Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24942495249624972498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2019 Golf ile ilgili bir haber yayınlandı az önce, işi bilenler inceleyip yorumlayabilir mi lütfen?

https://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/2019-Volkswagen-Golf-ilk-kez-gorundu.htm
  • truva1975 T kullanıcısına yanıt
    Vay be MQB 2012

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    tek farkı vites kolu gibi
    Hocam kesinlikle bu araç değildir kanımca. Bildiğimiz 7 kasa. Aracı ya giydirdiler bi şekilde motoru platform vs test ediyolar yada yalan görüntü xD

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mr_beylis kullanıcısına yanıt
    Piyasayi takip ettigim kadariyla fiyat 101 102 civari fiyatlar mantikli gozukmekte.

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Aracı 7. kasanın karoseriyle giydirip şase, yürüyen aksam, motor-şanızman test ediyorlar büyük ihtimalle hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonart16

Yazdıklarınızı yeni gördüm ve 2 gün önce yaptırdım bakımı, yaşadıklarımı yazayım da insanlara örnek olsun.

Bosch car servistir dedik gittik, 400e anlaştık, randevu falan hak getire, sözleştiğimiz saatte gittim 1 saati aşkın bekletmeden sonra suriyeli bi usta çekti arabayı. Çat-pat Türkçe ile zor anlaştık. Polen filtresi zaten dediğiniz gibi çıkan ile taktıkları arasında alaka yok, karbonlu falan değil yani kağıt gibi bişey, bi de ellerindeki filtre ile benimkinin ölçüleri tutmadı, 3 parmak büyüktü, kestiler fazlalığını öyle taktılar! Yağı boşaltırken usta tapayı hızlıca açınca bütün heryer yağ oldu, bugün gördüm ki arabanın ön tamponu bile simsiyah yağ içinde.. Mesela şunu söyleyim, arabanın ekranında hala "Yağ bakım zamanı, hemen servise gidin" diye uyarı var. E değiştirdik işte neden o uyarı yanıyor? dediğimde, bilgisayarımız bozuk siz 1 hafta sonra falan tekrar uğrayın bakalım dediler.. Daha niceleri de var da düşündükçe kızıyorum.

Bi daha mı bosch car servis, aman aman uzak dursun bana.

Bursa'da bildiğiniz, işini güzel yapan bir vw servisi bilen varsa çok makbule geçecek.

Alıntıları Göster
    Servis var, servis var gelişi güzel gidilmez. Burdaki arkadaşlara bile yetkili servise gidecekleri halde bulundugunuz ildeki servisi arastırın derim. Müşteri memnuniyeti, arıza onarım odaklı hangisiyse onu tercih edin.

Kaldı ki özel servisden bahsediyoruz, adı ne olursa olsun arastırılmalı.

Sanayideki herkes usta, mesela ustayı bulmak degil, kaliteli işçilik yapan ustayı bulmak.

Kesme delme ile bakım yapılmaz.

Sanayi ustası veya özel servis siz ne işlem yaptırıyorsanız onu alır takar parasını cebine indirir. Garanti maranti hak getirene.

Yetkili servis iyi veya kötü, memnun kalmadıgınızda karşınızda kocaman holding var şikayet için.

Yapılan hersey garantili, aracınızın komple gözden elden geçirip bir sonraki bakımı baz alıp ona göre degerlendirir...

Hani diyorlarya yetkili servis saglam parcayıda degiştiriyor işte o parca bir sonraki bakıma kadar idare etmediğinden dolayı

Herkes bütcesine göre davranır eyvallah, ne olursa olsun arastırılıp öyle gidilmeli.

Daha önce belirtmiştim aracımda bir sıkıntı vardı, devamlı bakım yaptırdıgım yetkili servise götürdüm arızayı tesbit ettiler ama gideremediler, başka yetkili servise gittim ustaya durumu anlattım, basit bir torna vida yardımı ile bir birine degen parcagı ayırdı, somunu iyi sıktı arıza yani ses yok oldu.

Yani yukarda belirttiğim gibi servis var ,servis var

Polen durumuna gelince pek birsey olmaz ama istemeden dısardaki toz pislik iceri girer

• quote:

Orijinalden alıntı: mr_beylis

arkadaşlar merhaba,

2016 model golf almayı düşünüyorum internetten bir araç buldum. Highline paket sunroof var üzerinde aracın ve 34 bin kmde manuel. fiyat olarak bu araca en fazla ne kadar vermeliyim. 107 bin bu araç için çok mu?
    Kendi hesaplamama göre 107bin piyasa fiyatı olması gerekli, sizde 107 binden bahsediyorsunuz, piyasa zaten 5 bin yüksekten gidiyor alınması gereken fiyat 102 bin.

Arabayı gözünüz tuttuysa, 102 bine nekadar yakın cekerseniz okadar orjinal rakama yaklaşmış olursunuz

Bana kalırsa ortası bulunur 105 bin kimseyi üzmez.

Ki zaten satıcı 105 bine göz kırpmış

.......

Söylediğim rakam bukadar olur, dod da max 103 bin vermiş

Min93 bin..

Kimi uyanıklar var buna %100 şahit oldum merak edenlerede aracı gösterip doddanda bakabilirler

Dod max ne diyorsa arac fiyatlarınıda ona göre yazıyorlar.

Sahibinden golf 6 higline dsg var adam 76 yazmış dodda max76 demiş

Aynı aracın comf donanımlıs var 72 yazmış dodda max 72 yazmış...

Yalnız dod kimsenin işine gelmediğini hesaplayınca yani hasarlı boyalı durumlarda hiçde çömert degil.

Arkadaşlar dod sanal expertiz neyi baz alarak tutuyor bilmiyor.

Saglam takipciyseniz istediğiniz arabanın piyasası ve olması gereken rakamı biliyorsunuz.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba ben de 2016 highline + cam tavan 1.4 dsg benzinli araç bakıyorum 30.000-60.000 km arasında değişen boyasız bir kaç araç buldum 100 bin - 105 bin tl bandında , fiyatlar uçuk mudur bir değerlendirme yapar mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: truva1975

2019 Golf ile ilgili bir haber yayınlandı az önce, işi bilenler inceleyip yorumlayabilir mi lütfen?

https://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/2019-Volkswagen-Golf-ilk-kez-gorundu.htm
    Ne amaçla bu görsel koyulmuş tartısılır, şuanki güncel 7,5 modeli.

Sadece platform ve kilo kaybından bahsetmiş benim anladığım bu.

Golfu golf yapan c sütünü , bu döngünün degişecegini sanmıyorum , c sütununu elinde barındırdıgı sürece ortaya dört dörtlük tasarım cıkmadıgı kanısındayım.

Digerleri degiştiriyorda ne oluyor denilirse tamamen berbat hale getiriyorlar, bakınız yeni çıkacak focus egea mı i30 mu tartısılır. Ford eline pimi çekilmiş bombayı almış durumda.

Golf 8 daha önce belirttiğim gibi yeni jettaya daha yakın görünümde olur ön tasarım olarak, içi zaten aynı olur.

Arka tasarımı can alıcı nokta c sütunu ile nasıl oynayabilir nasıl stop tasarımı yapıp bizlere daha degişik gelir merak konusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetsrv

hocam merhaba ben de 2016 highline + cam tavan 1.4 dsg benzinli araç bakıyorum 30.000-60.000 km arasında değişen boyasız bir kaç araç buldum 100 bin - 105 bin tl bandında , fiyatlar uçuk mudur bir değerlendirme yapar mısınız ?
    Arkadasa yazdıgımın yorumum sizin içinde gecerli, siz dsg 10 bin farkını koycaksınız. 112 bin orjinal alınması gereken rakam bana göre.

100-105 bine full orjinal buluyorsanız gayet iyi diye bilirim.

Manuel araca 102 bin dedim siz dsg alıyorsunuz bu fiyata.

Size tavsiyem olabildiğince düşük kmli aracları tercih edin.

60 bin kmlik arac alcaksınız, siz kullanayım satayım derseniz 100 bin km olcak bu kez aracı satmakta zorlanırsınız.

1 bucuk yasındaki arabaya 30 bin km normal. Zaten 30 binin üstü binici arabası degildir.

....

İşe gitgel yapsa günde 100 km ayda 3000 km senede düz hesap 30 bin km yapar

100 km 6 litre yaksa

30. Bin km de 1800 litre yakar güncel yakıt fiyatı 5,66

Yılda 10 bin tl yapar ayda 1000 tl yapar.

Yani ayda 1000 tl yakıta para veren kişinin geliri ya çok yüksek olmalı, yada ufak dükkanı veya işleri vardır koşturuyordur.

Binicinin aldıgı maas ve yaptıgı km belli

15 bin yılda max km bunu baz alarak kmnin olurunu kabuk edin.

Ben 6 yaşındaki arabaya bakıyorum 90 bin km üstü arabalara bakmıyorum, bakarsamda orjinallik ve fiyatı baz alıyorum.

Size fiyatı iyi demem 30 bini baz aldıgımdan, 60 km civarı olursa zaten 5 bin kafadan düşülür 107 bin olur.

107 binde iyi rakam ama siz sattıgınızda biraz sıkıntı.

Çok teşekkür ederim cevabınız için , ilk arabam olacak ve piyasa koşullarını çok iyi bilmiyorum. Yıllık 15 bin km ortalama kullanım değerini baz almaya çalışacağım.60 bin km de görünüşte temiz bir araç var ve söylediğim fiyatlarda bu aracı almam mümkün görünüyor.bir engel çıkmaz diye umut ediyorum. Araç almak oldukça stresli ve vakit alan bir işmiş bunu da tecrübe ediyorum .

Şayet fırsat bulabilirseniz aynı yıl içinde 3 beygir değişiklik olan iki farklı motor türü olduğu dikkatimi çekti .122 ve 125 beygir olan bu iki motor açısından tavsiye edeceğiniz biri var mıdır ? Aralarında ciddi bir fark var mıdır ? Fırsat bulup bu sorularımı da yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.tekrar teşekkür ederim ilginiz için .

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Kendi hesaplamama göre 107bin piyasa fiyatı olması gerekli, sizde 107 binden bahsediyorsunuz, piyasa zaten 5 bin yüksekten gidiyor alınması gereken fiyat 102 bin.

Arabayı gözünüz tuttuysa, 102 bine nekadar yakın cekerseniz okadar orjinal rakama yaklaşmış olursunuz

Bana kalırsa ortası bulunur 105 bin kimseyi üzmez.

Ki zaten satıcı 105 bine göz kırpmış

.......

Söylediğim rakam bukadar olur, dod da max 103 bin vermiş

Min93 bin..

Kimi uyanıklar var buna %100 şahit oldum merak edenlerede aracı gösterip doddanda bakabilirler

Dod max ne diyorsa arac fiyatlarınıda ona göre yazıyorlar.

Sahibinden golf 6 higline dsg var adam 76 yazmış dodda max76 demiş

Aynı aracın comf donanımlıs var 72 yazmış dodda max 72 yazmış...

Yalnız dod kimsenin işine gelmediğini hesaplayınca yani hasarlı boyalı durumlarda hiçde çömert degil.

Arkadaşlar dod sanal expertiz neyi baz alarak tutuyor bilmiyor.

Saglam takipciyseniz istediğiniz arabanın piyasası ve olması gereken rakamı biliyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Fiyatı 107 olan araçtan vazgeçtim. Daha yüksekti buraya kadar indi. Fiyat yüksekti vazgeçmekle sanırım doğru bir karar aldım. Araştırmaya devam edeceğim mutlaka dediğimiz fiyatlarda bir araç çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr_beylis -- 18 Nisan 2018; 11:11:47 >

Hocam siz baya bi bilgilisiniz bu işlerde, hazır yakalamışken şu fren balata işini de sorayım size.
    Serviste yüksek ücretler ödememek adına nasıl bir yol önerirsiniz?
    Araba 50bin km'ye yaklaştı elbet bikaç ay sonra karşıma çıkacaktır.
    İnternetten TRW alıp bir ustaya taktırmayı düşünüyorum, sizin fikriniz nedir?

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonart16

Hocam siz baya bi bilgilisiniz bu işlerde, hazır yakalamışken şu fren balata işini de sorayım size.
    Serviste yüksek ücretler ödememek adına nasıl bir yol önerirsiniz?
    Araba 50bin km'ye yaklaştı elbet bikaç ay sonra karşıma çıkacaktır.
    İnternetten TRW alıp bir ustaya taktırmayı düşünüyorum, sizin fikriniz nedir?

Teşekkürler..
    Bunu ben de merak ediyorum. Benim aracımda 55 bin km de.

Lastikler değişirken fotoğraflamıştım şuan bu durumdalar.

Ön balata

Arka balata

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Balataları serviste değiştirin yada servisten alıp sanayide bir ustaya👍

• Arkadaşlar bu app connect hala servislerde uçuk fiyatamı açıyorlar bilgisi olan varmı yada son günlerde fiyat alan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

Balataları serviste değiştirin yada servisten alıp sanayide bir ustaya👍
    Hocam balatayı da orijinal almaya ne gerek var. 2014-2016 yılları arası firma olarak üretici olmadığımız halde yerli üretim 29600 takım balata ihracatı yaptık.
    Aynı işi görebilecek yarı fiyatına kaliteli balatalar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ognemir -- 18 Nisan 2018; 15:20:12 >
  • leonart16 L kullanıcısına yanıt
    Siger yorumumda belirttiğim gibi tanıdık bilindik vw den anlayan ustaya yaptırdıgın sürece herhangibir sıkıntı yaşamazsın.

Trw de kaliteli marka, yanında extra würtün balata temizleyicisini al. Dördü degişecekse Zaten 1 kutuyu bitirir.

• ognemir kullanıcısına yanıt
    Otosupermarketim’den balata ve disk aldım, 105 bin km’de sanayide takıldı balata ve diskler,araç şimdi 112 bin km’de frenlerden ıslık sesi geliyor, balata spreyi alıp sıktım değişen birşey yok

Brembo diskler, TRW balatalar. Dışardan hangi marka balatayı alırsanız alın sevisin balata kalitesinden çok uzak bir performas verdikleri kesin,daha önce de aynı olumsuzlukları yaşamıştım,başka marka otomobillerde de. Ben servis diyorum.

• 
Sayfa: önceki 24942495249624972498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.