Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
52.994
Cevap
509
Favori
3.446.637
Tıklama
Giriş
    13962 Mesaj

Sis farları bu yüzden sarı zaten kar yağışı altında sisleri yakmak bu açıdan avantaj sağlıyor zaten yoğun tipide xenon anca kar yağışını aydınlatır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    forzaGilles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
    • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

• Iphone 8 plus
  • Yarbay
    11199 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rekcufnimda

En iyi aydınlatma en pahalı olan ve en üst modellerdeki farlar bence misal bmw, mercedes vbg ama bir dünya para tabiki ondan sonra Bi-Xenonlar iyi diye biliyorum o da yoksa Xenon ve Led ve nihayet en son halojen farlar gelir bu halojen farlar ile otobanlarda gece gitmek bildigin işkence bir adım ötesini göremezsin sis, yağmur yola hiç çıkma daha iyi.
    yıllar önce 20-30 aracı katıldığı bir karşılaştırmalı far testi okumuştum. bmw'ler, mercedes'ler arasında samara 1. olmuştu. ha bu arada testi yapan da alman auto show dergisiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 2 Ekim 2018; 14:25:40 >

Olabilir ama Xenon konforuna alışan birisi tekrar Halojene dönmek istemez yani zorunda kalmaz ise.
    |
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Olabilir ama Xenon konforuna alışan birisi tekrar Halojene dönmek istemez yani zorunda kalmaz ise.
    benim ona bir itirazım yok. zaten muhtemelen o testin yapıldığı yıllarda xenon diye birşey de yoktu. demek istediğim her zaman için pahalı olan daha başarılıdır diye birşey yok. sonuçta bu far işi biraz da dizayn-mühendislik meselesi. kaliteli malzeme ve kaliteli alman işçiliğine karşı düşük rus işçiliği bir şekilde daha başarılı bir dizaynla kazanmış.

Öyle fakat highline varken midline araç almak istemez kimse de.
    |
    |

Orijinalden alıntı: icemy

İyi olmuş Passat
    İki aracın genişlik dışındaki karşılaştırmasını bekliyoruz
    aracı daha bugün teslim aldım.

arka üfleçte de ısı ayarı koymuşlar hoş olmuş.
    8"lik bir teyp var, çok daha güzel.
    ön konsolda da hoparlör var sanırım.
    bagajı kapağını dahi keçe kaplamışlar ve bir dizel için çok sessiz geldi bana. camı açsam bile o klasik traktör sesi yok. ama egzozu fena koku yapıyor durunca. benzinli gibi değil sanırım dizel egzozu, bunu daha önce farketmemiştim.
    küllük koymuşlar, boşa israf, orayı cep yapsalardı daha iyiymiş. bu zamanda sigaracıları düşünüyorlar hala.

daha 30-40 km yaptım. yol tutuşu için birşey diyemem ki zaten çok ta anlamam öyle şeylerden doğrusu aslında. anladığım kadarıyla virajlarda biraz golf'ten fazla hızlı gireceğim bakalım.

yalnız en tuhaf gelen şey golf'te 7 hava yastığı varken bunda 6 hava yastığı olduğunu öğrenmem oldu. hiç tahmin etmezdim bunu. bir de xds kapatılmış. vag.com'la falan açılabiliyormuş. geri viteste ayna indirmenin kapatılması gibi başka bir saçmalık. golf'te açık olanı sadece highline passat'ta açmışlar.

şoför koltuğu yarı elektrikli. bu da biraz tuhaf ama önemsiz bir ayrıntı.

dediğim gibi benim için en önemli olan genişlik-konfordu. bu konularda beğendim.

• Yarbay
    8735 Mesaj

Tekrar hayırlı olsun.Genişlik ve konforda farkı net hissedersiniz(dsg)
    Yakıt tüketiminde 2 araç farkını yazarsanız seviniriz ilerleyen zamanda
    Birde golf te xds açıkmı geliyor sonradanmı açılıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: icemy

Tekrar hayırlı olsun.Genişlik ve konforda farkı net hissedersiniz(dsg)
    Yakıt tüketiminde 2 araç farkını yazarsanız seviniriz ilerleyen zamanda
    Birde golf te xds açıkmı geliyor sonradanmı açılıyor
    golf'te açık. yakıtta 2. günden (iş güzergahı) kesin söyleyebilirim ki 1.4 golf'ten düşük, net. söyledim mi bilmiyorum da öyle gır gır gır traktör sesi de yok. hafiften bir tır tır tır pır pır pır bişeyler duyuluyor. ilginç olanı camları açınca da ses artmıyor.
    |
    |

söför koltuğu yarı otomatik nasıl oluyor passat d sınıfı arac değil miydi
    |
    |

söför koltuğu yarı otomatik nasıl oluyor passat d sınıfı arac değil miydi
    highland tam otomatik. evet, d sınıfı. aynalar da mesela katlanır değil. ama bence bunlar çok önemli değil. koltuk ayarıyla zaten oynamam. comfort passat'ta yeterli donanım var bence:

-3 bölgeli otomatik klima
    -ön-arka park, yağmur, far sensörleri
    -soğutuculu torpido
    -bluetooth + usb + 8" ekran
    -aynalarda alttan ışık
    -dikiz ve sol ayna otomatik kararma
    -arka kol dayama

Donanımlar biraz kırpılmış sanki peki motor kaç cc, beygir ve fiyat nasıl ? Sitesine baktım bi şey anlamadım Trendline ile Confortline arasinda Impression diye bir model var fiyatı tam 269.700 tl ama en altta ise daha çok donanımlı Hihgline var onu fiyatı 255.300 tl yazılmıs ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rekcufnimda -- 4 Ekim 2018; 12:28:21 >
    |
    |

Donanımlar biraz kırpılmış sanki peki motor kaç cc, beygir ve fiyat nasıl ? Sitesine baktım bi şey anlamadım Trendline ile Confortline arasinda Impression diye bir model var fiyatı tam 269.700 tl ama en altta ise daha çok donanımlı Hihgline var onu fiyatı 255.300 tl yazılmıs ilginç.
    highline'dan eksikleri çok az:

-alakantra koltuklar (suni deri parçaları var alakantrada, güzel görüntüsü)
    -led far (iyi olurdu)
    -hayalet gösterge (bence çok çok önemsiz bişey)
    -katlanan ayna
    -ambiyans aydınlatması (bu hoş bişey, golf'te çok hoşuma gidiyordu, geceleri bir hava katıyor araca gerçekten)
    -tam elektrikli koltuk (bunu aramadım, böyle de iyi)

trend hakikatten çok kırpılmış. arka kol dayama bile yok. impression tuhaf bir donanım seviyesi. comfort'ta olmayan bazı şeyler var ama comfort'ta olan bazı şeyler de eksik. impression'da arayacağım şey car play olurdu. car play olan comfortlar da vardı ama fiyatları yüksekti çok. aracın geldiği aya göre bir kur ayarlaması yapmışlar. normalde car play sadece 1500 tl farkettirmesi gerekirken misal car playli araç geç gelmiş, fiyatı zıplamış, 225 olmuş.

passat 1.6 dizel motorların tümü 120 beygir. aynı motor golf'te de var ama sanırım 105 bgye indirilmiş gücü. fiyatı 200bin. hala ellerinde kaldı mı bilmem ama eski kur araçları iyi fırsattı. eğer bunu kaçırsaydım passat işi baya bir ertelenirdi.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

VW kaporta sağlam değil miydi ben mi yanlis biliyorum ?

https://forum.donanimhaber.com/6-ayinda-tavani-paslanan-golf-7--127488120-4#-1
    |
    |

VW kaporta sağlam değil miydi ben mi yanlis biliyorum ?

https://forum.donanimhaber.com/6-ayinda-tavani-paslanan-golf-7--127488120-4#-1
    ???

Linke tıklayıver çatısı çürüyen golf diyor
    |
    |

Linke tıklayıver çatısı çürüyen golf diyor
    tamam öyle diyor da varmak istediğin yer neresi? ne anlatmak istiyorsun? onu anlamadım.

neden çürümüş olabilir yeni araç sıfır diyor
    |
    |
    Donanıma yeterli diyoruz kendimizi avutuyoruz da bir kaç gündür Kadjar kullanıyorum ; özellikle uzun yolda Auto Uzun Farları müthiş. Kendi kendine uzun kısa geçişi yapıyor ve hatasız diyebilirim. Uzaktan gelen aracı veya önde giden aracı fark ettiği anda kisalara geçiyor sonra hemen uzun. GOLF'lerde veya Passat'ta opsiyonel alabiliyoruz ama en azından artık Highline donanimda standart olmalı. Bu arada R Link de çok başarılı.

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Donanıma yeterli diyoruz kendimizi avutuyoruz da bir kaç gündür Kadjar kullanıyorum ; özellikle uzun yolda Auto Uzun Farları müthiş. Kendi kendine uzun kısa geçişi yapıyor ve hatasız diyebilirim. Uzaktan gelen aracı veya önde giden aracı fark ettiği anda kisalara geçiyor sonra hemen uzun. GOLF'lerde veya Passat'ta opsiyonel alabiliyoruz ama en azından artık Highline donanimda standart olmalı. Bu arada R Link de çok başarılı.

Bmw F30 3 serisinde adaptif farlar opsiyon., Yeni tanıtılan G20 3 serisinde adaptif farlar opsiyon., Mercedes C serisinde yine opsiyon., Bahsini ettiğiniz özellik için sadece adaptif far almanız bile yetmiyor., buna ilaveten Auto uzun far asistanını da eklemeniz gerekiyor ki ancak bu özelliği sahip olunabilsin., Premium D segmenti araçlarda bile standart olmayan bir özelliğin Alt segment bir araçta standart olmasını beklememek gerek hayalcilik olur.,

Ayrıca Golf ‘ün Almanya’daki Highline donanımını incelerseniz bizde ki highline ‘lardan ne kadar boş olduğunu görebilirsiniz., Almanya’da satılan Highline ‘lar bizdeki Comfortline ‘a denk seviyede., Almaya’da satılan Comfortline donanımlarda digital klima, alcantara koltuk bile yok., biz o da olmalı yok geri görüş kamerası da falan diye eleştiriyoruz ancak durum bu.!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

HızlıCevap
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.