Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (918. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 916917918919920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: gmcslx

Led'leri bixenon (basic) farların yerine opsiyon olarak eklettiğinizde, "Dinamik Uzun Far Asistanı" (Sanırım uzun ve kısa farları perdeleme tekniği ile kendi ayarlıyor, yani açıp kapıyor) U ledlerle beraber mi geliyor? Çünkü Cumartesi itibarıyla aldığım opsiyon listesinde ayrıca "Dinamik Uzun Far Asistanı" diye bir opsiyon yoktu. Satış temsilcisi amcamın zaten bir şeyden haberi yok cevaplayamadı... Ayrıca sadece isim yazdırabildim, sipariş Nisan ayının ilk haftasında olacak biz sizi ararız dediler. aracım nasip olursa Beyaz renk 1.4 TSI Highline, opsiyon olarak U led far, geri görüş kemarası ve yer tasarruflu stepne. Aslında 9S6 kodlu renkli ekranlı yol bilgisayarıda istiyordum ama satıs temsilcisi "abi gerek yok ne yapacaksın vergili fiyatı 413 TL tutuyor, sadace görsel bir ayrıntı" dedi, vazgeçirdi. Kullanan yada gören var mı renkli yol bilgisayarı nasıldır, ekleteyim mi, değer mi? daha sipariş geçilmedi çünkü.

evet uled lerle birlikte geliyor,
    öte yandan söyle bir durum mevcut sisteme higline girildiğinde olmayan standart aksesuarlarda bi Xenon far olduğunu belirtiyor.
    fabrika ne zaman standart donanımları rayına sokar bir bilgim yok, buna dayanaraktan higline tercih etseniz bile bazı olmayan donanımlar mevcut. liste fiyatından düşürülüyor ama neden Bixenonlu far almayım ki düşüncesi doguyor insanda.
    bildiğim kadarıyla orijinal abattaki lastik yok onun yerine fabrika yer tasarruflu koyup 60 tl fark vererek geliyor.

bazı arkadaşlar benim bilmediğim bir şey hatırlattı, orijinal ebattaki lastiğin vergilerle düşüşüyle bayag indirim saglandıgını söylediler..

higline almakla iş bitmiyor, donanımları ,aksesuarları tam oldugunada dikkat etmek gerekiyor..
    bence verilen paraya degmemez çünkü sen görselliği satın alıyorsun işlevselliği değil.

onun yerine keylees entry sistemini ekle 1000tl derinde alarım ile birlikte geliyor.

Highline donanımlarda artık orijinal ebatta alüminyum jantlı stepne gelmeye başlamış. Ben tam aksini istedim yer tasarruflu stepne, fiyatı 60 TL, orijinal ebat 260 TL, tabi bu fiyatlar vergisiz hali. Dolayısıyla 200 TL gibi bir düşüş olacak. Vergiler dahil aradaki fark 330 TL. Hem bagajdan 30 litre avantaj için hemde orijinal ebatta stepneye ihitiyacım olmadığını düşündüğümden, yer tasarruflu stepne eklettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cansunn

quote:

Orijinalden alıntı: bky86

quote:

d konumundayken bi kademe geri almanız bişey değiştirmiyor evet s oluyor ama arac sadece fazla yakıyor devir saatinde bir değişiklik olmaz eğer s modunda kullanmak isterseniz vitesi sağa itmeniz gerekir işte o zaman devir saati 6500 lere kadar çıkıyor..

Kesinlikle yanlis bilgi sakin denemeyin ,vitesi bi kademe geri cektiginizde s moduna geciyor ve cok sey fark ediyor,araba normalde 2500 devirlerde vites degistirirken 4500 lerde degistirmeye ve daha seri hizlanmasina yardimci oluyor yakit bu yuzden artiyor,bi kademe gerideyken saga cekersek devir yukseliyor dem

hocam vites d'de iken son gaz bas hangi devirde 2 ye 3 e geciyor bide dediğin gibi bi kademe geriye alarak s moduna al nerde vites değişiyor ben denedim hiç bir farkı olmadı bide sağa çek o zaman gör :))

D konumunda iken kick on yaptiginda veya dip bastiginda ayni sekilde devir yukseliyor fakat gazdan ayagini kistiginda veya cektiginde D konumunda iken 5 4 3 2 diye sanayide vites kuculuyor S te ise uzun sure yuksek devirde kaliyor,birde direksiyondan vites atmayi deneyin oda cok keyifli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gmcslx

Led'leri bixenon (basic) farların yerine opsiyon olarak eklettiğinizde, "Dinamik Uzun Far Asistanı" (Sanırım uzun ve kısa farları perdeleme tekniği ile kendi ayarlıyor, yani açıp kapıyor) U ledlerle beraber mi geliyor? Çünkü Cumartesi itibarıyla aldığım opsiyon listesinde ayrıca "Dinamik Uzun Far Asistanı" diye bir opsiyon yoktu. Satış temsilcisi amcamın zaten bir şeyden haberi yok cevaplayamadı... Ayrıca sadece isim yazdırabildim, sipariş Nisan ayının ilk haftasında olacak biz sizi ararız dediler. aracım nasip olursa Beyaz renk 1.4 TSI Highline, opsiyon olarak U led far, geri görüş kemarası ve yer tasarruflu stepne. Aslında 9S6 kodlu renkli ekranlı yol bilgisayarıda istiyordum ama satıs temsilcisi "abi gerek yok ne yapacaksın vergili fiyatı 413 TL tutuyor, sadace görsel bir ayrıntı" dedi, vazgeçirdi. Kullanan yada gören var mı renkli yol bilgisayarı nasıldır, ekleteyim mi, değer mi? daha sipariş geçilmedi çünkü.

uzun yol far assist uledsiz olmaz u led oluncada opsiyon olarak 740 tl daha ödersiniz gelir.renkli ekran gereklimi değil ama oluncada geceleri bir güzel görünüyor.benim listemde vardı fakat sipariş geçerken unutmuşlar üzüldüm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• herkese ıyı gunler arkadaslar dun eskısehır ankara arası yolculuk yaptım arac super gıdıyor hızlanmamak elde degıl bıde 164 km hızla radara gırdım cok uzuldum ama saglık olsun bu aracla hız yapmamak mumkun degıl benım bır sıkıntım var 120 km hızı gectıkten sonra 130 140 km lerde tekerleklerden ugulutulu bır ses gelıyor bu neden kaynaklanabılır aracım golf 7 1.4 122 hp dsg hıghlıne 2012 beyaz lastıkler michelin hp prımacy
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATURNUS1977

quote:

Orijinalden alıntı: yavuz0303

ustat taktıracağın uç krom kaplama orjinal satılan has çelik fiyat farkı buradan geliyor.Bu arada ben fikir yürütmüyorum serviz aksesuar bölümleri ile görüştüm 5 tanesinde 4 ü aynı şeyleri teyid etti ha yüzde yüz çıkacak değil tabiiki ama en az 50000 tl verilen arabada 220 tl kar için ne derece risk alınır orasıda karşıya kalmış bir olay saygı duyarım her yapılan işe.Bu arada kafanızı karıştırdığım için özür dilerim.Ama burası kardeşlerin bilgi olarak herşeyi paylaştığı yer olarak gördüğümden söyledim.SAYGILAR

hocam sonuna kadar katılıyorum size

ucuz etin yahnisi yenmez demiş atalarımız.

pahalı ise orjinaldir. fark buradan geliyor.

sonradan bu şekil olmayalım.

• quote:

d konumundayken bi kademe geri almanız bişey değiştirmiyor evet s oluyor ama arac sadece fazla yakıyor devir saatinde bir değişiklik olmaz eğer s modunda kullanmak isterseniz vitesi sağa itmeniz gerekir işte o zaman devir saati 6500 lere kadar çıkıyor..

Araba topuklamıyorsa senin arabada bir hata var o zaman. Sağa itersen vitesleri vites koluna ileri geri vurarak artırıp düşürebilirsin.

Ya servise git ya da daha önce DSG kullanan varsa onun yanına.
  • quote:

Şu an itibariyle Samsun ÖZÖN bayinden araç için 1000 TL kaparo vererek anlaşmamı yaptım. 1 veya 2 hafta içinde siparişinizi geçeriz dediler. Temmuz ayı içerisinde teslimat olacak inşaallah.

Bayide siparişte herhangi bir sorun çıkmıyor arkadaşlar. Benimle Güldalı isminde bir bayan yetkili ilgilendi. Çok nazik ve çok ilgiliydi. Siparişim ile ilgili merak ettiğim konuların hepsine usanmadan ve büyük bir nezaketle cevap verdi. Buradan da kendisine ve bayiye çok teşekkür ediyorum. Samsun ÖZÖN bayi ile iş yapmanızı tavsiye ederim.

Araç geldiğinde kesin anlaşmak üzere %1.5 -2 arasında indirim sözü aldım. Artık hayırlısı.

Orjinal ebattaki alüminyum stepneyi eklettim. İlk önce çıkan fiyatta bunu da hesap etmişti ancak, standart olması gerektiğini söyleğince Doğuş merkezi aradı ve bundan sonraki siparişlerde standart olduğu ve geleceği bilgisi alınarak, tekrar toplam fiyat hesaplandı ve düzeltme yapıldı.

1.4 highline 122 Manuel -Tungsten gri- dijon jant- opsiyon olarak renkli yol bilgisyarı katlanabilir aynalar ve u-led li bi-zenon sipariş verdim toplam 59.700 Tl. Bu fiyattan 1000 tl kaparo ve indirim. düşecek.

İndirim ise 59700 TL üzerinden yapılacak bilginize.

Ayrıca araç geldiğinde trafik işlemlerini kendim yapacağımı söyledim bunu memnuniyetle kabul ettiler.

orhan hayırlı olsun bence renkli ekranı çıkar ergoactive koltuk eklet.süper rahat edersin banada teşekkür edersin düşün derim.aracın zaten güzel olmuş birde rahatlık ekle kullananın aklı başından gitsin

• quote:

Orijinalden alıntı: YeBeD

quote:

Araba topuklamıyorsa senin arabada bir hata var o zaman. Sağa itersen vitesleri vites koluna ileri geri vurarak artırıp düşürebilirsin.

ustat seni tanıyabilirmiyiz resimde bayan görünüyor ama araç bilgisinde bir erkekten daha ilerdesiniz çözemedim ayrıca eğer bayansanız araca bu kadar ilgili olanını da ilk defa görüyorum saygılar.

• quote:

quote:

quote:

ustat seni tanıyabilirmiyiz resimde bayan görünüyor ama araç bilgisinde bir erkekten daha ilerdesiniz çözemedim ayrıca eğer bayansanız araca bu kadar ilgili olanını da ilk defa görüyorum saygılar.

32 yaşındayım erkeğim ankaradayım :))

• quote:

quote:

aracın hızlanmasından diil devir saatinden bahsediyorum şöyle diyelim o zaman s modunda aracın kaç yapıyor
    buna bi bakın birde vitesi sağ tarafa alıp deneyin kaç yapıyor

• quote:

Şu an itibariyle Samsun ÖZÖN bayinden araç için 1000 TL kaparo vererek anlaşmamı yaptım. 1 veya 2 hafta içinde siparişinizi geçeriz dediler. Temmuz ayı içerisinde teslimat olacak inşaallah.

Bayide siparişte herhangi bir sorun çıkmıyor arkadaşlar. Benimle Güldalı isminde bir bayan yetkili ilgilendi. Çok nazik ve çok ilgiliydi. Siparişim ile ilgili merak ettiğim konuların hepsine usanmadan ve büyük bir nezaketle cevap verdi. Buradan da kendisine ve bayiye çok teşekkür ediyorum. Samsun ÖZÖN bayi ile iş yapmanızı tavsiye ederim.

Araç geldiğinde kesin anlaşmak üzere %1.5 -2 arasında indirim sözü aldım. Artık hayırlısı.

Orjinal ebattaki alüminyum stepneyi eklettim. İlk önce çıkan fiyatta bunu da hesap etmişti ancak, standart olması gerektiğini söyleğince Doğuş merkezi aradı ve bundan sonraki siparişlerde standart olduğu ve geleceği bilgisi alınarak, tekrar toplam fiyat hesaplandı ve düzeltme yapıldı.

1.4 highline 122 Manuel -Tungsten gri- dijon jant- opsiyon olarak renkli yol bilgisyarı katlanabilir aynalar ve u-led li bi-zenon sipariş verdim toplam 59.700 Tl. Bu fiyattan 1000 tl kaparo ve indirim. düşecek.

Ayrıca araç geldiğinde trafik işlemlerini kendim yapacağımı söyledim bunu memnuniyetle kabul ettiler.

Hadi bakalım. Allah utandirmasin inşaallah. Sen de bekleyenler kervanına katıldın Orhan abi
    Ben 1 ayı yedim,tez zamanda araçlarımıza kavuşuruz umarım.

• herkese selam arabam 15 günlük ziebart koltuk ve döseme koruma yaptırdım işlemden sonra debriyaj da gıcırama basladı özellikle sıcak havalarda servise götürsem sorun cıkarırlarmı acaba fikri olan veya basına gelen var mı ?
  • quote:

aracınız hayırlı olsun.ben buradaki bayileri anlayamıyorum. birincisi indirim söz konusu bile değil.1 TL bile indirim yapmıyorlar.Farklı bayilerde bu indirimin yapıldığını söylesem dahi adamlar tınlamıyor.

ikincisi kapora %10.

üçüncüsü teslimat tam bir belirsizlik.2 ay da olabiliyor 3 ay da 4 ay da.

hal böyle olunca 3-4 saat uzaklıktaki bayilerden almak çok da mantıksız değil.

• USTAT ŞİMDİ OLDU.BENDE ANKARALIYIM.ARAÇ KONUSUYLA 30 SENEDİR İLGİLENİYORUM.BÖYLE ARKADAŞLARI FORUMLARDA GÖRMEK GÜZEL SAYGILAR
  • herkese selam arabam 15 günlük. ziebart koltuk ve döseme koruma yatırdım işlemden sonra debriyaj pedalı gıcırtı yapmaya basladı servise götürsem korumadan dolayı sıkıntı cıkar mı acaba basına gelen veya fikri olan var mı?
  • quote:

USTAT ŞİMDİ OLDU.BENDE ANKARALIYIM.ARAÇ KONUSUYLA 30 SENEDİR İLGİLENİYORUM.BÖYLE ARKADAŞLARI FORUMLARDA GÖRMEK GÜZEL SAYGILAR

Saygılar bizden ;)
  • quote:

Şimdiden hayırlı olsun.

• Hız sabitleyici (Cruise Control) ile ilgili deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim:

Aracımı (1.4 TSI 122ps Highline Manuel) alalı 3 ay olmasına rağmen düne kadar bu kadar efektif hiç kullanmamıştım. Dün akşam olabildiğince optimum bir şekilde kullanmak için şu şekilde bir yol izledim:

İstanbul içerisinde dün akşam Yenibosna'dan Bahçeşehir'e, dönüşte ise Bahçeşehir'den Topkapı'ya 54km yol yaptım.

Yenibosna'dan Bahçeşehir'e kadar E-5 - TEM otoyolları, dönüşte ise Bahçeşehir'den Topkapı'ya yine TEM - E-5 karışış olarak kullanarak, eve gidiş yolum ve Bahçeşehir içerisinde aldığım yol ile birlikte 54 km mesafe katettim. Bu yolun 10 km'si hariç kalan 44km'sinde hız sabitleyici kullandım.

Hız sabitleyiciyi şu şekilde ayarladım: 5. viteste 60km/s, 6. viteste 80km/s - 90km/s. Tabi zaman zaman trafik akışına göre azalttım ya da indirdim.
    Toplam yol (54km) boyunca hız ortalamam 44km/s, yakıt tüketimim ise 5.3lt oldu. Benim aracımla elde ettiğim en iyi ortalama tüketim değeri bu, resmen mutlu oldum

Aynı yolu Hız Sabitleyici olmadan yine kontrollü ve ekonomik bir sürüşle 6.0lt gibi tamamlıyordum.

Tabi bunlar çok uç örnekler, benim toplam 2500km boyunca yakıt tüketim ortalamam 7.6lt, malesef büyük oranla yoğun trafikteyim :) Ama hız sabitleyicinin doğru kullanımla ne kadar ekonomi sağlayacağı hakkında da bir fikir verebilir.

Yalnız şunu da eklemeden edemeyeceğim, TEM-E-5 gibi yerlerde 44 km boyunca Hız Sabitleyici kullandım fakat oldukça da zorlandım. Sollama yaparken bile direksiyondan hız arttırıp azalttım, bir daha bu şekilde kullanmam sanırım Yollar öyle bomboş değil, kalabalık ama akıcı. Şerit değiştirenler, yavaşlayanlar, hızlananlar, makas atanlar derken dikkat edilmesi gereken çok unsur var. Gaza pedala hiçbir şeye basmamak, konsantrasyon eksikliği yaratabiliyor, dikkatli olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyber_brain

quote:

Orijinalden alıntı: yusufcetin

quote:

pm attım.

Gördüm mesajınızı fakat büyük konuşmayayım ama Doğuş Oto VW ve Audi dist. olduğu sürece çöp almam artık.

Dün 3 farklı bayide tam bir rezillik yaşadım. Adam yerine koymuyor terbiyesizler.

Hocam şikayet et kesinlikle sustukta devam edecektir ciddiyim yazılı yaz git ver

merhaba
    dostum vw nin kendi sayfasında iletişim bölümünden şikayetinizi yazarsanız, doğuş otomotiv'in merkezinden sizi arıyorlar.
    sonra sizi takmayan bayiler size ulaşmak için can atıyor.tavsiye ederim
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annn -- 1 Nisan 2013; 14:45:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aradhell

merhaba arkadaşlar, öncelikle burada bilgi paylaşan herkese teşekkür ederim pekçok faydalı bilgi öğrendim.

şubat ayı sonunda golf 7 comfortline siparişi verdim, aracı nisan ortasında teslim alacağım. acelem olduğundan opsiyonlu aracı bekleyecek vaktim yoktu. aracı aldıktan sonra park sensörü taktırmak istiyorum.

ender elektroniğin sitesinde şöyle bir şey buldum:

http://www.enderelektronik.com.tr/arac-yedek-parcalari/volkswagen/golf-7-2012-/1239/urun-detay

acaba servisin taktığı park sensörlerinde de bu tarz ekran desteği olur mu? internette epey aradım ancak pek bir şey bulamadım.

merhaba
    dostum servisde ben aracıma park sensörü taktırdım.aracım comfortline.

görsel destek yok ,sadece ses uyarısı var.

park sensörü elektronik bir parça olduğu için dışarda yaptırmak istemedim.servisin dışında butarz araca müdahleler de garanti dışı kalabiliyor.bunu bayinize sormanızı tavsiye ederim.

saygılar

• 
Sayfa: önceki 916917918919920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.