Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2670. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26682669267026712672
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat8550

arkadaşlar..yakın zamanda geri görüş kamerası ve ışık ve yağmur sensörü taktırmak istiyorum...daha önce bu işlmi yaptıran var mı? geri görüş kamerası çok rahatmış...bence tüm araçlarda zorunlu omalı... itanbul avcılarda bir yer buldum. iyi fiyat verdi.

İstanbulda ender elektronik var duymuşsundur, fabrika montajı orjinal parca tedariği yapan yer.

bahsettiğiniz yer tanınmış bu işin ehli biriyse illaki birsey diyemem.

ender bu işte marka yapmış yer. Fiyat edinmenizde fayda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leon_312 kullanıcısına yanıt

ender elektronik fiyat olarak nerdeyse 2 katı fazla fiyat veriyor. bu bahsettiğim yerde orjinal parça takıyor. instegramdan takip ediyorum baya giden var. başarılı bir yer olarak bahsediliyor... biraz daha takip edicem. vagcomcenter isim.

• murat8550 kullanıcısına yanıt

Tiguan gerigörüş kamerası taktırmıştım, geçtiğimiz mart ayında, 1600-1700₺ gibi bir fiyat ödemiştim,bir kaç gizli özelliği de açmıştı usta. Kusursuz çalışıyor,işçilikleri de iyi. Custom auto Fuat usta. Beylikdüzü.ist

• N KUL kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim...orayada fiyat sorim.

• Arkadaşlar merhaba,
    Benim araçta kapı kilidi açma düğmesi her zaman çalışmıyor. Geçen gün avmye gittim güvenlik bagaja bakacak basıyorum düğmeye açmıyor. Şoför kapısını açmak zorunda kaldım. Servise götürdüm baktılar bişey yok çalışıyor problem görünmüyor dediler. Araçta otomatik kilitleme açık. İlk olarak durumu şöyle fark ettim sabah işe gidiyorum iş yerine yakın yolda arkadaşı gördüm durup almak istedim. Kilit açmaya basıyorum kapılar açılmadı o anda kendi kapımı açmak aklıma gelmedi panikledim sonra el frenini çektim düğmeye bastım yine açılmadı kontağı kapatıp bastım yine açılmadı en son kontağı çıkardım haliyle otomatik olarak kendisi açtı. Sizce problem ne olabilir.
  • mami5357 kullanıcısına yanıt

Kapı açma tuşu sökülüp temizlenmelidir

• quote:

Orijinalden alıntı: tlgymn

Merhaba
    Benim Golf VII im 2012 model. Beş ayda bir “Yağ seviyesini kontrol et” diye uyarı veriyor. Servise götürüyorum 1 lt yap ekiliyorlar. Neden yağ eksilttiğini sorduğumda “bu kadar yağ eksiltmesi normal. Her hangi bir arıza yok” diyorlar.
    Sizce de normal mi?

normal değil. benim 1.4 125 bg golf bir kere yarım litre yağ eksiltmişti, bir daha da eksiltmemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: mami5357

Arkadaşlar merhaba,
    Benim araçta kapı kilidi açma düğmesi her zaman çalışmıyor. Geçen gün avmye gittim güvenlik bagaja bakacak basıyorum düğmeye açmıyor. Şoför kapısını açmak zorunda kaldım. Servise götürdüm baktılar bişey yok çalışıyor problem görünmüyor dediler. Araçta otomatik kilitleme açık. İlk olarak durumu şöyle fark ettim sabah işe gidiyorum iş yerine yakın yolda arkadaşı gördüm durup almak istedim. Kilit açmaya basıyorum kapılar açılmadı o anda kendi kapımı açmak aklıma gelmedi panikledim sonra el frenini çektim düğmeye bastım yine açılmadı kontağı kapatıp bastım yine açılmadı en son kontağı çıkardım haliyle otomatik olarak kendisi açtı. Sizce problem ne olabilir.

Hocam sizin kapınızı açmazsaniz acmaz kapilari ben öyle biliyorum

• emre.koc kullanıcısına yanıt
    Hocam sorma gıcık oldum bu özelliğe. Kontağı çıkarınca düğmede hiç bir sorun yok 100 kere aç kapa sorunsuz çalışıyor.

Hocam guvenlik açısından düşünülmüş galiba 🤗

• emre.koc kullanıcısına yanıt
    Hareket halinde kapılar kilitli bile olsa herhangi bir kapı içerden bir kez kolu çekmeyle açılıyor ama tuhaf bence

oda var hocam 🤗

• Arkadaşlar merhaba,

Bir hafta önce Sinop'a gittim. Araç 2016 1.4 TSI manuel. Araçta herhangi bir hararet sorunu yok gösterge 90 da sabit. Fakat 700 km uzun yol yaptıktan sonra ertesi gün motor soğukken baktım az bir miktar suyu eksilmişti hep takip ederim uzun yola çıkarken motor su ve yağını. Bir bardak kadar eksilmiş. Ben bu araçlarda devirdaim pompasını kayışların olduğu tarafta sanıyordum fakat kaputu açınca sağ tarafta akünün alt kısmına doğru bir ıslaklık farkettim beyaz havlu kağıtla sildim ve rengine baktım ki kırmızı yani motor suyu daha sonra internetten baktım evet benim araçta devirdaimin olduğu yermiş burası. Haftaya Tekstilkent aveke gidip baktıracağım umarım sadece devirdaimdir daha büyük bir problem çıkmaz inşallah. Fiyat ne kadar çıkar bilginiz var mıdır. Bir de ön balatalar da bitmeye yakın serviste değiştirsem piyasaya göre aradaki fark çok mudur. Herkese sağlıklı günler dilerim. İyi forumlar.

Hocam devir daim basit bir parça ama fiyatı ucuk denilebilir 1000tl, 500 işçilik alsalar 150 lira motor suyu olsa temiz 1600 tl fiyat cıkartabilir yetkili servis.

aracın kmsi nedir bilmem ama agır bakım yapılsa daha iyi olur extra işcilik vermezsiniz.

Devirdaim için zaten kayışlar çıkıyor, çıkarmışken yeni kayış taktırmak bence mantıklı.

yani devir daim demek agır bakım işçiliğinden farklı birsey degil.

servise gitmeden önce 2,3 yedek parçacıyı ara

devir daim fiyatı ögren, daha sonra servisi ara fiyat ögren.

zubizu indiriminide ögren vw kampanya yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 13 Ocak 2021; 21:51:23 >
  • quote:

Hareket halinde kapılar kilitli bile olsa herhangi bir kapı içerden bir kez kolu çekmeyle açılıyor ama tuhaf bence

Kapıların kilitli olması dışardan gelebilecek olumsuzlukları engellemek amaçlı güvenlik önlemi.

ışıklardasınız dilenci mendil satıyor , arka cama bi baktı çanta,telefon vs vs kapıyı açıp çalabilir.

veya trafik magandası

içerden açılma sebebi kaza anında kapılar rahat açabilmek için.

bazı arabalarda kapı klilitli oldugunda kaza anında otomatik açıyor.

aynı şekilde kaza anında dörtlüler yanıyor.

bazı araba var(benim) hareket halinde kapılar kilitlenmiyor. Focus

ford davalık olmuş kaza anında kapılar açılmadı hayati tehlike arz edildi diye, davalık olmamak için hareket halinde kilitlemeyi kapatmış, kişi kendisi kapatıyor yani sorumluluk arac sahibine atılmış.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgilendirmeleriniz teşekkür ederim. Aracı dün servise verdim. Bu sabah aldım. Pompa, kayış, ön balatalar ve 15 bin bakımını yaptırdım 3900 liraya mal oldu zubizu indirimi dahil. Tertemiz de oldu devirdaim kritik öneme sahip bir parça olduğundan serviste değiştirmek istedim üstelik 2 yıl garanti veriyorlar. Şimdi tek sıkıntım yaz lastiği alacağım Nisan gibi. Goodyear efficientgrip düşünüyorum. Lastik konusunda ne önerirsiniz. Sağlıklı günler dilerim. İyi forumlar.
  • quote:

Hocam bilgilendirmeleriniz teşekkür ederim. Aracı dün servise verdim. Bu sabah aldım. Pompa, kayış, ön balatalar ve 15 bin bakımını yaptırdım 3900 liraya mal oldu zubizu indirimi dahil. Tertemiz de oldu devirdaim kritik öneme sahip bir parça olduğundan serviste değiştirmek istedim üstelik 2 yıl garanti veriyorlar. Şimdi tek sıkıntım yaz lastiği alacağım Nisan gibi. Goodyear efficientgrip düşünüyorum. Lastik konusunda ne önerirsiniz. Sağlıklı günler dilerim. İyi forumlar.

Olması gereken fiyat olmuş sanırım.

lastikte goodyear tavsiye etmem şöyleki efficentgrip lastiği fluensde kullandım, şahsım adına begenmedim yol sesi anlamında.

225 ebatlıysa asimetrik 5 tercih edilebilir

şuanda kendi aracımda michelin prim3 var ondan memnun kalmadım kuru zeminde tam anlamıyla tutunamıyor.

205 55 16 ebatlı lastik tercih etsem

conti 6 veya prim4 tercih ederdim

en iyi lastik diye birşey yok ama yinede kendi araların + - oluşabiliyor.

sessizlik dersen michelin (alman malı olması şart veya fransa)

yol tutuş dersen conti alman

• Arkadaşlar selam,

Golf 7 aracımda farkettiğim bir ses problemi var.

Ses herzaman oluşmuyor. Sadece kontağı açip başlatip ilk yürürken gaza biraz bastigimda 1 ya da yarım saniyelik bir "ddzzzzt" benzeri ses geliyor. Işıklarda veya durkalk trafikte ses yok.

Arac golf 7 2019 1.4 tsi dsg. 25 bin kmde.

İlk defa golf kullanıyorum, sesin elektriksel mi yoksa hafif sürtünme mi oldugunu çözemedim. normal olup olmadığını da çözemedim.

Videosu da mevcut. 39-40. ci saniyede sesi duyabilirsiniz.

https://streamable.com/rzkcp8

• 
Sayfa: önceki 26682669267026712672
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.