Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2357. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23552356235723582359
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Ben 15liraya sunarım sana hizmet bahçede karcher pompamda var=)

Güzel teklif ; yanında latte ikram ediyorsa müesseseniz niçin olmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 2014 1,6 tdi dsg highline golfum var rolantide alttan kucuk vuruntu titreme tarzında sallıyor sebebi ne olabilir soguk hava da yada düzenli olarak yapmıyor bazen yapıyor bazen yapmıyor fan vs acık kapalı olması da etkilemiyor ? sebebi ne olabilir ? özel bir servise sordum aracı kullandı bisey anlamadı. zaten o kullangığı sırada titreme yapmadı.. bu sorunu yaşayan var mı ? çok onemli bi sorun degil ama rahatsız ediyor insanı
  • sinanarmy S kullanıcısına yanıt
    Alttan veya üstten bu vuruntunun ne şekilde yaptıgını belli etmez, motorda birsey oldugu aşikar. Zırıltı şeklinde ses çıkarmıyorsa, şayet cıkardıgını hissediyorsanız subab ayarı bozukdur.

Vuruntuyu gercek anlamda yapıyorsa arada sıra yakıt sistemiyle alaka olabilir..

Aldıgınız yakıt temiz olmayabilir, yakıtınızı degiştirin

Yakıttan memnunsanız istasyonu degiştirin. Baktınız durum yine aynı, farkkı marka yakıt kullanın. Durum yine aynı

Yakıt filitresini degiştirin..

Durum yine aynıysa enjektör veya yakıt pompasından kaynaklı olabilcegini düşünüyorum.

......

Konusu acıldıcak devamlı belirtiyorum. Yakıtınızı devamlı aynı istasyondan alın, arabada cıkacak herhangibir sorunda marka degiştirerek durumu az bucuk çözebilirsiniz.

İşlek istasyonları tercih edin istasyonlarında filitre degişim zamanı oluyor işlek istasyon devamlı temiz tutması lazım.

İşlek degilse gelişi güzel temizleme günüile degiştirirler.

Zor durumda kalmadıgınız sürece depoyu motora koklatmayın, deponun dibinde olan tortuları cektirerek motora temiz yakıt gitmemesine neden.

Yakıt filitresi engel ama dolduysa saglıklı yakıt göndermez pompaya, pomda enjektöre göndermez.

Direk yakıt filitresini degiştirin, degiştirince farklı yakıta geçin

Durum ne şekilde olcak

• teşekkür ederim. Aracı 2. el aldım aldıgım zamanda sormustum sürekli servis bakımlıydı dökümleri vardı. ve en başından beri PO dan alınmış mazot öyle söyledi ve ben de iş bankası kredi kartı kullandığım için avantajlı diye devam ettim. aldıgım istasyon işlek yeterince. 7 aydır araç bende 2 3 kere yanmıştır yakıt işiği mumkun oldugunca dibe dusurmemeye çalışıyorum. suan araç 38 binde 40 bine gelmeden bakıma gircek. bakımda yakıt filtresini değişirler sanırım. araçın titremesi sessiz dediğiniz gibi yakıt sistemiyle alakalı yuzde 90 sürekli yada belirli periyotlarda yapmıyır bu kuçuk vuruntu titremesini o yuzden çözemedik bir arkadas yazılım güncellemesi olabilir dedi servisi aradık yazılım guncel sıkıntı yok dedi. betimleyemedim sorunu hani aracın benzini bitince hoplayarak dururya onun minimaliz edilmişi gibi cok ufak ufak geliyor ışıkta falan bakalım bakımda inşallah çözerim tekrar teşekkürler

• 45 bin bakiminda standart olarak yakit filtresi degisiyor bildigim kadariyla. Demekki omru erken dolmus.
  • ODD verilerine göre ötv ve kur artışı sonrası Nisan 2017 itibarıyla Nisan 2016 ile karşilaştırmalı tablo ;

Piyasa adet olarak daralmış ama beklenen daralma yok. BMW ve Toyota gibi bazı firmalar olumsuz etkilenmis Fiat , Peugeot gibi firmalar ise olumlu etkilenmiş. Fiyatlarda aşağı yönlü bir seyir olacağı beklentisinde olanları sanırım aydınlatır bu örnekler.

Adetler binek araç Nisan 2016 / Nisan 2017 seklindedir.

Toyota : 4.072 / 2.402

Volvo : 335 / 340

VW : 7.811 / 6.672

AUDI : 2.148 / 1.673

BMW : 2.332 / 877

Mercedes : 2.305 / 2.106

Renault : 10.633 / 8.666

Fiat : 4.818 / 4.885

Peugeot : 1.557 / 2.604

Seat : 2.130 / 1.583

Skoda : 2.663 / 2.144

Subaru : 148 / 129

Mazda : 157 / 100

Hyundai : 4.445 / 4.296

Toplam : 65.618 / 57.998

• quote:

Orijinalden alıntı: tonysparkov

Bayilerde hala makyajsız kasa Golf 7 ler var mı? Elde kalan araçları satmaya devam ediyorlar mı yoksa sadece makyajlı kasa satışı mı var? Bilgisi olan var mıdır, 1.4 TSI 125 PS DSG Allstar araç arıyorum.

neden makyajsız? daha ucuz filan olsun diye mi? ben şahsen allstar tercih etmezdim. geçici bir model. değer kaybı daha yüksek olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Araçta sadece siz olursanız ; camlar kapalı , klima kapalı ( sadece hava girişini açabilirsiniz bogulmamak için ) , bagaj kesinlikle boş olmak kaydıyla ve yolda maks. 70 - 80 - 90 gitmek kaydıyla 4 lt başlarını zorlayabilirsiniz. Ortada bir iddia varsa denenebilir

M.L.Crassus hocam haklısın, ancak dediğin şekilde bu tüketim değerini yakalamak mümkün

Memur adamız, az yaksın iyisi olsun istiyoruz ama ülkemiz şartlarında maalesef o denklemi yakalamak mümkün değil.

Bu şekilde idare edeceğiz artık, mayısın 5 inden geçerli benzin fiyatlarında 7 kuruş indirim varmış onunl avutuyoruz kendimizi.

Sanırım ortalamada 6-8.lt arasında ki değerlere alışmak gerekiyor.

Saygılar iyi forumlar

• Maalesef araca bindiğimizde yakıtı düşünmeden edemiyoruz.
    Sağ olsun devletimiz bu vergiden vazgeçecek gibi değil.
    Dolar arttığında benzin fiyatları fazlasıyla artıyor, düştüğünde aynı oranda düşmüyor.

Uzun vadede baktığımızda dolar bazında artan bir grafik çiziyor.

Hiç unutmam; 2000'lerin başında aracımın ne kadar yaktığını düşünmezdim. Boşaldıkça depoyu fuller, ne kadar yaktığı konusunda hesap yapmazdım, arkadaşlar arasında da konusu bile olmazdı.

Sonra ne olduysa akaryakıt fiyatları artmaya başladı. Tepki görünce, yetkililer "efendim benzin Avrupa'da 1$ civarında, biz de arttırarak 1$a sabitlemeyi düşünüyoruz" dediler. Demek ki o zaman 1$ altındaymış benzin fiyatı.

Şimdi 1,5$. Sebep olanlara, emeği geçenlere ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Aracımı yıkatmaya hep üşenirdim. Yıkamacıya giderim sıra bekliyorum, 25-30Tl veriyorum, 2 gün sonra yine aynı toz vs.

Sonra Yakınlardaki PO 1 Tl ile çalışan köpük ve su pompaları koymuş. Daha önce görmemiştim, hortumlar yukarıdan geliyor, bir kolla araca değmeden etrafına uzanıyor. 8 tane bölme koymuş, araları paravanla kapalı. 2 Tlye yıkıyorum, kenarda kurulamak için yer de var, bundan sonra her hafta yıkamayı düşünüyorum.

Ayrıca kaliteli yıkama eldiveni ve kurulama bezi almayı düşünüyorum.
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Ben hep oralarda yıkarım su-köpük-köpük-su yapıyorum .

30 Tl ya Çekici+Dorse yıkarım.

• Ayda 2 defa yıkamacıya 50 lira vereceğime, yukarıda arkadaşların tavsiyesi üzerine 100 liralık şampuan, kurulama bezi vs. alsam 1 yıl boyunca her hafta yıkarım.
  • mllm kullanıcısına yanıt
    Yikamacılar sorun. Geçen gün başıma gelen olayı anlatayım. Genelde kendim yıkarım ancak haftaiçi gerektigi için aracı sabah saatlerinde evin yakınındaki bir yıkamacıya götürdüm. Fiş verdi. 25-TL yazmış , sadece dış olacak dedim. 2 yi çizdi 15-TL yaptı. 45dk kadar sonra aracı alacağım. Fişle birlikte 20-TL verdim. Patron olduğunu zannettiğim bir kereste 5-TL daha istedi. Sadece dış olduğunu bu nedenle 15-TL alması gerektigini söyledim. Kereste bizde 15-TL yıkama yok , çocuk yanlış yazmış 20-TL o zaman dedi ve para üstü vermedi. Ben de 5-TL yi bahşiş bırakacaktım yıkayan çocuğa , baskaca bahsis vermeden aldim aracı çıktım. Bir daha da aynı yerin kapısından geçmem. Keşke tüm benzincilerde sizin de yararlandiginiz bu tip yıkama imkanı olsa.

• Merhaba arkadaşlar aracıma elektronik açılıp kapanan dikiz aynası taktırmak istiyorum ender elektronik diye bir yer varmış 1500 TL istiyorlar + 150 işçilik parası istiyorlar. (http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/volkswagen/golf/golf-7-5q/ayna-mekanizmasi.html) Sizce ender elektronik nasıl bir yerdir ayrıca tafsiye edebileceğiniz başka bir yer var mıdır ?
  • Ender elektronikten şaşma, fabrika montajı nasılsa o şekilde yapar verir. Fiyat konusuna gelince orjinal yedek parca enderdede aynı servistede bu yüzden yüksek gibi görünsede karşına aynı rakam cıkacaktır. Dısarı yerde durum nedir net bilgim yok ama 3 aşagı 5 yukarı oynar. Buda orjinal yedek parca yerine farklı birsey takılabilir, işcilik farklı olabilir...

Enderin benim gözümde tek artısı işcilik, zaten bu yüzden tercih ediliyor.

Sıfır alınırken karlanır ayna opsiyonu 800-900 tl civarı

Genel itibariyle 1500 tl katlanır aynaya vermek şahsen bana ters, sıfır alınırken bile insanlara söylediğim. Katlanır ayna tamamen lüx oyuncak kişiye ne konfor sunabiliyor nede başka birsey.

800 lirayada yaptırsanız bana mantıklı gelmiyor.

Sıfır alanlara onun terine 1200 liraya ergo ısıtmalı koltuk tavsiyesinde bulundum bulunuyorum.

Bence paranızı katlanır aynaya gömmeyin.

• Artık cogu benzin istasyonları bu şekilde yapıyor, kişi parasını atıp kendisi yıkıyor.

Bunun nedeni ise istasyon marka holdinglerin çalısan tüm oto yıkamacılara sigorta ve sabit gelirli olmasını istediğinden.

Yıkamacı sahibi buna karşı oldugundan istasyondan ayrılıyor.

Ankarada cogu benzin istasyonu kendin yıkama şeklinde :)

Yakın tarafda opet varsa bi yokla..

Bizim burda bi opetci var, yıkamacı varkende kalabalıktı, şimdi yokkende kalabalık, ufak sermayen olda avrupai sistem getirip oturtturup paranın dibine burcaksın . 3 kişi calıssa yeter :) diger istasyonlar bu derecede kalabalık degil...

Daha önce bahsetmiştim cayylu eskişehir tarafında opet avrupai sistemi getirmiş makine kendisi yıkayıp duruluyor.. sıradan fırcalı makine degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Artık cogu benzin istasyonları bu şekilde yapıyor, kişi parasını atıp kendisi yıkıyor.

Bunun nedeni ise istasyon marka holdinglerin çalısan tüm oto yıkamacılara sigorta ve sabit gelirli olmasını istediğinden.

Yıkamacı sahibi buna karşı oldugundan istasyondan ayrılıyor.

Ankarada cogu benzin istasyonu kendin yıkama şeklinde :)

Yakın tarafda opet varsa bi yokla..

Bizim burda bi opetci var, yıkamacı varkende kalabalıktı, şimdi yokkende kalabalık, ufak sermayen olda avrupai sistem getirip oturtturup paranın dibine burcaksın . 3 kişi calıssa yeter :) diger istasyonlar bu derecede kalabalık degil...

Daha önce bahsetmiştim cayylu eskişehir tarafında opet avrupai sistemi getirmiş makine kendisi yıkayıp duruluyor.. sıradan fırcalı makine degil.

30 Tl ye günde 10 araba yıkasa 300.30'dan 9 bin yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: gokberks

araba 14500 kmde ben bakımını 10000 kmde yaptırdım. araba orijinal, sadece marşpiyelde yarım karış ezik var park esnasında oluşan. sahibindene 73 binden koydum bakalım hayırlısı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2015-golf-1.4-tsi-comfortline-manuel-14500km-servis-bakimli-377794382/detay/

rengi hariç herşeyi benimkine benziyor. ben de aynı şekilde aynı sebepten aynı yeri ezdim. tek farkımız benimki tungsten gri ve 2000 km fazla yaptım.

bakalım 5-6 ay sonra ben de değiştirebilirim. daha önceleri c180 falan gibi bişey düşünüyordum ama fiyatlar çok arttı. passat, tiguan, 3008, cr-v olabilir belki şimdi. mondeo'lar ve insignia'lar sudan ucuz ama normal otomobil olacaksa passat olsun diyorum.

Hocam dizel otomatikte ısrar ediyorsan 70-80 civarına birkaç aylık BlueHDi&EAT6 C4 Exclusive alabilirsin.

(Elektrikli masajlı koltuktan tut cam tavana kadar herşey var ve muazzam derecede az yakıyor.)

3008 bence güzel almak isterdim ama o kırmızımsı renk önden kötü duruyor.

Mondeo vs. bulaşma hocam eğer talep gören bir araç olsa o fiyata vermezler zaten eski kasanın içi de daha güzeldir.

Tiguan ı çok ciddi düşündüm Passat ve Golf ten bence daha başarılı buluyorum torpidosu halı kaplı değil ama yalıtım fitilleri Passat la aynı.

Tiguan alacaksan Trendline alma sakın bildiğin Duster gibi duruyor önden.

Comf da yetersiz 3008'in baz donanımı daha dolu gibi birşey Highline istiyorum onda da istediğim kombinasyon yok.

Sanırım bende alsam dediklerin arasında 3008 alırdım .

1.2 Puretech Manuel var tam benlik araç ama alırsan tavsiyem PSA grubunda dizel alman çünkü satarken C4 te dahi 10-15 bin lira oynuyor ve daha hızlı alıcı buluyor.

VW de Arteon da var .

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

quote:

araba 14500 kmde ben bakımını 10000 kmde yaptırdım. araba orijinal, sadece marşpiyelde yarım karış ezik var park esnasında oluşan. sahibindene 73 binden koydum bakalım hayırlısı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2015-golf-1.4-tsi-comfortline-manuel-14500km-servis-bakimli-377794382/detay/

rengi hariç herşeyi benimkine benziyor. ben de aynı şekilde aynı sebepten aynı yeri ezdim. tek farkımız benimki tungsten gri ve 2000 km fazla yaptım.

bakalım 5-6 ay sonra ben de değiştirebilirim. daha önceleri c180 falan gibi bişey düşünüyordum ama fiyatlar çok arttı. passat, tiguan, 3008, cr-v olabilir belki şimdi. mondeo'lar ve insignia'lar sudan ucuz ama normal otomobil olacaksa passat olsun diyorum.

Hocam dizel otomatikte ısrar ediyorsan 70-80 civarına birkaç aylık BlueHDi&EAT6 C4 Exclusive alabilirsin.

(Elektrikli masajlı koltuktan tut cam tavana kadar herşey var ve muazzam derecede az yakıyor.)

Mondeo vs. bulaşma hocam eğer talep gören bir araç olsa o fiyata vermezler zaten eski kasanın içi de daha güzeldir.

Tiguan ı çok ciddi düşündüm Passat ve Golf ten bence daha başarılı buluyorum torpidosu halı kaplı değil ama yalıtım fitilleri Passat la aynı.

Comf da yetersiz 3008'in baz donanımı daha dolu gibi birşey Highline istiyorum onda da istediğim kombinasyon yok.

1.2 Puretech Manuel var tam benlik araç ama alırsan tavsiyem PSA grubunda dizel alman çünkü satarken C4 te dahi 10-15 bin lira oynuyor ve daha hızlı alıcı buluyor.

VW de Arteon da var .

Ne 2. El alırım ne de citroen.

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

quote:

VW de Arteon da var .

Beni yanlış anlamışsın. Derdim otomatik dizel değil. Otomatik d sınıfı veya suv. Sıfır aldığım golfü satıp c4 almak olacak iş değil. Bunlarda da az yakan benzinli yok. O sebep dizel. D sınıfı otomobil alırsam %99 passat olur. Mondeo için mondeo foruma baktım. Kalite sorunları var ve otomatik dizel yok.

• Arkadaslar 25.10.2016 da aldigim aracim daha 4800 kmde. Ama arabanin tavan kısmında boya kabarmaya ve delinmeye başladı. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Bugün Kocaeli Ark otoya gittim. Incelediler ve kullanici hatali olmadığını be inceleme icin merkeze yollamamiz gerektigini soylediler ama istanbulda yaşadığım için inceleme süresince arabayı servise tekrar çagirabiliriz. Nerede yasiyorsaniz oradan islemlere başlayın dediler ve kaldi. Bende pazartesi ist olucam ve tam olarak bu durumdan nasıl kurtulabilirim bilmiyorum. Yorumlarinizi bekliyorum arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 23552356235723582359
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.