Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25182519252025212522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: leon_312

Önemli olan ne aracın donanımı nede motoru.

Önemli olan aracı bilerek görerek araştırarak alınması.

Yıl 2012-13 golf ilk cıktıgında saniyede sayfa atlanılırken cogu kişi golfu överken, cogu kişide kötülüyordu

Tartışmalar havada ucusuyor, öven övüyor, gömen gömüyordu

Bu zamana kadar benim tek savundugum nokta hangi marka model olsun, bir aracın olumsuz durumlarını araştırmak, eksiklikleri, olumsuz taraflarını bilip görüp ögrenip paylaşmaktır.

Kişiye göre bu eksiklikler belkide önemsiz belkide önemli

Dolayısıyla her zaman kişi bilinçli şekilde ögrenip araba alması taraftarıyım ve bu yönde de elimden geleni yapıyorum.

Size gelecek olursam, hangi motoru kullanırsanız kullanın sonucta siz bu 1.0 motoru bilerek görerek aldıgınızdan dolayı ilerleyen zamanda memnun veya memnuniyetsiz kaldıgınızda keskelerle degil iyikilerle,

Keskelerle degil zaten biliyordum diyerek aracınızı kullancaksınız.

Ufak beygir saniye farklılıklarına takılmayın.

Bunu ne burda nede servis dogru düzgün bilir.

Bariz 15-20 bg oynasa zaten otomatikmen ya parça eksiktir , yads parca maliyeti düşürmek amaçlı ortaya cıkan sonuc deriz

Aracınız hayırlı olsun
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Ayrıca haklısınız, ben de gidip test etmedim ama artık günahıyla sevabıyla bilerek ve isteyerek seçtim bu motoru. onlarca inceleme video izledim. 1.4 tsi performansı alamayacağımı biliyorum ancak bu ortamda düşük vergi ve daha düşük ilk alım maliyeti cazip geldi. Performansı da üzmez diye düşünüyorum.

Aklım 150bg 1.4tsi leon'un motorunda kaldı mı kaldı.. aynı fiyata onu alsam belki sürüş olarak daha çok zevk alacaktım. Ancak bu sefer bir tık daha yüksek konforu seçtim.

Allah herkesin gönlüne göre ve çok daha iyilerini versin.

İlk fırsatta aracı teslim aldıktan sonra izlenimlerimi de paylaşacağım

• UNDYING U kullanıcısına yanıt
    cnsuff C kullanıcısına yanıt
    leon_312 kullanıcısına yanıt
    Evet indiyum grisi 1.0 highline (sunroofsuz) 121.500 tl maliyetle almaya karar verdik. Ödeme esnasında aracın ön tamponunun biryerlere sürtüldüğü, mini onarımdan yapılıp teslim edilebileceği söylendi...ön tampon ve alt plastik çıtanın boyası çıkmış...

Canımız sıkıldı, teklifi kabul edemedik...

1.0 highline sunrooflu beyaz, döşme siyah olan 4.000 tl farkla önerildi, beyaz istemesek de sunroofla güzel duruyor onu alacak gibiyiz...

@cnsuff siz de uygun almışsınız, hangi bayi idi acaba...

Sunroofsuz tungsten gri+geri görüş kamerası ve appconnect olan da 124.000 tl teklif edildi..

Bu fiyatlar hurda indirimi dahil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.2 tsı manuel ve 1.0 tsı manuel golf kullanmış biri olarak .1.2 Tsı devir aralıkları daha iyiydi şehir içinde çok vites değiştirmek zorunda kalmıyordum .1.0 ı ise 2000 devirin altında düştüğünde hafif yokuşsa veya yüksek viteste hızınız yavaşladıysa mutlaka vites değiştirmeniz gerekiyor .1.2 de hafif gaza basınca araç toparlıyordu vites değiştirmeniz gerekmiyordu .Diğer taraftan 1.0 2000 deviri geçtiğinde daha iyi bir ivmelenme ve hızlanması var yakıt tüketimi olarak da 1.0 yaklaşık 1 litre daha az yakıyor.
    Hocam sanki siz yaptırmayı bilmiyorsunuz, 2. El olsa görmezden gelinebilir ama sonucta sıfır ürün.

Mini onarım dediği lokal boyadır:))

Böylede alınır ama fiyatta düşmesi lazım oda yok, vazgecmekle iyi yapmışsınız.

Devamlı konusu acıldıkca soruldukca yineliyorum.

Özellikle volkswagen gurubu bu durumları cok yapıyor

Buyüzden aracın sagına soluna bakılmalı, özellikle yansımalı olarak bakılıp göçük olup olmadıgına , kapı hat cizgileri ve digerlerinin tam oturduguna bakılmalı.

İçinde özellikle konsol incelenmeli bir arkadasın çatlak cıktı klima tarafı, döşemeler camla incelenmeli.

Ve en önemlisi boya kontrolü yapılmalı.

Renk konusuna gelince bu tamamen zevk meselesi

İkinci el olsa yine anlarım araba iyi olur istenilen renk olmaz

Bu sizin kararınız

Zevkten çok aracın üstüne oturan rengi her zaman sevmişimdir

7,5 da tüm renkleri gördüm sayılır ama bitürlü yakıştıramadım

Far stoplardan olsa gerek gözümüz 7 ye alışınca bi garip geliyor.

Beyaz ve tungsten renginin bi zararı yok klişe tutulan renkler.

Dogus etimesguta sorun park veranın arkasında yıgınla araba var.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle...

Yaptırmayı bilmiyorsunuz derken, indirim mi kastettiğiniz? Yapabilselerdi yaparlardı ama öyle bir seçenek dahi yokmuş...

Gerekçe, Plastik parça olduğundan indirim yapamazlarmış ve aracı bu haliyle isteyene satarlarmış...

Boya kontrolü nasıl yapacağız ki, araç dediğiniz yerde toz toprak içinde duruyor, showrooma geldiğinde ruhsat/tescil işlemleri bitmiş oluyor...ondan sonra bişey çıksa çözülmesi aylar sürer..

Beyazla İndiyum’u yanyana görünce zaten indiyum çok koyu geldi...Belki tungsten olabilirdi, onda da sunroofsuz başka bayide bir araç vardı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 3 Temmuz 2018; 18:17:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Evet 121.500 tl olacak hurda indirimi ile hocam...

Bir de 1,4 comfortline, dsg, ışık görüş ve konfor paketli sunrooflu var hurda indirimsiz 126.000 tl idi...

Alıntıları Göster
    Şahsen sunroof + 1.4 motor ve arkada bağımsız süsp sebebiyle bunu seçerdim

Mini onarımdan yaparız demiş Sanki siz çizik yerleri yaptırmayı bilmiyorsunuz demek istedim.

Evet o aracı birisine satarlar ama aklı başındakine degil.

Umarım kimse almaz onlarda kaarından düşer 3-5

Orayı görmeden alıp cıksaydınız , daha sonra farketseydiniz siz kötü olursunuz sizin yapmadıgınızı nerden bilelim derlerdi.

Satış temsilcisine söyleyeceksiniz boya kontrolü istiyorum onlarda servisten eleman getirip yanınızda bakacaklar.

Ben yaptırdım servisten eleman gelmedi, ordaki aracı teslim eden yaptı zaten cihaz orda varmış yanımda göstere göstere baktı. Boyanın ortalama kalınlıgı 120 cıktı

Daha sonra kötü olana kadar, ilk basda kötü olun derim.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Onlar gösterdi açıkçası o kusuru ben farketmedim...

Evet boya ölçümü satış temsilcisi teslimat sırasında yaparız dedi...

Ankarada malum 2. El sitesinde alacağım araçların sıfır ilanlarına bakıyorum da millet 136-145 arasında fiyat çekmiş...bir de indirimsiz liste fiyatının doğuş oto teklif formunu koymuş...demek ki satabiliyorlar, bravo ne diyeyim..

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Sunrooflu beyaza geçtik gibi, ama tercih gene 1.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 4 Temmuz 2018; 1:0:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Sunrooflu beyaza geçtik gibi, ama tercih gene 1.0
    hayırlı olsun. 1.0 motorun yakışına hastayım. çok başarılı bir motor. ben 10 sene gri kullandıktan sonra beyaz istiyordum ama bir baktım her yer beyaz dolmuş. herkes beyaz alıyor. bu yüzden yine gri aldım. bir tane beyaz da vardı yani. bir sonrakinde sunroof istiyorum. çok güzel birşey. kışın kapalı havalarda camdan gelen güneş insanın için açar.
    Şirket aracların cogu zaten beyaz, birde üzerine kullanıcılar ek ücret ödemeyip beyaz tercih edince yollar beyazdan geçilmiyor.

Kimisi gercekten beyaz hastası kimisi zorunluluktan alıyor.

Bmw mercedes alanlara şaşıyorum, okadar para döküp metalik farkına 4000 küsür ödememeleri çok komik.

Normal segmentten kimisi alıyor kimisi almıyor.

Opel, peugeot kaldı yanılmıyorsam onlarda aldım mı tam olcak.

Metalik renkte extra vernik uygulanıyor eyvallah ama daha önce almayıp şimdi almaları şahsen ben gocunuyorum.

Alıyorsan al almıyorsan alma.

Hayırlı olsun şimdiden, bir ay önce ben de 2017 1.0 comfortline dsg aldım sürüş konfor paketi ışık paketi artı sunrooflu beyaz. 0 standart comfortline alacakken bu paketlerle ve daha uygun fiyata hatasız yaşadığım şehir olan Ankara’da 2. El bulunca 2. Ele yöneldim. Almadan önce epey araştırdım bir aydın da kullanmaktayım, birkez de şehirdışına çıktım önceki aracım dizel juke idi. Şunu net olarak söyleyebilirim ki 1.0 motor şahane, bidefa yakıtı gerçekten az yani dizeli aratmıyor diyebilirim. Performans olarak 1.0 olduğu aklınıza gelmiyor şehirdışında yokuşta denedim, düz yolda denedim 120 km hız üzerinde nasıl hızlandığını denedim beni gayet tatmin etti memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ayrıca golfe beyaz rengi yakıştırmıyordum ancak cam tavan olunca beyaz güzel duruyor.

Hayırlı olsun şimdiden, bir ay önce ben de 2017 1.0 comfortline dsg aldım sürüş konfor paketi ışık paketi artı sunrooflu beyaz. 0 standart comfortline alacakken bu paketlerle ve daha uygun fiyata hatasız yaşadığım şehir olan Ankara’da 2. El bulunca 2. Ele yöneldim. Almadan önce epey araştırdım bir aydın da kullanmaktayım, birkez de şehirdışına çıktım önceki aracım dizel juke idi. Şunu net olarak söyleyebilirim ki 1.0 motor şahane, bidefa yakıtı gerçekten az yani dizeli aratmıyor diyebilirim. Performans olarak 1.0 olduğu aklınıza gelmiyor şehirdışında yokuşta denedim, düz yolda denedim 120 km hız üzerinde nasıl hızlandığını denedim beni gayet tatmin etti memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ayrıca golfe beyaz rengi yakıştırmıyordum ancak cam tavan olunca beyaz güzel duruyor.

• kkadir89 K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Biz de tam paketli comfort alacakken 9.500 tl farka değeceğini düşünüp highline’a geçtik...SOnra da sunrooflusuna...Döşeme siyah oldu ama olsun...

Bugün zubizu indirimi oranları düşmüş bayi öyle söyledi,

• Golf 7,5'teki USB çıkışı; USB 3.0'ı destekliyor mu?
    Güle güle kullanın, bütçe imkan verdikçe daha donanımlısı daha iyidir mutlaka:) deneyimlerinizi bekleriz artık

• quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Golf 7,5'teki USB çıkışı; USB 3.0'ı destekliyor mu?
    Usb 3.0 ne işe yarar golfte. 4k video seyretmedikçe usb 2 hatta 1 bile yeterli mp3 için.

Hocam ÖNCELİKLE hakkınızdan hayırlısı olsun.Vw GOLF HİGHLİNE 1.0 TSİ DSG İÇİN bu fiyatları hanGİ BAYİİDEN ALDINIz öğrenebilir miyim?Ben 120 bin tl 1.0 tsi comfort dsg ışık görüş sürüş konfor paketli ve katlanır ayna led arka far opsiyonlu beyaz renk araca 120 bin tl fiyat aldım o zaman çok yüksek aldığım fiyat... :(
    Uzatma kablosu alacağım da ondan sordum.
  • ecznurullah E kullanıcısına yanıt
    Ne zaman fiyst aldınız?

Ben geçen hafta cumartesi fiyat aldım...

Zubizu %8 + %4 stok indirimi uygulandı ver fiyatlar %50’lik ötv diliminde oluştu..Ayrıca 3.000 tl hurda indirimi ile :

İlk aldığım fiyat comfort+sürüş+ışık paketi 112.000 tl oldu...

Ama o arada araç satılmış ve Sonra highline için 121.500 tl fiyat aldım...(bu araç halen duruyor ankara etimesgutta)

Araçta kusur görünce highline beyaz + sunroof önerildi 125.500 tl’ye onu aldık...

Özellikle eski araç sorun, 45-50 gün gelen araçlardan sorun...

Ama %4’lük stok indirimi bitmiş...sadece zubizu varmış, öylr olunca fiyatlar %60’lık ötv dilimine düşebiliyor herhalde...

Şu an satılmadıysa Bursada tungsten higline + appconnect + geri görüş kameralı eski tarihli bir araç varmış..

• 
Sayfa: önceki 25182519252025212522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.