Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
53.011
Cevap
507
Favori
3.449.085
Tıklama
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 8 gün cezanın, 7 gün 22 saat 55 dakika kadarı kaldı.

Hocam durum elektirik atlamasindan kaynaklanmiyor. Oyle olsa parlama olur ve alev alirdi. Cng sistemi asiri basinc dolayisi ile patliyor gorunen uzere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    tzadkiel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Ben aracımı evimin açık bahçesinde yıkıyorum
    1-Hangi oto şampuanını kullanmalıyım ?
    2-Silmek için sünger mi eldiven mi kullanmalıyım ?
    3-Durulamak için ne tarz bir bez kullanmalıyım ?
    4-Bütün işler bittikten sonra nasıl bir parlatma ürünü kullanmalıyım nasıl uygularım ?
    5-Aracımın içini nasıl neyle temizlemeliyim (ön konsol koltuklar)

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Söyle açıklayım, evin önünde dört dörtlük yıkamak pekte mümkün olmaya biliyor, sünger işin basit ve kolay kısmı, eldiven ile yıkancaksa bahsettiğimiz eldiven merinos koyun tüyü ise çift yıkama gerekli yani bi kova duru su bir kova şampuanlı su.

Eldiveni araca sürdünüz duru suya batırıp ardından şampuanlı suya batırılıp kıyanması lazım bu iş az bucuk yorucu hemde arac üzerinin tozdan arındırılması gerekiyor...

Gerci bu durum süngerdede aynı ama merinos alınıyorsa hakkını vermek lazım.

Normal süngeri eldiven hale veya perüş hale getirilen ürünlerden bahsediyorsanız verilen paraya yazık ömrü tükenen ürünler.

Arexon markanın wizzy diye süngeri var dogal sünger uzun ömürlü sıkıntı cıkarmayan süngerdir, 15 tl civarı fiyatı var gayet hakkı

Şampuan konusuna gelince meguiarsın nxt mor renk şampuanı var o şampuandan şaşma.

Meguiars markaya eskiden ulaşılmıyordu şimdi piyasa malı oldu kolaylıkla bulabilirsin ve aracına ne alırsan al meguiarsdan şaşma hiç bir ürünü araca zarar vermiyor korumaktan başka.

Aracını şampuanla yıkayıp duruladıktan sonra hızlı cila, wax, gibi ürünler mevcut.

Bu konuda meguiarsda iyi fakat ondan daha iyi daha uzun ömürlü ve daha ışıl yapan mevcut

Bu konuda gyeon marka tercih et.

Bu tür ürünlerin kullanımı basit. Aracın her parcasına bir kaç fıs yapıp kuru bez ile üzerinden geçiyorsun hepsi bukadar

Bez konusuna gelince basit sıradan gibi görünsede aslında degil bezdeki önemli olan nokta suyu çekme durumu

Bez nekadar suyu emerse , aracın üzerinde az dolaştırırsın, az dolaşırsa kılcal çiziklerde az miktarda olusur bezdeki mantık budur.

Arac durulama bezin ayrı olsun, hızlı cila bezin ayrı olsun.

Arac içi bezin ve cam bezlerin ayrı olsun, teker için süngerin ve bezin ayrı olsun... jantlar için özel bez almana gerk yok sıradan bezde iş görür.

Bez markasına gelince chemical guys diye marka var bu markanın bezlerini tercik edebilirsin her bez ayrı yumuşaklıkta ve ayrı özellikte.

Konsol ve hızlı cila acin yumuşak bez tercih et...

Şuanda linkleri veremiyorum uygun zamanda bulup gösterirm veya araştırırsın.

Konsol temizlemeye gelince meguiarsı tercih edebilirisn ultimate interior ürünü var özellikle bu

Konsol ve kapı içlerini ayda bir bu ürünü kullana bilirsin ve diger günler tozunu alman yeterli.

|
    |
    GuvenBora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    12 Mesaj
    Sizce en çok yakışan difüzör hangisi ve spoiler tavsiye edebilcek varmı? Aracım 1.4 tsi highline 2015

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

• Teğmen
    224 Mesaj
    Değerli Arkadaşlar,

Bir hafta 10 güne kadar;

150 Beygirlik bir Highline golf siparişi geçeceğim..

Highline üzerine opsiyonları şöyle düşünüyorum;

-Panaromik Sunr.
    -Dynaudio Ses Sistemi
    -ACC (Aktif Cruize Cont)
    -Geri Görüş Kamerası
    Renk olarak da Opak BEYAZ düşünüyorum. (Metalik boya olmalı mı? Olmalı ise neden olmalı bilmiyorum açıkçası ya SİZCE ?)

Bunlar kırmızı çizgim.. Sizce bunların yanına arkadaş şunu da almazsan büyük hata edersin, diyeceğiniz bir OPSİYON öneriniz var mı?

NOT :Aralıksız 20 yıldır opel kullanıyorum. Halen 2011 model kullanmaktan büyük keyif aldığım astra j var. 140 lık..Artık farklı bir marka deneyimlemek istiyorum.. Umarım vw beni üzmez.

Şimdiden ilginize teşekkür ederim..

• Binbaşı
    1721 Mesaj
    Keyless entry ve ergoactive koltuğu öneririm.
    |
    |

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Değerli Arkadaşlar,

Bir hafta 10 güne kadar;

-Panaromik Sunr.
    -Dynaudio Ses Sistemi
    -ACC (Aktif Cruize Cont)
    -Geri Görüş Kamerası
    Renk olarak da Opak BEYAZ düşünüyorum. (Metalik boya olmalı mı? Olmalı ise neden olmalı bilmiyorum açıkçası ya SİZCE ?)

Bunlar kırmızı çizgim.. Sizce bunların yanına arkadaş şunu da almazsan büyük hata edersin, diyeceğiniz bir OPSİYON öneriniz var mı?

NOT :Aralıksız 20 yıldır opel kullanıyorum. Halen 2011 model kullanmaktan büyük keyif aldığım astra j var. 140 lık..Artık farklı bir marka deneyimlemek istiyorum.. Umarım vw beni üzmez.

pxb opsiyon kodlu dinamik viraj farlarına sahip Adaptive Led farlar kesin ve net tavsiye ederim., Adaptif far kullandıktan sonra bir daha standart far kullanmak istemiyeceksiniz..

• Binbaşı
    1665 Mesaj

720 TL'ye ergoActive ekletin.
    |
    |
    mmrtsc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3492 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ggnga1

Sizce en çok yakışan difüzör hangisi ve spoiler tavsiye edebilcek varmı? Aracım 1.4 tsi highline 2015

Orjinal hali en hali en güzeli difüzör taktırmazdım ben.

VW lerin Spoileri tek renk kötü duruyor C4 ün spoileri Piano Black/Beyaz dı .

A-B-C sütunlarıda piano blackti .

Abartıya kaçmadan bir spoiler olabilir.

|
    |

• Teğmen
    190 Mesaj
    quote:

Değerli Arkadaşlar,

Bir hafta 10 güne kadar;

-Panaromik Sunr.
    -Dynaudio Ses Sistemi
    -ACC (Aktif Cruize Cont)
    -Geri Görüş Kamerası

çok para vereceksiniz beyaz asla almayın bence reflexs gümüş ya da tungsten gri bu ikisi olmalı...

• Binbaşı
    1721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

720 TL'ye ergoActive ekletin.

1360 TL vergi dahil fiyatı, yine de fiyatına göre güzel bir opsiyon. Sanıyorum yeni kasada kapı içleri ve kol dayama artık deri olarak gelmiyor bu opsiyon ile birlikte. Bu kötü olmuş fakat ısıtma ve diğer özellikleri yine de tercih sebebi olabilir.

Bu arada App-Connect ve Iphone uyumlu usb soketini üretimde ekletin mutlaka. Keşke ekletseydim dediğim bir tek bu opsiyon kaldı aklımda.

Otomatik park, ACC opsiyonuyla alındığında 570 TL gibi bir fiyata geliyor. Cruise control ve mesafe sensörleri yeni paketlerde olduğundan 2020TL düşer aracın fiyatından.

Sürüş profili seçme de uygun fiyatlı bir opsiyon eklenebilecekler arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkans -- 22 Mayıs 2017; 19:31:11 >
    |
    |

Madem özel sipariş veriyorsunuz , arkadaşlar güzel özellikleri önermişler. Ben de jant eklemesi yapmak istiyorum. Opsiyonel jantlardan birisine yönelip Dijon'dan farklılık yaratırsanız iyi olur.

|
    |
    kaiserx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sizi yanlışlıkla @mention ettim ve silemiyorum. Pardon.

|
    |
    kaiserx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kesinlikle farklı bir jant tercih etmelisiniz. Özel sipariş olduğu anlaşılsın.

|
    |

Bence de mutlaka app connect+geri görüş kamerası+sunroof+acc olmalı, ergo active olmasa da olur. Kol dayama ve kapı içleri kumaş geliyor ve aracın içi simsiyah oluyor. Kum beji tavsiye ederim ben kullanıyorum çok şık. Ama bunlara ek mutlaka ve mutlaka durban jant alınmalı. Kesinlikle bu arabanın olmazsa olmazı durbandır. Benim içimde kaldı siz mutlaka alın. Sonradan çok pahalıya geliyor, yaylarda değişiyor çünkü. Bir de diğer arkadaşların dediği gibi böyle özel bir aracı beyaz almayın derim. Pasifik olsa onu alın derdim ama artık yok. Tungsren gri harika olur. Hayırlı olsun şimdiden.

Edit: eklemeyi unuttum, anahtarsız çalıştırma da çok kullanışlı ve nispeten uygun fiyatlı bir opsiyon. Anahtar cebinizden hiç çıkmadan aracı açıp kapar ve çalıştırırsınız.

|
    |

Avensis elegant extra
  • Teğmen
    224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

quote:

Değerli Arkadaşlar,

Bir hafta 10 güne kadar;

-Panaromik Sunr.
    -Dynaudio Ses Sistemi
    -ACC (Aktif Cruize Cont)
    -Geri Görüş Kamerası

pxb opsiyon kodlu dinamik viraj farlarına sahip Adaptive Led farlar kesin ve net tavsiye ederim., Adaptif far kullandıktan sonra bir daha standart far kullanmak istemiyeceksiniz..

İnanmayacaksınız ama 2011 model astra j aracımda var bu AFL far sistemi..uzun kısa otomatik, kısalar zaten otomatik, tünele filan girince ya da akşam olunca gece moduna otom.geçme, viraj dönerken virsj içini aydınlatma vs..Severek kullandığım bir özellik hakikaten ama tüm özellijleri rek tek almaya kalkınca golfün total değeri anlamsız bir rakama geliyor😀Bu rakamı vereceksem de o zaman golf değil GLA alırım mesela..😀

Diye düşünüyorum.
    İlginiz ve değerli önerileriniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmrtsc -- 22 Mayıs 2017; 21:44:58 >
    |
    |

• Yarbay
    11230 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Bence de mutlaka app connect+geri görüş kamerası+sunroof+acc olmalı, ergo active olmasa da olur. Kol dayama ve kapı içleri kumaş geliyor ve aracın içi simsiyah oluyor. Kum beji tavsiye ederim ben kullanıyorum çok şık. Ama bunlara ek mutlaka ve mutlaka durban jant alınmalı. Kesinlikle bu arabanın olmazsa olmazı durbandır. Benim içimde kaldı siz mutlaka alın. Sonradan çok pahalıya geliyor, yaylarda değişiyor çünkü. Bir de diğer arkadaşların dediği gibi böyle özel bir aracı beyaz almayın derim. Pasifik olsa onu alın derdim ama artık yok. Tungsren gri harika olur. Hayırlı olsun şimdiden.

Edit: eklemeyi unuttum, anahtarsız çalıştırma da çok kullanışlı ve nispeten uygun fiyatlı bir opsiyon. Anahtar cebinizden hiç çıkmadan aracı açıp kapar ve çalıştırırsınız.

herkesin bir olmazsa olmazı var. benim de şahsen olmazsa olmazım sipariş verdiğim an aracın fiyatını bilmek. 3 ay sonra ne fiyat gelecek, indirim alacak mıyım? bence hiç hoş değil.

ben de tungsten gri tercih ettim. daha doğrusu hanım o rengi beğendi. yıkanınca güzel duruyor. her taraf beyaz doldu zaten, artık beyaz alınmaz bence. app connect te artık opsiyonel olmaktan çıkmalı. bir çok markada standart oldu. vw bildiğim kadarıyla fahiş bir para istiyor bunun için. alt tarafı bir yazılım. anlayamıyorum doğrusu. vw teyplerinde kullandığı yazılım open source, ücretsiz bir yazılım. neyin parasını istiyor bilmem. app connect o yazılımın içinde değil belki de o kadar büyük firmasın, basarsın parayı, tek seferde royalty free lisansı satın alırsın. atla deve değil.

• Yarbay
    2942 Mesaj

Hocam %100 haklısınız, hem aracın fiyatını bilememek hem de artık başka markaların sıradanı olmuş donanımlara para vermek bu Vag grubundaki en büyük eziyet. Ama adamlar güzel araba yapmışlar bir tutkudur gidip alıyoruz, tabi birazda aracın piyasası bizi buna itiyor. Özellikle şu geri görüş kamerasının standart olmayışına çok kızıyorum, yani nedir ki hyundai i 20 aldı arkadaş onda bile var, hepsini geçtim sonradan ekletemiyorsun. 170 bine git Passat al ondan sonra geri görüş kamerasına para öde

Renk konusunda benim favorilerim Pasifik Mavi, Tungsten gri, Refleks Gümüş. Yeni lansman rengini hiç beğenmedim. Pek alan, isteyen de görmüyorum. Ne o bişey rengi diyecem şimdi alanlara ayıp olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 23 Mayıs 2017; 0:23:56 >
    |
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Avensis elegant extra

• Yarbay
    4078 Mesaj
    Makyajdan sonraki metalik renkler gerçekten çöp olmuş. Nerde eski pasifik mavi ve günbatımı kırmızısı.

Saçma sapan metalik renkler koymuşlar. Mecbur ya Tungsten gri yada Gümüş almak lazım metalik olarak.
    |
    |

Golf 7.5 Tungsten Gri 1.0 TSi / Manuel Forever...
HızlıCevap
Reklamlar
üniversite
Canlı Tv izle
SEO
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.