Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
51.019
Cevap
495
Favori
3.233.391
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Golf >> VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
Giriş
      1080 Mesaj
      aracımı 2015 nisanda aldım. 20bin kilometredeyim. üzerindeki lastikleri (dunlop) değiştirme zamanı gelmiş midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      658 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: platin1111

quote:

Orijinalden alıntı: TermeLee

103-105 arası değişiyor beyaz olan daha uygun hocam.

Daha uygun olması gerekir diye biliyorum. Zibuzu indirimi vs.

Ayrıca 1.0 manuel comfort 83.500 alan bir arkadaş var idi forumda.

O kadar verdikten sonra 3-5 daha ekleyip A3 alabilirsiniz.

Karar sizin tabikide...

valla iş arkadaşım aldı
      1.0 a3 105 bin dsg oldugunu dusunurseniz
      83 +10 =93-105 = 13 bin kalır

dsg de istemen derse 23 bin fark var duz vitesepek yabana atılır değil bir fark değil ama 105 1.0 dsg alıncaksa dediğiniz gibi a3 olabilir gibi bu arada bu gün liste fiyatları değişmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ ICEMAN -- 14 Kasım 2017; 16:46:38 >
      |
      |

• Yarbay
      12277 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: ozan_k

aracımı 2015 nisanda aldım. 20bin kilometredeyim. üzerindeki lastikleri (dunlop) değiştirme zamanı gelmiş midir?

En az 4 sene veya en az 40binKM daha götürürler. Genel diş derinliğini kontrol ederseniz fikir verir. Bir ara arkaları öne önleri arkaya alırsanız kullanım ömrünü eşit dagitabilirsiniz. Yumusak hamurları nedeniyle kış lastiklerinin ömrü biraz kısa oluyor sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

A4 TFSi SPORT
    • Yüzbaşı
      882 Mesaj

Araç sunrooflu hocam birde manuelde %7 indirim var otomatikte %5. Audiyi sunrooflu olmadığı için istemiyorum ve araçta kalmamış vaziyette bayilerde.

|
      |
      platin1111 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Durumu söyle belirteyim, volkswagen sayfasındayız diye demiyorum, genel itibariyle bir cıta daha kaliteli malzeme kullanan marka volkswagen , işçilik konusundada şahsım adına almanlar daha iyi opel de aynı şekilde...

Sizin arabanızdan ses vs gelmesi bu volksvagenin iyi olmadıgı anlamına gelmez. Her arabada farklı sıkıntılarla karşılasmak mümkün. Sizin arabada da sol üstte sıkıntı veya normal bir durum söz konusu..

Aynı sekilde genel itibaritle tüm marka arabalar 100 den sonra ses almaya baslar. Atıyorum astra 100 dur golfde 110 dur meganda 90 dır focusda 120 dir vs vs

Bi yerde denk gelmiştim passat için 110 dan sonra ses alıyor

Usta sizi psikolojikmen algı oluşturmuş sizin arabanın daha üstü passat o daha kötü felan demiş tamamen yalan

Kafayı komple taktıysanız servis o bölgedeki fitilleri degiştirmesi lazım... fitiller degişti diye ses gelmez diye birsey yok fitil takılımca 80 den itibarende gelebilir, 110 dan itibarende

Dolayısıyla bu duruma kafa yormanın pek bir anlam ifade etmiyor...

İsyer sıfır alın ister 2. El arabada tıkırtı gelebilir. Kırık sökül parca gelebilir.

Bi arkadas sıfır almıştı, klima yönlendiricisi ses yapıyordu..

Servisde onayladı degiştirmek için komple gögüs söküldü..

Sıfır diye araba sorunsuz olcak diye birsey yok.

Olmasaydı iyi olursunama olmuş bilere şans.

Aracınız 35 bin kmde yani lastikler yarı ömrünü tamamlamış ve havaların soguklugu ile bu durumdan şikayetci olmanız normal...

Yazın aracınızı kullanırsınız havada lastikte sıcak olur memnun kalmazsanız sorunı lastiklerde arayın,

Lastikleri degiştirdiniz yine şikayetcisiniz bu kez sorunu arabada arayın amortisötlerde sıkıntı olabilir.

Ben titiz birisiyim sizin gibi takımtılarımda var ama araba sahibi olunca malesef dört dörtlük olmuyor.

Golfden memnun kalmadıysanız inanın hiç bir arabadan memnun kalmazsınız.

Aracın motorunda, şanzımanında sıkıntı yoksa diger aksamlar calısıyor, arabadaki ufak tıkırtılar trim sesler bi şekilde hallolur.

Kafaya takmayın aracınızı keyifle kullanın...

3008 sayfasında bazı insanlar aracımdan söyle ses geliyor böyle sesgeliyor , yok direksiyon titriyor kaput titriyor

Şirket aracına bindim boş donanım hiçbir sekilde ne titreme ne ses nede baska birsey duydum, kendi aracım olsa arac buladar sessiz ve sorunsuz olurdu...

Kendi aracım symbole bindim, araba bildiğin plastik ve kalitesiz. Bunu söylüyorum ama hersey parasına göre 100 bin liralık araba degil 30 binliralık araba sonuç itibariyle

Plastik olması normal.

Arabaya plastik dersin söyle dersin böyle dersin her türlü yolda gitti arabadan bi cıt sesi duymadım...

Bu symbol bana özgü baska symbolde vıtırtıda gelir lakırtıda bana gelen araba sorunsuzdu her yönde...

Arabalar konusunda kafanız rahat olsun...

Yazdıklarım sizi tatmin etmediyse tek cagre aracı satıl bmw 3 mercedes c audi 4 arabalarıma bakcaksınız

Bu arabalarda ne tür problem cıkar neden rahatsız olursunuz bilemem..

Yorumlarınız çok mantıklı. Ancak şu da bir gerçek ki BMW 3 serisi de, 1 serisi de yalıtım açısından golften çok geride. İnanmayan üşenmesin forumdonanım da BMW sayfalarında araştırsın,kullanıcı yorumlarını bizzat okusun. Ayrıca Golf yalıtım da passattan da önde yorumlarını çok okudum. Yalıtım konusunda örnek misaller Golf ile verilmekte. Selamlar saygılar...

• Yarbay
      5231 Mesaj

Teşekkür ederim.
      |
      |
      travegostar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5231 Mesaj

|
      |
      matador_mirkhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2802 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: mazi09

quote:

Durumu söyle belirteyim, volkswagen sayfasındayız diye demiyorum, genel itibariyle bir cıta daha kaliteli malzeme kullanan marka volkswagen , işçilik konusundada şahsım adına almanlar daha iyi opel de aynı şekilde...

Sizin arabanızdan ses vs gelmesi bu volksvagenin iyi olmadıgı anlamına gelmez. Her arabada farklı sıkıntılarla karşılasmak mümkün. Sizin arabada da sol üstte sıkıntı veya normal bir durum söz konusu..

Aynı sekilde genel itibaritle tüm marka arabalar 100 den sonra ses almaya baslar. Atıyorum astra 100 dur golfde 110 dur meganda 90 dır focusda 120 dir vs vs

Usta sizi psikolojikmen algı oluşturmuş sizin arabanın daha üstü passat o daha kötü felan demiş tamamen yalan

Kafayı komple taktıysanız servis o bölgedeki fitilleri degiştirmesi lazım... fitiller degişti diye ses gelmez diye birsey yok fitil takılımca 80 den itibarende gelebilir, 110 dan itibarende

İsyer sıfır alın ister 2. El arabada tıkırtı gelebilir. Kırık sökül parca gelebilir.

Aracınız 35 bin kmde yani lastikler yarı ömrünü tamamlamış ve havaların soguklugu ile bu durumdan şikayetci olmanız normal...

Yazın aracınızı kullanırsınız havada lastikte sıcak olur memnun kalmazsanız sorunı lastiklerde arayın,

Lastikleri degiştirdiniz yine şikayetcisiniz bu kez sorunu arabada arayın amortisötlerde sıkıntı olabilir.

Ben titiz birisiyim sizin gibi takımtılarımda var ama araba sahibi olunca malesef dört dörtlük olmuyor.

Aracın motorunda, şanzımanında sıkıntı yoksa diger aksamlar calısıyor, arabadaki ufak tıkırtılar trim sesler bi şekilde hallolur.

3008 sayfasında bazı insanlar aracımdan söyle ses geliyor böyle sesgeliyor , yok direksiyon titriyor kaput titriyor

Şirket aracına bindim boş donanım hiçbir sekilde ne titreme ne ses nede baska birsey duydum, kendi aracım olsa arac buladar sessiz ve sorunsuz olurdu...

Kendi aracım symbole bindim, araba bildiğin plastik ve kalitesiz. Bunu söylüyorum ama hersey parasına göre 100 bin liralık araba degil 30 binliralık araba sonuç itibariyle

Plastik olması normal.

Arabaya plastik dersin söyle dersin böyle dersin her türlü yolda gitti arabadan bi cıt sesi duymadım...

Bu symbol bana özgü baska symbolde vıtırtıda gelir lakırtıda bana gelen araba sorunsuzdu her yönde...

Yazdıklarım sizi tatmin etmediyse tek cagre aracı satıl bmw 3 mercedes c audi 4 arabalarıma bakcaksınız

Yorumlarınız çok mantıklı. Ancak şu da bir gerçek ki BMW 3 serisi de, 1 serisi de yalıtım açısından golften çok geride. İnanmayan üşenmesin forumdonanım da BMW sayfalarında araştırsın,kullanıcı yorumlarını bizzat okusun. Ayrıca Golf yalıtım da passattan da önde yorumlarını çok okudum. Yalıtım konusunda örnek misaller Golf ile verilmekte. Selamlar saygılar...

Golf yalıtım olarak iyi bir araçtır hocam ama Passat veya Tiguan’ın yanına yaklaşamaz yalıtım olarak. Özellikle motor sesi yalıtımında.

• Yarbay
      2802 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: ozan_k

Daha 3 yıl veya 20.000 KM daha kullanırsınız hocam.

|
      |

• Yarbay
      2814 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Orijinalden alıntı: mazi09

quote:

Plastik olması normal.

Golf yalıtım olarak iyi bir araçtır hocam ama Passat veya Tiguan’ın yanına yaklaşamaz yalıtım olarak. Özellikle motor sesi yalıtımında.

hiç tiguan kullanmadım. (touareg kullandım 1 hafta ancak çok farklı tipte araçlar) 1 yıl golf 7 tsi, 1 yıl da golf 7 tdi kullandım. şu an da polo ve passat sahibiyim. ancak golf passattan çok daha yumuşak ve çok daha sessiz bir araç. vw'nin golfe daha fazla ihtimam gösterdiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 15 Kasım 2017; 21:1:24 >

• Binbaşı
      1049 Mesaj
      Arkadaşlar 2012 model Golf 7 1.6 tdi dsg highline derin siyah 46.000 km'deki aracımı satmayı düşünüyorum. Sizce ne kadar bir fiyat belirlemeliyim. Araçta kaza boya değişen yoktur. Bu arada aracın ilk sahibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fadeout -- 15 Kasım 2017; 21:40:2 >
      |
      |

"GALATASARAY Üniversite oldu ama hala liseliler yönetiyor..."
    • Yarbay
      7525 Mesaj

Bunu birkaç kişiden daha duydum passat kullanıcısı olan.

|
      |
      noktanınsâbiti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

GOLF 1,4 TSİ 125 HP DSG HİGHLİNE
    • Yüzbaşı
      620 Mesaj

Bende öyle biliyorum. 2013 model Golf TDI DSG Highline araç var bizde. Hız konusunda Golf 120 km ve sonraki hızlarda ses alırken, Passat 110 km'de başlıyor.

2017 modellerde fark var mı acaba? Yeni Golf'lerde yalıtım nasıl alt modellere göre?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi high-fidelity -- 16 Kasım 2017; 0:52:22 >
      |
      |
      icemy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Stereo: Bang&Olufsen

Müzik:
      https://hearthis.at/dspresents/
    • Yarbay
      7525 Mesaj

2017 kullanıyorum ve çok memnunum yalıtımından.

Eski aracım 308 ve 1 serisinden daha iyi

|
      |
      high-fidelity kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

GOLF 1,4 TSİ 125 HP DSG HİGHLİNE
    • Yarbay
      2802 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: high-fidelity

Bende öyle biliyorum. 2013 model Golf TDI DSG Highline araç var bizde. Hız konusunda Golf 120 km ve sonraki hızlarda ses alırken, Passat 110 km'de başlıyor.

2017 modellerde fark var mı acaba? Yeni Golf'lerde yalıtım nasıl alt modellere göre?

Rüzgar sesi öyle olabilir fakat motor sesi konusunda Passat’ı çok bilmiyorum ama Tiguan, Golf’e göre çok daha önde.

|
      |

• Yüzbaşı
      338 Mesaj

Neredeyse son bir senedir bu foruma bakamıyordum..herkese merhaba..Continental TS850 kış lastiği 205/55 16 çıkma olarak ve sadece bir adet nerede bulabilirim..Geçenlerde Medipol hastenesinin girişinde kapana tersten girdim bir tanesi pelt oldu diğer 3'ü sağlam çok şükür..Lastikçi bunu yaparım ama bir hafta sonra balon olur dedi en iyisi sen yeni al dedi..
      |
      |
      ozan_k kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2014 Skoda Octavia 1.6 TDİ DSG
    • Yüzbaşı
      338 Mesaj

Bana bir adet çıkma Conti TS 850 lazım, bir lastikçide 2012 üretimi WR D3 çok temiz buldum ama üretim yılından dolayı kararsız kaldım çünkü benim diğer 3'ü 2014 model..
      |
      |
      M.L.Crassus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2014 Skoda Octavia 1.6 TDİ DSG
    • Yarbay
      12277 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: volkanistanbul

Bana bir adet çıkma Conti TS 850 lazım, bir lastikçide 2012 üretimi WR D3 çok temiz buldum ama üretim yılından dolayı kararsız kaldım çünkü benim diğer 3'ü 2014 model..

1 adet çıkma bulmanız gerçekten çok zor. 1 adet yeni almak veya 2 adet yeni alıp aktarma lastiklerinde kullanmak daha kolay olur gibi. 1 adet Nokian WR D3 hic olmaz bence.

|
      |

A4 TFSi SPORT
    • Binbaşı
      1906 Mesaj
      quote:

Hem 1 adet bulmanız zor, sizin diğer üçü ile aynı tarih ve diş derinliğine sahip olması daha da zor.

Tavsiyem, 2 adet sıfır alıp önlere takmanız.
      Maddiyat derseniz 2 adet birbirine eş çıkma almanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 16 Kasım 2017; 10:29:6 >

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-
    • Binbaşı
      1846 Mesaj
      quote:

Aynı desen aynı mevcut lastiklerinize yakın aşınma oranı olan lastik bulmanız zor. 2 tane yeni aynı desen almanız daha iyi olur. Yeni lastiklerinizi de arkaya takmanızı tavsişye ederim. Kardeşimin aracına 2 yeni lastik aldık nette çokça zaman geçirdim bu konuyu araştırırken .İzlediğim bu videoyu ve okuduğum makaleyi dikkate alarak yeni lastikleri arkaya taktık. Şuana kadar yol tutuş ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmadı.

https://www.youtube.com/watch?v=UEl_k2rw5ug

https://www.euromaster.com.tr/bilgi/lastik-hizmetleri/rotasyon

......?.......

Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Paykasa
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.