Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24692470247124722473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elcas

onu biliyorum da bakacağım araç yok

Bugün serviste işim vardı, şovruma da uğradım ama 1.0tsi yoktu ..1.4tsi ve 1.6tdi vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 60 bin km tdi bakımı için 945 tl dedi servis.
    ne dersiniz? garanti doldu arabada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanistanbul

quote:

Orijinalden alıntı: truva1975

Yine okkalı bir zam mı gelmiş , yoksa yanlış mı görüyorum? İndirim kampanyalarda bitmiş üstelik.

Aslında herkes birlik olsa 6 ay boyunca hiçkimse araç almasa hem devlet vergilerde indirim yapar hem de satıcılar kar marjlarını düşürüp fiyatı azaltırlar..şuanda 100 bine satılan arac bir anda 80 bine iner.

sanırım olayı tümden yanlış anlamışsın. devlet araç satışı azalsın, tasarrufa teşvik olsun, dış ticaret dengesi biraz olsun düzelsin diye araç vergilerini arttırdı. bunu bakan açıkladı da zaten. eğer öyle olursa amaç hasıl olmuş olur. bu kadar vergi arttırmaya rağmen bir türlü araç satışlarını istedikleri seviyede düşüremediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mllm

1.2 Manuel Comfortline aracımı alalı 1 yıl oluyor.
    Aracı aldığım bayii %10 indirim kartı verdi ama yeri bana uzak.
    Ben de yakın servisten ilk bakımı için önümüzdeki cumartesi gününe randevu aldım.
    750 lira gibi tutar dediler. Normal mi?

neden internetten almadın randevunu? internetten alınca %10 indirim yapıyorlar.
  • ognemir kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. yani TDİ salıncak. o zaman ST haklı demek oluyor. 1.0 dan da emin olursak o modelin 2. eline odaklanacağım. ancak ona paramız yetiyor.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    hocam, araç satışının düşmesini istemiyorlar. bir siyasetçi ne derse tersini düşünün. adamların tek derdi fazla vergi. köprüdeki trafiğin azalması için yapılan zam, trafiği azaltmayacak ki. o teker dönecek. metrobüsler zaten tıklım tıklım. başka seçenek yok ki... unutmayın ki 80 milyonluk Almanya'da 5 milyon araç satışı var. bizim en az 3 milyon satış yapmamız gerek.
  • elcas kullanıcısına yanıt
    Yabnlış anlaşılma olmasın Tdi de Torsiyon var :)

• ognemir kullanıcısına yanıt
    bir daha okuyunca anladım. beyin göçmüş.
    Hayırdır hocam golfe geçişmi var.

Bu arada A3 te dediğiniz motorlu araçlar torsiyon,golfte de öyle olması lazım.Aksi olsaydı defalarca konusu açılırdı

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    selamlar. 2. el olarak ve 1 sene sonrası için düşünmüştük hatunla. polo 98 bin olunca B segmentinin de mantığı kalmadı. 308 style da takibimde. siz 308 le mi devam ediyordunuz. saygılar...
    Haziran'da golfe geçiş yaptık hocam.

Tavsiyem 1,4 tsi almanız.
    208 i sattınızmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 6 Ocak 2018; 23:15:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: volkanistanbul

quote:

Orijinalden alıntı: truva1975

Yine okkalı bir zam mı gelmiş , yoksa yanlış mı görüyorum? İndirim kampanyalarda bitmiş üstelik.

Aslında herkes birlik olsa 6 ay boyunca hiçkimse araç almasa hem devlet vergilerde indirim yapar hem de satıcılar kar marjlarını düşürüp fiyatı azaltırlar..şuanda 100 bine satılan arac bir anda 80 bine iner.

sanırım olayı tümden yanlış anlamışsın. devlet araç satışı azalsın, tasarrufa teşvik olsun, dış ticaret dengesi biraz olsun düzelsin diye araç vergilerini arttırdı. bunu bakan açıkladı da zaten. eğer öyle olursa amaç hasıl olmuş olur. bu kadar vergi arttırmaya rağmen bir türlü araç satışlarını istedikleri seviyede düşüremediler.

Araç satışı azalsın mantığıyla yapacağını sanmıyorum çünkü araç satışı azalınca devletin marjinal vergi geliri de azalıcak..

• volkanistanbul V kullanıcısına yanıt
    Vergi geliri sorun değil, akaryakıttan telafi ediyorlar. Cari açığı azaltmak için ithalatı kısmak istiyorlar. O nedenle vergi arttırıyorlar. Amaç ithal araç satışını belirli bir seviyede kısıtlamak. Ne kadar işe yaradığı tartışılır.

• arkadaslar sitede 1,6 dizel dsg 0 hıghtline 132 bın tl . bayide 142 bın tl . ne farkı oluyor garantı fılan olayında bu ıslere yabancıyım bırazda
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodysolid

60 bin km tdi bakımı için 945 tl dedi servis.
    ne dersiniz? garanti doldu arabada.

Garanti dolduysa özel servis tavsiye ederim..Artık çok kaliteli özel servisler var..Ben 60.000 bakımını sizin dediğiniz rakamın üçtebirine yaptım..
  • Vergi artışıyla yerli üretim satışı biraz daha arttı,ithal araçlar azaldı.Tabi yerli aracın artması megane sedan ve civic in çıkmasıylada alakalı.

Vergi artışı ile %4,5 azaldı satışlar,bu artış olmasaydı otomobil satışları artacaktı.Dolayısıyla vergi kaybı oldu ve belkide vergi artışından kazandıkları vergiler satışların azalmasıyla kaybedilen vergilerle nötürledi.

Olan araç başına ortalama 20 bin tl fazla veren vatandaşa oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: savcı963

arkadaslar sitede 1,6 dizel dsg 0 hıghtline 132 bın tl . bayide 142 bın tl . ne farkı oluyor garantı fılan olayında bu ıslere yabancıyım bırazda

Araçta standart donanıma ek olarak ekstra opsiyonel donanımlar vardır mesela cam tavan, daha büyük jant, katlanır ayna, led far, büyük ekran gibi vs. sitede baktığınız fiyatlar sadece standart donanımlara sahip (her golf te olan özellikler) araç fiyatı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

quote:

Orijinalden alıntı: savcı963

arkadaslar sitede 1,6 dizel dsg 0 hıghtline 132 bın tl . bayide 142 bın tl . ne farkı oluyor garantı fılan olayında bu ıslere yabancıyım bırazda

Araçta standart donanıma ek olarak ekstra opsiyonel donanımlar vardır mesela cam tavan, daha büyük jant, katlanır ayna, led far, büyük ekran gibi vs. sitede baktığınız fiyatlar sadece standart donanımlara sahip (her golf te olan özellikler) araç fiyatı oluyor.

öncelikle cevap için tesekkurler . ben sorumu yanlıs yazarak sormusum kusura bakma soru su asıl .

sahibinden de 132 bın tl 2017 model 0km aracın fıyatı. ww nin sitesinde 142 bın tl .
    sımdı ben 132 bın e satan yerden alınca aracın garantısı fılan oluyor dımı ? :)
    arac doğus cıkıslı filan yanı

• savcı963 kullanıcısına yanıt
    Sıfır araç garantisi vardir, zaten liste fiyatından indirimli araç satıyor bayiler, örneğin 116bin tl 'ye golf 1.6 tsi dsg araç satıldı yılbaşından önce, özel galeriler aracı uygun alıp üstüne kâr ekleyip satiyorlar, arac her an bulunmuyor yada vw araclar kisa surede fiyati artıyor buda özel galerilerin bu işi yapmasına etken oluyor, yani onlarda ki araçlarda garantili oluyor.

• cevap için tekrar teşekkürler.
    bak şimdi asıl bomba sorum şu alakasız olacak ama 1,6 dizel dsg 2017 0km hıghtline paket golfmu
    yoksa 2017 0 km AUDI A3 Sportback 1.6 TDI Dynamic S-Tronic mi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savcı963 -- 7 Ocak 2018; 0:17:16 >
  • 
Sayfa: önceki 24692470247124722473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.