Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24142415241624172418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Araç dizel mi ? Dizel yakıt depoları ses yapıyor genelde ( yakıt doluya yakınken ) . TSi lerde bu ses bana denk gelmedi.

1.2 tsi kullanıyorum , onda da depo sesi var. Özellikle garajdan çıkmak için ilk harekette güzel ses çıkıyor
  • ognemir kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç Benim A3 Sedan'da da vardı lıkır lıkır , lok lok ederdi ve genellikle aynen dediğiniz gibi garaja girip çıkıp park ederken duyardım. 1.4 TSi ve 1.2 TSi GOLFlerimizde hiç duymadım ama. Galiba kullanılan depoya göre değişiyor ve hepsinde olan bir durum değil. A3 Sedan TDi'ların pek çoğunda vardı ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok ilginç Benim A3 Sedan'da da vardı lıkır lıkır , lok lok ederdi ve genellikle aynen dediğiniz gibi garaja girip çıkıp park ederken duyardım. 1.4 TSi ve 1.2 TSi GOLFlerimizde hiç duymadım ama. Galiba kullanılan depoya göre değişiyor ve hepsinde olan bir durum değil. A3 Sedan TDi'ların pek çoğunda vardı ama

Bu sesi daha çok depo dolu veya doluya yakınken duyuyordum.Şimdi kulak alıştığı için pek duymuyorum desem yeridir :)
    Bu ara kapı fitillerinden ses geliyor. Silikon aldım ama henüz sürme fırsatım olmadı .Bakalım çare olacak mı.

• Yok depo doluyken de boskende gelıyor ses o ses degil.araç 1.2 tsi yanı yolda giderken ondeki toklugu cukurlardan vea benzer yerlerden gecerken arka taraf o o ondekı toklugu wermıyor sankı bosluk sesi gibi normal olmayan bıses war yanı 2015 model bi arabada bole bi kalitesizlk olmaz düşünüyorum bi tane tamirci birde dogusun elemanıyla cıktık teste ıkiside normal dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cicek_7 -- 3 Ağustos 2017; 12:52:53 >
  • Arkadaslr sorun bulundu amortsör ne marka alayım

• Bildiğim kadarıyla doğuşun depolama alanlarında doluya karşı ses bombası sistemi var, dolu yağacağında sistem devreye giriyor ve oraya artık dolu değil kar tanecikleri yağıyor..😀

• quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

quote:

Araç dizel mi ? Dizel yakıt depoları ses yapıyor genelde ( yakıt doluya yakınken ) . TSi lerde bu ses bana denk gelmedi.

1.2 tsi kullanıyorum , onda da depo sesi var. Özellikle garajdan çıkmak için ilk harekette güzel ses çıkıyor

Zenginliğin sesi deniyor ona

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

quote:

Zenginliğin sesi deniyor ona

• cicek_7 C kullanıcısına yanıt
    Ojinal al
  • cicek_7 C kullanıcısına yanıt
    böyle bi soru sorulur mu..!! siz lastik alırken 4 lastikten birini farklı bir marka mı alıyorsunuz., 4 amortisör aynı anda değiştirmedikçe patlayan amörtüsör yerine her zaman sökülen amortisörün aynısı alınır., silecek yada ayna kapağı değiştirmiyorsunuz aracın hayati parçalarından biri değişecek yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 4 Ağustos 2017; 19:30:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicek_7

Arkadaslr sorun bulundu amortsör ne marka alayım

Eyer amartisörler eski ise SAKIN sadece patlak olanı değiştirme.Diğer tarafındakini de değiştir. Orijinalle aralarındaki farka da bakarak Boge–Sachs–Monreo da tercih edebilirsin.

• GOLF OTOMATİK SÜRÜŞ KOMFOR PAKET HİGHLİNE JANT KAZASIZ BOYASIZ

İlan No: 468375158

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-otomatik-surus-komfor-paket-highline-jant-kazasiz-boyasiz-468375158/detay Ne dersiniz konunun uzmanları 74 e bırakıyor ?

• my1863 M kullanıcısına yanıt
    Eski fiyatı baz alırsam yani 2 yıl öncesini

Bu aracın hakkı 60-61 + dsg 9 bin 69-70 bin derdim, temiz bakımlıysa 1-2 bin fazla verilir.

Şuanda günümüzde maglüm arabaların fiyatı uctu giittii ve 2. Ele ortalama 6 binlira zam geldi

69 bini baz aldıgımda aracın şuanki fiyatı 75 bini buluyor.

Fiyatı normal mi normal ne fazla nede eksik.

Alınıp alınmayacagına siz karar verceksiniz.

Benim şahsi düşüncem arac galeriden bu aracı kaca düşürüp almış ki kendisi bu fiyata satıyor kafamda soru işareti.

Arac 40 binde seneye masrafı var lastik, akü, agırbakım

Agır bakım olmasa bile size masrafı 2500 tl

2015 model olsaydı şanzıman ile ilgili şüpem ortadan kalkardı.

Gerci 2017 de olsa kullanımı önemli.

Aracın galericiden olması, 2014 olması ve seneye 2500 tl masraflı olması beni düşündürüyor.

3-5 fazla verip bu arac alınabilir

462343658

• Arkadaşın dediğine katılıyorum, amortisör degişecekse ikisi degiştirilmeli ve orjinal alınmalı,

Dördü degişse marka ve yumuşaklılık tavsiye edilir fakat bu durumdayken önler farklı arkalar farklı olması size yoldayken sıkıntı çıkartabilir.

• Bahsedilen ilan telefonu açmıyor . Ya sattı ya başka bir şey var 20 kere aradım herhalde .

• my1863 M kullanıcısına yanıt
    Nasip kısmet, müsayip degildir telefonu yanında degildir birşeyler olmuştur.

Arada sıra arayın veya size geri dönüş saglanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Arkadaşlar, benim kasko şirketi, istanbulda yaşanan malum dolu yağışı nedeniyle bazı firmalarla anlaşma yapmış.ekte verdiğim firma listesinden " Ben dolu hasarımı bu firmaya yaptırdım, sonuç mükemmel" diyeceğiniz bir firma var mı? Önerilerinizi alabilir miyim?

1-A.L.C. (Eren Otomotiv İth. İhr. San. ve Tic. Ltd Şti. )

2-Göçük Sepeti ( Auto Kaynak Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti.)

3-Rs Servis Oto Hizmetleri Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş .

4-Otodent (Atom Yılmazlar Taahhüt Otomotiv Gemi. San. Ve Tic. Ltd. Şti.)

5-Göçük Merkezi ( Bilgin Otomotiv - Murat Bilici )

6-Gelişim Otomotiv Servis Hiz.San.Tic.Ltd.Şti.

Şimdiden teşekkür ederim

Sigorta şirketinizi öğrenebilir miyim? Ben de aynı derde çözüm arıyorum, henüz arayıp liste almadım ama belki aynı sigortadır.
    Ayrıca bu soru çok yerinde olmuş. Forumda bu konuda yardımcı olabilecekler varsa çok iyi olur, işçiliği hakkında referans vs. verebilecek birileri olursa içimiz daha rahat edebilir.

• quote:

Ben de bunu merak ediyorum hocam. Seramik koruma bir işe yarar mı acaba ? Yumurta kadar doluda ne işe yarar bilemiyorum ama yararsa ben de yaptırmayı düşünebilirim. Belli ki arada sırada böyle havalar afetler olacak artık. Özellikle beton şehir İstanbul'da.

Aracın üstüne o an yorgan tarzı birşey örtülebilir umarım hasar alan yoktur aramızda .

• 4 bin - 5 bin km arasında ki bir aracın motoru tam açılmış mıdır? Motor sağlığı için ne yapmak lazım? Araç şu anda yaklaşık 1 ay gibi kullanılmadı. Motor sağlığı için veya motoru açmak için yani sağır kalmaması için ne yapmak lazım? Tavsiye görüşlerinizi bekliyorum

1.2 tsi dsg araç

İyi forumlar...
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Motorun acılıp acılmadıgı gerek yakıtta gerekse performansda belli eder. Atıyorum 200 km hıza cıkmak marifet degil . Bu hıza hangi zamanda ulaştıgı önemlidir.

Her araba 200 basar fakat kimisi rahat cıkar kimisi kastıra kastıra kimisi zorlaya zorlaya.

Aracınız 5000 km deyae hiç önemli degil.

5 bine kadar aracın parçaları yerli yerine oturmuştur, bu süre zarfı içindede yakıt ve performans dayalı km yapcaksınız.

İster her günde 1 sefer istwr hafta bir ister ayda bir ister 3 -6 ayda bir bu size kalmış bir durum aracın sagır kalmaması için yüksek devir cevirmeniz yeterli.

Şehir içindeyseniz zaten 3. Vitesin üstüne cıkmanız mümkün degil.

Otobanda yapcaksanız

2. Den baslayıp her vitesi yüksek devirde attırın 4000-5000 devirlerde.

Bu seri ve hızlı kullanımdır,

Birde degişken devir aralıgında vites yükseltip düşürceksiniz.

Atıyorum 2. Vites 5000 devir yaptınız vitesi 4 de atın.

4. Vites 3000 devirde giderken vitesi 3e atın.

Tekrar 4. Vites uapın 5000 devire cıkın vitesi 6 ya alın.

6 vites 4000 devirdeyken. 7 ye atın 5000 devre kadar çıkın.

Bu yapılacak durum motor ve şanzımanın geçişi için.

Şehir içinde yapmanız zaten mümkün degil. Aracı kullanırken dikkatli kullanın. Ben kendimce kafan devir yazdım illa o vitesde o devri yapıp vites degiştirmeniz gerekmez,

Devir yükseltme işlemi içerde daha fazla yanma olcagından dolayı motorda oluşan tortu kurumu yok etmek içindir.

Degişken vites geçişide şanzıman dişli içindir.

Aracın bakımını aksatmazsanız iyi olur herseyden önce motor yagı önemli.

Arada sıra97 oktan alın, devirli kullanmasanız bile içerde azda olsa patlama fazla olcaktır bu bike motor kurum döker.

Şanzımanı kesinlikle boşa atmayın ne 2-3 dakikalık beklemede nede bayır aşagı.

• 
Sayfa: önceki 24142415241624172418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.