Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23492350235123522353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar golf 7 facelift highline(kayan) led stopların serviste fiyatı nedir sipariş veren bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wonky kullanıcısına yanıt
    Aklınızda soru işareti kalmaması adına öncelikle tavana boya kontrolü yaptırın.

Boya kabarması iki nedenden olur o yer işlem gördüğünde ve fabrika cıkışlı boyanın net şekilde yapışmadıgı içindir.

Her iki türlüde ayıpma malı gösterir bayi elini kolunu sallayarak arabayı almaz, olayın başlangıcı ve sonu mahkemelik.

Servis en iyi ihtimalle lokal boya yapar ki bu durum 2. Elde çok sıkıntılı. Rutuş boyası ile kapatın kapattırın en iyi çözüm budur ufak tefek durumlarda.

Şaibeli durum ise cam tavan açık bırakılarak durum ört pas edilmiş olabilir, buda mahkemede size + puandır.

Sizi korkutmak istemem ama Fabrika çıkışlı boya atması sıkıntılıdır çünkü zamanla yagmur su güneş gördükce pıt pıt dökülüp büyüyecek.

Buna kısmen benzer olay ford fiesta sahibinde vardı, arka camurluk tarafında boya dökülmesi oluşmaya başlamış, servis taslı yoldan şurban bırdan gecmişsiniz felan derken iş mahkemede bitip aracın yeni veya bugünkü kurdan parası verilcek diye kararcıkıyor arac sahibine.

Mahkeme sıkıntılı ortalama min 1 yıl en fazla 2 yıl sürüyor.

Bu süre zarfında doguşun uygulayacagı psikolojik baskı , kendinizin psikolojisi alt üst olcak.

Kısa yoldan halledeyim derseniz rutuş... iyi olsun derseniz lokal boya bunuda ben tavsiye etmiyorum tavana uygulancagı için..

• blasko77 kullanıcısına yanıt
    Tahmin üzerine yorum yapıyorum, normal 7 ledleri 1600 civarı takılırken , bu yeni ledler 2600 den aşagı satılmaz diye tahmin ediyorum...

Animasyon ledler işlemci sistem tarafından stopların içindeyse animasyonlu yanar, aracın beyni tarafından kontrol ediliyorsa nasıl yol izlenir bilgim yok, bi ihtimal yeni yazılım atılır..

Bazı soruları net sekilde ögrenmek istiyorsanız, ender ile görüşün

• http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/volkswagen/golf/golf-7-5q/akan-sinyal-seti-golf-7.html

2.490,00 TL stopların fiyatı + 350,00 TL montaj ücretiyle 2.840,00 TL'ye geliyor. Hemen hemen servisteki fiyatı da aynıdır kanımca..
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Arabayi erele cekicem bugun. Ilk kime basvuru yapayim? Servis mi yoksa icerideki gorevliler mi acaba?

Cok buyuk bir problem degil gibi gelmisti bana ilk basta. Cunku cok kucuk bir nokta ve izole bir yerde diye dusunmustum. Ama soyledikleriniz gercekten dusundurucu ve gerceklesmesi muhtemel seyler. Insallah uzamadan cozebilirim.

Varsa fotoya da bir baksaydık. İc bölümde kalan bir yerse atmaz orası.

• Resimler ektedir.

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Hocam size şunu söyleyim, bunda birsey yok cünkü baglantı yerinin orda, genel itibariyle arabalara baktıgınızda butür hatalar mevcurttur sırf volkswagen degil tüm markalarda durum aynı. Herkesde aynı yerde degil farklı farklı yerlerdedir.

Bu bir hatamı evet hata fakat uğraşmaya gerek yok, ciddi birsey yok.

Servisi sürcegi ruruşu tahmin ediyorum, siz alıp o yeri kıl gibi boyayın. Kırtasiyeden ince uclu fırca alın en incesinden.

Hem boya atmasını yapın hemde delik şeklinde olanların içini doldurun.

Kafaya takmaya gerek yok, ben ben bozuk para gibi boya atması sandım... bu önemsiz her arabada olabilecek sıkıntılardan biri. Ugraşmaya konuştuguna degmez.

Siz boya ve fırca alın siz kendiniz yapın..

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam servise ugramama gerek yok oyleyse.

Aynen, keyifle kullan.

Boyayı ihmal etme

Hocam ; bence servise uğrayıp o bölgenin olduğu metalin kaç mikron olduğunun kontrolünü isteyin. Gözünüzün önünde kaç mikron olduğunu size göstersinler. O bölgede sanki başka çapaklar da var gibi duruyor boya altında. Bölge genel olarak boyasiz çıkarsa ince bir rötüş olsa da olur olmasa da olur. Şayet bölgede boyama varsa o zaman farklı bir aksiyon almak gerekebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wonky

Resimler ektedir.

sanki o bölge boyanmış gibi duruyo

• O bölgede birşeyler yapılmış gibi geldi bana @Wonky

Tanıdığım bi servis danışmanı var birşey çıkar mı soruyum ihmal etmeyin gidin servise.
  • oguzhan_48 O kullanıcısına yanıt
    Hocam bugun servise gittim. Satis danismaniyla bir elaman geldi. Araca bakti elinde benim aracin boya koduna sahip bir sprey vardi iki dakika bakmadan ondan sıkmaya kalistilar izin vermedim.

Oncelikle ne yapilmasi gerektigini bana soyleyin dedim. Ama cok bir aciklama yapmadilar. Boya olcumu istedim kulak asilmadi. Boyayi bir pecete yardimi ile surmekten bahsediyolardi. Daha fazla sacmalamarina izin vermeden hayir dedim. Daha sakin ve uygun bir zamanda tekrar gidicem.

Bu isde daha yetkin birini nasil bulabilirim maltepe erelde? Yani gittigimde kimsenin isini bilmedigi gibi bir his oluyor icimde.

Ayriyeten app connect aktivasyonu icinde konustum bugun. Araci satin alirken sadece aktivasyon yaptirmamin yeterli olacagini aracin alt yapisinin destekledigini ove ove anlatmislardi. Bugun sordugumda ise desteklemedigini ve 10 bin liraya yakin parca degisimi ile mumkun olacagini soylediler.

O an gercekten tepem atti. Verdim veristirdim satis gorevlisine. Bir cozum bulmaya calisicaz diyorlar bakalim ne yapacaklar.

• Ben aracı almadan önce boya kontrol cihazı ile ölçüm yaptırdım ve sıkıntı olmadığını gördükten sonra
    kaporasını verip işlemlerini başlattım. Bizim araçlar genelde 90 ila 145 micron arasında
    bir boya kalınlığına sahiptir. Bunun altı veya üstü durumları çıkan sonuca göre değerlendirmek gerekir.

Örneğin : Boya 165 çıkıyor ve çıkan bölüm arka çamurluk kıvrım yerlerine (omuz çizgisine) denk geliyorsa
    normal kabul edilir. Zira o bülüm boyama esnasında akışın az olduğu bölümdür. Boya birikmiş olabilir.

Sizi araçta gördüğüm kadarıyla boya da bir kalınlık sözkonusu. Küçük bir rutüş yapılmış olabilir.
    Mutlaka bir boya ölçüm cihazı ile kontrol ettirin. Özellikle tavan ve direklerin boyasını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 20 Nisan 2017; 17:8:37 >
  • quote:

Hocam bugun servise gittim. Satis danismaniyla bir elaman geldi. Araca bakti elinde benim aracin boya koduna sahip bir sprey vardi iki dakika bakmadan ondan sıkmaya kalistilar izin vermedim.

Oncelikle ne yapilmasi gerektigini bana soyleyin dedim. Ama cok bir aciklama yapmadilar. Boya olcumu istedim kulak asilmadi. Boyayi bir pecete yardimi ile surmekten bahsediyolardi. Daha fazla sacmalamarina izin vermeden hayir dedim. Daha sakin ve uygun bir zamanda tekrar gidicem.

Bu isde daha yetkin birini nasil bulabilirim maltepe erelde? Yani gittigimde kimsenin isini bilmedigi gibi bir his oluyor icimde.

Ayriyeten app connect aktivasyonu icinde konustum bugun. Araci satin alirken sadece aktivasyon yaptirmamin yeterli olacagini aracin alt yapisinin destekledigini ove ove anlatmislardi. Bugun sordugumda ise desteklemedigini ve 10 bin liraya yakin parca degisimi ile mumkun olacagini soylediler.

O an gercekten tepem atti. Verdim veristirdim satis gorevlisine. Bir cozum bulmaya calisicaz diyorlar bakalim ne yapacaklar.

Benim 6.5' multimedya icin de once hem canli destegi,hem cagri merkezi hem de servisi once araciniz car app ve mirror link uyumlu dediler.Hadi yapin o zaman deyince de ayni sirayla da yan cizdiler.konuyla ilgili Dogus u mahkemeye verdim.Sagolsunlar arac ile ilgili sorularima ilgisiz kalan Dogus simdi her davaya 2-3 avukatla geliyor 😆 emsal teskil etmesinden korkuyorlar.sonucunu tum forumlardan paylasacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihthecrazy

quote:

Benim 6.5' multimedya icin de once hem canli destegi,hem cagri merkezi hem de servisi once araciniz car app ve mirror link uyumlu dediler.Hadi yapin o zaman deyince de ayni sirayla da yan cizdiler.konuyla ilgili Dogus u mahkemeye verdim.Sagolsunlar arac ile ilgili sorularima ilgisiz kalan Dogus simdi her davaya 2-3 avukatla geliyor 😆 emsal teskil etmesinden korkuyorlar.sonucunu tum forumlardan paylasacagim.

Hocam bir cozum getirmezlerse ayni seyi ben de yapmayi planliyorum. Bu konuda sizin bilgilerinizden faydalanmak isterim.

iki kurusun pesine dusen adamlar, vaad ettikleri seyi yapamadiklarinda ve bunun yerine gelmesi icin en az 10 bin lira masraf cikinca olmasada olura geliyorlar.

Buna sinir oldum. O zaman bunun reklamini yaparak satma bana arkadas. Sesli kontrolde guncellemeyle gelecek diyolardi bana. Oyle bir sey de yokmus. Suan kullanabilen araclar var ve benimki onlardan biri degil. E o zaman nedem bunu reklam olarak kullaniyorsun. Satarkende bak burada tusu var ama kullanamazsiniz de.

Car Play'i bilemem de tavan ihmale gelmez. Aracı almanızın üzerinden fazla zaman geçerse , tavanda boya olsa dahi ihaleyi size yıkmaya çalışabilirler ve dava açmanız kaçınılmaz olur. Yetkili servis ölçüm cihazı vermiyorsa dahi dışarıdan bir yerde sadece o bölgeye bir baktırıverin. Herhangi bir 2.el satan galeride ( mahalle arası galerisi ) bile bu cihaz oluyor. Böyle böyle bir durum var şuraya bi bakalım mı deseniz tahmin ediyorum ki reddetmeyeceklerdir. Gerekirse kaportaciya uğrayın kapıdan ama ihmal etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Car Play'i bilemem de tavan ihmale gelmez. Aracı almanızın üzerinden fazla zaman geçerse , tavanda boya olsa dahi ihaleyi size yıkmaya çalışabilirler ve dava açmanız kaçınılmaz olur. Yetkili servis ölçüm cihazı vermiyorsa dahi dışarıdan bir yerde sadece o bölgeye bir baktırıverin. Herhangi bir 2.el satan galeride ( mahalle arası galerisi ) bile bu cihaz oluyor. Böyle böyle bir durum var şuraya bi bakalım mı deseniz tahmin ediyorum ki reddetmeyeceklerdir. Gerekirse kaportaciya uğrayın kapıdan ama ihmal etmeyin.

Haklisiniz hocam ben yarin is cikisi bir gideyim etraflica bir baktirayim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Haklisiniz hocam ben yarin is cikisi bir gideyim etraflica bir baktirayim.

Sonucu merakla bekliyoruz..

• 
Sayfa: önceki 23492350235123522353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.