tlye alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: cyber_brain

quote:

Arkadaslar araba tesliminde ilkyardim cantasi ve tüp
    Veriyorlarmi yoksa extra parayla mi satiyorlar?

Tüp parayla 18 TL cik

Teşekkürler cyber kardes.
    Arabasini alan bir forum uyesi olarak sana yogunluk tespit sistemini
    Sormak isterim. Deneme imkanin oldumu? Ekranda ne gibi uyarilar veriyor?
    Nasil devreye giriyor. Saglikli bir isleyisi var mi?
    |
    |

Orijinalden alıntı: SATURNUS1977

quote:

Orijinalden alıntı: SeRHaS

quote:

Orijinalden alıntı: gmcslx

quote:

Orijinalden alıntı: marcos_alonso

quote:

İkinci bi sorum, kusura bakmayın cahilliğime verin; geri görüş kamerası eklettim, arka sensörlerde bir iptal sözkonusu olacak mı? Yani hem ön arka park sensörleri hemde kamera olacak değil mi? (Satış temsilcisi bu konuda da kararsızdı...)

Aracım; Beyaz renk 1.4 TSI Highline, opsiyon olarak U led far, geri görüş kemarası ve yer tasarruflu stepne

Geri park kamerasından alınan görüntü ile ön&arka park sensörlerinin görüntüsü, isterseniz ikisi aynı ekranda, isterseniz ayrı ayrı verilebilmekte.

Daha detaylı bir videoya rastlamıştım ancak şimdi bulamadım. İki görüntünün birlikte olduğu durum için;

http://www.youtube.com/watch?v=78LkSyNet30

Sayenizde aradığım sorunun cevabını buldum, teşekkür ederim. Diğer arkadaşlara da faydası olur düşündesi ile ön ve arka park sensörleri ile beraber geri görüş kamerasının nasıl çalıştığı ve nasıl tepki verdiğine dair video aşağıdadır. Umarım faydası olur...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lpj2c6GgFkE

Umarım geri görüş kamerası ekletince ekran boyutunun videodaki olmadığını biliyorsunuzdur. Highline donanımlarda bile 5.8'' lik ekran var. Bu arada geri görüş kamerasına çok ihtiyaç olur mu? Zaten sensörleri başarılı. Onun yerine farklı özelliklerde ekletebilirsiniz. Naçizane tavsiyemdir. Park sensörlerini kullanan arkadaşlar konuyla ilgili daha net bilgi verebilir. Saygılar.

geri görüş kamerasına gerek yok bence. çok paramız varsa ekletilebilir ancak park mesafe sensörleri çok rahat işimizi görür. kameranın köşe açılarında tam başarılı olduğu söylenemez. bunu daha önce konuşmuştuk.

Geri görüş kamerasını 5.8" ekranda görebileceğimi biliyorum, renkli ekran yol bilgisayarı (sadece görsel fonksiyon), içeriden sadece butonla açılıp kapatılabilen katlanır ayna (kullanışlı değil) ve anahtarsız giriş (+beraber alınabilen alarm) paketinden de satış temsilcisi beni ikna ederek vazgeçirdi. Dolaysısıyla işime yarayabilecek sadece "Dynamic Light Assist" kalıyor, onu da opsiyon listesine şimdi bir daha baktım öyle bir şey gözükmüyor. Ancak buradan öğrenebildiğim kadarıyla eklettiğim U led farlara ek olarak ekletebilirmişim. Ama nasıl olacak bilmiyorum, çünkü opsiyon listesinde ayrıca belirtilmemiş. eklettiğim U ledlerle beraber geldiğini, yani U ledleri aldığında o da geliyor diyenler var. Çözmüş değilim. Ha derseniz satış temsilciniz söylemedi mi? diye. Evet söyleyemedi, emin değil çünkü..

Sipariş geçilmedi, beni arayacaklar, sadece isim yazıldı, bekliyorum. Bu arada araç yukarıda belirtiğim gibi Beyaz renk 1.4 TSI Highline, opsiyon olarak U led far, geri görüş kamerası ve yer tasarruflu stepne
    |
    |

• Teğmen
    207 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 1. Selim

arkadaşlar 1.6 tdi nasıl biraz yardım lütfen?

gerek testlerden okuduklarım gerekse de arkadaşımda 1.6 tdi dizelle ilgili bir miktar fikrim var ama en iyi bilgiyi bu motoru kullananlar bilir.öncelikle beygir gücü önemli olmakla beraber bu gücün nerede geldiği ve ayrıca tork değerleri de önemlidir. mesela auto show da birbirinden farklı tarihlerde bmw 116 d ve golf tdi dsg testleriyle ilgili karşılaştırma verecek olursak (116 d'nin gücü 116 hp ve 260 nm) 0-100 km (test verileridir fabrika değil)golf için 11 sn iken 116 d de bu süre 10.9 ara hızlanmalardan gidecek olursak golf için 60-100 (DSG d konumunda)7.8 ve 80-120 hızlanması ise 8.9 sn iken bmw 116'de bu süreler 9.4 ve 14.2 sn'dir. her iki aracın test tüketim ortalaması 5.5 lt/100 km olarak saptanmış.gene hatırımda kalan bir karşılaştırmada hyundai i30 otomatik (128 hp) golfe geçildi üstelik yakıt tüketiminde birkaç litrelik fark vardı. burada sadece beygir gücü gibi düşünmemek, bu gücün nasıl iletildiğini unutmamak gerekli diye düşünüyorum.benzer şekilde şu anda mercedes'te kullanılan 1.5 109 hp'lik motorda renault motoru olup hızlanma süreleri çok yakındı.
    ayrıca arkadaşın 1.6 tdi golf 6'si benim gördüğüm kadarıyla oldukça iyi hızlanıyor ve tüketim verileri üzmüyor. tabi bu motor golf 7 de bir miktar güncellendi. max gücü verdiği devir 3000-40000 e çekildi ve max tork aralığı arttırıldı.
    umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur.
    saygılarımla

• Teğmen
    120 Mesaj
    Bu arada bana söylenemeyen, yani emin olunamayan bir konuda Highline versiyonda yan ayna altlarında aydınlatma olup olmadığı???? Kullanan arkadaşlar söyleyebilir mi? ayna altlarında aydınlatma var mı?
    |
    |
    high line 1.4 act da bluetooth bağlantısında sesle komut verebiliyormuyuz.falancayı ara gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    1.4 TSİ 140HP DSG,TUNGUSTEN GRİ,HİGHLİNE,SUNROOF,ADAPTİF XENON FAR,FAR ASSİST,FRONT ASSİST,PARK ASSİST,ADAPTİF CRUİSE,SÜRÜŞ PROFİLİ,KATLANIR AYNA,KIŞ PAKETİ,ERGOACTİVE KOLTUK,GERİ GÖRÜŞ KAMERASI,KEYLESS ENTERY,ALARM,MEDİA İN BAĞLANTISI,KOLTUK SOĞUTMA,
  • Yüzbaşı
    709 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yavuz0303

high line 1.4 act da bluetooth bağlantısında sesle komut verebiliyormuyuz.falancayı ara gibi

Özellik var ama hiç denemedim..

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: cyber_brain

quote:

Bu arada bana söylenemeyen, yani emin olunamayan bir konuda Highline versiyonda yan ayna altlarında aydınlatma olup olmadığı???? Kullanan arkadaşlar söyleyebilir mi? ayna altlarında aydınlatma var mı?

Aydınlatma yok

Peki elektrikli katlanır aynalarda var mıdır acaba??

|
    |
    Bir de sağdan... Maşallah diyelim:)

Orijinalden alıntı: Shapekaan

Bir de sağdan... Maşallah diyelim:)

Heyyyyt maaşallahhhh

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: gkilicoglu

quote:

Orijinalden alıntı: 1. Selim

arkadaşlar 1.6 tdi nasıl biraz yardım lütfen?

gerek testlerden okuduklarım gerekse de arkadaşımda 1.6 tdi dizelle ilgili bir miktar fikrim var ama en iyi bilgiyi bu motoru kullananlar bilir.öncelikle beygir gücü önemli olmakla beraber bu gücün nerede geldiği ve ayrıca tork değerleri de önemlidir. mesela auto show da birbirinden farklı tarihlerde bmw 116 d ve golf tdi dsg testleriyle ilgili karşılaştırma verecek olursak (116 d'nin gücü 116 hp ve 260 nm) 0-100 km (test verileridir fabrika değil)golf için 11 sn iken 116 d de bu süre 10.9 ara hızlanmalardan gidecek olursak golf için 60-100 (DSG d konumunda)7.8 ve 80-120 hızlanması ise 8.9 sn iken bmw 116'de bu süreler 9.4 ve 14.2 sn'dir. her iki aracın test tüketim ortalaması 5.5 lt/100 km olarak saptanmış.gene hatırımda kalan bir karşılaştırmada hyundai i30 otomatik (128 hp) golfe geçildi üstelik yakıt tüketiminde birkaç litrelik fark vardı. burada sadece beygir gücü gibi düşünmemek, bu gücün nasıl iletildiğini unutmamak gerekli diye düşünüyorum.benzer şekilde şu anda mercedes'te kullanılan 1.5 109 hp'lik motorda renault motoru olup hızlanma süreleri çok yakındı.
    ayrıca arkadaşın 1.6 tdi golf 6'si benim gördüğüm kadarıyla oldukça iyi hızlanıyor ve tüketim verileri üzmüyor. tabi bu motor golf 7 de bir miktar güncellendi. max gücü verdiği devir 3000-40000 e çekildi ve max tork aralığı arttırıldı.
    umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur.
    saygılarımla

Golf6 tdi sağlam kaçıyor kardeş bunu söyleyebilirim. Golf7 de daha sağlam olmuştur

|
    |

• Onbaşı
    26 Mesaj
    Herkese merhaba;

Uzun araştırmalar, kararsızlık krizleri, gel gitler vs sonunda Golf 1.2 TSI Comfortline DSG araçta karar kıldık. (En son BMW116İ ve bu araç arasında kalmıştım) Beyaz veya Tungsten Gri arasında seçimi yaptıktan sonra Aracın hafta içerisinde kaporasını vererek siparişi kesinleştirmeyi planlıyorum. Acelem olmadığı için opsiyon ekletme şansım var, ancak sadece sürüş konfor paketi aklıma yattı. Araç için aldığım fiyat 53.500 TL + 1.200 TL. Tabiiki bu fiyat kesinleştirilemiyor

Siz değerli forum üyelerinden görüş bildirmenizi rica ettiğim konular şunlar:

* Opsiyon olarak önerebileceğiniz paket yada özellikler nelerdir? Bilenler fiyatlarını da yazarsa çok memnun olurum.
    * Fiyat konusunda aynı model cihaz için daha iyi fiyat alan varmı?
    * Renk seçimim yada seçemeyişim :) sizce doğrumu? (Beyaz - Tungsten Gri)

İlginiz için şimdiden teşekkür eder, hayırlı akşamlar dilerim.

• Er
    1 Mesaj
    Yaklaşık olarak 1 aydır tdi dsg comfortline kullanmaktayım, forumu başından beri ilgiyle takip ediyorum, tüm paylaşımlar için teşekkürler. Forumda pek fazla dizel paylaşımı olmasa da dizelin yakıt tüketim değerlerinin çok başarılı olduğunu belirtmek gerek. Aracım 4500 km'de şehir dışında sakin kullanımda 4.5 litre agresif kullanımda 5.5 litre civarlarında yakıyor, şehir içindeyse kullanıma göre 5 ile 6 arasında yakıyor. 4500 km ortalamam 5.1. Daha önceki aracım otomatik benzinli corollaya göre yarısı kadar yakıyor. Aracın 105 beygir olması almadan önce bende de soru işareti oluştursa da yüksek torku sayesinde aracın çekişi ve gücü çok iyi. Şu ana kadar hiç bir yol koşulunda hızlanmada ve çekişte sorun yaşamadım. Gaza bastığınız anda koltuğa yapışıyorsunuz. Bağımsız süspansiyonu bilmiyorum ama süspansiyonlar gayet güzel, hiç bir rahatsızlık yok. DSG konusunda vites geçişlerini hissedemiyorsunuz. Otomatik corollladan sonra yağ gibi akıyor araba. Aracımdan genel itibariyle çok memnunum. Tek eksiğim park sensörlerim:( bir de iki gün önce ön camım çatladı:( ve şu anda sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu şirketler henüz golf 7 nin camını üretmemiş durumda. Bende firmalardan üretemediklerine dair yazı aldım ve servise bu yazı ile başvurup camı değiştirmeyi planlıyorum..
    |
    |

• Çavuş
    72 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ttrmak

Herkese merhaba;

Uzun araştırmalar, kararsızlık krizleri, gel gitler vs sonunda Golf 1.2 TSI Comfortline DSG araçta karar kıldık. (En son BMW116İ ve bu araç arasında kalmıştım) Beyaz veya Tungsten Gri arasında seçimi yaptıktan sonra Aracın hafta içerisinde kaporasını vererek siparişi kesinleştirmeyi planlıyorum. Acelem olmadığı için opsiyon ekletme şansım var, ancak sadece sürüş konfor paketi aklıma yattı. Araç için aldığım fiyat 53.500 TL + 1.200 TL. Tabiiki bu fiyat kesinleştirilemiyor

* Opsiyon olarak önerebileceğiniz paket yada özellikler nelerdir? Bilenler fiyatlarını da yazarsa çok memnun olurum.

hocam hayırlı olsun ben de düz vitesini +sürüş konfor paketi düşünüyorum bayiler indirim yaptılar mı bir sorum daha var araca ne kadar süre verdiler??

• Yüzbaşı
    331 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sedd_26

Arkadaşlar golfleriniz hangi şehir üretimi paylaşırsanız sevinirim.şase nosunun 11 karakteri P ise Almanya mosel,W ise vw nin kalbi wolfsburg!benim aracım da dahil cam tavanlılar genelde W diğerleri P. Paylaşırsanız sevinirim

Benim aracimda cam tavan yok ama 11. Harfi W ...

|
    |
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sedd_26

Arkadaşlar golfleriniz hangi şehir üretimi paylaşırsanız sevinirim.şase nosunun 11 karakteri P ise Almanya mosel,W ise vw nin kalbi wolfsburg!benim aracım da dahil cam tavanlılar genelde W diğerleri P. Paylaşırsanız sevinirim

Iyi akşamlar sedd. P olursa ne olacak w olursa ne değişecek.
    Sonucta Almanya uretimi. Bir farklılık mi sezinlediniz. Forumda acikca
    Paylasirsaniz sevinirim.

Değişen tabi ki bir şey yok ama malumunuz vw'ciler için wolfsburg'un ayrı bir yeri vardır.vw nin ilk fabrikası ve kalbidir.bunun yanında wolfsburg da üretilen araçların diğer fabrikalara nazaran işçiliğinin biraz daha iyi olduğunu bilmeyen yoktur.ama bu orada üretilenler iyi diğerleri kötü anlamını taşımaz.vw her Fabrikası'ndan aynı kalite ve güzellikte araç çıkartır. Wolfsburg da çok işçilik az robot olduğundan biraz daha iyidir.

|
    |

• Yüzbaşı
    834 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ttrmak

Herkese merhaba;

bi xenon u ne yap et al...
    |
    |

• Çavuş
    49 Mesaj
    1,6 TDİ dsg higline beyaz hakkında bilgi verebilecek arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

|
    |
SEO
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.