Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2565. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25632564256525662567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: josh-r

Akolle plastik çok uzun süre temas halinde kalırsa alkol plastiği eritir hocam.
    Artı buharlaşma halinde alev alabilir kaynama noktası 65 derecedir.
    Ayrıca metil alkolün panzehiri etil alkoldür..
    -ilk mesajımda metil alkolün zehirli olduğuna ve içmedikçe sorun olmadığına vurgu yapmıştım
    -alkol plastiği eritmez
    -cam suyunda ya metil alkol ya da etil alkol kullanılacak, ikisi de yanıcı sonuçta
    -cam suyunda etil alkol kullanmak gereksiz bir masraf, dediğim gibi içmedikçe sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekpe_babam

Arkadaşlar günaydın, kısmetse yarın itibari ile 2016 Comfortline Golf ile aranıza katılacağız. Sizlerden aklımda almayı düşündüğüm bazı aksesuarlar için yardım talep ediyorum (nereden alabilirim ve varsa fiyat bilginiz).

İstanbul Avrupa yakasındayım,

- Cam filmi için önerebleceğiniz yer ve fiyat bilgisi var mıdır.
    - Bagaj havuzu almayı düşünüyorum, önerebileceğiniz site veya yer var mıdır.
    - Difüzör almayı da planlıyorum, orjinali pahalıdır diye tahmin ediyorum hiç bakmadım. Orjinal gibi kalın çizgilerde önerebileceğiniz bir difüzör var mıdır, nereden alabilirim.
    - Cam çerçevelerine krom çıta uygulattırmak istiyorum, uygun olarak alıp uygulattırabileceğim yer önerebilir misiniz. Cam çerçeve dışında siz başka nerelere uygulatılmasını önerirsiniz(aracın ön panjurunda ve alt kısmında var onun dışında yok).
    - Son olarak bir de maliyete göre tabi, sadece jantları orjinal Golf jantları ile takas yapmayı düşünüyorum. Üstündeki jantlar sanırım 16 inç resmini aşağıya eklemeye çalışacağım daha çok kollu bir model ile değiştirmek istiyorum.

Sanırım biraz fazla oldu sorularım :) ama yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim, herkese iyi forumlar.

hayırlı olsun. benim eski aracım da comfort golf'tü.ben bagaj havuzu olarak halı bagaj havuzunu tercih ettim. bence lastik olanlar bagajı kamyonet bagajı gibi ucuz gösteriyor. tek bir marka var halı bagaj havuzu yazınca o çıkıyor farklı sitelerde. diğer şeyler hakkında hiçbir fikrim yok. hiç aksesuar kullanmam ben.

orjinal golf jantı bence de çirkin ve malesef passat comfort'ta da aynı çirkin jant var.

• Herkse merhaba

Golf Highline 1.6 TDI otomatik fiyat alan oldumu hiç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

merhaba arkadaşlar, ikinci el golf 7 araç arayışındayız sizlerden bu konuda fikir almak istiyoruz. 2014 hgiline benzinli manuel golf mü yoksa 2016 veya 2015 comfortline golf mü sizce hangisi alınmalı yaklaşık aynı fiyatlarda araçlar. benim araştırdığım kadarı ile eğer başlangıçta eklenmedi ise higline ve comfortline arasından ciddi donanım farkları var gibi sizin düşünceleriniz nedir yardımcı olabilir misiniz.
    bence comfort donanım da yeterince zengin. ben de comfort tercih etmiştim. daha genç comfort'u tercih ederdim. 2016 itibarıyla ön-arka park sensörü de standart donanıma eklendi comfort'a. bunun dışında iki bölgeli otomatik klima, bluetooth, alakantra koltuklar ve arka kol dayama vs.. zengin donanım var comfort'ta da. ben 3 sene kullandım ve çok memnun kaldım.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Halı bagaja bakacağım hocam, teşekkürler fikirleriniz için. Bizim alacağımız araçtada ekstralar var umarım bizde siz gibi çok memnun kalırız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ekpe_babam kullanıcısına yanıt
    Ben halı durumuna karşıyım, mantık olarak bagaj içerisindeki halıyı korumak için alıyorsunuz fakat görünüşten ibaret olan halı havuzu tercih etmeniz durumunda onuda korumak durumunda kalcaksınız.

Ufak tefek kırıntılar olur normal havuzda elle yada nemli bezle alması kolay olurken.

Halıda böyle durum söz konusu degil elektrikli süpürge yardımıyla alınır.

Olurya birsey döküldü halıyı yıkamak durumunda kalcaksınız

Halı keceleşcek iyi yıkanmazsa koku.

Normal havuz birseymi döküldü cıkar sil yada yıka yok et durula saniyede aracına yerleştir..

Estetik olsun görünüş olsun ama kullanışlı olmasın derseniz elbette halı havuz alın...

Aracıma paspas aldım s dizayn marka 4 d havuz paspas

4 d nin extrası kavucuk malzeme altı tırtıklı kaymasın

Piyasadaki en iyi ürünü aldım

Ben memnun kalmadım , altı tırtıklı kaymaz diyebirsey yok bildiğin kayıyor. Araca özel olmasına ragmen saglam şekilde her yeri kapatmıyor...

Kavuc malzemeden ötürü birsey degil.

3 dleri denemedim

Denersem orjinal luckker rus malı

Omsa line.com novline paspas tercihinde bulunurum

Dolayısıyla birisi cıkıp deseki 4d paspa alcam uyarımı yaparım alır veya almaz ona kalmış.

Bagaj havuzunda uyarımı yaptım alıp almaml size kalmış.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    bahsettiklerinizde haklısınız özelliklede birşeyler dökülmesi durumunda gittikçe kirlenicek ve kauçuğa göre temizlenmesi daha meşakatli duruyor. uyarınız için teşekkürler.

diğer aksesuarlar için avrupa yakasında alabileceğim yer önerisi yapabilecek arkadaşlar yardımcı olabilir mi.
  • ekpe_babam kullanıcısına yanıt
    Cam filmde aklınızda marka varsa o markanın distribütörlüğünden uygulama merkezine bakabilirsiniz. Ufak olumsuz durumda bayi birsey yapmazsa distribütörü karşınıza alırsınız.

Lumar solargat iyi, güvenlikli cam yaptırmak size kalmış.

Lumar air80 en iyisi diye biliyorum.

Bagaj havuzunda diger yoruma ilaveten yps plast tavaiyw ederim fakat iki ürünü vardı eko lüx , lüx üretmiyor sanırım piyasa koşulu ve satısından dolayı

Arayıp bilgi alanilirsinizhttp://www.bagajhavuzu.com/sm/VOLKSWAGEN/volkswagen_golf_7_hb_5_kapi_2012_2013_2014_2015_2016_2017_3d_bagaj_havuzu

Piyasa kalite kavucuklu diye aldanmayın.

Olabildiğince imalatcıları tercih edin.

Bendeki hediye verilen rizline kaliteli cok kaliteli degil ama iş görüyor. Sdizayna bakın , novline bakın.

Baktınız fiyatla kalite arasında süphe var yps eko tercih edin.

......

Krom du düfüzördü oto tuninglere bakın.

Düfüzörü internetten begenip alın burda taktırın.

.....

Jant olayına kalkışmayın lastik jant masraflı olur

Aracı body kitli ufak dokunuş yapcam zevk para bende diyorsanız yaptırın.

Arabayla fazla oynatırsanız 2. Elde sıkıntı, ben orjinalci biriyim

İlanlara baktıgımda ses sistemi gördüğümde, orjinal olmayan jant , düfüzör gördüğümde direk kapatıyorum.

Siz yakında şimşek farda yaparsınız.

Aracı nasıl aldıysanız öyle kullanın.

Cam filmi havuz paspas yeterli. Extra masraf krom yapılabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

-ilk mesajımda metil alkolün zehirli olduğuna ve içmedikçe sorun olmadığına vurgu yapmıştım
    -alkol plastiği eritmez
    -cam suyunda ya metil alkol ya da etil alkol kullanılacak, ikisi de yanıcı sonuçta
    -cam suyunda etil alkol kullanmak gereksiz bir masraf, dediğim gibi içmedikçe sorun yok

Alıntıları Göster
    sadece şünu söyliyim

siz genede kafanıza göre takılın.

alkol plastiği eritmez (kimya hocakları yanlış biliyor demekki..)
    detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

- cam filminde dediğiniz gibi llumar araştırıyorum yetkili bayiden atr serisi foruma özel 480 dedi şirinevlerdeki bayi (forumda açılmış konusuda var sıcak fırsatlarda) ya da istersen daha az maliyetle aynı grubun ürettiği alt markalardan daha yüksek güneşi engelleyende yapabiliriz dedi gidince karar vericem artık.

- bagaj havuzu için sizinle aynı düşünüyorum, yps plas tan almayı planlıyorum bende.

- difüzör için bir yerden fiyat alırken oradaki arkadaşta önermedi orjinal olmadığı için daha spnradan taktıranlar gelip çıkarttırıyormuş bende vazgeçtim zaten.

şimşek far yapmam, emin olabilirsiniz :)

sanırım; cam filmi, bagaj havuzu ve maliyeti çok fazla olmaz ise komple krom çerçeve camlara ve yan kapı krouma krom yaptırmayı düşünüyorum.

jantlar dediğiniz gibi araştırıyorum ama malesef fazla tutar çıkıyor orada.

• quote:

detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

- cam filminde dediğiniz gibi llumar araştırıyorum yetkili bayiden atr serisi foruma özel 480 dedi şirinevlerdeki bayi (forumda açılmış konusuda var sıcak fırsatlarda) ya da istersen daha az maliyetle aynı grubun ürettiği alt markalardan daha yüksek güneşi engelleyende yapabiliriz dedi gidince karar vericem artık.

- bagaj havuzu için sizinle aynı düşünüyorum, yps plas tan almayı planlıyorum bende.

- difüzör için bir yerden fiyat alırken oradaki arkadaşta önermedi orjinal olmadığı için daha spnradan taktıranlar gelip çıkarttırıyormuş bende vazgeçtim zaten.

şimşek far yapmam, emin olabilirsiniz :)

sanırım; cam filmi, bagaj havuzu ve maliyeti çok fazla olmaz ise komple krom çerçeve camlara ve yan kapı krouma krom yaptırmayı düşünüyorum.

jantlar dediğiniz gibi araştırıyorum ama malesef fazla tutar çıkıyor orada.
    Cam filminde çok üç kagıtculıklar dönüyor. Aynı şekilde boya korumadada.

Forma özel indirim yapılıyorsa bu işçilikten düşmedir.

Atıyorum bir araca gidecek metre bellidir 4 metre film metresi 50 lira 200 tl film ücreti geriye kalan tamamen işçilik adı altında alınan ücret..

A marka b marka şöyle böyle denilene bakmayın. Pahalı olsun markalı olsun. Güneşi bir şekilde engeller fakat ilerleyen zaman solma oldu garantiden illaki degişir ama bu birdaha solmayacak anlamına gelmez.

Lumar air80 yaptır işin içinden temiz çık derim.

Lumarın %65 karartmalı yeşilim traklı orjinal gibi duran filmi var ondan yaptır

Teşekkür ederim, dikkat ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 2015 model, tdi 53500 km aracımın motorunun sesi biraz değişti. Triger den kaynaklanıyor olabilir mi? Bakımına daha var. Bariz bir ses de var sayılmaz ama video ya çektim. Özellikle 30. sn den sonra duyuluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=uZNYJjR7aK0&feature=youtu.be
  • ac2x A kullanıcısına yanıt
    Herzaman dediğim gibi ses olayı tekbir nokta atışıyla belli olmaz, tüm aksamlardan gelebilecek seslerdir.

Servisin size diyecegi yakıtta artış, performansda düşüş, rolanti dışında arac hareket halindeyken ses geliyormu.

Gaza yüjlendiğinde geliyormu vs vs

İyi bir servise giderseniz, gercekten anormal ses varsa servis müdehale eder.

Servis başından savmak isterse ses yükselirse gelin bakalım der...

• ac2x A kullanıcısına yanıt
    Rolanti kaç devirde, yüksek gibi sanki. normal 800 devirdeyse başka bi şey vardır. 1000 devir civarına çıktıysa rejenerasyon yapıyordur. sürekli şehir içi kullanımda dizel araçlar partikül filtresini (dpf) temizleme işini otomatik olarak yapıyor. bu arada fan da devreye giriyor. rejenerasyon bitip araç normal rolanti devrine düşene kadar aracı stop etmemek gerekir.
  • Teşekkürler arkadaşlar. Bulunduğum yerde servis yok. Gidebilirsem baktıracağım.

• Merhaba herkese,

aracım golf 2015 model 1.4 tsi dsg 59 bin km de. aracın 60 bin bakımı geldi, ankara doğuş çankaya servis 1.520 tl diyor ve klasik bakım dışında sadece buji değişikliğini söyledi

aklımdaki soru servise mi gitsem yoksa dışarıya mı gitsem,

bunun dışında farklı birşey çıkar mı acaba daha önceden yaptıranlar var mı bilgi paylaşabilir misiniz

frenler ya da fren hidroliği gibi

ya da arabayı mı satsam karar veremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ken020 -- 23 Kasım 2018; 7:53:43 >
  • ken020 K kullanıcısına yanıt
    Bijon değildir o bujidir:)

• 605189242 Numaralı ilan ile aracımı satıyorum ilgilenen varsa sahibinden üzerinden bakabilir araca. Golf 7 Highline DSG 2012 model 1.6 TDI 6 bin hasar kaydı var.

• RobinvanPersie kullanıcısına yanıt
    Hocam hersey nasip kısmet işi

Fakat bu aracı almak isteyen kişi sizin gibi modifiye tutkunu olması lazım.. normal bir insan bu aracı tercih etmeyebilir.

Bu araba fabrika çıkışlıda olsa siyah renk düşündürüyor zaten.

Arabanın kmsi maglüm üstüne modifiye olunca bu arabanın satışını iyice zorlastırıyor kimbilir bu arabayala kaç kez drift kaç kez devirli kullanıldı sorusu cıkıyor ortaya..

50 bine satsanız durum yine aynı olurmu gercekten bilemiyorum.

Nasip zor dediğimiz araba 1 günde satılır, satılır dediğimiz araba aylarca bekler

• 
Sayfa: önceki 25632564256525662567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.