Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2635. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.635.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26332634263526362637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilemedim valla. Bir standart olması gerekmiyor mu?

Bizim araç TDI. TSI motorlarda yağ yakma durumu oluyor gerçi.

O konuda çok sorun yaşayan da var hiç sorun yaşamıyorum diyen de.

Yağ yakma durumu neden oluyor ki? Bir ara bazı kullanıcılar bagajında yağ taşıyordu. Saçma bir durum.
  • high-fidelity kullanıcısına yanıt
    Standartı belli 505-507 koşuluna sahip vw onaylı yağ.
    Marka aslında standart degildir yalnız abidik kubidik markalar degil, tanınmış adı sanı olan markalar tercih edilmeli.

Zaten yağ markaları standarttır
    Mobil, castrol, shell, total elf dışında kolaylıkla alına bilen marka zaten yok.

Renault şaşmıyor elf den, kendi malı
    Renault total yakıt öneriyor kendi malı
    Ford şaşmıyor fmy (opet) den kendi malı orjinal ford motorcraft
    Ford opet yakıt öneriyor kendi malı

Mercedes sanırım mobil kullanıyor ama servisten servise farklılık gösteriyor

Fordun kullanım kitapcıgında belirttiği onay yazıyor marka yazmıyor yani onay binevi arac markası test etmiş onaylamış anlamına gelir.

Ben 4 yıl renault kullanım servis elf kullandı hiç bir şikayetim olmaadı.
    Ford ilk bakım yapıldı fmy (opet) şuan için bir şikayetim yok.

Motor zaten belirli ölçüde yağ yakar bakımdan bakımada yanan yağ yeterli seviyededir.

Bakımdan bakıma yağ götürmüyorsa motorun karakteristik özelliği OLABİLİR. Fiat egea 1.4 atmosferik yag yakıyor

Karakteristik degilse motorun blok çapı üretim kaynaklı fazla açılmış olabilir segmanlar yagı sıyırmıyordur
    Subabdan yag sızıntısı vardır damlaya damlaya yakıyordur.

Türkiyenin sektöre davranışı belli kural yok. Getir arabayı sat gerisi beni ilgilendirmez diyor.
    Avrupada durum böyle degil en ufak hatada aracı alıp yenisi veriyor.

Avrupadaki ahlak nedir bilmem sorunlu aracları türkiye veya diger ülkelere gönder gibisinden olursa büyük kaarda
    Ama kendi ülkesi gibi titizlilikle aracları gönderiyorsa eyvallah.

Devamlı belirtiyorum bu sektördeyim, mutfagındayım
    Sorunlu olanları türkiye dışına çıkarmıyorlar.
    Şase no üzerine not düşülür böyle sıkıntı mevcut diye.
    Kullanıcı nezaman sorunu anlarsa şikayette bulunursa
    Şase no dosyası çıkartılır bakılır eyvallah çekilir.

Volksvagen servisi bile golf logosu yok diye foto çekip almanyaya gönderip logoyu öyle istiyor
    Kendi kafasına göre yapamıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    cevabınız için çok teşekkür ederim.

İyi forumlar.
  • Belki Shell'in yeni çıkarttığı yağlar doğal gazdan üretildiği için daha az tortu vs. yapar diye geçmiş olabilirler mi?

İnce yağa geçmeleri de tortu vs. birikmemesi içindi sonuçta
  • Merhaba arkadaşlar, bugün golf 8 lansmanı var ama görüntüleri çoktan sitelerde paylaşılıyor. İç tasarım güzel ama ön farlar sanki corolla benzeri olmuş.

2020 de satışa çıkar gibi şubat mart olabilir, görüşleriniz nasıl yeni golf için?

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loverello -- 24 Ekim 2019; 10:7:0 >
  • ac2x A kullanıcısına yanıt
    Merhaba , aynı sorun bende de var, 2013 1.4tsi dsg golf 20 gün önce aldım, bir ara düzeldi 1-2 gün ama tekrar oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Golf 8 kaç para olacak acıba Türkiye'de..
  • Baba Zaman B kullanıcısına yanıt
    Fiyatı şimdikilere benzer seviyede olur muhtemelen ama esas soru ne zaman gelir olmalı.

Avrupa satışı Nisan ayında görünüyor. Buraya kimbilir ne zaman gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

Fiyatı şimdikilere benzer seviyede olur muhtemelen ama esas soru ne zaman gelir olmalı.

Avrupa satışı Nisan ayında görünüyor. Buraya kimbilir ne zaman gelir.
    WW bayilerinin önünde sıra olmaya başlar insanlar Nisan-Mayıs gibi..
  • Vw işini bilir. Kısa zamanda ömrünü tamamlayan parçalar ile donatır yürüyen aksam’ı😁 Gümüş iç dekor,ambiyans led led led deyip alırız arabayı. 7 senede 70 arıza verdi benim golf7. 8 iyileştirilmiştir diye düşünüyorum.

• N KUL kullanıcısına yanıt
    Sizin araç sıkıntılıymış hocam. =D Bizim araç 6 yaşını geçti. Trim sesi dışında şikayetim yok maşallah.
  • Kaputu kaldıran hidrolik gitmiş normal çubuk gelmiş Golf 8 de.. Devamlı ufak tefek kırpışlar oluyor.
    2013 de golf 7 highline kapı çıtaları krom ve stepne orijinal alaşım jantlı geliyordu, Golf 7.5 da krom paralar gitti yer tasarruflu stepne geldi. 2018 golflerde koltuk altındaki çekmeceler giti.. Dış tasarım bence kötü farlar corolla olmuş göz zamanla alışırım bilmem ama audi a3 yeni kasaya daha önde olacak gibi

• loverello L kullanıcısına yanıt
    Zamanla ufak ufak araçtan bir şey çalmaları iyi değil. Yalıtım malzemelerini de umarım almamışlardır golf8 den
  • ccihan14 kullanıcısına yanıt
    hocam kalibrasyon bozulmus. cam acma tusunu cam kapandiktan sonra 5 10 sn yukari dogru kaldirirsaniz kendini kalibre eder. kalibrasyonun sonunda bi click sesi duymaniz lazim.

bunu dort cam icin uygulayabilirsiniz

• Wonky kullanıcısına yanıt
    Ben kalibre etmekten sıkıldım. Arabadan cıkıyom sunroof camlar açık. Anahtardan kapatam diyorum bi bakıyom camın kalibrasyonu bozuldu diye kapanmıyor ve mecbur araca binip kontağı acıp kapatmak zorunda kalıyorum. Çok can sıkıcı bi durum. Kronik bi problem ve servis bunu sorun olarak kabul etmiyor!

• Fren hidroliğini ne kadar sürede bir değiştirmek gerek?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Yetkili servisin tavsiyesi 3 yılda bir.
  • high-fidelity kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
  • Zubizuyla servis indirimden nasıl faydalanıyoruz servise gidince mi yoksa gitmeden randevu mu alacaz zubizu kodunu nasıl kullanıyoruz Yapan var mı daha önce ?

• Wonky kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler , düzeliyor ama geçici olarak, kalıcı değil maalesef

• 
Sayfa: önceki 26332634263526362637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.