Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25652566256725682569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yan havayastığı yanlış anımsamıyorsam koltukta değil. Muhtemelen emniyet kemeri sensör kablosudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • truva1975 T kullanıcısına yanıt
    ön yolcu koltuğu altında airbag sensörü var. birisi oturunca algılıyor ve airbag aktif oluyor. koltuk boşken pasif oluyor. herhangi bir kaza esnasında gereksiz yere açmasın diye. belki şoför koltuğu altındada aynısı vardır. belki dediğiniz gibi koltuk ısıtma için olabilir. sonradan ilave edilebilir.
    daha önceki aracımdan tecrübe. airbag lambası yanıyordu, koltuğu söttüğümde altta sensöre giden kablonun soketinden çıkmış olduğunu gördüm. takınca lamba söndü, normale döndü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 25 Kasım 2018; 21:59:36 >
  • Bu hafta aracımı servise götüreceğim.

100 TL'lik mazotla 200 KM yol yapıyorum!

Skoda Yeti kullanıcısıyız aynı zamanda 100 TL mazotla 280-300 Km arası yol yapıyoruz! Anormal bir durum sanırım

• 1.6 dizelden bahsediyorsunuz

100 kmde ortalama 8 litre tüketiyorsunuz 200 kmye göre

300 kmden bahsediyorsanız 5,6 litre yapar

Dizele 300 kmye göre 5,6-6litre normal seviyede

200 kmden bahsesiyorsanız 8 litre anormal durum

Arada 2 litrelik fark var.

1 lastik hava basıncını kontrol edin. Soguk ısınmamış lastige hava basın. (Kış lastiği yaktırır)

2. Soguk motor ile kısa mesafe gidiyorsanız dur kalk fazlaysa etken, trafik ve yol durumu etken

3 aldıgınız yakıttan kaynaklı olabilir.

4bakım zamanı net etikilemez ama yag hava filitresi etken

Bu durumlardan emin olduktan sonra servise gitmek en dogrusu.

2 litre fazla yakması motorda sıkıntı olduguna işaret degildir.

Siz kullanıcı olarak kendinize göre durumu ele alın.

Havalar soguk oldugu için servisde tam teshis koyamaz.

Bunlar benim düşüncelerim direk servise gidip bilgi alıp baktıra bilirsiniz.

• Tiguan niye düşünmüyorsunuz.
    İçi aynı golf gibi,bagajı büyük.
  • 3. yıl bakımını Kartal'da bulunan Bosch Car servisinde yaptırdım. İşçilikten ilgiden ve yapılan işlemde memnun ladım. Klasik yıllık bakım ve ön balatalar değişti. Yedek parçalaıın hepsi Bosch marka. 850 tl toplamda ücret ödedim. Aracım 1.2 Comfortline Manuel 2015 model.
  • Arkadaşlar Merhaba, 1.2 tsi dsg aracımda motor arıza lambası yanıyor. Yaptığım bir kaç araştırma sonucu arızanın tespit edilebilmesi için aracın bilgisayara bağlanması gerekiyor. Doğuş oto bunun için yüksek bir tespit bedeli alıyor diye okudum, özel servislere gitsem bu arızanın ne olduğunu öğrenebilir miyim?

Yoksa parası neyse verip Doğuş Oto'ya mı götüreyim?

İşim gereği çok fazla vaktim yok, o yüzden oto sanayilerde gezmek istemiyorum. Tanıdık ustası olan varsa DM'den ulaşabilirse çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydancan

Tiguan niye düşünmüyorsunuz.
    İçi aynı golf gibi,bagajı büyük.
    Tiguan'ın dizelinde maalesef dizel + otomatik yok olsa da bütçemi aşıyor...
  • Arkadaşlar ben de golf 7 almayı düşünüyorum. Şu ilan gözüme takıldı.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2015-golf-comforline-otomatik-49.000-km-ozel-renk-613603922/detay

İlanda kaputta küçük bi hasar görünüyor. Ama aracın fiyatı hasara göre düşük. Kaput açık resimlerde sanki sağ ve soldaki ızgaraları tutan parçalar parlak duruyor. Acaba önden kazası mı var. Galeriyi aradım aynen göründüğü gibi başka hasarı yok diyor.

• umit3454 U kullanıcısına yanıt
    Zaten ilk başka galeriden dediniz işbitmiştir.

Galericinin aklı yok piyasa şartları itibariyle bu fiyata vermesi anormal yani kimbilir bu aracı nekadara aldıda nekadara satıyor...

Buyüzden bu arabadan uzakdurmakta fayda var...

Kaput çekiçlenmiş camurluk çekiçlenmiş... çıkma tampon buldun mu bu araba o araba diyebiliriz..

Lokal boyalık yer degil, magcun çekilip yarısı veya komple boyamalık.

Kendi agzıyla söylüyor radyatörde sıkıntı yok...

Ucuz golf alana kadar orjinal başka arabalara bakın.

Başınızı agrıyana kadar almazsınız olur biter.

Risk almak istiyorsanız buyrun.

Şase nodan servise sorgulatın şanzımandan kaynaklı arızan gelmiş mi ve diger sıkıntılar. Kaç kmde geldiği vs vs

Şase nodan kasko ajentasına giderek sorgulama yapın

Aynı şekilde sms sorgulaması

Aracı expertize götürün aynı civarda bulunana degil başka alakasız semttekine 50tl yakıt atın olur olmadık yerdekine götürün.

Anlaşırsanız kaputsa kaput çamurluksa çamurluk boyanır degişir alırsınız.

• Bugün bir şey daha öğrendim, silecek kolunu aşağı bastırıp bırakıyoruz bir kere siliyorya, basılı tutunca hızlı silmeye başlıyor. Bu çok güzel bir detay, cama birden su sıçrayınca yukarı doğru hızlı moduna alana kadar zaman kaybı oluyordu.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Valla doğru diyorsunuz hocam. Galerici o fiyata öyle araba satmaz ama işte aklım kaldı şu arabada. O kadar kaporta hasarına razıyım. Ama kesin başka bişey de vardır arabada.

Fiyatlar aldı başını gitti. Biz de bakıyoruz. Bu gidişle bakakalacağız sanırım.

Cevap için teşekkürler

• Şu pasifik mavilere özel renk yazmalarına da hayranım

• Bir ara ağır hasarlı araçları toplayıp dosyasını kapatmadan ufak hasar bırakıp o şekilde satıyorlardı, siz sorguladığınızda hasarsız çıkıyor ama satışı aldıktan sonra dosya kapanıp ağır hasar işleniyor yeni sahibine de kardeş oluyordu.

Bu da öyledir demiyorum ama ucuz etin yahnisi yavan olur.

• Merhaba arkadaşlar, direksiyondan radyo kanalı değiştirirken benim direk ekrana tanımladığım radyolar arasında değil de kendi bulduğu listelerden değişim yapıyor. Bunu ayarlamanın yolu var mı? Ben ekrana favori kanallarımı ekledim, değiştirirken de onlar arasında değişsin istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazeteci63

3008'i test etmiştim.
    Test aracının birçok yerinde trim sorunuyla karşılaşmıştım :(...
    Değerlendirmeniz için teşekkür ederim...Başka bir seçenek daha buldum...

Sizce 20-30 bin KM aralığında Passat Comfortline DSG ya da SuperB Style daha iyi bir tercih olmaz mı ? Hemen hemen Qashqai fiyatına geliyor...

Alıntıları Göster
    ben passat comfort dizel dsg aldım. ondan önce 3008'e de baktım. arka koltuğu maalesef tam bir hayal kırıklığı. arkadaş bence biraz abartmış 3008'i. passat ve superb'nin arka koltuğu tam aile için, yayla gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ft19

ön yolcu koltuğu altında airbag sensörü var. birisi oturunca algılıyor ve airbag aktif oluyor. koltuk boşken pasif oluyor. herhangi bir kaza esnasında gereksiz yere açmasın diye. belki şoför koltuğu altındada aynısı vardır. belki dediğiniz gibi koltuk ısıtma için olabilir. sonradan ilave edilebilir.
    daha önceki aracımdan tecrübe. airbag lambası yanıyordu, koltuğu söttüğümde altta sensöre giden kablonun soketinden çıkmış olduğunu gördüm. takınca lamba söndü, normale döndü.
    şu ana kadar gördüğüm tüm modellerde airbag anahtarla iptal edilmedikçe deaktif olmuyor. yolcu koltuğu altında ağırlık sensörü oluyor bazı modellerde emniyet kemeri için. şoför koltuğunun altında bir çok model araçta kablo elime geldi benim ama böyle merak etmedim. kablodur işte, vardır bir sebebi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

Merhaba arkadaşlar, direksiyondan radyo kanalı değiştirirken benim direk ekrana tanımladığım radyolar arasında değil de kendi bulduğu listelerden değişim yapıyor. Bunu ayarlamanın yolu var mı? Ben ekrana favori kanallarımı ekledim, değiştirirken de onlar arasında değişsin istiyorum.
    acaba yeni gelen 8" ekranlardan mı? benim eski golf'te kayıtlı kanallar arasında gezerdi varsayılan olarak ama 8" ekranlarda menüden ayarlamak gerekiyor önce.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    8' ekran hocam aracı yeni aldım zaten. Eğer menüden ayarlayabileceğim birşeyse sıkıntı yok ama diğer türlü sinir bozucu sürekli elimi ekrana götürmek zorunda kalıyorum. Eski Cliomda bile direksiyondan ekran menüsünde ayarladığım kanallar arasında geçiş yapıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

8' ekran hocam aracı yeni aldım zaten. Eğer menüden ayarlayabileceğim birşeyse sıkıntı yok ama diğer türlü sinir bozucu sürekli elimi ekrana götürmek zorunda kalıyorum. Eski Cliomda bile direksiyondan ekran menüsünde ayarladığım kanallar arasında geçiş yapıyordu
    ya en azından menüden ayarlanabiliyor. eski aracım stilo'da malesef direksiyon sadece kanal arıyordu ve ayarı yoktu.
  • 
Sayfa: önceki 25652566256725682569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.