Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23582359236023612362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar gecen haftalarda burada aracin ilanini paylasmistim. Gectigimiz carsamba aracin satisini verdim. Acikcasi uce bese bakmadan 66000 tlye verdim. Belki bir iki ay daha beklesem daha yuksek bir rakama satardim ancak beklemek istemedim. Yardimci olan herkese tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Siz bu meblağdan ilana çıkın hocam. Gelen teklifler size fikir verecektir. 66 - 68 dolaylarına teklifler yoğunlaşır gibi geliyor bana.

@gokberks hocam ; hayırlı olsun. Alana da kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. 1.5 hafta kadar kısa bir sürede satmış görünüyorsunuz. Gelen teklifler bu dolaylarda mıydı yoksa en yüksek ve ciddi teklif olarak mı 66k geldi? Bekleyip beklememek bir tercih meselesi , fazla da rakamı zorlayarak gerçekleşecek dialoglarda yıpranmaya gerek yok. Eminim ki sizin için en doğru gelen tercihi yapmış durumdasınız. Tekrar hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 9 Mayıs 2017; 9:21:54 >
  • Son dönemde artan işçilik ve montaj hataları Volkswagen'in Dieselgate skandalından etkilenmesinin ürünü gibi duruyor. Belli ki üretim bantı yavaşlatılmaması için bilerek durulmama durumu söz konusu veya işçi sayısındaki azaltma vb bir etken etkiliyor bu kalite sorunlarını. Bir diğer seçenek de gördükleri sorunları nasılsa bayi giderir mantığıyla gidermeden piyasaya sürüyorlar. Önümüze gelen son 2 örnek ; tavan kabarcıkları ve ön konsol montajındaki işçilik hatalarının kontrolde görülmemesi bana imkansız geliyor. Bile bile yolluyor belli ki fabrika.
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam cok fazla ilgilenip arayan olmadi acikcasi. Bir kisi aradi ona biraz yuksek fiyat soyledim. Arabaya satilik ilani yapistirirken baskasi aradi ben de daha fazla uzamasin diye verdim gitti. Eylul 2015'te 63500'e aldigim araci Mayis 2017'de 66000'e sattim.

• O arabayi indirme bindirme esnasinda Eli agir olan bir arkadasimiz cizmis olabilir almanlarin O cizigi goremeyecek kadar mal olduklarini sanmiyorum.
  • 2013 39 binde 1.6 TDI manuel comfortline temiz bir golf un ederi nedir arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

2013 39 binde 1.6 TDI manuel comfortline temiz bir golf un ederi nedir arkadaşlar.

alırken mi satarken mi ? demiş Kayserili ))
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

2. El arıyorsanız, tek far şeklinde kesinlikle bulamazsınız. Sonuç itibariyle kişinin elinde 2 tane varsa takım olarak satar, tek farı satarsa tek far elinde parlayacak.

Çıkmacılarda varsa vardır.

Teşekkürler. Dediğiniz gibi çıkmacıdan bir tane sipariş ettim. Bulunduğum yer itibariyle birebir görme şansım yok. Sorunsuz gelir inşallah.

Birde 2015-2016 model 1.4 tsi, otomatik ve higline donanıma sahip temiz bir araca 88-92000 aralığında bir para verilir mi. Yoksa daha uygun bir rakama alınır mı?

• Belirttiğiniz fiyatlara alınabilir fakat 2016 olmak kaydıyla. Nedeni ise herkes biliyorki zam ve ötvler aracın fiyatını arttırdı. 2015 alırsanız arac sahibine kazandırırsınız, 2016 alırsanız siz ve araç sahibi kazanır.

2015 2016 nın önünü kestiği için hemen hemen aynı rakama satılma durum söz konusu.

Benim gözümde 1.4 dsg higline metalik renk max 85 bin. Cam tavan ile 88 bin 90 bin bu konbin geçmemesi lazım benim gözümde. 2016 az km yapmış temiz bakımlı golf için gecerli

Yalın halde dsg higline 88-92!cok

110 bine sıfır higline dsg + cam tavan alına biliyorken

2. El 95 bine almak son derecede yanlış

Bunun bedeni ise sıfır higline donanımda hayalet gösterge , multi ekran ve far stop icin 15 binliralık fark her türlü verilir..

85-88 bin cok sınırda rakam

Sıfır tercih edilebilirde edilmeye bilirde kişinin kendi bitcesine dayalı 25 bin düşündürebiliyor. 15 bin ile gelen donanımları düşününce 2. El fiyatına sıfır alıyormuş gibi oluyor...

İnsanlar araclarını satarken şunu düşünmüyorlar daha dogrusu işlerine gelmiyor. Sırdaki donanımlar onlarda yok

Kendi arabalRında aynı donanım varmış gibi sıfıra indexliyorlar kendi arabalarını.

15 binlira arac sahibini kazandırana kadar 15 bin fazla verin siz kazanın.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz. Kontrolde gözden kaçması imkansız ama bu gibi olaylar Volkswagen'e yakışmıyor.

• Benim gözümde yerine galerici gözüyle desen daha mantıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 9 Mayıs 2017; 20:15:21 >
  • Ben alırken galerici gözüyle bakıyorum, sen satarken galerici gözüyle bakıyorsun.
  •  VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Ben de kendim para atılıp yıkanan yerlerde yıkıyordum. Şampuan vs. ne tavsiye edersiniz arkadaşlar?
  • Hocam 3-5 kuruş benzin hesabı yapar olduk. 100km'de 1 litre az yaktırmak için uğraşıyoruz.
    Sonra ayda 2-3 defa yıkamacıya 80-100 lira bayılıyoruz. Sonuçta çoğunun köpüğü de bu bir liralıklardan.

Kendimiz 2 liraya yıkayıp, kalan para ile de rahat rahat gezeriz.
    Zamanı olan kaliteli şampuan, sünger, kurulama bezi, kova ile köpük kısmını kendi yaparsa boya da uzun yıllar çizilmeden korunmuş olur. Ben öyle yapmayı düşünüyorum.
  • Hocam peki ben arabayı alırken bana demişlerde 1500 TL'ye boya koruma uygulaması yapalım mı diye. Bunla ilgili bilginiz var mı, vermeye değer mi? Taş, kuş pisliklerine karşı etkili olduğu söylendi. Ben henüz yaptırmadım ama değer mi bilmiyorum bu paraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Ben alırken galerici gözüyle bakıyorum, sen satarken galerici gözüyle bakıyorsun.

İyi güzel söylemişsiniz.,hatta güzelde cevap vermişsiniz cuukk diye oturmuşş daa.., geçenlerde hatırlıyorum bir arkadaş burada aracını satarken denk geldim adam ilana koymuş aracını ve ederi için galerici 65 vermiş (rakama takılmıyın net fiyatı hatırlamıyorum) siz ise ederi için en fazla benim gözümde 62.000 dediniz., Şimdi bu galerici gözüyle bakmayı da aşıyor "daha başka bir boyuta" geçiyor..!!

Yine sizin mantığınıza göre araçta cam tavan varsa langırt diye 3.000 ekliyorsunuz., iyi güzel hoşta ama araçta uled'li adaptif bi-xenon plus far, adaptif cruise control veya navigasyon varsa bunlar 2.elde para etmez mantığıyla bakıyorsunuz., Bu bakış açınız tamamen yanlış, ne 2.elde cam tavan tıpki aracı sıfır alırken doğuş oto'nun istediği cam tavana 2.elde 3.000lira eklenir., ne de adaptif bi-xenon plus far para etmez değildir her ikiside çok yanlış bakış açısı., Bir opsiyonun liste fiyatından yarısını düşersin., bu opsiyonlar geri görüş kamerası veya ışık paketi gibi 300-400liralık basit opsiyonlar değil ki..!

• Son dönemde GOLF almayı düşünenler mutlaka A3 Sportback için de fiyat alsın arkadaşlar. 2017 modellerde kur desteği ile birlikte %0 faiz avantajı uygulamaya başlamışlar. Özellikle GOLF'ü alırken kredi kullanacak olanlara A3 Sportback 1.0 TFSI hemen hemen aynı fiyata denk gelecektir. Listesi 99.9k olan GOLF 1.0 TSI DSG Comfortline ile anahtar teslimi 108k olan A3 Sportback 1.0 TFSi Dynamic ve 115k olan A3 Sportback Design / Sport faiz ve kur desteğiyle birbirine çok yaklaşıyor fiyat olarak. Kredi kullanmadan araç alacak olanlar aradaki farkı 10k - 15k olarak dikkate alabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 10 Mayıs 2017; 11:57:6 >
  • Bundan önceki aracım metalik renk polo idi.
    Kitapçığında "otomatik makinelerde yıkayabilirsiniz, boya dayanıklıdır" yazıyordu.
    13 yıl kullandım. Bir kere pasta-cila yaptırdım. Garaj yoktu. Sattığımda hâlâ çok iyi durumdaydı rengi.
    Bu resim mesela 11 yaşındaki hali:
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/124731/1ef762c0-ada6-4259-967e-32205ddeb863.png

Diyeceğim; kolay kolay renge bir şey olmaz. Boya koruma zaten kuvvetli bir şampuana sınırlı yıkama kadar dayanıklı.
    Ben yaptırmayı düşünmüyorum. 5-6 sene sonra bir pasta cila tamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Aracımı yıkatmaya hep üşenirdim. Yıkamacıya giderim sıra bekliyorum, 25-30Tl veriyorum, 2 gün sonra yine aynı toz vs.

Sonra Yakınlardaki PO 1 Tl ile çalışan köpük ve su pompaları koymuş. Daha önce görmemiştim, hortumlar yukarıdan geliyor, bir kolla araca değmeden etrafına uzanıyor. 8 tane bölme koymuş, araları paravanla kapalı. 2 Tlye yıkıyorum, kenarda kurulamak için yer de var, bundan sonra her hafta yıkamayı düşünüyorum.

Ayrıca kaliteli yıkama eldiveni ve kurulama bezi almayı düşünüyorum.
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Ben hep oralarda yıkarım su-köpük-köpük-su yapıyorum .

30 Tl ya Çekici+Dorse yıkarım.

Hayırdır yıkamacı mı actin yoksa.

• Metro marketlerde araba sampuan urunlerinde kampanya var su an gidip alabilirsiniz sampuan 15 tl hızlı cila 15 tl bez 4 tanesi 8 tl yanlış hatirlamiyorsam araba yıkamak için el sungeri 5 tl hepsi 40 lira tutmaz boş yere 1.500 lira para vermeyin yikamacilara.
  • 
Sayfa: önceki 23582359236023612362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.