Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
53.010
Cevap
507
Favori
3.448.228
Tıklama
Giriş
    11222 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rekcufnimda

Golf icin de muscle car diyebilir miyiz aracın tüylenmesi, traşlanması vbg

Alıntıları Göster
    bence bu kadar titiz olmamak lazım. 3 sene kullandım ve tüylenme filan hiç farketmedim gerçekten. farketsem de yapacak birşey yok der geçerdim.

Hayırlı olsun.

Öncelikle hersey nasip siz erken satmışsınız bir baskası aylarca bekleyerek satmıştır.

Aracı uyguna verdiğiniz aşikar 5 günde satılması bunu gösteriyor bana.

Yeni arac alcagınız için 3 binlira ordan kaar yapayım derken diger aracı pahalıya alma söz konusu olabilirdi.

Mantıklı düşünüp satmışsınız.

Ortada kaardan başka birsey yok diye bilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İyi olmuş Passat
    İki aracın genişlik dışındaki karşılaştırmasını bekliyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sizi yakalamışken sorayım,bir ihtimal bende değişiklik yapabilirim.Fiyat konusunda önce size bir danışayım dedim.En azından kafamda üç aşağı beş yukarı fikir belirir
    Makyajlı 1,4 tsi dsg highline,opsiyon yok,25 bin km,boya değişen yok,sadece kapıda 20 cm çizik var.Ne fiyat yazalım yada kaç tl ile başlıyalım

|
    |
    leon_312 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: beyinsis

bence bu kadar titiz olmamak lazım. 3 sene kullandım ve tüylenme filan hiç farketmedim gerçekten. farketsem de yapacak birşey yok der geçerdim.

Alıntıları Göster
    Bence de bu kadar aşırı titizliğe gerek yok..sonuçta ayakkabımızı çıkarmadan girdiğimiz, bazen kirli ellerle kullandığımız, bazen tozlu çamurlu ortamlarda bıraktığımız bir alet..evdeymiş gibi titizliğe gerek yok..
    |
    |

Aracınıza deger biçemiyorum çünkü 2017 den sonra 2.el ve sıfır fiyatları net bilmediğim için size net birsey söyleyemiyorum.

Genel itibariyle 2017 model liste fiyatı 111 bin tly miş

%30-25 zam yapıldıgında

145- 138 binlira gibi fiyatlara tekabul ediyor.

Eskiden söyledipim fiyatlar internet piyasasına göre düşüktü şimdilerde yüksek çıkıyor.

Söylemiş oldugum fiyat benim düşüncelerime göredir net rakat degildir.

Çiziğin pek bir önemi yok fakat oraya lokal boya yapılırsa mantıgı ile 500 tl düşülmesi gönül almaya bakar.

Bunu dert eden varsa daha fazla indirim diye tutturana güle güle deyin.

Şu saatten sonra liste fiyatı ile 2. El piyasası hareket etmiyor.

Olabildiğince insanların alabilecegi rakamlara düşürülmüş.

2 gün sonra piyasa netleşse 200 binliralık golfe 170 bin diyecem.

|
    |
    tilmikosin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    174 Mesaj
    Çorlu çerkekzöy civarında wv özel servisi önerebilecek varmıdır ? Servise gitmek istemiyorm artık 1200-1300 lira peryodik bakıma çok fazla gibi

Sağolasın hocam
    Bende fiyat belirleyemedim.120-125 aralığında araçlar var ama durumları ne bilmiyorum
    En iyisi satarken doğuşun ikinci el fiyatının 3-5 altını yazmakla başlamak gibi

|
    |

2017 de liste fiyatı 110 binliraya alan birisi, bir aracı 120-130 bine satması akıl kaarı degil.

Herkes kendince bir mantık gürütüyor aracı bukadara aldım şukadara satsam 10-15 bin kaar fena degil gözüylede bakabilir.

Şu piyasa kosuluyla 120 bine sattıgı aracı 120 bine alamaz.

1.0 boş bir golf eski kur 130 dan satılıyor

2017 1.4 dsg higline her türlü 140 bine gider.

Alt modeller 2016-15-14 ler 2017 nin önünü kesmekte 90-100 bine gidiyor. Arac ihtiyacı olup golfe binmek isteyen alt modelleri tercih ediyor.

Golfün fiyasası dalgalıydı şimdi komple çarşı pazar karıştı.

Piyasa yerli yerine oturmuş degil.

140-135 aralıklarına satarsanız sizden iyisi yok.

135 bin tamamen alt sınır bana göre

|
    |
    tilmikosin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Standart bakım basit herkesin yapabilecegi bakım.

3-5 kaar yapayım derseniz. Malzemeyi kendiniz alın golfun sagını solunu bilen usta bulun 50 lira verin işinizi halletsin.

Özel servis 700 tl alır gibi

Sanayide 500 liraya halledersiniz.

Yag almış başını gitmiş 250 tl enson bauhaus da 275 tldi

Polen hava filitresi 200 desek 40da yag filitre 50 işçilik.

Servis bulamazsanız iyi bir bosch car tercih edin

|
    |
    Fztemreaksoy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim leon hocam saolun ben çok anlamıyorm içerden bi seste geliyor tümseklerden geçerken nerden geldiğini anlayamadığım için götürsem iyi olacak gacur gucur ediyor forumu uzun zmandır takip ediyorm bazı arkadaslar salıncaklardan felan geliyor demişti götürmek lazım benm yapabileceğim biley değil malesef

|
    |

O ses salıncak burçlarından geliyor., servis özel bir yağ sürerek yağlıyor., Ses belli bir süre için (5-6 ay) geçiyor., sonra tekrardan ses tekar edebiliyor., Aslında çokta özel bir yağ değil dışarda da satılıyor., Tunap diye bir alman markası benim aracı götürdüğümde markasını görmüştüm., bazı arkadaşlar bazı servislerin bu işlem için 150-200 gibi ücret taleb ettiklerini de duymuştum benden almadılar.,

Kullandıkları yağ şu;

-Tunap Micrologic Premium 921 http://tr.tunap.com/fileadmin/tunap_tr/downloads/mobility_produktinfos_tr/PI_MP_921_TR.pdf

-Tunap Professional 121 http://tr.tunap.com/fileadmin/tunap_tr/downloads/mobility_produktinfos_tr/PI_MP_121_TR.pdf

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tunap-mp-121-sivi-gres-400ml-367477969
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tunap-human-technology-yuksek-mukavemetli-sentetik-yaglayici-921-400ml-cam-suyu-hediyeli-375200558

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 26 Eylül 2018; 14:3:1 >
    |
    |
    Fztemreaksoy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    174 Mesaj

Teşekkür ederm ilginiz için son olarak Bu yağdan alıp kendim yapabilirmiyim yoksa her 5-6 syda bir yağlamak için götürmem gerekiyor mu hocam ?

|
    |
    forzaGilles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Haydar Hocamın tespitlerine katılıyorum. Dün itibarıyla 2015 Highline 1.4 TSi + Sunroof + U Led satışa çıktık biz de. Şimdilik eş dost yakın çevreye haber gönderdik ve 120k teklifi var. Bir konut firsatı doğduğu için satmaya çalışıyoruz ve ev sahibi takasa da alabileceğini belirtti. Orada aklımizdaki rakamı 140k olarak belirttik ve kabul etme ihtimali yüksek. Sizinki makyajlı ve en az 2017 model. Bu nedenle 140k bence de alt limitiniz olmalı. Daha düşerseniz bu piyasada yazık edersiniz. Yalnız yüksek fiyat alıcı kitlesini daralttigi için araç çok yavaş da gidebilir. Ihtimallere hazırlıklı olmak lazım.

|
    |
    Bahsedilenler: leon_312 , tilmikosin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sağolun arkadaşlar.fikir aldığım iyi oldu.İlandaki rakamlara bakarak aklıma 125 li rakam bile gelmişti ama gerekirse fiyat oturması için biraz daha bekleriz.
    |
    |
    Bahsedilenler: leon_312 , M.L.Crassus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Fztemreaksoy

Teşekkür ederm ilginiz için son olarak Bu yağdan alıp kendim yapabilirmiyim yoksa her 5-6 syda bir yağlamak için götürmem gerekiyor mu hocam ?
    Araç lifte alınıp karter muhafazası sökülüyor ve salıncak burçlarını yağlıyorlar., 5-6 ayda bir değilde ses ne zaman tekrarlarsa o zaman yağlatırsınız., Sanayide yaptırabilirsiniz., Yalnız aptal bir ustaya denk gelipte şişenin tamamını kullanmasınlar., 1 şişe 4-5 kez yağlamaya yeter., yani tek seferde şişenin 1/4 kadarı falan kullanılıyor. bir de yağlamadan önce şişeyi çalkalıyorsunuz.

Çok teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

|
    |
    forzaGilles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ysf87

Hafta başında Altur’da Tungsten Gri 1.4 Highline dsg cam tavansız 166bin dediler.

Alıntıları Göster
    ötv indirimi ile 151’e düşmüş. Muhtemelen aynı araç, neden satılmamış acaba.?

Milletin alım gücü kalmadı. Kalsa bile parayı elde tutuyor buda olması gereken durum, Türkiyenin ne olcagı belli degil.

Alanların elbet gecerli nedeni vardır..

Banka kredileri ikiye katlandı katlanacak.. kredi cekmek akıl kaarı degil.’ Hiç bulaşmayacaksın

Sıfır araba hayal benim gibi bütceye sahip birisi için.

|
    |
    ysf87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Haydar Hocamın tespitlerine katılıyorum. Dün itibarıyla 2015 Highline 1.4 TSi + Sunroof + U Led satışa çıktık biz de. Şimdilik eş dost yakın çevreye haber gönderdik ve 120k teklifi var. Bir konut firsatı doğduğu için satmaya çalışıyoruz ve ev sahibi takasa da alabileceğini belirtti. Orada aklımizdaki rakamı 140k olarak belirttik ve kabul etme ihtimali yüksek. Sizinki makyajlı ve en az 2017 model. Bu nedenle 140k bence de alt limitiniz olmalı. Daha düşerseniz bu piyasada yazık edersiniz. Yalnız yüksek fiyat alıcı kitlesini daralttigi için araç çok yavaş da gidebilir. Ihtimallere hazırlıklı olmak lazım.
    benim öngörüm 1-2 ay sonra eski kur araçlar bitince 2. eller fırlayacak. şu an eski kurdan satılan araçlar 2. eli de baskılıyor. ben durumum müsait olsaydı 1-2 ay bekler öyle satardım aracımı. 85 yerine 100'e giderdi tahminimce o zaman.
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Canlı Tv izle
üniversite
Bey Azura
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.