Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25062507250825092510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle teşekkürler!Tercihiniz manuel dizel mi olurdu yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asdfg112 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler!Vaktiyle 1.2 tsi 16 valf seat leon manuel kullanmıştım ancak o 4 silindirdi!Şimdi yepyeni bir motor var karşımızda bir de seat ve audide 115 hp olarak karşımıza çıkınca bi kafa karışıklığı yarattı haliyle!

Genelde sakin kullanıyorum ben de fakat şuan a3 sedan dizel otomatik kullanıyorum şirket aracı olarak.Ayak ayarı yapmak gerekecek sanırım benzinli tercihim olursa 😂

• ecznurullah E kullanıcısına yanıt
    Fikir vermesi açısından yazayım, 2015 A3 sedan dizel otomatigi birkaç bin km kullandım, araç arkadaşımındı. Şöyle söyleyeyim, benim 1.0 tsi ile sehir içinde maksimum yarım litre fark vardı, hatta kısa mesafe kullanınca bu fark kapanıyordu tamamen.

Uzun yolda hep 110 ile giderim, A3 4.2 litre yakarken Golf tsi 4.8 litre yakıyor. Isterseniz yol bilgisayarı fotoğrafı da eklerim, non-stop 1035 km sonrasında 4.8 litre ortalama tüketim elde ettim, araçta 3 kişiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorkster

Herkese merhaba.
    Aracında bi-xenon far olup da mercek lekelenmesi sebebiyle serviste farları değiştiren var mı?
    Far değişimi için 2250 tl istiyorlar ve ben de far değiştikten sonra aydınlatmanın o paraya değip değmeyeceğini merak ediyorum
    Araciniz kac model Hocam? Bu konuda Genel bir sorunu var sanirim GOLF'lerin..

Serviste garantiden degistirenler varmis..Degistirdikten sonra ayni sorunu yasayan da var,yasamayan da..

Sizin araciniz kac model?

• quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

Arkadaşlar 2.el bir golf alırken yetkili servis bakımlı olup olmadığını araç sahibiyle birlikte herhangi bir yetkili servise gitsek öğrenebilir miyiz bu konularda sıkıntı çıkarıyor mu servisleri bir de ekspertiz ya da şanzıman kontrolü gibi bişey yaptırma imkanımız olur mu yine yetkili serviste
    Ben Istanbul Erel'e sordum expertiz yok dediler..Yapmiyorlar yani.

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Aracım 2014 model. İyi niyet garantisi de parçanın sadece yüzde 50sini karşılıyormuş.
  • quote:

Aracım 2014 model. İyi niyet garantisi de parçanın sadece yüzde 50sini karşılıyormuş.
    Yani ödeyeceginiz rakam nedir? Komple far yerine Mercek degisse daha iyi bence? Hem masrafi da azalir varsa tabi boyle bir imkan..

Çifti için 2250 TL. Gerçi bu fiyatı geçen ay almıştım belki fiyat değişmiştir şimdi.
    Mercek değişimi bana da mantıklı geliyor ama servisin onunla uğraşacağını sanmıyorum. Belki de mümkün değildir çok hakim değilim bu konuya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorkster -- 27 Mayıs 2018; 15:38:14 >
  • quote:

Çifti için 2250 TL. Gerçi bu fiyatı geçen ay almıştım belki fiyat değişmiştir şimdi.
    Mercek değişimi bana da mantıklı geliyor ama servisin onunla uğraşacağını sanmıyorum. Belki de mümkün değildir çok hakim değilim bu konuya.
    Istanbul'da iseniz Maltepe Ender Elektronik'e bir sorun Hocam anlatin durumu..Orjinal Yedek parca ve montaji yapiyorlar,iscilikleri cok iyi bos beles degil yani..

Yarin bir arayip sorun Hocam fiyatini..Mercek degisirmi sadece diye..Bilgi verirler..

• Led mid ön far aydınlatmasından memnun musunuz? highline da bulunan led mid ön farlar virajlarda yönlendirme yapıyor mu? Passat highline daki led farların yeterli aydınlatmadığını duymuştum onun için soruyorum.Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ecznurullah

Öncelikle teşekkürler!Tercihiniz manuel dizel mi olurdu yani?
    Ayak ayarı yapmanıza gerek yok aslında, zaten 1.2 turbo motor kullanmışsınız 1.0 da da bir fark yok.

Turbolu motor dizel gibi düşük devirde tam torku veriyor.

Yakıt olarak dediyseniz illaki benzinlinin damarına basınca yani performanslı kullanınca yakıtı affetmez heleki 3 silindir 1.0 hiç affetmez.

Diger konuya gelince, sizin bütçenize yakın 1.4 higline dsg 167 bin

Dizel higline manuel 168 bin

1.0 higline dsg 161 bin

6 bin fazla verip 1.4 almak daha mantıklı

Burdaki önemli nokta dsg, dsg sizin için vazgecilmez mi degil mi. Otomatige alıştıktan sonra manuele gecmek biraz sıkıcı.

Daha öncesinden full manuel kullandım, aracımı sattıktan sonra şirket aracı kullandım

Rahatlıgı konforu bambaska, ihtiyac durumunda manuele bindim kendi kendime otomatik olmazsa olmaz dedim.

Şuanda kendimi toparladım sayılır bütcem dogrultusunda zorunluluktan manuele bakıyorum

Manuel arac sahibi oldugumda keske otomatik alsam demem ama bundan sonraki aracım otomatik olcak derim..

Sizde ikitane ince çizgi var

1 Full dizel manuel mi, full benzinli dsg mi

2. Comf dizel dsg mi

Donanım farkına baktıgımda

Karatılmış arka camlar

Hız sabitleyici

Otomatik ısık, dikiz aynası ,yagmur sensörü

Bunlar opsiyon ile alanabilir comf donanım olursa

Hayalet gösterge, 8 multimedya, led far stop dısında gözle görülür birsey yok.

Comf higline arasında 12 bin fark var 12 vermeye degermi derseniz kesinlinle deger her birini almaya kalktıgında dünyanın parası.

Durumu toparlarsam dizel sevdalıysanız bütceyi comf dsgye çekebilirim derseniz üzerine saydıgım opsiyonları tamamlarsanız higlinı aramazsınız, bütce manuele yetiyorsa

Dsg yi ararım diyorsanız Otomatikmen sizin kurtuluşunuz benzinli motordur

Benzinli motorda 1.0ı tavsiye etmem vergisi ucuz olabilir ama keskelerle yaşamaktansa 3-5 fazla verir ayagımın altında giden bir motora binmek herzaman iyidir

Cebinizde sınırlı paraylamı rahat dolasırsınız yoksa bol paraylamı

İşte yoldada aynı şey.

Audi 1.0 motoru lansmana özel fiyatla cıkarmıştı eyvallah

Aradan aylar gecti volkswagen 1.0 için %10 indirime gitti

Bu şu demek oluyor motor satmıyor türkiye pazarında.

Alanlarda zaten golf olsun benim olsun bütcem 1.0a yetiyor diyenler..

Tercihinizi benzinliden yana kullancaksanız bu kesinlikle 1.4 125 bg olmalı.

1.4 alıp keskelerle yasamazsınız, 1.0 motoru alıp yasarsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: ecznurullah

Led mid ön far aydınlatmasından memnun musunuz? highline da bulunan led mid ön farlar virajlarda yönlendirme yapıyor mu? Passat highline daki led farların yeterli aydınlatmadığını duymuştum onun için soruyorum.Teşekkürler
    virajlarda sağa-sola dönmesi için opsiyon olan dinamik viraj farlarına sahip led mid far almanız gerekiyor
  • quote:

Golfteki tüm bi-xenon modellerinde bu sorun var. Highline'da kullanılan basic xenondan tutun, çift U-led ve DLA lı modellere kadar bu sorunla karşılaşıldığından tüm seri, 10 far (5x 2 -sağ sol-) seviye atladı.

Eşimin aracı 2015 Aralık trafiğe çıkışlı, ben pek vakit bulamadığımdan 2018 başında götürebildim. Farlardaki sorun kabul edildiğinden çok zorluk çıkarmadılar, yanılmıyorsam yarısını karşıladılar ama daha fazlasını alanlar da vardı. (Bu konuda uzun uzadıya farklı bir forumda yazdığım mesajlar vardı fakat sanırım database çökmüş ulaşamıyorum) Ben garanti uzattığımdan çok üzerine düşmedim, herhangi bir bedel ödemeden farlar değişti. Farların yedek parça bedeli 9-10.000 TL civarında olduğundan, 2000 de çıksa değiştirirdim.

5G1 941 034 -033 farlar (U-led & Dynamic Light Asist) 5G1 941 044 -043 olarak değiştiler. Sizin farlarınızda da aynı durum geçerli , değiştirmeye karar verirseniz, değişim sonrası farların yeni versiyon olup olmadığını kontrol edin mutlaka.

Değişen farlarınız da 2 yıl garanti kapsamında olacaklar , yine tekrarlayabilir aklınızda olsun.

• quote:

Herkese merhaba.
    Aracında bi-xenon far olup da mercek lekelenmesi sebebiyle serviste farları değiştiren var mı?
    Far değişimi için 2250 tl istiyorlar ve ben de far değiştikten sonra aydınlatmanın o paraya değip değmeyeceğini merak ediyorum
    Hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama garanti bitsin veya bitmemiş olsun veya uzatılmış garanti olsun veya olmasın., bi-xenon mercek lekelenmesi kronik problem olduğu için (pek çok insan garantisi devam eden etmeyen) hepsi ücretsiz değişim yaptılar., hatta farlarda revizyona gidildi iyileştirme yapıldı ve parça numarası bile değişti., Başka bir servis ile görüşün veya gittiğiniz servise bunun kronik bir problem olduğundan bilgisayarlarına bakmaları gerektiğini Doğuş otomotivin bu konu hakkında servislere gönderdiği yazı mevcut.! Google'a golf bi-xenon farlarda mercek lekelenmesi yazın değişim ve insanların nasıl değiştirdiği ile ilgili tecrübeleri mevcut

• Arkadaşlar yine bişey danışmak istiyorum bazı araçlarda çift u Led far var fakat far-yağmur sensörleri yok. Bu fabrika çıkışı mı bu şekilde yoksa sonradan taktırma gibi bir durum mu var çünkü xenon olup da far sensörü falan olmaması saçma geliyor bana. Bu arada 1.2tsi çift u Led çam tavanlı bi araç bulduk 2013 model 80küsür binde temiz gibi araç fakat şanzıman serviste değişmiş 2 yıl garantisi varmış ne dersiniz? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan10tr -- 28 Mayıs 2018; 0:31:35 >
    Teşekkür ediyorum...

• okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Sonradan takılma farlardır.

80 bin km ve şanzımanı ele almış, ben şahsen uzak dururdum.97 model olsa motor yenilenmiş, şanzıman yenilenmiş eyvallah ama 5 yaşındaki araba için anormal.

Normal olan birsey var zaten 2012,13,14 modellerde şanzımanda sıkıntı olması normal...

Bu aracı alırsın ama satamazsın.

Bütcen golfe yetmiyorsa baska markaya bak.sıkıntılı araba alıp keskelerke yasayana kadar baska markaya bak iyikilerle yasa

Karar senin, para senin , zevk senin bensadece uyarırım

Dsg düşünüyorsan 2015 düşünmelisin

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Hocam tamam da dsglerde zaten kronik sorun var bu kapsamda değişmiş olamaz mı, yine de uzak dur mu dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

Arkadaşlar yine bişey danışmak istiyorum bazı araçlarda çift u Led far var fakat far-yağmur sensörleri yok. Bu fabrika çıkışı mı bu şekilde yoksa sonradan taktırma gibi bir durum mu var çünkü xenon olup da far sensörü falan olmaması saçma geliyor bana. Bu arada 1.2tsi çift u Led çam tavanlı bi araç bulduk 2013 model 80küsür binde temiz gibi araç fakat şanzıman serviste değişmiş 2 yıl garantisi varmış ne dersiniz? Teşekkürler
    Çift U-Led fabrika çıkışlı olarak Golf R dışında hiçbir araçta bulunmaz, opsiyon olarak dahi seçilemez. Sonradan temin edilmiş dahi olsa orjinal olduğunu düşünmüyorum, halojen fardan çift u-ledi piyasadan temin ederek takmak isterseniz, cebinizden 12-13bin TLye yakın bir para çıkar.

1.2 TSI da highline opsiyonu bulunmuyordu, otomatik far & yağmur sensörü opsiyonunu seçmediğiniz sürece bu özellik bulunmaz.

Kuvvetle muhtemel replika u-led farlardandır, muayene sırasında sorun çıkarabilirler kullanılan ampüle dikkat edin halojen olsunlar o esnada.

• gurkans G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam vazgeçtik bu vb. sebeplerden dolayı

• 
Sayfa: önceki 25062507250825092510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.