Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2518. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25162517251825192520
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: limitor

Arkadaşlar merhaba, 2013 Golf 7 highline DSG aracım var ve bxa kodlu basic xenon farları mevcut. Bu farlardaki mercekler lekeli. Forumlarda rastlıyorum, garantiden değiştiren arkadaşlar var. Güncellenmiş versiyonları ile değiştirenler, aynı sorunlar ile karşılaşıyorlar mı ?
    garantisi biten aracımınkini değiştirdim işçilikle 4bine yakın idi 1300 gibi bi meblağ aldı doğuş. vw hatasını bizlere ödettirdiler. meğerki doğuş batıyormuş... bizlerden çıkardı borcunu
  • Şoför koltuğu altındaki çekmece nasıl çıkar bilen var mı?altına bişey kaçtı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar, 2016 beyaz highline 13.000kmde hiçbir hatası olmayan bir golf'ün piyasa şartlarında ederi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: namseloxx

merhaba arkadaşlar, 2016 beyaz highline 13.000kmde hiçbir hatası olmayan bir golf'ün piyasa şartlarında ederi nedir?
    merhaba. emin değilim ama motoruna ve şanzıman tipine göre fiyatı değişiyor olabilir :)
  • Golf sahipleri merhaba, size bir kaç soru sormak istiyorum. Belki bazı sorularım önceki sayfalarda cevaplanmıştır ancak çok fazla geriye gidemedim. O nedenle şimdiden affola.

Benim 1.2 tsi dsg leon aracım var 2013 model. Bunu yenilemek istiyorum. Aslında daha büyük araçlara geçmek istiyordum yakın zamanda çocuk planları da olduğundan ama onlar da fiyat olarak 160000-180000 den aşağı değil. (tiguan, passat variant) Sadece leon st var 143.000 tl ye o da 1.6 tdi dsg..

Herneyse.. Şu an için geriye 1.0 tsi 110 bg highline golf ve 1.4 tsi 125 bg golf arasındayım. 1.0 için 130.000 tl, 1.4 için 140000 tl fiyat aldım.

Birincisi, 1.0 araç torsiyon çubuklu, 1.4 araç bağımsız süspansiyonlu mu? 1.0 tercih etsem aradaki farkı anlar mıyım? Açıkçası 1.4 ü test etme imkanım oldu. Süspansiyonlar çok farklı geldi leon uma göre ve çok sevdim. 1.0'ı test etmeden almak durumunda kalabilirim. Acaba çok fark eder mi?

1.0 motoru duran bir araçta sesini dinlemek aracıyla çalıştırdım. Rölantiye gelene kadar 30 sn kadar gürültülü geldi ama kötü bir ses de değildi homurdanma gibi. Hareket halinde de motorun sesi böyle mi? Bazıları 120'yi geçince gürültülü motor demiş. 1.4 TSI 125 bg e göre farklı mı sizce?

Özetle hangisini tavsiye edersiniz? Sıfır almak istediğim için başka seçeneğim yok ve fiyatlar 1 ay sonra 150 nin altında araç bulunmayacak gibi duruyor.. Leon ST de aklımı çeliyor ama leon vs golf deyince kaliteden dolayı golf diyorum

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden

• cnsuff C kullanıcısına yanıt
    Şimdi size söyle söyleyim

Torsiyon ve bagımsızdan başlarsam köy yolu dısında farkedilecek pek birsey yok aslında.

Kısa özet olursa bir tekerin tüm sekten gectiğini veya tasdan geçtiğinde bagımsız diger tekere iletmiyor hepsi bu.

Aynı sekilde yol tutusuda etken.

Torsiyon veya bagımsız süspansiyon arac alımını etkilememli.

Motor konusuna gelince herkesin benden beklediği yorumu yapcam. Cebinde fazla para olunca nasıl rahat ediyorsan , yoldada aynı sekilde motorun nekadar güclü olursa okadar rahat edersin.

Kesinlikle bütcen varsa 10 binlirayı gözün görmesin 1.4 125 beygir al. 1.0 motor alırsan keskelerle yasarsın.

Bütcen yoksa eyvallah 1.0 motor tercih et ama bu şartlarda güçsüz motor alırsan rezillik cekersin benden söylemesi.

Benim bütcem olsa öncelikle dizel alırım, dizele bütcem yetmiyorsa en güçlü benzinli turbo motora bakarım.

Bütcem sınırlıysa istediğim arabayı en ucuz yoldan nasıl alma peşine düşerim.

Konuyla alakasız ama şu saatten sonra kesinlikle atmosferik araba almam:)

Arkadaşlar bu sözümü unutmaz,

sıfır focus 1.6 benzinli aldım :)

• asdfg112 kullanıcısına yanıt
    Evet dun biraz doluydu kafa en onemli seyi yazmamisim arac 1.4 tsi dsg cam tavanli

• cnsuff C kullanıcısına yanıt
    İki motora da sahip aracım oldu, 1.4 olan 2016 Passat 1.0 olan da şu an kullandığım Golf.

Süspansiyon için bir fark hisseder misiniz bilmiyorum. Bence sürücü açısından bağımsız süspansiyon Passat ile torsiyon Golf arasında bir fark yok, ama bağımsız süspansiyon Golf nasıldır bilmiyorum. Objektif karşılaştırma yapamam. Ama okuduğum kadarıyla arada fark olduğunu söyleyenler de biraz ekstrem koşullardan bahsediyor.

1.0 motor ile ilgili aklınızda şüphe bulunmasin. Çok verimli bir motor, üstelik vergi avantajı var. 1.4 elbette daha iyiydi özellikle yüksek hızlarda. Ama eksikliğini hiç hissetmedim.

Dizel şu şartlarda aradaki farkı çıkarmıyor. Aradaki farkı faize yatirsaniz benzinli daha kârlı bile olabiliyor :)

Maddi durum elveriyorsa mümkün olduğunca donanımlı Golf tercih edin derim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: namseloxx

Evet dun biraz doluydu kafa en onemli seyi yazmamisim arac 1.4 tsi dsg cam tavanli
    Geçen hafta bir arkadaş sıfır km olanını sunroof olmadan 121e almış. Bir başkası da 125 teklif almış. Şu şartlar altında ben bahsettiğiniz aracin 105-110 edeceğini düşünüyorum, kasa makyajlandigi için.

Ama başka bir ikinci el değer sitesine baktım 114bin fiyat vermişler dediğiniz araca, sunroof hariç. Size ne kadar teklif edildi?

• Arkadaşalr herkese merhaba bu içerden gelen seslerle ilgili benmde bi sorum olacak tümsekten veya herhangi bi kasistwn geçince içerden bi ses geliyor gibi gacıe gucur diye müzik sesi olmayınca iyice belirgin olmaya başladı içerden derindne geliyor ses tam anlamadığım için biley yapamıyorm

Daha önce sol arka kapıdan ses geliyordu servis uzak olduğu için sanayide nerden geliyor diye baktırmıştım sol kapının alt uç kısmındaki lastik kısım yerinden çıkmıstı metal kısım kapıya değince tıkır tıkır diye ses. Çıkarıyordu herhangi bi tümsekten geçince felan kapıyıda yağladı usta para almadan hadi güle güle demişti ozaman ses kesildi bu başka bi ses iyice rahatsız etmeye başladı geçmiş sayfalarda bilgili arkadaşlar salıncaktan felan bahsediyordu veya amortisörden servise mi götürsem çok uzak bana işlerde var yoksa yine sanayide mi baktırsam bilemedm

• 2015 model arabam için bugün servis randevusu aldım. 870 lira istediler.
  • Fztemreaksoy F kullanıcısına yanıt
    Burclardan geliyor hocam o ses ve yaglama yapiyorlar. Isin ilginci yaglama yaparken gres yaginin ucretinide sizden aliyorlar. Iscilik odemiyorsunuz. 6 ay sonrada ayni sesle bas basasiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Şimdi size söyle söyleyim

Torsiyon ve bagımsızdan başlarsam köy yolu dısında farkedilecek pek birsey yok aslında.

Kısa özet olursa bir tekerin tüm sekten gectiğini veya tasdan geçtiğinde bagımsız diger tekere iletmiyor hepsi bu.

Aynı sekilde yol tutusuda etken.

Torsiyon veya bagımsız süspansiyon arac alımını etkilememli.

Motor konusuna gelince herkesin benden beklediği yorumu yapcam. Cebinde fazla para olunca nasıl rahat ediyorsan , yoldada aynı sekilde motorun nekadar güclü olursa okadar rahat edersin.

Kesinlikle bütcen varsa 10 binlirayı gözün görmesin 1.4 125 beygir al. 1.0 motor alırsan keskelerle yasarsın.

Bütcen yoksa eyvallah 1.0 motor tercih et ama bu şartlarda güçsüz motor alırsan rezillik cekersin benden söylemesi.

Benim bütcem olsa öncelikle dizel alırım, dizele bütcem yetmiyorsa en güçlü benzinli turbo motora bakarım.

Bütcem sınırlıysa istediğim arabayı en ucuz yoldan nasıl alma peşine düşerim.

Konuyla alakasız ama şu saatten sonra kesinlikle atmosferik araba almam:)

Arkadaşlar bu sözümü unutmaz,

sıfır focus 1.6 benzinli aldım :)
    Kullandınız mı hiç 1.0 tsi ? 1.0 motor olduğunu kullanırken söylemeseler anlaman imkansız

• Wonky kullanıcısına yanıt
    Hayret ya bu kötü olmus o zman 2.5 yıldır hiç gelmiyordu peki servise mi götürym yoksa sanayide halledilecek bişey mi ?

• Herkese selam, arkadaşlar golf 7.5 aracıma branda almaya karar verdim. Nereden ve hangi tip birşey almamı önerirsiniz?
    Hepsiburadaya baktım ama işi çözemedim, bir sürü ürün var ama anlatılan mıdır, değil midir belirsiz? Ne tarz özellikleri olmasını önerirsiniz brandanın?
  • passmo kullanıcısına yanıt
    Hayır kullanmadım ama nasıl tepki vercegini biliyorum.

Düşük devirde yüksek tam torku verdiği için , ne motorda nede performansda sıkıntı yok görünüyor.

Atmosferik motordan inip turbolu motora gecince böyle durumla karsılasmanız normal.

Bende ilk dizele bindiğimde aynı duyguları paylaşmıştım.

10-12 yıldır arabalarla hasir neşirim dizel 1.6 320 tork beni kesmiyor diyorum.

Siz alısınca düşük devirde yüksek torka.

1.0 motoru alın 2 sene kullanım daha sonra 1.4-1.5-1.6 benzinli veya dizele gecin aracın gittiğini anlarsınız.

• truva1975 T kullanıcısına yanıt
    Hangi mantık ve nedenle branda alıyorsunuz

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Kısa bir süre içinde arabaya üstü kapalı otopark yapacağım ama o süre içinde arabayı aşırı tozdan korumam lazım. Çünkü arabanın durduğu yerde toprak yol var.
  • truva1975 T kullanıcısına yanıt
    Sizin düşünceniz elbette mantıklıdır fakat bana pek mantıklı gelmedi, sonucta yıkanır olur biter.

Otopark yapılana kadar sadece nemli bez yardımıyla ön camı silmeniz, nedeni ise silecekleri calıstırdıgınızda gerek sileceklere zarar vermemesi ve camın cizilmemesi için.

Otoparkın yanında topraklı yolda olsa illaki üzerine gelir.

Şuanki durumundan iyi olurmu olur ama sonucta aracın üzerine toz yapışır...

Brandaya boşa para vermeyin derim.

Brandaların hepsi aynıdır ama yumuşak yapıda olmasına dikkat edin, sonucta kaporta sürtecek boyayı çizmemesi lazım

Brandayı takarken aracın üstü temiz olması gerekir cok tozlu olmasada yine isyer istemez çizilir.

Çizilmeden kastım kılcal çizik

Islak aracın üztüne seremezsiniz vs vs

Çok nadir gördüğüm birsey var, güneşten korumak için sanırım özel olarak kumas alıp yaptırıyorlar aracın yarısını örtecek şekilde.

Kumaş gercekten hava aldıgını deseniyle belli ediyor. Takım forma kumaşı gibi belki odur

Kendim çok öncesinden düşündüm bukez dikkat çeker diye ugrasmak istemedim.

Bana kalırsa öyle kalsın derim

• Arkadaşlar biraz desteğe ihtiyacım var,

2013 Golf 7 için michelin energy saver xm2 (196-65-15) almayı düşünüyorum. Bu lastiği kullanan veya aynı fiyat bandında başka bir önerisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 25162517251825192520
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.