Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24322433243424352436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    D&R'da görüp almamıştım bu sayıyı biraz önce, biraz sonra burada karşıma çıktı, teşekkürler. :)
  • Egla kullanıcısına yanıt
    :))) kısmetin nerden çıkacagı belli olmuyor...

Bu tür dergilerle haşir neşirseniz, türkcell platinum paketlerinden birisini seçip butür ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Aklınıza gelecek tüm dergiler gazeteler var.

10 tane dergiye baksanız zaten fatura parasını çıkarmış olursunuz.

Tüm araba dergileri hemen hemen bir birinden alıntı yapmış içerikleri aynı sayılır..

Butür dergiler merak edip alınabilir ama

Zaten begenip hoslandıgınız arabaları internette araştırdıgımızdan dolayı hemen hemen yorumlar aynı oluyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Egri oturup dogru konuşalım,

1 bmw yi neden tercih ediyorsun veya ediyoruz,

Tamamen prestij için.... golf ile aynı donanım olsun bu işin sonu prestij abi başka bir durumu yok.

2 bmw , mercedes alıncaksa en kötü araba , bizim alacagınız seviye D segmenti, bunun aşagısı zaten fiyasko kalite olarak, donanım olarak.

3 dışdan bmw ye binip, içine geçtiğinizde bir clio istermisiniz

1 serisi tam böyle bir araba.

Kalite zaten yok, arac içi genişliği zaten b segmenti bir araba

4 prestij bir yere kadar birde bakım maliyetleri, kasko,????

Her yol golfe çıkıyor, golf ile baska arabayı kıyaslasanız bile yine o kıyasladıgınız arabaya cıkıyor...

Bu yüzden golf almak için bir sürü nedenleriniz var.

Türkcel platinumun ayrıcılklarından olan ücretsiz dergiye bakma var.

Orda tüm araba dergileri mevcut.

Otohaber dergisinin bu ay ki sayısında tüm c segmenti hb kasalar kıyaslanmış.

Kıyaslanırlende tüm herşer kıyaslanmış ve notlar verilmiş.

Toplam 10 araba var.

1. Golf puanı 2685

7. Bmw puan 2530

Bmw Motoruna bakıyorum iki arabayı gecmiş ford ile peugeot

Aralarında birer sayı var. Golf ile 45 puan var digerleriyle 50

En yüksek puanıda golf almış...

Siz bmw sevdasından vazgeçin, size prestij dısında hiçbir getirisi yok.

getirisinden çok, götürüsü olan bir arabayı alamak nekadar mantıklı göz göre göre...

Golf alın iyiki almışım deyin...

1- İnsanlar Bmw'yi sadece prestij için tercih eder demek için ya hayatında hiç BMW kullanmamış olmalısın -ki bu seni bilgisi olmadan fikir sahibi olmak yapar-, ya da Bmw'nin uzum ömürlülüğünden malzeme kalitesinden, ZF şanzımanından bir haber olmalısın.

2- D segmentinin aşağısı fiyasko demek bütün Mercedes A serisi ve Bmw 1 serisini çöpe atmak demektir. Bmw'de D segmentinde olan 3 serisinde de cruise control yok ama en boş 1 serisinde bile mükemmel aydınlatmaya sahip LED farlar var, sürüş profili seçenekleri, elektrikli katlanır ayna, runflat lastik ve anahtarsız çalıştırma(tercih edersiniz ya da etmezsiniz) var. Bunları Golfte ya opsiyon ya da highline donanımda bulabiliosun sadece .

3- Aracın içinin muadillerine göre dar olmasına katılıyorum da içi CLIO demek biraz ayıp olmuş be kardeşim o kadar da değil yav..

4- 15.000km bakımını 1.000TL'ye yaptırdık geçen ay, kaskosu da 1200 TL tuttu %50 hasarsızlık indirimiyle. Bunlar mı yani 1 serisinden vazgeçirecek sebepler?

Not: 2014 Golf DSG sahibiyim, babamın aracı 2016 1.16d Joy Plus. Kesinlikle söyleyebilirim ki BMW'den Golfe geçtiğim zaman aralarındaki sürüş kalitesi-keyif farkını anlayabiliyorsunuz. Golf biraz daha geniş iç hacimle daha ergonomik olabilir ama kesinlikle 1 serisinden daha keyifli bir otomobil değil. Bmw genel itibarıyle 7 serisine kadar sportif karakterli araçlar ürettiği için; iki otomobil arasında bir seçim yapılacaksa tarafsız şekilde bilgiler edinilmesini tavsiye ederim.

Saygılarımla..

• Raymond Donovan kullanıcısına yanıt
    bakın olayın detayına girmedim yok zf yok dsg yok edc demedim...
    anlamadan fikir sahibi olmak bu sizin için gecerli her insanın bakış açısı farklıdır bunu yazılara vurar kişi kendi karakterine göre algılar.
    o kişinin hangi düşüncesiyle yazdıgına bakmaz.

dolayısıyla.
    ben şahsım adına c segmenti golf ile d segmenti passat arasında 1 gram kalite düşüklüğü görmedim hissetmedim.
    yani golf= passat passat = golf.

bmw yi ele alıyorum 1 serie = 3 serie degil bi inceleyin arastırın sonra benim anlamadan fikir sahibi oldugunu belirtin bende eyvallah cekeyimmm

aynen mercedes a serisi cla serisi yıldız amplemi dısında içi renault. ince nuanslar var yok degil ama bu arabanın kaliteli oldugu anlamına gelmiyor malaesef.

bmw mercedes lüks sınıf arabalardır E SEGMENTİNDEKİ katiteyi c segmentine koysa zaten 150 binliralık araba 200-230 binlira olur...

bizim türk insanımız şaşaya ,hava atmaya meraklıdır. golf yerine bmw alır, insanlar waow bmwsi var waow mercedesi var dedirtmk için tercih ederler. prestijden kastımda bu.

bilen birisini kandıramazlar, benim arkadasım alsa burda yazdıklarımın aynısını onun yüzünede söylerim.

bakım masraflarını kaskosunu dile getirirken.
    arkadas a3 ile 1 seri kıyaslamamış içimden derdim ki demekki tüm masraflarını karşılayacak düzeyde bu yorumu atlardımmm.

demekki 1 serie tercih ediliyorsa golf ile kararsızlık varsa kusura bakma bmw zorunluluktan alınıyor hissi uyandırıyor bende.

kasko herkes için aynı olmaya biliyor benim arkadasımın kardesi aracı kendi üstüne alcam diye tutturdu 2015 focus trend 2500 tl kasko odedi. babasının üzerine alsa 900 tl öderdi

ben elimden geldiğince kendi düşüncelerimi paylaştımmm.

10 arabalık kıyaslamayıda gösterdim.
    ben bir kişi için daha ne yapa bilirim.

yazdıklarım kendi düşüncelerime göre dogrudur.

• quote:

Fiyatı normal gibi, herşey full orjinal olarak kabul ettiğimde kendi rakamım 107 binlira.

Bagaj havuzu , paspas, pedal, boya koruma fiyatın içinde degil ve bunlar kendimce fiyat içine konulmaması gereken durum degil.

Bagaj havuzunu al, burdan bir arkadasa yarı fiyatına sat. Kaar kardır, aynı şekilde egzoz ucu

Mutlaka birileri alır.

Fiyat normal gibi dedim gibisi cam catlaması, sigara izi...

Diger çizikler vs 1000 lira kafadan düşürülür...

Ölücüler veya bahane bulmak için fiyat düşürenler her çizik için lokal boya yaptırcam der, her biri için 500 tl düşürür,

Bu tür dala verelere gelme.....

Aracın ortada, begenen kafasına yatan zaten alır.

Zaten pusuya yatarlar fiyattı aşagı cekmeni bekleyenler.

Araba almak zor iş, satmak dahada zor iştir, iti kopugu , dolandırıcısıyla muhatap oluyorsun.

Kesinlikle para hesabına yatmadan aracı vedir etme,

Dolandırıcılar kendilerini küçük iş adımı olarak tanıtır, yok muhasebeci yok şu gelecek felan aldanma...

Aracına bakan kişilere aldırış etme... aracını çıkmayacak şekilde parket... test sürüşü felan derse yanında birisi olsun

Şunu unutma aracının bir kısmeti var, belki yarın belki 1 hafta sonra belkide 1-3 ay sonra kısmetini bekleyeceksin.

Bu süre zarfında fiyattan düşüp düşmemek sana kalmış.

Hakkında hayırlısı olsun.

Öncelikle Cevap için teşekkür ederim. İlana Telefon numarası girmedim bu bir sorun birde bütün kusurlarını özellikle yazdım insanlar bilsin diye. 105 son fiyat kafamda ama numara isteyip arayanlar genelde mezarcı diye tabir edil en grup. 90 bine bırakır mısın diyor adam Kendisi akıllı sadece ya :) İşin aslı çokta acelem kalmadı biniyorum aracıma. En kötü galeriye takasa bırakacam son çare ama bir vatandaşın işine yarasın diyorum. Bakalım hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Arkadaşlar pasifik tdi dsg cam tavan bakan varsa ilan aşağıda. Fiyat olarak fikriniz nedir? 109 yazdım ama az mı çok mı bilemedim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ogretmenden-ekstrali-pasifik-mavi-ekstra-donanimli-475674250/detay

Sıfırı 130 hocam bence normal bir fiyat.

O zaman beklemeye devam hocam. Ben de baktım 110 'dan aşağı dolu Highline araç yok.

• bahaman B kullanıcısına yanıt
    Hocam telefon numaranızı aracın resmine koyun....

İlk üye olurken numaram belli olmasın deyince birdaha koyamıyorsun bildiğim kadarıyla...

Belirttiğim gibi genelde resme yazıyorlar numarayı, sizde öyle yapın, mesajları okumaktak sıkılmayın...

90 bin mezarcınında mezarcının mezarlıgı:) kesinlikle cevap vermeyin, muhatap olmayın. Arayanlarada teşekkürler deyip kapatın.

Ben burda yazarken inanlardan tepki aldım, bana göre aracın fiyatı bu , bana göre böyle dedikce sen galericisin, sen alsatcısın , insanları kandırıyorlar dediler.

İş uyhulamaya gelince hepsi tek tek söylediklerimi yasadılar yaşayacaklar.

Siz kesinlikle itibar etmeyin, arac basına gelenleri normal insanmış gözüyle iyi niyetle yaklaşmayın.

Yanınızda mutlaka birileri olsun, hatta emanet taşıyın..

2. El dünyası çok farklı.

108 binde güzel rakam 105 binde güzel rakam.

Dürüstlükten zarar gelmez, aracınızı görüp kendi kriterine uyan mutlak sizinle güzel el sıkışacaktır..

Çizikleri col yakından çektiğiniz için, orjinalindende büyük görünüyor 30cm geriden cekseydiniz olması gerektiği gibicıkar göze batmazdı...

Benim çamurlukta gözle zor görülen çizik vardı 3 cm.

Resimlerde 10 cm gibi derin çizik gibi görünüyordu.

Resimlerde önemli. Zaten tel numarası yaZcagınızdan dolayı tekrar güzel ortamda güzel pozisyon yakalayıp cekin derim.

Naçizane tavsiyem çizik , sigara yanığı vb. ufak kusurları içerir görsel kullanmayın. Gerçek ilgilenen olunca size sorar ve açıklarsanız ya da kendisi görür. Bu haliyle araç arayanları en başta uzaklastiriyorsunuz. Aracın plakası 01 ki 01 plaka 2.el piyasasında meşhurdur , bu nedenle de sıkıntı söz konusu. Açıklamalar kısmından da aracın 2.sahibi olduğunuz bilgisini çıkarmanızı tavsiye ederim. Soran olursa bilgisini verirsiniz. İlgilenen zaten ekspere götürelim diyecektir , servis kaydını sorgulatacaktır vs. Şu haliyle hem bu görseller hem de bu ek bilgiler benim gibi düşünen kişilerin ilanınızı kafadan elemesine neden oluyordur daha fiyata ve Km'ye dahi bakmadan

Hayırlısı olsun şimdiden...

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Naçizane tavsiyem çizik , sigara yanığı vb. ufak kusurları içerir görsel kullanmayın. Gerçek ilgilenen olunca size sorar ve açıklarsanız ya da kendisi görür. Bu haliyle araç arayanları en başta uzaklastiriyorsunuz. Aracın plakası 01 ki 01 plaka 2.el piyasasında meşhurdur , bu nedenle de sıkıntı söz konusu. Açıklamalar kısmından da aracın 2.sahibi olduğunuz bilgisini çıkarmanızı tavsiye ederim. Soran olursa bilgisini verirsiniz. İlgilenen zaten ekspere götürelim diyecektir , servis kaydını sorgulatacaktır vs. Şu haliyle hem bu görseller hem de bu ek bilgiler benim gibi düşünen kişilerin ilanınızı kafadan elemesine neden oluyordur daha fiyata ve Km'ye dahi bakmadan

Hayırlısı olsun şimdiden...

Güzel tavsiyeler için teşekkürler. 01 konusunda haklısınız. Adımız çıkmış bir kere :(

Fotoğrafları lg g5 le çektim ama dediğiniz gibi çok yakından çektim. Olduğundan da kötü gözüküyor yakın çekimde. Dediğiniz gibi insan gözünün fark edeceği ölçüde çekeyim düzenleme yapınca. İkinci el sahtekarlıklarını konusunda haklısınız. Neyseki ailede asker polis çok. Birisini yanıma alırım artık satmak kısmet olursa. Teşekkür ederim. Sizin fiyat konusunda başka arkadaşlara tavsiyeleriniz biliyorum. Hep gerçek değeriydi söylediğiniz. Benim aracıma denk 120 bin gibi rakam giren satıcılar rastlıyorum mesela. Yani bana abest geliyor. Bir malın fiyatı bellidir. Kimse sıfırını almak vermek ikinci el almaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 14 Eylül 2017; 23:1:45 >
    Hocam ; Adana kocaman il , çok sevdiğim arkadaşlarım var Adana'lı. Maalesef 01 deyince reklamın kötüsü olmaz kısmına giriyor ama Aracınız Adana içine de gidebilir çevre illere de. Biraz sadeleştirmeniz fark yaratacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Beyler bir fikir verin ne olur..

Bir yanda 1400 cc, 150 hp, benzinli golf highline 7.5 + adaptif cruise kont, dynaudi müzik sistemi, adaptif led farlar, açılır tavan,
    Diğer yanda 1500 cc 136 hp, benzinli, 1.18i BMW 1 serisi,M Plus diye geçiyor en dolusu diyorlar ama crusise cont. bile yok, müzik sistemi en standartı, geçtik harman cardonu, hi fi bile değil.

İkisi de aynı fiyat kategorisindeler..Siz olarak hangisini seçerdiniz ve mümkünse neden??
    Şimdiden teşekkürler..Ha bu arada BMW, temmuz makyajıyla 1 serisinde cd playerı bile opsiyona dahil etmiş, eğer extra istemezseniz gelmiyor, usb ile idare ediyorsunuz..

Türkiye'de en çok 5 satar dünyada 3 satar Golf tek başına Dacia+Seat kadardır ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Manisa91

Vay vay vay

Bu renk çok yakışmış kazasız belasız kullanın makyajlıyım diye bağırıyor.

Bu arada kaputun iç kısmı boyasız mı ?

Hiç dikkat ettiniz mi ?

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerin dogru ama bunlar kişiyi net etkileyen faktörler. Dolayısıyla ilana koyması arayacak kitleyi azaltması en ideali. Aracımda bu var şu var demesi kişiyi araçtan dahada sogutur.

En azından görüp kendisine uyarsa arar.

Arqcın fiyatı gercekten uygun, hata yok boya yok, ufacık kusurları var .

2016 yılında 100 bine satılıyordu şu günümüzde 5 bin koyması normal..

Zaten arac fiyatlarının inmesi söz konusı degil bu saatten sonra o araba durdukca deger kazanır.

Galeriye doda verse kılcıksız 100 bin verir.

Hocam ilanda arabadan çok kücük sorunlarından bahsetmişssin, aracın resminden cok kücük sorunların resmini çekmişssin.

İlan verirken virrin önemli, yazılan yazılar önemli.

Aracın net resmini çekerken, arada o cizikleride az bucuk göster.

İlana yazarken aracın tamponunda ufak çizikler var rutuş ile kapatıldı yazar pek üstelemezsin...

Cam olayını hiç katma , cam catlamadığı sürece sıkıntı yok....

İstersen özelden birlikte yardımlaşıp ilan çıkartalım.

Haklısın hocam şimdi bir düzenleme yaptım. Bakalım kabul edilirse yeniden paylaşır, değerli fikirlerinizi alırım. Teşekkür ederim tekrardan. Aracı uygun yazdım gerçekten umarım iyi bir insana gider. Amacım golf 8 le yeniden dönmek 3 yıl sonra. Şimdilik para lazım ev için.
  • quote:

bakın olayın detayına girmedim yok zf yok dsg yok edc demedim...
    anlamadan fikir sahibi olmak bu sizin için gecerli her insanın bakış açısı farklıdır bunu yazılara vurar kişi kendi karakterine göre algılar.
    o kişinin hangi düşüncesiyle yazdıgına bakmaz.

dolayısıyla.
    ben şahsım adına c segmenti golf ile d segmenti passat arasında 1 gram kalite düşüklüğü görmedim hissetmedim.
    yani golf= passat passat = golf.

bmw yi ele alıyorum 1 serie = 3 serie degil bi inceleyin arastırın sonra benim anlamadan fikir sahibi oldugunu belirtin bende eyvallah cekeyimmm

aynen mercedes a serisi cla serisi yıldız amplemi dısında içi renault. ince nuanslar var yok degil ama bu arabanın kaliteli oldugu anlamına gelmiyor malaesef.

bmw mercedes lüks sınıf arabalardır E SEGMENTİNDEKİ katiteyi c segmentine koysa zaten 150 binliralık araba 200-230 binlira olur...

bizim türk insanımız şaşaya ,hava atmaya meraklıdır. golf yerine bmw alır, insanlar waow bmwsi var waow mercedesi var dedirtmk için tercih ederler. prestijden kastımda bu.

bilen birisini kandıramazlar, benim arkadasım alsa burda yazdıklarımın aynısını onun yüzünede söylerim.

bakım masraflarını kaskosunu dile getirirken.
    arkadas a3 ile 1 seri kıyaslamamış içimden derdim ki demekki tüm masraflarını karşılayacak düzeyde bu yorumu atlardımmm.

demekki 1 serie tercih ediliyorsa golf ile kararsızlık varsa kusura bakma bmw zorunluluktan alınıyor hissi uyandırıyor bende.

kasko herkes için aynı olmaya biliyor benim arkadasımın kardesi aracı kendi üstüne alcam diye tutturdu 2015 focus trend 2500 tl kasko odedi. babasının üzerine alsa 900 tl öderdi

ben elimden geldiğince kendi düşüncelerimi paylaştımmm.

10 arabalık kıyaslamayıda gösterdim.
    ben bir kişi için daha ne yapa bilirim.

yazdıklarım kendi düşüncelerime göre dogrudur.

Siz yine de bir otomobili yorumlarken sanayideki ustanın çırağının jargonuyla değil, bindiğiniz kullandığınız uzun süre içine oturduğunuz arabalarla ilgili yorum yapın ki insanlar yanlış bilgilenmesin,
    Ben öyle yapıyorum çünkü.

Ben DSG'li Golfüme resmen aşığım, ama Bmw 1 serisiyle ilgili böyle ezberden boş boş konuşulduğu zaman cevap vermek zorunda hissediyorum. 2016 model 1 serisiyle babam sana bir güzellik yapayım değişelim dese 0,0000001 milisaniye bile düşünmezdim.

• Herkese merhaba pazartesi günü itibariye bende bir golf sahibi oldum. Aracım 1.4 tsi highline 140 bg act beyaz renk aracım 2013 model 21000 km de hatasız boyasız ve servis bakımlı .
    Birkaç gündür kullanıyorum ama çok memnun kaldım araçtan yüksek hızlara çok kolay çıkıyor ve inanılmaz bir performans gösteriyor.
    Şehir içinde ise act teknolojisi sayesinde gaza gelip basmadıktan sonra 3 4 lt civari anlık tüketim verisi gösteriyor. Umarım bu şekilde keyif alarak kullanmaya devam ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espesito -- 15 Eylül 2017; 15:48:13 >
  • Aracın kaporasını aldım. Salı günü teslim inşallah. Aklımdaki fiyattan biraz aşağıya 103 e verdim. Hayırlısı olsun. Nasip bu kadarmış. Desteklerinizden ötürü teşekkür ederim. İlerde Golf 8 li günlerde buluşmak dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 15 Eylül 2017; 14:6:22 >
  • 
Sayfa: önceki 24322433243424352436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.