Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2452. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24502451245224532454
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 aracıma kış lastiği almak istiyorum. Nokian VR D4 düşünüyorum.
    Yalnız bie takım da jant alayım diyorum. Sökme-takması kolay olsun diye.
    Araçta Dover jant var.
    Çıkma mı baksam, yoksa replika mı?
    Ne tavsiye edersiniz?
  • mllm kullanıcısına yanıt
    Dover'e takın geçin. Lastikciler 15dk'da hallediyor hepsini. 16" jant zaten büyük bir jant değil. 17" e geçseniz ona da yazlık lastik takarsanız olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GoodYear UltraGrip Performance Gen1 kullanan var mı aramızda kışlık lastik olarak ?

• bu golf seneye bu zamanlar 200 bin tl olur

• 3 Kasım Cuma günü Akhisar'dan geçerken şirket aracımızın lastiklerine hava basalım diye bir akaryakıt istasyonuna girdik yanımızda 2015 ya da 2016 bir Golf durdu. Baktım arkada DI kırmızı. 30 yaşlarındaki sahibine merhaba diyip, bu araç 2.0 TDI mı diye sordum; evet dedi. 45 plakaydı sanırım, rengi sarı ile turuncu arası. Arabamızda benden daha rütbeliler olduğu için sohbeti derinleştiremedim. Özel siparişle gelmiş galiba. Böyle bir dizele binemediğime yanıyorum Ah *** vergi sistemi ahh!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AA3437 -- 5 Kasım 2017; 11:27:11 >
  • Yaz başında(Mayıs) Nokian Weatherproof almıştık aracımıza 4 tane. Memnunuz şimdilik. Bakalım kar-kış performansı nasıl olacak..

Her mevsimde sök-tak işleminden sıkılmıştık. Bir de lastikleri depolayacak alan lazım ve lastikler ayrı ayrı olunca çok daha pahalıya geliyor.

O yüzden böyle yapmayı tercih ettik.

Lastikleri epey araştırdım. Alanında en iyisi olduğunu söyleyenler var. Michelin'in aynı segment lastiğinin daha fazla yakıt tükettiğini söylüyorlar mesela.

Bu arada Highline modele göre alacaklar için epey pahalıya geliyor lastiğin boyutlarından dolayı.

Lastiğin üretim yılı: 2017
  • Arkadaşlar kapı fitillerini, plastik aksamları vs. silikon sprey kullanarak elden geçiriyor musunuz?

Özellikle trim seslerini gidermek için her yaz ve kış başında yapanlar var.

Silikon spreyin bir zararı olur mu? Olursa ne olur gibi sorularım var..

Servis doğal olarak dışarıdan hiç bir şey uygulamayın, zarar verebilir dedi.

Würth'ün silikon spreyinden herkes çok memnun. Acaba o tarz ürünler daha eski arabalar için mi kullanılıyor?

Trim seslerini gidermek ve lastik kısımlara, fitillere vs bakım yapmak için Golf'te kullanılır mı?
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    17"e ancak lastikleri yenilerken geçebilirim. Aracım daha 8 binde.
    2. el dover jant baktım, tek yok. Lastik takılı 1300'den aşağı satmıyorlar.
    Ben de şimdilik vazgeçtim. Herhalde bu jantlara takıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mllm

17"e ancak lastikleri yenilerken geçebilirim. Aracım daha 8 binde.
    2. el dover jant baktım, tek yok. Lastik takılı 1300'den aşağı satmıyorlar.
    Ben de şimdilik vazgeçtim. Herhalde bu jantlara takıcam.

Doğru karar verdiğinizi düşünüyorum. İnsanlar kışlık takmak için Dover arayabiliyor ama Dover varken yeniden bir jant takımını almak mantıklı olmayabilirdi.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Niyetim kendim değiştirmek içindi.
    Şimdi kasımda taktır 100 lira, nisanda söktür 100 lira.
    Sökülüp takılırken de lastik yanakları zarar görebilir, balansı bozulabilir.

6-700 liraya jant alsam, 3-4 yılda amorti ederdi kendini.
    Ben önceki aracımı 13 yıl kullandım. Buna da en az 10 yıl binerim diye düşünüyorum.
    Bu yüzden niyetlenmiştim.

:İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 5 Kasım 2017; 18:53:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: high-fidelity

Arkadaşlar kapı fitillerini, plastik aksamları vs. silikon sprey kullanarak elden geçiriyor musunuz?

Özellikle trim seslerini gidermek için her yaz ve kış başında yapanlar var.

Silikon spreyin bir zararı olur mu? Olursa ne olur gibi sorularım var..

Servis doğal olarak dışarıdan hiç bir şey uygulamayın, zarar verebilir dedi.

Würth'ün silikon spreyinden herkes çok memnun. Acaba o tarz ürünler daha eski arabalar için mi kullanılıyor?

Trim seslerini gidermek ve lastik kısımlara, fitillere vs bakım yapmak için Golf'te kullanılır mı?

servise kalırsa hiç birsey yapamazsın uygulamazsın...

kendisi para kazanırsa yani serviste yaptırırsan hersey mübah.

Atmosferik motorlar lpg ile uyumlu , servis diyor ki lpg taktırırsan motor garanti dışı olur ama lpg yi ben takarsam garanti oldugu gibi devam eder diyor...

Hersey kazanca bakıyor zararlı faydalı diye birsey yok.

Benim sana kendi tavsiyem aracınla ilgili her hangibir sorun yaşamıyorsan extra masrafa gerek yok...

Kışın fitillerde yapışma söz konusu olabiliyor, Bu yüzden bakım yapılıyor. Uygulamak istersen uygula sıkıntı olmaz.

Würth silikon ve gres sıvı sprey, wd 40 bir cantada olmalı...

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Bence de öyle hocam. Würth spreyden herkes çok memnun.

Bende yapacağım fitilleri yenilemek için.
  • Arkadaslar selam makyajli kasa golf dizel otomatik arac satiyorum. Pazarlik payini yuksek tuttum forumdan arkadaslara fiyatta guzelik yaparim.

FIRSAT SAHİBİNDEN 2017 MAKYAJLI GOLF DİZEL OTOMATİK COMFORTLİNE

İlan No: 499175847

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-firsat-sahibinden-2017-makyajli-golf-dizel-otomatik-comfortline-499175847/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Niyetim kendim değiştirmek içindi.
    Şimdi kasımda taktır 100 lira, nisanda söktür 100 lira.
    Sökülüp takılırken de lastik yanakları zarar görebilir, balansı bozulabilir.

6-700 liraya jant alsam, 3-4 yılda amorti ederdi kendini.
    Ben önceki aracımı 13 yıl kullandım. Buna da en az 10 yıl binerim diye düşünüyorum.
    Bu yüzden niyetlenmiştim.

:İmlâ

İstanbulda yasiyorsun,4 mevsim michelin crossclimate al gec,11 kasimda n11 indirimleri var iyi bir fiyata alirsin takip et.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokberks

Arkadaslar selam makyajli kasa golf dizel otomatik arac satiyorum. Pazarlik payini yuksek tuttum forumdan arkadaslara fiyatta guzelik yaparim.

FIRSAT SAHİBİNDEN 2017 MAKYAJLI GOLF DİZEL OTOMATİK COMFORTLİNE

İlan No: 499175847

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-firsat-sahibinden-2017-makyajli-golf-dizel-otomatik-comfortline-499175847/detay

İyi satışlar dilerim. Ancak haberiniz var mı bilmiyorum, bir internet sitesi aynı aracın sıfırını 111bin liraya satacak. Sınırlı sayıda araç varmış ama yine de ikinci el piyasasi etkilenir.

Aciliyet yoksa beklemek daha doğru olabilir.

• asdfg112 kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef haberim var, araci borc karsiliginda aldim aldiktan iki gun sonra kampanya aciklandi bilsem hic bulasmazdim. Sitenin sattigindan daha uygun bir rakama verecegim tabiki ancak bir sekilde araci zarar etmeden nakite donusturmem lazim. Eger istedigim rakamlar teklif edilmezse soylediginiz gibi bekleyecegim.

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Sağ ol. Takip edeceğim.
  • Arkadaşlar merhaba, iyi akşamlar. Otoparkta aracıma sürtülmesi sonucu çeşitli yerlerinde hasar meydana geldi.

1-Sanayide cebimden yaptırırsam 500 lira civarında tutacak.

2-Kaskomun anlaşmalı olduğu RS Servise yaptırırsam ön tamponu mini onarım kapsamına alacaklar, kalanı için de 1000-1500 arası bir tramer kaydı çıkacağını söylediler.

3-Doğuş Oto da benzer şekilde işlem uygulayacağını çamurluğa çekme-boyama yapılacağını, tamponların komple boyanacağını söyledi. 2000-3000 civarı tramer çıkacağını söylediler.

Karşı taraf işlemlerin sigorta üzerinden yürütülmesini istediğini söyledi dolayısıyla 1. seçeneği seçersem masrafı benim karşılamam gerekecek. Sizin bu durumda öneriniz ne olur? İlk seçenekte kayıtsız hasarın alıcıyı şüphelendireceğinden endişeleniyorum, diğer seçeneklerde de tramer kaydı oluşacak, tabii diğer seçeneklerde değer kaybını tazmin etme olasılığı da var (Bu arada RS bu durumda kendi avukatıyla hizmet veriyor ve masrafları üstleniyor). Aracın satışı durumunda hangisi daha avantajlı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azengin -- 6 Kasım 2017; 21:35:26 >

• azengin kullanıcısına yanıt
    Görünen o ki hiç can sikacak hasarlar değil bunlar. İkinci el durumuna gelirsek alıcılar mutlaka bir bahane bulacaktır fiyat konuşurken, onu da geçin derim. Kendi adıma araç alacak olsam trameri olmayan ama yapılan işlemin de belli olmadığı araç almak yerine varsın 5bin tramer kaydı olsun ama işlemlerin servis faturası olan aracı tercih ederim.

Bence karşı tarafın sigortası ile doğuş yapsın aracı. Bir avukata da değer kaybı için vekalet verin, avukatlar tazminattan yüzde alarak çalışıyor diye duymuştum.

• App connect nasil actirabiliriz 2017 golflerde bilen var mı?

• 
Sayfa: önceki 24502451245224532454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.